Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Znaci prakticno jedna reprezentacija ima polufinale i finale. Moras 2 ekipe dobiti kroz baraz umesto jedne kako je bilo pre? Pa sto to uradili? 

A pretpostavljam da se onda jedna utakmica igra i sa svakim protivnikom? Bez revansa?

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Ma mnogo je zajeban ovaj novi sistem, ali kako nama tako i drugima.

 

@tsva Piksi ocigledno ne yebe zivu silu, i ako on misli da neko treba da igra, taj ce i igrati. Svakako tamo treba nagariti do kraja i igrati maksimalno motivisano svih 90 minuta. Samo diskutujemo o problemu koji nam se stvorio u odbrani i potencijalnom akumuliranom umoru kod par kljucnih igraca, pa teoretisemo (a sta bi drugo!) o mogucim rokadama. Svakome je jasno da put u Azerbejdzan nije izlet.

Link to comment
Share on other sites

Prije si mogao završiti drugi u skupini i ostati bez baraža. Sad svi drugoplasirani imaju šansu+daje se određena važnost Ligi nacija. Mislim, nije da sad ide manji broj momčadi pa je teže. Samo je drugačije. Meni jedino smeta što, koliko sam shvatio, možeš biti zadnji u skupini kvalifikacija, i opet imati priliku kroz baraž. Po meni su trebali uzeti 2 trećeplasirane momčadi koje su bile najbolje plasirane u LN. Tako daješ važnost i kvalifikacijama i LN. Djeluje mi regularnije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Zvezdinho said:

Znam da ne jebe zivu silu, ali guranje Dmitrovica na gol je kriminal za reprezentaciju.

 

Nije Dmitrovic bas toliko uzasan golman koliko je pokazala ova utakmica, realno. Bilo je godina kad smo mogli da kukamo za takvom opcijom medju stativama u reprezentaciji. E sad, Rajkovic je definitivno mnogo bolji od njega i tu ne treba da bude dileme, stvari mora da se postave jasno i presece ko je prva opcija a ko rezerva. Mislim da Piksi dobro anticipira situaciju i da ce reagovati po ovom pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

Kod golmana zaista nije pitanje kvaliteta već pitanje koncentracije i konzistentnosti. Setite se samo kako je Dmitrović branio u Lisabonu, čovek je zaključao mrežu. Sećam se jedne utakmice protiv Atletiko Madrida gde se pretvorio u pauka, ništa mu nisu mogli, skidao je sve živo. Međutim, iskreno verujem da je Rajković golman koji može da isporučuje bolje partije u kontinuitetu, bez nekih velikih brainfartova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja razapinjao Dmitrovića posle jedne loše utakmice, mada fakat jeste reagovao diletantski par puta. Milenkovićeva utakmica protiv Portugala je jedna od najgorih utakmica jednog igrača koje sam video u poslednje vreme pa opet je on naš najbolji defanzivac, jbga dešava se. 

 

Koliko smo mogli da igramo rasterećeno protiv Portugala, toliko je sad opet pritisak da se dobiju Azeri pa možda opet bude mučenja. Ali igramo fudbal i imamo napadački pristup i to je ono što najviše raduje do sada. 

 

Meni je Sergej odigrao odličnu utakmicu protiv POR, smireno i znalački iako se luta sa njegovom pozicijom. Klasa je on za sve u veznom redu osim Tadića i mora mu se naći neko mesto.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne bih ja razapinjao Dmitrovića posle jedne loše utakmice, mada fakat jeste reagovao diletantski par puta.

Upravo ovo. Ja se uvek ježim na izjave tipa Treba ga oterati iz tima i slično zbog jedne loše partije ili neke greške. Srećom, Piksi očigledno nije takve pameti, što se vidi na primeru S. Mitrovića, kao i kada je u pitanju drugi Mitrović, koji je sto puta teran iz reprezentacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

pa opet je on naš najbolji defanzivac

Plašim se da više nije. Koliko to zvučalo nerealno, ali mislim da je Pavlović trenutno i perspektivno bolji.

 

edit. ja iskreno davno nisam video igrača na toj poziciji sa tolikim potencijalom, da ne kažem od Vidića. Samo da ga ne sjebu.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema igrača koji ne pogreše ili kojima ne naiđe loš dan. Odbrambenim igračima se greške vide mnogo više pošto obično rezulturaju golom u našoj mreži. Kod nas u Srbiji zavaladalo je zadnjih 15 godina neko suludo pravilo da kad neki štoper odigra slabije i pogreši odmah bude proglašen za neznalicu i otpisan iz reprezentacije. Najgore od svega je da sad isto to doživi i Milenković koji je očito ovu godinu prespavao u Fiorentini ali ga ne smemo žrtvovati nikako. Biće i kažnjen pa taman da se malo presabere i popravi formu. Dmitrovic je dobar golman ali u subotu je od početka krenuo nesigurno, u prvom istrčavanju je kasnio i pogrešno bio postavljen, na kraju nas je zamalo žive zakopao. Nema druge nego da prepusti mesto Rajkoviću,to je golmanski posao,nemas prava na loš dan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Plašim se da više nije. Koliko to zvučalo nerealno, ali mislim da je Pavlović trenutno i perspektivno bolji.

I jedan i drugi su imali velike probleme. Pavlović se odlično pokazao kod iznošenja lopte ali ja par puta naivno zaplivao i pogrešno procenio par poprečnih dodavanja. Doduše, treba reći da je momak često ostavljen na širokom prostoru protiv Bernarda Silve, a to nije niti malo lagan zadatak. Sa druge strane mi nemamo perspektivnije štopere od njih i treba im dati šansu, te imati tolerancije za eventualne greške. Nadam se da ćemo uigrati zadnju liniju sa parom iz manevra pošto je to ključno za iznošenje lopte kroz pas.

Link to comment
Share on other sites

Na stranu kiksevi kod golova, naši odbrambeni su prečesto ostavljani na vetrometini u prvom poluvremenu, protiv uigrane i izuzetno kvalitetne reprezentacije. Tu bi samo štoperski krem uspeo da prođe bez plivanja i loših procena. U drugom je to bilo daleko bolje jer smo imali više igrača na tom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Kakve se sve gluposti mogu ovde procitati za Dmitrovica, covek solidan golman, a video bih kako bi se pricalo o tom "rivalstvu" za prvog golmana da je potonji recimo igrao za Partizan kao nas prosli broj jedan koji nas je ukanalio maltene na trecini utakmica na kojima je branio, od kojih su neke najvece koje smo igrali u ovom veku, recimo protiv Australije, a decko verovatno prvu stvarno losu utakmicu imao.

 

I Rajkovic se kuje u nebesa jer je najbolji golman statisticki u francuskoj ligi koju niko ziv ne gleda, u raspalom Remsu. Francuska liga i golmani, pa ovi sto su godinama najbolji recimo Mandanda, pa i ovaj Mendi sad u Celsiju, kad god su izasli iz te francuske lige bili su medju najgorima u novoj ligi.

 

Rajkovic je mozda bolji golman overall, ali to je bukvalno kozmetika, nema ni govora o bilo kakvoj razlici u klasi kao sto se prica ovde, dilema Fejsa vs Gudelj od pre par godina.

Link to comment
Share on other sites

Ne idu i jare i pare rođaci!

 

Preterano smo gledali naše batađorizme i taktike gde napadači i krila pomažu lošim bekovima i štoperima pa sad kad Piksi i Stanković u Zvezdi traže ofanzivniju igru nije nam dobro kad vidimo da bek ili štoper treba sam da nalazi rešenje u odbrani. Setih se odmah situacije sa jadnim Garsijom u Zvezdi koji je sasvim solidno krilo ali ga je Miloje obavezao da spašava bekove i dečko nije mogao više ništa u napadu da uradi. Štoperi neka pokažu svoj kvalitet, jednog traži pola Evrope, drugi otiišao u Monako treći kapiten francuskog prvoligaša i izvolte momci na scenu i pkažite kvalitet. Lako je igrati štopera kad se ispred parkira ceo autobus igrača.

Što se golmana tiče imamo dva golmana koji redovno brane u ligama petice i tu nema dalje priče. Piksi ima trenera golmana( Čumić valjda) pa neka se sa njim konsultuje koga i kad da forsira od ove dvojice koje ima na raspolaganju. Nismo u zadnje vreme gubili zbog golmanskih grešaka, Dmitrović je u subotu podbacio ali srećom nism izgubili, godinama brani u Primeri, verovatno će i u veći klub, ne treba ga otpisati nikako.   

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Kakve se sve gluposti mogu ovde procitati za Dmitrovica, covek solidan golman, a video bih kako bi se pricalo o tom "rivalstvu" za prvog golmana da je potonji recimo igrao za Partizan kao nas prosli broj jedan koji nas je ukanalio maltene na trecini utakmica na kojima je branio, od kojih su neke najvece koje smo igrali u ovom veku, recimo protiv Australije, a decko verovatno prvu stvarno losu utakmicu imao.

 

I Rajkovic se kuje u nebesa jer je najbolji golman statisticki u francuskoj ligi koju niko ziv ne gleda, u raspalom Remsu. Francuska liga i golmani, pa ovi sto su godinama najbolji recimo Mandanda, pa i ovaj Mendi sad u Celsiju, kad god su izasli iz te francuske lige bili su medju najgorima u novoj ligi.

 

Rajkovic je mozda bolji golman overall, ali to je bukvalno kozmetika, nema ni govora o bilo kakvoj razlici u klasi kao sto se prica ovde, dilema Fejsa vs Gudelj od pre par godina.

Preteruješ za Stojkovića. Imao je on svoje zlatne i ne baš tako zlatne momente, ali da nas je ukanalio na trećimi mečeva, jednosavno nije.

Što se tiče Dmitrovića, niko ne spori da je on solidan golman, ali da je sklon kiksevima, jeste, i naravno da mu ovo nije baš prva greška (recimo prvi gol protiv baš Portugala 2019), ali to toliko nije ni važno. Mi imamo samo dva golmana za reprezentaciju njega i Rajkovića. Ona priča o raspaloj ligi, Remsu i slično, ne bih komentarisao, pošto ne pominješ recimo Ljorisa ili Barteza, ali ok. Rajković je u tom propalom klubu bio najbolji golman prošle sezone u ligi. Da ne pričam sada da je bio najbolji golman na SP, i slično. I on zna da kiksne, naravno, ali trenutno, po meni, bi trebao da ima prednost u odnosu na Dmitrovića.

 

edit. ta Australija. Očigledno ne znaš da kada igrač sa jakim udarcem dođe u situaciju da šutira bez bloka, i još ako ta lopta ide pod stativu i propada u letu, to se jednostavno ne brani. Možeš da voliš ili ne voliš Stojkovića, ali ako nemaš tu sreću da budeš postavljen na pravom mestu, nemaš šta mnogo da uradiš.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljoris je bukvalno poslednji golman iz te lige koja da podsetim vazi za ligu petice, znaci top 5 ligu, koji se kako-tako dokazao na medjunarodnom nivou. A nikad nije bio nikakav poseban golman, suv prosek, uglavnom nije imao kikseve, solidan, zato i traje toliko. Apsolutno nikad nije bio top 3 golmana u Premijer ligi, a igra u klubu koji se vec godinama bori za Ligu sampiona, nije da brani u Brajtonu. Posle njega apsolutno niko.

 

Dalje, nemoj Barteza molim te, lik je klovn najobicniji koji se provlacio na imidz i sarm, trebalo je sut kartu iz Junajteda da dobije posle prve sezone, a izdrzao cele tri.

 

Sto se tice Dmitrovica, imao je kikseve, imao je vrhunske odbrane, protiv istog tog Portugala. Rajkovic se na najvisem nivou ni po cemu nije dokazao vise od njega. I dalje cemo da pricamo o svetskom prvenstvu za mlade kao nekom argumentu? 😄 Gde je pola igraca i iz naseg, ali i iz drugih timova sa tog svetskog prvenstva? Dmitrovic takodje godinama brani u mnogo jacoj ligi, protiv najboljih napadaca na svetu.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jel je stvarno potrebno da se u NASIM smrdljivim medijima toliko bas razglaba o nepriznatom golu Portugala, Ronaldovom bacanju kapitenske trake, njihovj zalbi u FIFA itd? Oni ok, razumem ih, ali nas (iako znam zasto to radi stoka) ne razumem i necu da razumem. Pisi jbt o fudbalu a ne o nekim glupostima, ko da je jedina greska sudijska bila sada to treba da se potencira. Vise ta greska se potencira nego dobra partija, pogotovo za nase fudbalske standarde, protiv evropskog prvaka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Valjda postoji nešto između parkiranog autobusa i situacije koju smo imali u prvih 20-25 minuta, kada su nam Portugalci razneli sredinu i konstantno pravili višak. Prvo ona šansa kada je Ronaldo dao predug for pa pucao visoko i pored gola, pa dva opuštena nameštanja na centaršut i još jedna situacija između, kao konkretne stvari, plus sve ono što je moglo da se razvije u izglednu priliku, ali srećom nije.

 

U drugom smo pojačali prisustvo u odbrani, ali nam to nije smetalo da damo dva gola i generalno imamo prednost u igri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa mogli smo i mi da damo tom logigom dva u prvom poluvremenu.:classic_biggrin: Da se nisu sudarili Mitrovic i Vlahovic na skoku, da je Vlahovic pucao po golu na centarsut Kostica, da je Vlahovic ili Lazovic bio brzi malo da uleti sa loptom u gol. Svasta nesto je moglo da bude i u prvom poluvremenu. Nije da nam Portugalci nisu ostavili prostora za prilike a nije ni da nismo pokusavali. Ono sto nismo uspeli u prvom iz nekih polusansi/sansi, to smo realizovali u drugom. Oni su sa druge strane uzeli dve svoje prilike i suteve ka golu i pretvorili ih u golove odmah u prvom. To i jeste odlika vrhunskih ekipa, malo im treba da te ugroze i odmah koriste svoje sanse, mi u prvom poluvremenu nismo iskoristili nase.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Nije u tome stvar, imali smo mi periode dobre igre u prvom, kao i te polušanse. Delovali smo smušenije u prvom delu prvog pol. i imali su više izglednih situacija od ta dva centaršuta. Moglo je da se dogodi i da Bleki dvaput izbaci loptu glavom pa da ne primimo gol(ove) ali sveukupno je vladala promaja ispred 16 i po bokovima.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dzoneee said:

Jel je stvarno potrebno da se u NASIM smrdljivim medijima toliko bas razglaba o nepriznatom golu Portugala, Ronaldovom bacanju kapitenske trake, njihovj zalbi u FIFA itd? Oni ok, razumem ih, ali nas (iako znam zasto to radi stoka) ne razumem i necu da razumem. Pisi jbt o fudbalu a ne o nekim glupostima, ko da je jedina greska sudijska bila sada to treba da se potencira. Vise ta greska se potencira nego dobra partija, pogotovo za nase fudbalske standarde, protiv evropskog prvaka. 

Najveća pobjeda je bio tekst na temu Ronaldo se nije tako žalio kad nam je zabio gol iz ofsajda. No shit Sherlock 😂 

Link to comment
Share on other sites

Brazil je na par SP ostajao bez titule zbog nedostatka kvalitetnog golmana tako da se još nikad nije desilo da neka reprezentacija osvoji SP pa i po neko EP sa slabim golmanom. No na ovom forumu mozemo saznati i nove teorije da su eto Francuzi to uspeli uprkos nedovoljno dobrim golmanima.Stavili tamo nenekog Barteza i Lorisa na gol tek da ispune broj igrača. Jebiga Srbija je svetski šampion po fudbalskim stručnjacima😂

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...