Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

FIFA jos nije slala potrebnu dokumentaciju u vezi Kovacevica, tako da on jos nema pravo da igra za Srbiju. Darko Lazovic i Stefan Mitrovic su posle Tadica najstariji igraci i do sada su samo bili deo sire rotacije kod Piksija, tako da on njih verovatno nece zvati uopste vise. Sad ja bih licno pre zvao Petrovica od Rosica, pre Maksimovica od Djuricica ili Racica i pre Babica od Stojica, ali donekle i razumem Piksija da hoce da uzme igrace iz nase lige kad su u pitanju "nebitne" pozicije kao cetvrti golman ili sesti stoper da se malo pojaca stending lige. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, 4th and Goal said:

On je također pisao najviše na temi reprezentacije i nije bio zvezdaš/partizanovac kao što koliko znam nisi ni ti pa sam zato mislio tako. A ako si informatičar, i iste ste struke 😁 

 

Sorry na offu

ni to :classic_biggrin:

 

Ma nikakvih nekih epohalnih promena spisak nije doneo realno. Treba ući u ove kvalifikacije mirne glave i nastaviti gde se stalo sa plasmanom na SP. Grupa nije teška realno ali oprez i ozbiljnost su moranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzoneee said:

E vidiš ti si dao fudbalske razloge za "krah". 

 

Ja sam mlađa generacija, kada je to bilo bio sam osnovna i to čini mi se ni oni viši razredi osnovne, ne sećam se dobro šta je bilo. Iskren da budem ne sećam se ni Vukića nešto preterano kao igrača. Znam za njega naravno ali ga ne pamtim dobro, kao Krasića recimo ili Jovanovića kada su igrali za reprezentaciju. 

 

Ali većinski narativ (da ne kažem narodni) oko toga SP-a za neuspeh nije ovo što si ti naveo, ja prvi put u životu i čujem za to, već da je Petković zvao sina u reprezentaciju i da je zbog toga narušena atmosfera i sada mi propali odjednom. 

 

Kežman je u jednom intervjuu rekao da niko od igrača nije zamerio Petkoviću zbog pozivanja sina, već da isti, nakon što se digla medijska frka, po Kežmanovim rečima, više nije bio isti čovek. Kežman je u tom intervjuu apostrofirao negativnu atmosferu unutar tima, pominjući sukob sa Vidićem, kao i par igrača koji su konstantno potkopavali atmosferu (Ljuboja, Koroman).

 

Evo tog intervjua:

 

https://www.espreso.co.rs/sport/fudbal/1243969/kezman-o-sukobu-sa-vidicem-piksiju-ljuboji-petkovicu-stankovicu-savicevicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, drgnk said:

 

Kežman je u jednom intervjuu rekao da niko od igrača nije zamerio Petkoviću zbog pozivanja sina, već da isti, nakon što se digla medijska frka, po Kežmanovim rečima, više nije bio isti čovek. Kežman je u tom intervjuu apostrofirao negativnu atmosferu unutar tima, pominjući sukob sa Vidićem, kao i par igrača koji su konstantno potkopavali atmosferu (Ljuboja, Koroman).

 

Evo tog intervjua:

 

https://www.espreso.co.rs/sport/fudbal/1243969/kezman-o-sukobu-sa-vidicem-piksiju-ljuboji-petkovicu-stankovicu-savicevicu

 

More ni Kezman nije bio cvecka, a sin Ilije Petkovica je koliko se secam pre par meseci uhapsen zbog sverca kokaina u Spaniji, Holandiji (bem li ga tacno gde). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Gospode. :krstipd4:

 

Covek ni ne gleda fudbal, to je bar jasno kao dan, cacka transfermarkt i stiklira opciju age do 23 godine. Markovic u zivotu nije igrao lose kao ovog proleca, iako generalno i nije los igrac, ali bukvalno prejak post. Ceka se predlog za jos nekog vunderkida iz Italijanske c1 koju je iskopao na transfermarktu. 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2023 at 2:50 PM, prolup said:

Kakav je smrad Piksi prestrašno. Zove Kovačevića da bude reprezentativac Srbije, ovaj pristane, zatvori sebi vrata BiH i onda ga nema u četiri(4?)golmana za mečeve, a tu je Rosić iz Radničkog vjerovatno je lakši na piksli. Stojić tu, Babića nema. Lazović se iz aviona vidi što je odsutan. Piksli smradu.

Nije dobio papire iz Fife da debituje. Lakse malo sa uvredama.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je upitno da li ce Vladan uopce moci i nastupati za Srbiju jer po nekom od novih FIFA pravila igraci ne mogu mijenjati fudbalsko drzavljanstvo ukoliku je sa vise od 21 godinom nastupao za bilo koji uzrast dotadasnje reprezentacije u zvanicnim mecevima i pri tome nije imao drzavljanstvo drzave za koju bi zelio nastupati. Vladan je koliko znam igrao za U21 BiH nekad 2020. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Izgleda da je upitno da li ce Vladan uopce moci i nastupati za Srbiju jer po nekom od novih FIFA pravila igraci ne mogu mijenjati fudbalsko drzavljanstvo ukoliku je sa vise od 21 godinom nastupao za bilo koji uzrast dotadasnje reprezentacije u zvanicnim mecevima i pri tome nije imao drzavljanstvo drzave za koju bi zelio nastupati. Vladan je koliko znam igrao za U21 BiH nekad 2020. 

Koliko ja znam Borna Sosa nije mogao da menja drzavni tim jer je igrao posle 21. godine za Hrvatsku U21, a za to vreme nije imao pasos Nemacke. Kovacevic je takodje posle 21. godine jos igrao za mladu reprezentaciju Bosne, ali je najverovatnije vec tada imao pasos Srbije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milko Miller said:

Koliko ja znam Borna Sosa nije mogao da menja drzavni tim jer je igrao posle 21. godine za Hrvatsku U21, a za to vreme nije imao pasos Nemacke. Kovacevic je takodje posle 21. godine jos igrao za mladu reprezentaciju Bosne, ali je najverovatnije vec tada imao pasos Srbije.

 

Ako je imao pasos Srbije onda moze mijenjati, par ljudi koji aktivno prate reprezentaciju BiH kazu da je dobio pasos tek nekad 2022.. U slucaju da stvarno nije imao drzavljanstvo Srbije do tada onda su i on i njegov menadzer dva velika debila. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ako je imao pasos Srbije onda moze mijenjati, par ljudi koji aktivno prate reprezentaciju BiH kazu da je dobio pasos tek nekad 2022.. U slucaju da stvarno nije imao drzavljanstvo Srbije do tada onda su i on i njegov menadzer dva velika debila. 

Da, ako je tek prosle godine dobio pasos onda 100% ne moze da menja reprezentaciju. Ali meni je nekako malo verovatno da fudbaler iz Srpske, koji moze bez problema da dobije srpski pasos, to tek uradi posle 22. godine. Ne samo zbog reprezentacije nego i da ne bude stranac u slucaju da prelazi u neki srpski tim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

Da, ako je tek prosle godine dobio pasos onda 100% ne moze da menja reprezentaciju. Ali meni je nekako malo verovatno da fudbaler iz Srpske, koji moze bez problema da dobije srpski pasos, to tek uradi posle 22. godine. Ne samo zbog reprezentacije nego i da ne bude stranac u slucaju da prelazi u neki srpski tim.

 

Kod njega je malo specificno jer je fakticki dijete FK Sarajeva. Dosao je tu sa 16 godina i razvio se u solidnog golmana pa zbog toga nije nemoguce da nema pasos Srbije. To je uostalom i glavni razlog sto smatram da je ovaj njegov potez sa promjenom reprezentacije popirlicno ljigav. FK Sarajevo ga je isforrsialo i dalo mu sansu da postane solidan golman, lizao se sa navijacima kluba i onda ovaj potez. Da je on kao mlad otisao u Zvezdu, Partizan il neki drugi klub u Srbiji pa se onda probio il se cak u Borcu isprofilisao ne bi mu niko rijeci prigovorio. Ovako je ljigavo plus sav cirkus kad je odbijao poziv za A tim gdje bi sigurno bio prvi golman zbog svadbe. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ako je imao pasos Srbije onda moze mijenjati, par ljudi koji aktivno prate reprezentaciju BiH kazu da je dobio pasos tek nekad 2022.. U slucaju da stvarno nije imao drzavljanstvo Srbije do tada onda su i on i njegov menadzer dva velika debila. 

barem pasoš nije problem da mu preprave na bilo koju godinu ranije

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Kod njega je malo specificno jer je fakticki dijete FK Sarajeva. Dosao je tu sa 16 godina i razvio se u solidnog golmana pa zbog toga nije nemoguce da nema pasos Srbije. To je uostalom i glavni razlog sto smatram da je ovaj njegov potez sa promjenom reprezentacije popirlicno ljigav. FK Sarajevo ga je isforrsialo i dalo mu sansu da postane solidan golman, lizao se sa navijacima kluba i onda ovaj potez. Da je on kao mlad otisao u Zvezdu, Partizan il neki drugi klub u Srbiji pa se onda probio il se cak u Borcu isprofilisao ne bi mu niko rijeci prigovorio. Ovako je ljigavo plus sav cirkus kad je odbijao poziv za A tim gdje bi sigurno bio prvi golman zbog svadbe. 

Ne znam, meni sam prelaz nije problematican, ako nije dao neko lazno obecanje. Radulovic je ovde isto prosao mlade selekcije Zvezde i Srbije, pa mi nije problem sto ce na kraju igrati za Crnu Goru (samo mu nisu trebali izjave da je igrao samo za Srbiju da ne bi imao prazan hod). 

@Perkos2 Ne znam kako to ide sa pasosima tj. ne znam jel samo saljes kopiju nekog starog pasosa, da pokazes da si vec imao pasos pre 21. godine ili da je potrebno da na nekoj dokumentaciji igraca, FIFA vec dobila pre 21. godine potvrdu da igrac ima taj i taj pasos. Tu onda i nema prostora da sredis nesto preko drzave.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milko Miller said:

Ne znam, meni sam prelaz nije problematican, ako nije dao neko lazno obecanje. Radulovic je ovde isto prosao mlade selekcije Zvezde i Srbije, pa mi nije problem sto ce na kraju igrati za Crnu Goru (samo mu nisu trebali izjave da je igrao samo za Srbiju da ne bi imao prazan hod). 

@Perkos2 Ne znam kako to ide sa pasosima tj. ne znam jel samo saljes kopiju nekog starog pasosa, da pokazes da si vec imao pasos pre 21. godine ili da je potrebno da na nekoj dokumentaciji igraca, FIFA vec dobila pre 21. godine potvrdu da igrac ima taj i taj pasos. Tu onda i nema prostora da sredis nesto preko drzave.

Sve se to da srediti, ova priča da ako je igrao u sarajevu mora da igra za BiH je meni baš smešna, valjda Sarajevo nije jednonacionalni klub?

Link to comment
Share on other sites

Sta kazete o odluci Dmitrovica, sta je razlog njegovog povlacenja? Solidan golman, medjutim u senci drugih, ipak nesto kvalitetnijih resenja (Vanja, Rajkovic). S obzirom na nadolazece talente (Petrovic, Ilic, Svilar) i ocekivani debi Kovacevica, mislim da je jasno da kao najstariji ne bi imao puno minuta, ali ipak nije to moralo da bude definitivno "zbogom".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...