Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Ja se slazem da bih i ja voleo jakog pleja i npr Kalinica na 4, ali bas mislim da ce tesko sta biti od toga, Kuban npr takodje jako prosecna ekipa po imenima sa Reglandom kao najboljim igracem...

Sa tim da je Sale ima te neke point forward igrace u Redingu i Kolinsu, pa ili ce dovesti tsko nekog ili ce Deda i Radanov dobiti ozbiljnu ulogu nisam siguran...

Edited by Babaduka
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helmet said:

Ima nas jos emoji23.png. I meni je isto katastrofalna situacija u reketu, narocito posle potpisa Simonovica. Zestoko fali jedan EL kvalitetan igrac 4 na 5, ovo sto imamo je tanko i za EC.
Selekcija na 4 je katastrofa, dovodis Simonovica igraca slicnog Borisi, ima 35 godina,a vec imas igraca upitnih kvaliteta MJK. Pa ako Borisa ne ode u NBA onda stvarno ne znam kako ce da se izgura u EL sa ovim rosterom. Na centru imas startera ali nemas rotacionog igraca koji moze da pokrpi kada ovaj ne igra. Kizmic ni sam ne zna na cemu je, ako zadrze Stimca, neka nam bog pomogne. Poceli su dobro prelazni rok, ali smo se pogubili posle Pangosa. Ja bih potpisao odmah da krenemo sa ovom spoljnom linijo. A da se potpise neka zver na 4, ali posle Simonovica to izgleda nije realno..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Potpisujem sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Babaduka said:

Ja se slazem da bih i ja voleo jakog pleja i npr Kalinica na 4, ali bas mislim da ce tesko sta biti od toga, Kuban npr takodje jako prosecna ekipa po imenima sa Reglandom kao najboljim igracem...

Sa tim da je Sale ima te neke point forward igrace u Redingu i Kolinsu, pa ili ce dovesti tsko nekog ili ce Deda i Radanov dobiti ozbiljnu ulogu nisam siguran...

Kalinic je zavrsio sve sa Makabijem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

'nači preostaje nam samo da se sadžgamo pitralonom...

i to onako sektaški ceremonijalno.

N1 da usnimi a Laki da smontira par hajlajca da pokolenja gledaju netremice i postojano kako ciganija izgara za klub.

 

...ako se Šuntrle uzjogunii pokaže vidnizu nelagodnost ka ovom progresivnom izražavanj bunta,

evo ja ću da vežem limenku politarskog zaečarca komšiskom mačoru za rep dođe li nam Štime na ovaj roster kao apdejt.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nate said:

Ako je hall dobar pass igrac, loyd doveden da trpa i trazi se startni plej zasto je onda doveden walden i sta on to donosi? Ja jedino objasnjenje imam u cinjenici da je ja pangos ispalio a walden projektovan kao njegov bekap. Tranziciju-cmm i hamilton su u tom segmentu bolji, obojca su bolji sleseri, odbranu opet hamilton bolji, sigurnost na lopti ni tu nije bio preterano ubedljiv. Istina da je u izraleu imao vrhunske procente za dva i za tri. U partizanu kazu podredio se kolektivu. Pa kad se igrac podredi kolektivu ja ocekujem visoke procente na malom broju pokusaja, a ne 42% iz igre i 35% za tri.

Plasim se da walden nema kvalitet ni telo da igra dvojku na EL nivou. On nije suterski specijalac poput barona, vec bi trebalo da igra full time dvojku. Plasim se da ce manjkati produkcije na oba kraja terena.

Nekad jedan igrac moze da ti okrene sezonu. Meni se cini da je nama to pangos uradio, a da sezona jos nije pocela. Zaboravljamo da je nnoko igrao pored dva odlicna plejmejkera i da je igrao u paru sa mozda najkreativnijom cetvorkom u evropi.

Za sada smo u deficitu bukvalno u svim segmentima. Fali nam poena, kreativnosti, odbrane... meni se cini kao da je obradovic mentalno ostao zaglavljen na EC nivou. Jer ovo je tim i igra koja se priprema za taj nivo.

Nama nedostaju dva top pojacanja, jedan bek na 1ili 2 i jedna cetvorka, plus opravljen kuzmic na barem 80% onoga sto je pruzao u prvom mandatu, ako on to ne moze, nikakvi stimci, ni djordjevici to nece zakrpiti vec ce nam i tu trebati nov igrac

 

Brate, jel' tebi Volden skino ribu kojim slučajem? 

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Imamo dva moguca scenarija. Prvi, da Sasa ima jasnu ideju kako mu tim treba da funkcionise, i po svom planu dovodi pojacanja. Drugi, da krpimo roster sa dostupnim igracima, i da Sasa koriguje svoju filosofiju kosarke, i da adaptuje neki novi sistem.

 

Ako je prvi scenario u pitanju, onda ce nam ekipa izgledati prilicno drugacije u odnosu na sta smo do sad navikli. Unutrasnja linija treba da se sastoji od brzih, zilavih igraca, koji su veliki radnici u sluzbi tima. Desi se po par posjeda da oni ni ne pipnu loptu, prave jake blokove na lopti, od lopte, otvaraju druge grace, eventualno hand-off. Napadacko oruzje se svodi na brzu tranziciju, pick igru i konstantnu prisutnost na skoku. Veoma rijetko dobiju loptu za 1na1 na niskom postu, i taj skill nije nuzno ni potreban. U odbrani zato moraju da imaju lateralne kretnje da isprate i najbrzeg protivnickog igraca. Odbrana se igra veoma visoko, se cestim presingom po citavom terenu. Odbrana od pick-a veoma agresivna, pa skoro da dodje do udvajanja. Ako se ovakav profil centara trazi, nisam siguran da ce znacajnu ulogu da imaju Stimac, Kuzmic i Ristic. Djordjevic i Jovanovic mozda, zavisi od of-sezone i kako se nametnu. Trenutno najblize izgledamo ovome:

 

3-4: Simonovic, Davidovac, Simanic

4-5: Nnoko, MJK, Reath

- Ako se bude trazilo pojacanje, vjerujem da ce doci neko slican LeDay-u.

 

Sto se tice vanjske linije, tu se traze kompletni igraci, fizicki odlicno pripremljeni, u stanju da igraju konstantno agresivnu odbranu, timski orijentisani, nesebicni, dobri suteri, bez nekog velikog fundamentalnog hendikepa. Igra se veoma brzo, trazi se dosta tranzicije, brzih napada, uzimaju se rani sutevi bez puno komplikacija. Vanjski igraci ne mogu da dopuste sebi da budu statisti na terenu, nema coskarenja, moraju da budu konstantna opasnost. Nema tu tradicionalno rasporedjenih uloga, i da nam je potreban plej koji ce druge razigravati, ili suter za kog ce se igrati krugovi, ili divljak koji ce da siluje loptu jer nikog drugog ne ide. Vjerujem da bekovsko pojacanje zavisi od mogucnosti Radanova i Lazica.

 

1-2: Lojd, Volden, Hol

2-3: Dobric, Radanov, Lazic

- Ako se bude trazilo pojacanje, vjerujem prije da ce doci kvalitetna dvojka, vise Kinsey, nego Pangos tip.

Edited by Princeton
  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dropkick Murphys said:

I ja sam mozda spreman za toliko, ali nemam kvaliteta 😛
Walden i Hall nikada nisu igrali EL, sto samo po sebi ne mora nista da znaci, ali po onome sto smo mogli da "cujemo" je da se prica da je Hall backup plej, a Walden backup dvojka. 

 

Loyd 25min + 15 Walden na beku
Pojacanje 20 min, Hall 15 i npr Walden jos 5 na pleju.

Ne tvrdim da je najbolja opcija, niti da je finansijski najisplativija, ali licno pretpostavljam da ce biti ovako.

 

Ok, onda su mi startne premise bile pogrešne. Hall je doveden da igra 15 minuta po meču, a Walden da najviše vremena provodi na beku?

 

Ne bih da dužim sa ovom raspravom, ali samo ću reći da sam baš uveren da ne postoji šansa da Obradović ovako razmišlja.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

u prilog tome ide cinjenica da je hall potpisan nakon propasti pangosa, a pominjao se kao opcija mesec dana. da su hteli i pangosa i halla, potpisali bi halla odavno, nevezano za sudbinu pregovora sa pangosom. dakle, hall je zamena za pangosa, sto znaci da se sada nece traziti igrac poput pangosa, vec nesto drugo. kinsey tip igraca bi bio super, sto rece princeton.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

Imamo dva moguca scenarija. Prvi, da Sasa ima jasnu ideju kako mu tim treba da funkcionise, i po svom planu dovodi pojacanja. Drugi, da krpimo roster sa dostupnim igracima, i da Sasa koriguje svoju filosofiju kosarke, i da adaptuje neki novi sistem.

 

Ako je prvi scenario u pitanju, onda ce nam ekipa izgledati prilicno drugacije u odnosu na sta smo do sad navikli. Unutrasnja linija treba da se sastoji od brzih, zilavih igraca, koji su veliki radnici u sluzbi tima. Desi se po par posjeda da oni ni ne pipnu loptu, prave jake blokove na lopti, od lopte, otvaraju druge grace, eventualno hand-off. Napadacko oruzje se svodi na brzu tranziciju, pick igru i konstantnu prisutnost na skoku. Veoma rijetko dobiju loptu za 1na1 na niskom postu, i taj skill nije nuzno ni potreban. U odbrani zato moraju da imaju lateralne kretnje da isprate i najbrzeg protivnickog igraca. Odbrana se igra veoma visoko, se cestim presingom po citavom terenu. Odbrana od pick-a veoma agresivna, pa skoro da dodje do udvajanja. Ako se ovakav profil centara trazi, nisam siguran da ce znacajnu ulogu da imaju Stimac, Kuzmic i Ristic. Djordjevic i Jovanovic mozda, zavisi od of-sezone i kako se nametnu. Trenutno najblize izgledamo ovome:

 

3-4: Simonovic, Davidovac, Simanic

4-5: Nnoko, MJK, Reath

- Ako se bude trazilo pojacanje, vjerujem da ce doci neko slican LeDay-u.

 

Sto se tice vanjske linije, tu se traze kompletni igraci, fizicki odlicno pripremljeni, u stanju da igraju konstantno agresivnu odbranu, timski orijentisani, nesebicni, dobri suteri, bez nekog velikog fundamentalnog hendikepa. Igra se veoma brzo, trazi se dosta tranzicije, brzih napada, uzimaju se rani sutevi bez puno komplikacija. Vanjski igraci ne mogu da dopuste sebi da budu statisti na terenu, nema coskarenja, moraju da budu konstantna opasnost. Nema tu tradicionalno rasporedjenih uloga, i da nam je potreban plej koji ce druge razigravati, ili suter za kog ce se igrati krugovi, ili divljak koji ce da siluje loptu jer nikog drugog ne ide. Vjerujem da bekovsko pojacanje zavisi od mogucnosti Radanova i Lazica.

 

1-2: Lojd, Volden, Hol

2-3: Dobric, Radanov, Lazic

- Ako se bude trazilo pojacanje, vjerujem prije da ce doci kvalitetna dvojka, vise Kinsey, nego Pangos tip.

 

Da se nadovežem na ovaj post. Ako je prvi scenario u pitanju, potpuno je jasno da tu ćoškaroši poput Lazića i Dobića sa jedne i nekretnine poput Štimca, Rileta i sličnih sa druge strane ne ulaze u koncepciju. Meni je prihvatljivo da se išlo na jeftiniju varijantu ali pad sa Pangosa (dokazani EL igrač) na Halla je dosta drastičan. Opet imamo samo 3 ballhandlera spolja, osim ako se Radanov ne nametne kao značajnija opcija od npr Lazića, u šta sumnjam. Na pozicijama od 3 do 5 imamo ukupno jednog igrača koji zna da dribla loptu i to je Davidovac. Zato verujem i da se traži neko rešenje na krilu koje će imati ulogu sekundarnog kreatora. Pozicija 5 mi je za sad takođe veoma upitna, Nnoko je taj pokretni defanzivni centar ali svi ostali su klasične old school petice kojima je napad bolji deo igre (na različitim nivoima, naravno), a i Kuzmić je više klasičan sidraš/korektor nego neki lateralno brzi pnr defanzivac koji može da preuzme beka. Meni je iz ove perspektive realnije da Kuridža igra full time na 5 zbog pokretljivosti. Reath je intrigantan jer na papiru ima dosta onoga što nama treba ali je to i dalje "na papiru". Njega nikad nisam video da nešto dominira pa čak ni protiv slabijih ABA ligaša. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da će Sale bitno modifikovati način igre kojim je krenuo u formiranje rostera zbog zapljuvanog a izmigoljenog Pangosa, nedosanjanog Jovića ili Kaline...svi su realno out of our league još sezonu do dve.

Svi specijali i brzi napadi kada se izvedu brzo, bez zadrške i uigrano izgledaju kao da se protivnik zamislio i zablenuo u drugu stranu.

Do tog nivoa se dolazi mukotrpnim repeticijama na treningu uz korigovanje svakog igrača posebno...prvi korak, lažnjak, stajna noga u bloku...da bi tek skoro idealnim kretnjama i fokusom na parketu to izgledalo fluidno i donelo jeftine poene a protivniku razbilo koncept odbrane i unelo nervozu.

Nema sad tu prostora za menjanje smera...ipak je godine uložio u ovaj sistem igre.

Verujem da dovodimo sada ili kasnije još sigurno dva igrača ...trojka se najlakše nalazi i najmanje štete trpi kao slaba karika...i može da sačeka

ali sigurno nam treba 4-5 i jedan... dal bek sipač ili ako iskopamo pik-en-roll pleja da nije ispod 189 pa makar ga i krili u odbrani donekle.

Samo da nije još jedan kombo...jer prekombinovasmo ga.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Wingwalker said:

Verujem da dovodimo sada ili kasnije još sigurno dva igrača ...trojka se najlakše nalazi i najmanje štete trpi kao slaba karika...i može da sačeka

 

ali sigurno nam treba 4-5 i jedan... dal bek sipač ili ako iskopamo pik-en-roll pleja da nije ispod 189 pa makar ga i krili u odbrani donekle.

Samo da nije još jedan kombo...jer prekombinovasmo ga.

 

Slažem se za prvi bold, u vezi drugog nisam siguran ... sad su svi kombo, bitne su karakteristike.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo je nepoznanica vezanih za našu ekipu. Mislim da je pametno pričekati sa sledećim potezom, čisto da se vidi koliko mogu/ne mogu Rit, MJK, Lazić, Radanov, Dobrić, Kuzmić. Da se iskristališe na kojoj poziciji će se koristiti i kom obimu. Bitno mi je da Sale ima dovoljno vremena i prostora da donese kvalitetnu odluku, svaki od navedenih igrača ima limite, ali isto tako svaki od njih ima i vrline koje se mogu iskoristiti. Da smo tanki na niskom postu, to svi znamo, ali nisam pametan da li dovoditi neku četvoru tipa Aron Vajt pa onda krpiti sa MJK i Ritom na 5, ili sa druge strane dovesti rezervnu peticu pa krpiti na poziciji 4 sa Simonom/Simanom/MJK/Ritom. Samo se nadam da Štime neće ostati, zaista ne vidim ulogu za njega, naročito ne u ekipi koja forsira brzu i agresivnu košarku.

 

Za Kuzmića čujem da je dosta ozbiljno trenirao, te se nadam da barem delomično može popuniti cipele Kuzmića iz prvog mandata. Ako bi se to ostvarilo, onda bi izbor bio mnogo lakši.

Link to comment
Share on other sites

Zašto Dobric nije dobar za coskaranje kada ima sasvim solidnu pracku,a pogotovo sa krila? 

Voleo bi da neko ko ima pristup Synergy da cekira Dobricev procenat sa krila i koliko puta je sutnuo na isteku napada u odnosu na minute provedene na parketu.

Čini mi se da se konstantno Dobricu uvaljivao taj vruć krompir u zadnjih par sekundi napada. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dovesce pleja jedan kroz jedan. Bez floor general tip igraca i dobrim paserom pre svega, ovaj tim ce biti extremno limitiran. Jos jedan bek bi bio smehotres bez pleja. 

 

Na centru vec ima vise opcija i mogucnosti. Nije sale gadljiv na Qvale, Kikanovic i slicne. Uostalom retko koji trener popuni roster po svojoj zelji.

 

Moze se i cekati, posto je i pocetak sezone poprilicno upitan. Pitanje je i samih ciljeva, koji bi za prvu sezonu bili dovoljni u vidu ABA titule i KLS-a. Bez podrske navijaca, nasa borba za f8 je minimalna.

Edited by LosmiSK
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jos 2 igraca jednako 16 ili 17 igraca u rosteru.

Smatram da je to jako nefunkcionalno, i da retko koji trener moze da pronadje dobre uloge a da pritom igraci budu zadovoljni.

Mi se prosto moramo otarasiti 3 igraca. Pozeljno bi bilo da to budu Stimac, Ristic i Simanic. Prvog nema potrebe da objasnjavam, drugi ima najsporije noge u Evropi, a za treceg je najbolje da ide jer ce to biti obostrano dobro.

Znak pitanja su Kuzmic i Rit, al Rit moze biti bar u siroj rotaciji.

Tek u slucaju oslobodjanja tih igraca neko pojacanje ima smisla.

Mi imamo guzvu i na bekovskim pozicijama jer je utisak da se islo na kvantitet. Ako dodje jos jedan bek, zaista se postavlja pitanje sta cemo s minutima Lazica, Dobrica i Radanova. Ok, igrace na 3 neke minute neki, ali i dalje guzvancija. Primarna trojka bi bio Davidovac, iako je utisak da je mozda i najmanje igrao tu od svih pozicija. Mozda ga Sale bude koristio na 4, mada dolaskom Simona, cisto sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LosmiSK said:

Dovesce pleja jedan kroz jedan. Bez floor general tip igraca i dobrim paserom pre svega, ovaj tim ce biti extremno limitiran. Jos jedan bek bi bio smehotres bez pleja. 

 

Na centru vec ima vise opcija i mogucnosti. Nije sale gadljiv na Qvale, Kikanovic i slicne. Uostalom retko koji trener popuni roster po svojoj zelji.

 

Jel ga on doveo u Kuban? Opasan promašaj. 

7 minutes ago, LosmiSK said:

 

Moze se i cekati, posto je i pocetak sezone poprilicno upitan. Pitanje je i samih ciljeva, koji bi za prvu sezonu bili dovoljni u vidu ABA titule i KLS-a. Bez podrske navijaca, nasa borba za f8 je minimalna.

 

Nije samo pitanje šta su ciljevi, nego i kakva će sezona biti zbog korone. Treba sačuvati rezerve i eventualno uraditi doselekciju kad dodje vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, propolis said:

 

Jel ga on doveo u Kuban? Opasan promašaj. 

 

Nije samo pitanje šta su ciljevi, nego i kakva će sezona biti zbog korone. Treba sačuvati rezerve i eventualno uraditi doselekciju kad dodje vreme. 

Koliko se secam jeste. On, Elegar i Ivlev. Mora se i promasiti nekad. 😁 a nema nekad ni puno biranja.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...