Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

7 minutes ago, berti said:

Meni Tadic vec neko vreme uzasno ide na zivce. Pipka, petlja, usporava, davi.  

 

Тадић је на заласку каријере али је проблем што алтернативне 10ке нема ни на видику. Наш фудбал није у стању да га изњедри. Може се играти без класичне 10ке али тек јак транзициони фудбал са много трчања без лопте је за нас апстракција. Рад са младима је катастрофалан и када би поредали све тренере млађих категорија који су продефиловали кроз клубове и репрезентацију задњих 30 година, добили бисмо џиновски списак гдје су већина и даље анонимуси. Такође још једном подсјећам на гомилу играча који нису напредовали ни мм у европским клубовима за које играју, а изузев Јувентуса нема звучних клубова за које играју. Сјећам се још ложења неких пред СП. Многе нације које су биле дебело иза нас су реформисале и савез и спортски сектор тј. фудбал који играју, прилагодили се промјенама за разлику од нас, тако да како смо сијали тако и жањемо...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, berti said:

Meni Tadic vec neko vreme uzasno ide na zivce. Pipka, petlja, usporava, davi.  

I takav je i dalje daleko nas najbolji igrac, jedini koji ima fudbalski kliker. Tacno je da je ispao iz rutine, i protiv Madjara mu je trebao dodir vise da bi iskontrolisao loptu kako on hoce, ali npr. onaj pas Mitrovicu za milimetarski ofsajd samo on moze da izvede. Kao sto rece ^, Sergej je daleko veci problem za nas i Piksija, jer se nikako ne pronalazi u reprezentaciji, kao duh je na terenu, igra iskljucivo na slavu iz kluba. Sad vise ni to nema, jer igra u rekreativnoj ligi, pa cemo da vidimo da li ce Piksi imati muda da ga za pocetak stavi na klupu a ubaci nekog ko ce da gine.

Link to comment
Share on other sites

Ništa se nije desilo sa Milenkovićem. Sigurno nije slabiji igrač nego što je bio.

Jednostavno tim ne funkcioniše a štoperi ne mogu da pokriju sve brljotine veznog reda.

Inače na TM Bleki vredi 18M a Kalaba 25M. Dragović, npr, za koga sigurno većina ovde misli da bi imao zagarantovano mesto da ne igra za Aus, vredi 4.5M!

Naš štoperski par je top, oni sigurno nisu problem ove ekipe.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dekifisher said:

Ništa se nije desilo sa Milenkovićem. Sigurno nije slabiji igrač nego što je bio.

Jednostavno tim ne funkcioniše a štoperi ne mogu da pokriju sve brljotine veznog reda.

Inače na TM Bleki vredi 18M a Kalaba 25M. Dragović, npr, za koga sigurno većina ovde misli da bi imao zagarantovano mesto da ne igra za Aus, vredi 4.5M!

Naš štoperski par je top, oni sigurno nisu problem ove ekipe.

 

Mozda, ali samo mozda to ima veze sa Dragovicevim godistem (!) Ne mora klubastvo bas svuda da dominira.

 

Milenkovic je direktni krivac za 2 od 3 gola protiv Kameruna, deli krivicu sa Terzicem za prvi gol protiv Madjara, i generalno dosta lose igra u odnosu na ocekivano u reprezentaciji, a posebno u odnosu na Pavlovica. Stoperi su nam cesto ostavljeni na milost i nemolost, ali bez obzira na to Bleki mora bolje. Cini mi se da je i u Fiorentini cesce na klupi nego inace. Mozda mu treba promena sredine.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dragović ima 32 godine! Štoper! Nije ni na vrhuncu što se te pozicije tiče.

Nebitno, mi nemamo boljih štopera... u stvari, mi nemamo ni približno nikoga kvaliteta Milenkovića. Kad reši Soboslaja 3x 1na1 to niko i ne spomene...

Da li ima mana? Naravno da ih ima ali ponavljam, defanzivni problem ove ekipe je vezni red. Kad igraju SMS i Tadić imamo dva igrača manje.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad će da skapirate da nije problem u jednom ili dva igrača što su u slabijoj formi. Loš nam je pristup fudbalu, reprezentaciji a biće još gore ako se plasiramo na EP i zaradimo neku lovu. Igrači su provalili kakab je savez i sad samo otaljavaju posao. Piksi isto,gura svoj sistem i svoje igrače pa se nada da ne možemo ispasti od CG i Bugara. Tek kad se plasiramo kreće bruka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekifisher said:

Ništa se nije desilo sa Milenkovićem

Milenković je već duže u padu forme, kako i u Firenci, tako i u reprezentaciji, da ne gledaš sve usko klubaški, primetio bi da mu je tržišna vrednost u dobranom padu zadnjih godina, pa je sa 35-36, došla na 18. Teško da se ništa ne događa. Sa druge strane na vrednost igrača i utiče u liga u kojoj igra. No sve to nema veze sa formom

Da li mi imamo boljeg na toj poziciji? Pa to je već drugi par rukava. Ovo potezanje Dragovića, iz ne znam kog razloga, je stvarno tužno i ružno i bukvalno je pokušaj patkometrije, ali baš glup, tako da i ne treba obraćati pažnju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ovo potezanje Dragovića, iz ne znam kog razloga, je stvarno tužno i ružno i bukvalno je pokušaj patkometrije, ali baš glup, tako da i ne treba obraćati pažnju.

Jel u opisu posla moderatora da sugerišeš forumašima šta je glupo a šta pametno? Koje postove treba čitati a na koje ne obraćati pažnju?

Ako misliš da kršim pravila obriši post, ovako nije u redu.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dekifisher said:

Jel u opisu posla moderatora da sugerišeš forumašima šta je glupo a šta pametno? Koje postove treba čitati a na koje ne obraćati pažnju?

Ako misliš da kršim pravila obriši post, ovako nije u redu.

 

U sgvari u pravu si. Izvinjavam se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Mi smo poodavno zreli da nas neko nakanta kao Portugal Bosnu sinoc. Samo da naletimo na neku jacu reprezentaciju.

Sam pogled na tabelu i rezultate naše u ovoj jadnoj grupi je po meni nakantavanje.

Reprezentacija pod Piksijem vec od Portugala ne igra ništa.Vrti tvrdoglavo isti sistem,praktično

iste igrače,bez obzira kako oni izgledaju i u kojoj formi igraju.Ništa nema novo,da bi iznenadio protivnika.

lako je čitljiv i providan već duže vreme.Najviše me nerviraju ti njegovi nastupi na KZŠ.Arogantni,nabeđeni,

gde se trudi da bude duhovit i šatro ostavlja utisak neke sigurnosti u prolaz na EP i mirnoće pred naredne duele.

 

Plašim se da nam se to kurčenje ne obije o glavu.jer smo propustili sve šanse i saterani smo uz zid.Nema više 

prostora za bilo kakav kiks.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Odvratni su treneri koji kao sipaju neke fazone, pokusavaju uzaludno da budu duhoviti, glumataju neku samouverenost...

 

Mač sa dve oštrice. Kada funkcioniše, deluje fenomenalno. Kada ne funkcioniše, onda je ovo što trenutno imamo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam još uvek piksijev “Fan boy”. Otkako je preuzeo reprezentaciju ima izboreno SP, ulazak u A ligu naciju, jedan veliki skalp protiv Portugala( prva pobeda nad nekim “većim” timom posle SP 2010 i Nemacke), rutinski resava ove “manje selekcije” gde smo se pre brukali, i sada ima sve u rukama da odvede reprezentaciju na EP posle 24 godine. Da, neko će reci “ali pogledaj nam grupu, smejurija je”, ali ne treba zaboraviti da smo to zaslužili jer smo se kroz rezultate iz prošlog ciklusa izborili da budemo drugi pot pa samim tim i da dobijemo slabije protivnike. Takodje, ako ništa drugo, igramo atraktivan fudbal, za one neutralne naše utakmice su bar zanimljive. Nije bata djorizam sa tri zadnja vezna.
 

Da nam je neko ovo ponudio pre 2-3 godine posle Krstajine i Tumbakoviceve kampanje, verujem da bi svi prihvatili bez ikakvog razmišljanja.

 

Naravno, zaslužuje kritike, pogotovo za ove kvalifikacije. Najlošiju utakmicu smo odigrali protiv Bugarske, gde smo trebali da izgubimo, a protiv CG je realno bilo da bude remi, eto to nam se vratilo kroz ova dva, po meni nezaslužena, poraza od Madjarske.

 

Ono sto mi smeta kod njega jeste nepredvidljivost. Prvih 11 protiv Svajcarske na SP je bila kriminalna odluka, svakome me je bilo jasno da će duvati pozadi a on je izašao sa dva napadaca, dva krilna i jednim ofanzivnom srednjakom, kao da se utakmica protiv kameruna 4-ti dana pre toga nije desila. I onda kada pomisliš da je naučio na svojim greškama on izvede onakav tim na Marakani protiv Madjara. (Vlahovic-Mitrovic-Tadic-Radonjic-Kostic-SMS)  Pa covece, ajde sto smo spori i mekani, nego sto su nam krila toliko defanzivno nedisciplinovana da ovi jadnici nazad ostaju kao lake mete za bilo koju prosecnu-organizovanu reprezentaciju. Pa da nam trojku nazad igraju Barezi-Nesta-Maldini opet bi primali dva komada  po utakmici. Onda kada je na poluvremenu uveo Fiću Mladenovica i Zileta, to je donekle ličilo na nešto. Sve u svemu imao je dosta tih taktičkih “brainfartova” gde i mi, selektori sa kauča, smo uvideli da to nema nidje veze i da je jednostavno veliki promašaj. 

 


 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Mi smo poodavno zreli da nas neko nakanta kao Portugal Bosnu sinoc. Samo da naletimo na neku jacu reprezentaciju.

Danska nas je nakantala. Nece nas niko dobiti vise od 3 razlike, ako nisu Brazil i Portugal, niko nece. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...