Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Milan Gajic odlicno igra u CSKA vec 2 sezone i kao rezultat toga dobija poziv Fiorentine. Aleksa Terzic je standardan u RB Salcburg. Zasluzili su da se barem probaju u formaciji sa 4 pozadi (Pavlovic, Milenkovic pa i Erakovic da konkurisu za 2 mesta u srcu odbrane). Naravno, to se nece desiti dok je Piksi selektor, jer on ide glavom kroz zid i insistira na resenjima koja su nebrojeno puta dokazana kao pogresna. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe praviti svete krave. I Pižon je bio vrhunski fudbaler u svoje vreme pa se i dalje verovatno sa mukom potpisuje.

 

Bez obzira na prilično loš utisak iz kvalifikacija i zapravo sve posle famozne Lisabonske noći - Piksi je jednostavno prethodnim rezultatima kupio sebi i sreću i vreme i šansu da vodi ekipu na EP. Eventualno loš rezultat i slaba igra tamo bi već dalo osnova da se priča o drugim rešenjima. Ekipa nam nije tako dobra kako se misli, bušni smo u odbrani i sve ali taljigamo nekako i makar igramo napadački fudbal koji može biti dopadljiv i neutralnim posmatračima iako je taktički neozbiljan. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je npr. glavna zamerka u taktickom smislu Piksiju, to sto je odustao da igraju Mitar i Vlahovic zajedno, i to se nekako poklopilo sa losijim rezultatima reprezentacije. Dugo nismo imali dva vrhunska napadaca, i umesto da ih iskoristimo dok su oboje tu i u formi po ceni jednog manje u sredini, on ih razdvaja. Ne znam da li bi to urodilo plodom na svim tekmama, jer nekad taj igrac viska u sredini napravi prevagu, pogotovu protiv dosta jacih ekipa od nasih, ali i dalje mislim da bi u vecini slucajeva njih dvojica trebalo da igraju zajedno. Uostalom, nije tesko videti da smo npr. Svedsku i Sloveniju nakantali 4:1 sa oba napadaca od pocetka, ili da smo sa Portugalom u Beogradu poceli sa obojicom, a u Lisabonu napravili preokret tek kad su obojica bili na terenu.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Kako god igrali, trio iz Niša mora da bude na terenu makar po 10 minuta. Čime to zaslužuju Radonjić i Ilić je misterija a Živković koji je dobar igrač igra na pogrešnoj pozociji ali igra uvek iako nas košta mnogo puta što je on desni spoljni.

Nemanja Radonjić debitovao kod Krstajića. Posle Krstajića je selektor bio Tumbaković. Mislim da je najbrži igrač repezentacije. Prošao je sve selekcije mladjih reprezentacija (5) a za reperzentaciju debitovao 2017. NAkon 4 godine Piksi dolazi za trenera i nastavlja sa kontinuitetom u reprezentaciji. Znači, najmanje 7 selektora (verovatno i više) ga je pozivalo u reprezentaciju pre Piksija. Zabeležio je 39 nastupa.

 

Andrija Živković još 2012. je bio pozvan u repezentaciju (Siniša Mihajlović) ali je utakmica bila otkazana (Irak) prvu utakmicu je odigrao protiv Japana 2013. Na omladinskom prvenstvu sveta 2015. po mnogima najbolji igrač prvenstva, Srbija prvak sveta. Zabeležio 26 nastupa. Potivan od najmanje 10 selektora pre Piksija (Ćurčić 2 puta seletor)...gore-dole...možda ga neko nije zvao.

 

Ivan Ilić.. (ili braća Ilić)  zar su oni iz Niša.?....kako možeš da kukaš za Pavlovićem, a ovi (konkretno ovaj jedan) su kao problem. Ovi su budale iz Mačester Sitija....uzgred:

 

spacer.png

 

 

 

Sve mogu da razumem, animozitet prema Piksiju, ponašanje koje nije dobro (Piksijevo), spočitavanje da menadžeriše....ali da pravi "Nišku reprezentaciju"...aj zajebi me*. :classic_biggrin:

 

* na niški književi jezik bi ovo trebalo da znači....pusti me, beži od mene :smiley59:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Nemanja Radonjić debitovao kod Krstajića. Posle Krstajića je selektor bio Tumbaković. Mislim da je najbrži igrač repezentacije. Prošao je sve selekcije mladjih reprezentacija (5) a za reperzentaciju debitovao 2017. NAkon 4 godine Piksi dolazi za trenera i nastavlja sa kontinuitetom u reprezentaciji. Znači, najmanje 7 selektora (verovatno i više) ga je pozivalo u reprezentaciju pre Piksija. Zabeležio je 39 nastupa.

 

Andrija Živković još 2012. je bio pozvan u repezentaciju (Siniša Mihajlović) ali je utakmica bila otkazana (Irak) prvu utakmicu je odigrao protiv Japana 2013. Na omladinskom prvenstvu sveta 2015. po mnogima najbolji igrač prvenstva, Srbija prvak sveta. Zabeležio 26 nastupa. Potivan od najmanje 10 selektora pre Piksija (Ćurčić 2 puta seletor)...gore-dole...možda ga neko nije zvao.

 

Ivan Ilić.. (ili braća Ilić)  zar su oni iz Niša.?....kako možeš da kukaš za Pavlovićem, a ovi (konkretno ovaj jedan) su kao problem. Ovi su budale iz Mačester Sitija....uzgred:

 

spacer.png

 

 

 

Sve mogu da razumem, animozitet prema Piksiju, ponašanje koje nije dobro (Piksijevo), spočitavanje da menadžeriše....ali da pravi "Nišku reprezentaciju"...aj zajebi me*. :classic_biggrin:

 

* na niški književi jezik bi ovo trebalo da znači....pusti me, beži od mene :smiley59:

Nemoj od mene da praviš nekog ko ne voli Niš ali kad neko pretera sa bahaćenjem i prostaklukom to kritikujem pa makar mi bio rod rođeni. Radonjić i Ilić več duže vreme ne zaslužuju ni poziv u rečrezentaciju a ne mesto u prvih 11 a za Žileta sam valjda pojasnio, može da igra ali na svojoj poziciji a ne da glumi desnog beka.  

Link to comment
Share on other sites

Мене највише нервира код нас што ми пласман на ЕП и СП узимамо тако здраво за готово, као да нам то припада. Ок, пласирати се на ЕП сада је лакше, наравно да је то тачно, али шта са тим. Европско првенство је и даље битно и гледано и све најјаче репрезентације дају све од себе да би играле тај турнир. И СП следеће ће бити другачији формат, али то не значи да неће бити подједнако популарно и подједнако важно за све репрезнетације да се нађу тамо.

 

Можда да смо неки Португал, Енглеска, Шпанија, Немачка па да нам се подразумева пласман, мада знам да су и они задовољни и зају да прославе када обезбеде пласман. 

 

Дај боже да наставимо са овим и направимо већи континуитет са пласманима и да имамо кога да гледамо и за кога да навијамо када су ти највећи турнири. И када је жреб за групе да једва чекамо да видимо ко ће нам пасти. 

 

А иначе за саму игру колико не ваља и да ли треба боље се слажем. :wink2:

 

Очигедно је да се нешто после СП-а, односно после пораза од Бразила боље рећи, променило. Јер није исто као до тог момента. Али ето сада смо на ЕП па можда буде обрнуто од тога да имамо добре квалификације а "лош" турнир као што је било пред СП. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Perkos2 said:

Nemoj od mene da praviš nekog ko ne voli Niš ali kad neko pretera sa bahaćenjem i prostaklukom to kritikujem pa makar mi bio rod rođeni. Radonjić i Ilić več duže vreme ne zaslužuju ni poziv u rečrezentaciju a ne mesto u prvih 11 a za Žileta sam valjda pojasnio, može da igra ali na svojoj poziciji a ne da glumi desnog beka.  

Može, ali kad igraš 3-5-2 on igra "krilnog beka" i radijus mu je naš 16-njihov 16...ne snalazi se najbolje, bar u defanzivnim zadacima. Tako ti je i sa Stefanom Mitrovićem u Zvezdi kod Bahara. S ti  što se on bolje snalazi u defanzivnim zadacima (Mančester  Siti).....

 

Da je tako, kao što kažeš, gde je Nišlija Alaksandar Jovanović na golu reprezentacije sa Vanjom i Rajkom ? Gde god da je branio, branio je fenomenalno, ali se izgubio pored Petrovića, Ilića, Radunovića....

 

RAdonjić, dokle god ga drži ova brzina, mora da bude tu...pre Mladenovića, Ristića, Račića, pa i Djuričića....

Link to comment
Share on other sites

Lukic je bio ok i u Beogradu sa Crnom Gorom, kad je bilo biti ili ne biti, on i Sergej su dobro delovali zajedno. Mnogo veca misterija je Ilic, i kako on dobija mesto u timu, niti ima tehniku, niti brzinu, jednostavno duh na terenu kad god sam gledao reprezentaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Irski_srbin said:

Lukic je ozbiljnom padu otkako je otišao iz Torina. On je bio nas najbolji igrač u Lisabonu u onom meču protiv Portugala, čak mislim i da je asistirao za prvi gol

 

Ma generalno su nasi igraci duze vreme u padu forme,da ne nabrajam. Od Milenkovica do Mitrovica. Nemas igraca u prvih 15 koji je sad bolji nego sto je bio pre godinu dana, eventualno golmani. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Лукић нема храброст да повуче напред а игра централног везњака. Ретко који наш везњак има то у себи осим Милинковић-Савића. 

 

Нема веру у свој пас, у свој преглед игре, у своју потентност и зато и јесте такав. Алиби играч. Ми такве на средини имамо, такве правимо.

 

Јел сте видели Тилеманса против нас, како нам пасовима из средине "цепа" одбрану и прави пометњу. Развалио нас дечко. Е такав везњак је користан. Ови наши сви су као јаје јајету и због тога на том делу терена то делује како делује. Да се Тадић не спусти по 20 пута у полувремену на нашу половину не би имао ко да пренесе лопту, па би морали штопери да нам граде напад. 

 

Што се тиче Миленковића он је пропао као жетон. На њега више не рачунам озбиљно као неку опцију за штопера. Не памтим горе квалификације од неког нашег штопера као што је играо Миленковић ове. Максимовић је био три пута бољи код Муслина од овога што је Миленковић играо, а знате и сами колико је Максимовић био критикован.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jataganac said:

Milan Gajic odlicno igra u CSKA vec 2 sezone i kao rezultat toga dobija poziv Fiorentine. Aleksa Terzic je standardan u RB Salcburg. Zasluzili su da se barem probaju u formaciji sa 4 pozadi (Pavlovic, Milenkovic pa i Erakovic da konkurisu za 2 mesta u srcu odbrane). Naravno, to se nece desiti dok je Piksi selektor, jer on ide glavom kroz zid i insistira na resenjima koja su nebrojeno puta dokazana kao pogresna. 

Pa brate, zar nismo to probali pre samo dva meseca kod Madjarske u gostima? Terzic(koji po meni i jeste najbolje resenje na levoj strani) je bio krivac za prvi gol i zasluzeno zamenjen na poluvremenu. Izasli smo sa 4 nazad i opet smo izgledali smesno, doduse Erak je igrao desnog beka. Bez obzira na tromost, sklonost kiksevima i generalne nesigurnosti odbrane, ja smatram da je veci problem nasa sredina. Pa i cetvorka Evra-Vidic-Ferdinand-Nevil bi primali po gol po utakmici da su ispred njih veznjaci Srbije

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dzoneee said:

Мене највише нервира код нас што ми пласман на ЕП и СП узимамо тако здраво за готово, као да нам то припада. Ок, пласирати се на ЕП сада је лакше, наравно да је то тачно, али шта са тим. Европско првенство је и даље битно и гледано и све најјаче репрезентације дају све од себе да би играле тај турнир. И СП следеће ће бити другачији формат, али то не значи да неће бити подједнако популарно и подједнако важно за све репрезнетације да се нађу тамо.

Nije isto. Kad pogledaš ko iz Europe nije bio na EURU nikad, to su uglavnom samo loše reprezentacije. Zbog promjene formata 2016. gdje na EURO ide pola Europe. Na SP se puuuuno teže kvalificirati, i tako će i ostati i sa promjenom formata 2026. jer Europa je dobila ništa. AFC (sa 4 na 8), CONCACAF( sa 3 na 6), CONMEBOL (sa 4.5 na 6.5), CAF (sa 5 na 9), Oceania: Novi Zeland na svakom, UEFA (sa 13 na 16).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Eventualno loš rezultat i slaba igra tamo bi već dalo osnova da se priča o drugim rešenjima.

Kako god da se završi EP, tražićemo novog selektora posle. Najviše što Piksi može da odigra u ovom mandatu je liga nacija, posle toga mislim da će ići da pokupi kintu da istoku. To je i najavio manje više.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bugl Khan said:

Nije isto. Kad pogledaš ko iz Europe nije bio na EURU nikad, to su uglavnom samo loše reprezentacije. Zbog promjene formata 2016. gdje na EURO ide pola Europe. Na SP se puuuuno teže kvalificirati, i tako će i ostati i sa promjenom formata 2026. jer Europa je dobila ništa. AFC (sa 4 na 8), CONCACAF( sa 3 na 6), CONMEBOL (sa 4.5 na 6.5), CAF (sa 5 na 9), Oceania: Novi Zeland na svakom, UEFA (sa 13 na 16).

Pa dobro Evropa je dobila nešto, ali premalo, ne razumem zašto je isključena iz inter-kontinentalnih kvalifikacija, ali sve je to politika i borba za glasove iz Azije i Afrike.

Elem, format je malo drugačiji, 12 grupa bi trebalo da olaķša kvalifikacije onim najjačim ekipama.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Apropo sesira, izgleda da nece biti prevelika razlika izmedju treceg i cetvrtog posebno ako Rumuni odole Svajcarcima i zadrže prvo mesto. Onda bi sa nama u cetvrtom bili Italija i Svajcarska, potencijalno Ukrajina. Iz treceg ostaju kao opcije za izbegavanje Hrvatska i Holandija dok su Ceska, Slovacka, Slovenija i Skotska ekipe sa kojima mozemo igrati. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

4 sesir. Slavi Srbijo👍

 

Slovencima i Slovacima nije bilo tesko da slave u poslednjem kolu.

 

Obradovali smo i Cehe, zbog nas i remija u Leverkuzenu ne zavise od sutrasnjih rezultata.

 

Kad god su kvalifikacije za EP, nekom moramo da poklonimo mesto iznad nas. Samo sa ovakvim novim sistemom kvalifikacija, poklanjamo mesta drugoplasiranim iz drugih grupa i oni su nam na papiru rivali po meri, a ne preostale reprezentacije iz grupe.

 

Od kada 24 reprezentacije idu na EP, jedino je bitno ne izvuci nezgodnu reprezentaciju iz treceg sesira. Zbog broja grupa i ucesnika, takvih reprezentacija ce uglavnom da bude 3-4.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...