Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

Ja ne delim opšte razočarenje igrom na derbiju, mada to verovatno ima veze sa nivoom očekivanja.

 

Recimo, prvih 20-25 minuta je igrano u režimu koji je ličio na premijerligaški. Naravno, ne po kvalitetu već po ritmu utakmice i želji obe ekipe da napadaju i postižu golove. Posle smo se mi zabunkerisali, što je, koliko god ružno bilo, dovelo do toga da smo u finišu prvog poluvremena imali bolje šanse od protivnika. Ipak, taj tip bunkera kad mi u periodima od po desetak minuta ne sastavimo dva dodavanja ili dve sekunde poseda je ipak malo previše dekadencije za moj ukus. Sa svim promenama i povredama, nismo baš tolika sirotinja da moramo na taj način da igramo. Uostalom, videlo se i posle izjednačenja, da i kad smo ostali sa 9 bekova na terenu da može da se napada, samo kad postoji ambicija.

 

Bilo je i pojedinačno dobrih poteza, sjajnih par driblinga Sume i Stevanovića, par vrhunskih lopti Natha, kod njih je recimo Katai odigrao brutalno prvih pola sata, to je bila baš vrh predstava.

 

Da situaciju oko povrataka "naše dece" ne bi trebalo generalizovati dobar primer su dali Sveta Marković i Jojić. Prvi je odigrao doktorski, dominacija u duelima, kretnje, pozicioniranje, tajming, sve kako treba. Jedna greška za celu utakmicu, kada je zakasnio u jednoj situaciji da se izvuče i napravi ofsajd. Plus izgleda utegnuto kao sajla. Drugi je, ne znam kako da nazovem jedan sprat ispod bivšeg fudbalera, recimo bivši rekreativac. Stvarno je sramota na šta on čovek liči, pa ako nam novi špic nije igrao jer je nespreman, po kom tačno kriterijumu je igrao Jojić? I za koji đavo ga je Stanoje držao takvog na terenu toliko dugo? Jer ono je bila definicija igrača manje na terenu, znači nema opravdanja da nije imao koga. Mogao je rezervnog golmana da ubaci, bio bi korisniji.

 

Suđenje je bilo dobro, penal čist a korner bemliga. Lopta je imala nepravilnu putanju, možda je zakačila Kataijevu stajnu nogu jer je proklizao, a možda i nekog od naših.

 

Uglavnom, vidi se da ima značajno više kvaliteta u Zvezdi nego kod nas. Tako da sve ove utakmice u poslednjih nekoliko godina koje ne gubimo od njih jesu bonus i s te strane sam zadovoljan. Bilo bi bolje da smo dobili, naravno, ali nije ni ovo loše, plus mislim da smo zasluženo kažnjeni za periode meča kad smo igrali bunker a la Javor. A što se prvenstva tiče, ni pobeda ne bi ništa promenila.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Drugi je, ne znam kako da nazovem jedan sprat ispod bivšeg fudbalera, recimo bivši rekreativac. Stvarno je sramota na šta on čovek liči, pa ako nam novi špic nije igrao jer je nespreman, po kom tačno kriterijumu je igrao Jojić? I za koji đavo ga je Stanoje držao takvog na terenu toliko dugo? Jer ono je bila definicija igrača manje na terenu, znači nema opravdanja da nije imao koga.

Malo, ali samo malo sam se pribojavao takvog scenarija nakon svih burek tekstova o tome kako je Jojić Stanojeva izričita želja, budući centar tima, dilema da li on ili Natho (toga sam se baš bojao), pa njegovih izjava o promenjenoj ishrani, novostečenoj navici da više trči i sve u tom stilu.

 

Sad znam da sledeći put 1/1 očekujem takvu propast.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Sir Alex Ferguson said:

Mene je odusevio Sveta Markovic, kao stena. Da je ostao Pavlovic u tandemu sa Svetom, Nesta i Maldini im ne bi bili ravni...

Moram priznati i mene je iznenadio, naravno vise bih voleo da nije, ali ruku na srce odigrao je bas dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Trudim se da ne pratim budalaštine koje prave zla zvana uprave dva kluba, ali sad videh priču da je Vuletić šerovao montiranu sliku Borjanovog deteta. Bez teksta...

 

Klasičan primer dripca ogromnih kompleksa koji je dobio neku moć, glas mu se čuje u javnosti i konačno neko obraća pažnju na njega.

 

Uz Vučelu nešto najcrnje što je boravilo u FKP.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Grozne su svecane loze na domacim fudbalskim terenima, posebno kada su u pitanju nasa 2 najveca kluba.

Ima tu preko 190 godina robije u 2 reda, pocevsi od 2 (pocasna) predsednika, preko operativaca, direktora, prijatelja kluba i sve to utabano u navijackim vezama.

 

Opet, nasi sportski klubovi su ogledalo drzave.

Danas ce, najverovatnije, ustoliciti i kriminalne ministre, pomocnike, desne ruke, veze sa kriminalnim klanovima...

 

A za ovo gore si u pravu.

Ovo javno prepucavanje uprava vecitih preko zvanicnih saopstenja i drustvenih mreza, gde se aktivno ukljucuju i igraci, navijaci... doprinosi dodatnom odaljavanju normalnih ljubitelja ove plemenite igre od domaceg fudbala.

 

Pozeleo bih da se svi odgovorni kazne i procesuiraju, ali onda opet procitam drugi pasus i zakljucim da je to sve jedna ista bagra samo na razlicitim funkcijama.

 

Zato samo mogu da pozelim da nas sportski kantaju kada god pokusamo da se domognemo civilizovane Evrope, pocevsi od utakmice u cetvrtak pa nadalje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Posle opsežnih medicinskih pregleda prvotimac Partizan Sejduba Suma izostaće sa utakmica svog tima u narednih mesec dana, kao posledica udarca u oko na 163. "večitom" derbiju od strane igrača Crvene zvezde Sekua Sanoga.

 

Povreda je toliko ozbiljna,da minimalan napor u toku dana može dovesti do potpunog gubitka vida, dok je sam igrač imao 'sreću' jer da je je povreda bila 2 milimetra dalje, na listu mesta bi izgubio vid i oko.

 

Podsećamo, Sanogo za tu situaciju nije dobio ni žuti karton.

Jezivo...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Trudim se da ne pratim budalaštine koje prave zla zvana uprave dva kluba, ali sad videh priču da je Vuletić šerovao montiranu sliku Borjanovog deteta. Bez teksta...

 

Klasičan primer dripca ogromnih kompleksa koji je dobio neku moć, glas mu se čuje u javnosti i konačno neko obraća pažnju na njega.

 

Uz Vučelu nešto najcrnje što je boravilo u FKP.

 

Njemu kad su rekli da ga šalju u Partizan da uvali guzicu, on je imao nešto drugo na umu jbg...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

Jezivo...

Пошто си болдовао "Sanogo za tu situaciju nije dobio ni žuti karton" кратко да ти кажем да не постоји ни једна нормална лига ни један нормалан судија који би за оно Саногу дао жути. Он је добио прво жути а послије и црвени за нешто друго. Тако да би било ок да не користиш та софистицирана а опет одвратна долијевања уља на ватру. Било би језиво да је намјерно, али код повреде ока нема намјере осим ако неко не гађа прстом или пикадом а нешто слично на фудбалу никада нисам видио.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cooper said:

dobar pokusaj podmetanja, ali nije samo to boldovano.

ali nastavi da se trudis.

Ништа ја не подмећем, сам си болдовао а болдује се оно на шта треба да се обрати пажња. Пажња и коментар на болдовано ти је била једна једина ријеч.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Nebitno je da li je igrac imao ili ne nameru da napravi faul da bi dobio karton. Da nije bio sam pocetak utakmice dobio bi ga sigurno. Da ima VAR dobio bi ga 1000%.

Slažem se sa svim osim sa zadnjom rečenicom, VAR ne garantuje ništa. Gledaš valjda utakmice liga gde se koristi VAR, sudija je taj koji odlučuje. Mogao je Simović da mu da žuti i naknadno kad je video posledice na Sumi ali je, verovatno, presudilo ovo što si i sam napisao, početak utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Barkley#34 said:

Trudim se da ne pratim budalaštine koje prave zla zvana uprave dva kluba, ali sad videh priču da je Vuletić šerovao montiranu sliku Borjanovog deteta. Bez teksta...

 

Znas sta bi mi bilo najsmesnije? Kad bi se dve uprave onako dzukacki posibale u svecanoj lozi sa sve onim odelima i kravatama i maskama...a dole na terenu sudija prekida utakmicu i svi u cudu gledaju svoje uprave koje se makljaju. Ja mislim da bih se usrao od smejanja od toga.

 

Ali nece oni to, ljisice su to. Oni zavadjuju narod a medjusobno se druze.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...