Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

16 minutes ago, HAMMER said:

ako zanemarimo cinjenicu da je sat vremena izmedju :classic_biggrin:

 

Negde ti nije vreme sinhronizovano, u oba slučaja je 7 sati. 😀

 

@Laki21

Pretpostavio sam u jednom trenutku da se o tome radi. S' jedne strane skroz legitiman potez, ali nije ni trebalo da ga dovlače iz fmpa samo zato jer nam je falio igrač dok se nismo kompletirali.

Edited by Čvarkov
Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2020 at 10:51 PM, John Terry said:

Pocela je igranka na Lojdu, sada ga svi shvataju ozbiljno i moracemo da nadjemo nacin da ga stitimo od nasrtaja protivnika.

 

Shvatio ga je i Kokoskov ozbijlno na pocetku.

 

Nije ovo pitanje ispustanja, ovo je pitanje srece - Khimki i ima budzet, a igraci i trener su placeni da pruzaju ovakve partije.

 

Zasto ih Shved unistava tako sto sutira trojke sa svoje polovine i gubi lopte, umesto sto je lepo delio asistencije i nije nijednom sutnuo kao u poslednjoj cetvrtini protiv nas je pitanje za upravu BC Khimki.

 

McCollum je vrhunski igrac, a Khimki prepun majstora. Zasto stalno imaju lose rezultate, pa zato sto se Shved ponasa kao da je izvukao autobus pun svojih saigraca iz reke, a ostali igraci dizu ruke i izgledaju kao Mavra iz Zadra ili Rok Stipcevic iz Krke. Protiv nas su se pretvorili u prave verzije samih sebe i tu nije bilo pomoci.

 

Zato ovaj format i nije dobar, zavisis dosta od toga, da li ce Khimki da igra kao Khimki ili kao Zadar za bogate.

 

14 hours ago, Vamos Laki said:

Da da ja pisem gluposti, a ti si apostol istine na temi.

Gimme a break sto bi rekli neki.

Nikakvi masoni, samo damir javor i sudijska trojka na mecu bamberg-darusafaka. Ako ti nesto nije jasno, pogledaj tinoteretovu izjavu nakon tog meca.

Koncepcija nije bila ista svake godine od kad je otisao Radonja, verovatno je ovo sad najpribliznije tome.

Ja sam vec provukao u par postova sta mi se ne dopada i dotakao se te sirine rostera i efekta sinergije, o cemu je i sam Sale sinoc pricao.

Budi mi pozdravljen.

 

Nije Damir Javor, nas je unistio Stefan Jovic i njegova sklonost da se povredjuje kad ti najvise treba.

 

Ne dobija se A licenca ili zlatna palma za ulazak u TOP 8 pa je to nesto sto je mnogo bitno. Ucesce u TOP 8 je samo korak dalje i nastavak sna o osvajanju EL. Sto smo blize ostvarenju tog sna i sto smo duze u igri, bolja je i sezona.

 

Nasa sezona u EL je bila zavrsena povredom Jovica, posle prosto nismo izgledali kao taj tim i to je bio kraj.

 

13 hours ago, Vamos Laki said:

Petrusev i Simonovic su nedostizni za nas.

Misko je napravio onda cudan potez kad je Bitadzea prebacio u Podgoricu, i to je vise incident nego pravilo.

Zlatne koke idu iz Mege u nba direkt.

Porediti Petruseva sa Nenadicem je zaista bespredmetno, nidje veze.

 

Bitadze je bio prvi centar u Buducnosti, a konkurencija mu je bio Zoran Nikolic.

 

Verovatno bi i Petrusev mogao kod nas, ali da podelimo jedno tri otkaza visokim igracima i to ne Simanicu, nego Reathu, Kuzmicu i Simonovicu, pa da u ostatak sezone udjemo sa:

 

O'Bryant, MJK + Davidovac

Petrusev, Terry

 

Znaci, moze Petrusev ako ce Crvena zvezda postojati da bi Petrusev imao brojke u EL, umesto da Petrusev bude jos jedna opcija koja ce nekad igrati 10 minuta.

 

8 hours ago, Markoss said:

Ludilo da Rit posle one sekvence protiv CSKA ispadne iz 12. Simon bas nista ne igra, cak i protiv Baskonije je bio stetan sve dok se nismo odvojili pa je i on krenuo da ubacuje. 

 

Koje sekvence protiv CSKA?

 

Pola poena smo primili preko njega kad je on bio u igri, gubi se u odbrani picka najstrasnije.

 

On mi je idealan kandidat za ispadanje iz 12. Neko ce reci Simonovic, ali Simonovic je tu kao 12 igrac sa 0-5 minuta, sta ce ti Reath sa 0-5 minuta.

 

Inace, ne mogu da primetim koliko idemo iz krajnosti u krajnost. Pre 5-6 godina imali smo Kuzmica, Bjelicu, Mitrovica i Simonovica na 3-4 uz Tejica i na pomen dolaska jos jednog igraca reakcije su verovatno bile "kud sa njim, da Mitar ostaje bez minuta". Sad, imamo Kuzmica, O'Bryanta, Terrija, Davidovca na 3-4 uz Simanica i jos 3 igraca na 4-5. Kod Radonjica je redovno bilo da imamo 2 centra, 1 cetvorku i trojku koja je glumila cetvorku, sad imamo trojku koja glumi cetvorku i jos jedno 7 igraca na 4 i 5.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Nije Damir Javor, nas je unistio Stefan Jovic i njegova sklonost da se povredjuje kad ti najvise treba.

 

Cena raubovanja glavnog igraca za kog je bilo vrlo dobro poznato da ima diskus herniju. Zasto je imao tolike minutaze cak i protiv nekog fckn MZT treba pitati Radonju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

Ma jok... nema to veze sa produzenjem ugovora. Obrajantu data solidna minutaza, prosto neko je morao da ispasta. 

 

Pa ono, i Ojo je prosle godine iz istog razloga bio skrajnut. Ritu jeste sigurno ponudjen produzetak saradnje, a cim jos uvek nije potpisao, bice da ima neceg. 

Link to comment
Share on other sites

Malo kasnim ali vidim da se naširoko pisalo o Džonijevoj privatizaciji meča. Prvo, ja sam stekao utisak da su mnogi pročitali postove Haosa i još par forumaša, te da su od tad samo čekali da ga vide na delu i primete neki nerezonski šut ili izgubljenu loptu kako bi krenuli s pljuvačinom. Čovek je na debiju u EL, za manje od 20 min na teškom gostovanju, imao 14p uz šut iz igre 5/10. Naravno, bilo je tu par isforsiranih fadeaway-eva ali jel to stvarno razlog da se onako pljuje lik nakon svoje prve utakmice, u kojoj je zapravo i imao više nego solidan doprinos?

 

Druga stvar, par stručnjaka ovde je pisalo o nekakvom nepoštovanju ekipe i sličnim glupostima, jer je tobože privatizovao igru na svom debiju. Kačili ste ovde Sašinu izjavu o njemu, znate da ga vidi kao lika koji može da izmišlja poene u igri 1 na 1 i da planira da mu da loptu u ruke tj. da će sigurno biti jedna od glavnih napadačkih opcija. Tako da, umesto tvrdnji da je JOB bezobrazna mrcina koja ne poštuje saigrače i privatizuje igru na debiju, nije vam palo na pamet da je dogovor iz svlačionice bio da mu se baš da lopta u ruke i da se ne libi da šutira i igra 1 na 1, kako bi se što pre razigrao? Uostalom, ako je on stvarno na svoju ruku uzimao sve one šuteve, zašto ga Sale nije klupirao nakon bilo kog od par nerezonskih poteza? Dovoljno o svemu ovome govori i činjenica da ga je Sale odmah u debiju gurnuo u startnih 5 i da se i sam prvi napad na utakmici igrao za njega.

 

Treće, jedna od najočiglednijih stvari što se ove ekipe tiče je da nam napad i previše zavisi od Lojda. Odnosno, definitivno imamo nedostatak pouzdanih napadačkih opcija i JOB bi trebalo da nam značajno poveća raznovrsnost u napadu, pogotovo kad se uigra, skonta sa saigračima i pohvata kretnje. Još od početka sezone se komentariše da u ekipi imamo previše radnika a premalo poentera, tako da mislim da nam je takav neki profil igrača i bio potreban, neko na unutrašnjim pozicijama ko ume da probaci loptu kroz obruč. Svakako, sve i da ponekad vidimo neki nerezonski fadeaway ili izgubljenu loptu, moje mišljenje je da će njegovo trošenje lopti više stvari doneti našoj igri nego što će oduzeti. Uostalom, i te neke negativne tendencije u njegovoj igri se daju donekle korigovati uz rad sa Saletom i stručnim štabom, kojima se ovde veruje da mogu da izvuku pozitivno iz svakog igrača, pa zašto ne bi tako bilo i sa Džonijem?

Edited by Born Ready
  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Da dozvolim sebi određeno preispitivanje taktike našeg trenera protiv Himkija, ali i ostalih ekipa protiv kojih smo do sada igrali u EL.

 

Očigledna je logika našeg trenera (kao i svakog drugog u EL ili bar velike većine) da ozbiljno akcentira protivničke skorere na spoljnim pozicijama i da mu to bude primarna skauting strategija meča. U prvom kolu @Fener, uspešno smo zaustavili De Coloa (2/10 iz igre), protiv CSKA Mike Jamesa (2/9 iz igre) i sada Shveda (3/10 iz igre). Primetno je da ne samo da su im procenti šuta bili mizerni (zbirno 7/29 ili 24%), nego smo ih sveli na relativno mali broj uzetih šuteva, što posebno dobija na značaju kada se zna da su sva trojica poznati kao volume skoreri. Oni su svoje poene postizali mahom sa bacanja (Shved 8/8, James 5/6 i De Colo 7/7) gde su na žalost po nas, ali očekivano s obzirom na njihov rejting, imali odlične procente (95%). Trend je dakle - jaka odbrana, sprečavanje poentiranja iz igre  i ulaženja igrača u neku seriju pogođenih šuteva, po cenu svega, pa i slanja na liniju bacanja. Treba dodati i uspešnu odbranu na Henry-ju iz Baskonije (3/9 iz igre), ali i propust sa Lekavičijusom (6/7 iz igre).

 

Dakle, na 4 od 5 mečeva smo, gledajući postignute poene i procente šuta, uspešno zaustavili primarne napadačke opcije protivnika na spoljnim poticijama. I to je skroz ok. Međutim...

Šved 12, Henry 10, James 8 i De Colo 7 asistencija (u proseku preko 9 apg, što je daleko iznad proseka najboljeg asustenta EL trenutno - Calathes 6 apg) je nešto što mora da zabrine i baci senku na prethodni dobro odrađen zadatak što se poena i procenta tiče.

Dalje, da kažem uslovno sekundarne opcije su nas bukvalno zatpale. McCollum 23, Zo 17, Hackett 29 i to sva trojica uz odlične procente šuta (24/34 ili 71%).

 

Ne bih sada da ulazim u preveliku analizu (premali uzorak), jer razloge možemo tražiti u gomili stvari - u mogućoj disproporciji u odbambenom potencijalu naše prve i druge petorke, neuigranosti timske odbrane, padu koncentracije nekih igrača, pa i kvalitetu istih, u kompoziciji petorki na terenu ili možda u prevelikom naglašavanju primarne opcije našeg plana odbrane. Ali se svakako uvek može istaći često postavljano pitanje: da li je bolje "dopustiti" Švedu, Jamesu ili De Colou, koji su godinama u vrhu liste strelaca EL, njihovih 20-25 ppg uz što manje procente šuta, a zaustaviti ostatak tima, ili ovo što mi radimo u prvih 5 utakmica - zaustaviti lidere, ali im dopustiti da razigravaju ostatak ekipe. Treba napomenuti da su posebno CSKA, ali i Fener, pa i Himki potentne napadačke ekipe sa mnogo talenta, pa je meni malo i čudno ovoliko akcentovanje jedne stavke u skautingu na uštrb ostalih. Ili mi trenutno nismo sposobni za više.

 

Da ne bude da samo mračim posle 5 mečeva, raduje me činjenica da rano u sezoni ovako kvalitetne napadače možemo da držimo na malom broju ubačaja iz igre uz slabe procente. To je svakako dobra stvar i neka polazna osnova na kojoj treba da se bazira naša odbrana. Ostaje da sačekamo bar još ovoliko utakmica i vidimo da li se i kako ovaj trend menja, koliko možemo da unapredimo našu timsku odbranu i koliko iz toga profitiramo.

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam bacio oko da vidim koliko koja ekipa daje trojki jer mi se činilo da je dosta tih asistencija išlo za tri poena. 

 

Recimo najviše asistiranih trojki imaju:

1. CSKA

2.Real

3. Zalgiris 

4. Himki

5. Fener

 

Najviše pogođenih trojki :

1. Real

2. CSKA

3. Fener

4. Zalgiris

5. Himki

 

Mi smo igrali sa 4 od ovih 5 ekipa. M

 

Meni izgleda da smo mi daleko od uigranog, a u zadnjih 10 dana smo doveli 3 izuzetno bitna igraca za rotaciju. 

Pre neki dan je neko okačio turneju koju imamo narednih 15 dana gde imamo utakmicu svaki drugi dan i to gostovanja. 

Vremena za trening i uigravanje nece biti, već ćemo to gledati na utakmicama. 

 

Ja sam zadovoljan kako sada izgledamo i vremenom cemo biti sve bolji, a nadam se da ce nas sezonce puštati u halu posle nove godine pa da uživamo i live 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cigani su čudna sorta. Posle jedne pripremne se zna da li ćemo biti poslednji ili napadamo F4. Posle prve utakmice Ročestija se zna da smo se zeznuli i da je postao oronula kanturina. Posle prve tekme se vidi da JOB ne poštuje tim i da misli samo na sebe. Posle prve preskočene utakmice Rita, zna se da je to zbog ugovora. Ništa bar 2-3, vidimo mi to odmah 🙂

  • Like 10
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih mnogo mrsomudio... ako je dogovor u svlacionici bio da svaki put kad OuBrajant primi loptu u ruke napadne kos, utoliko gore, jer je ovo vrlo bitna evroligaska utakmica u kojoj takvo eksperimentisanje moze da donese vise stete nego koristi po vec koliko toliko uigran tim. Njegovo razigravanje/izivljavanje moze da podnese utakmica sa nekim slabijim protivnikom u aba ligi, stoga mislim da to ipak nije dogovor iz svlacionice jer nema mnogo smisla, a sto se donekle moze indirektno zakljuciti iz Sasinih izjava. 

 

Drugo je sto ne razumem zasto se iskazivanje nezadovoljstva takvim nacinom igre dozivljava kao pljuvanje? Ja prvi ne zelim da gledam takvu Zvezdu a mislim da veliki broj navijaca takodje to ne zeli. Mislim da je samo jedan forumas upotrebio izraz 'mrcina' jer deluje da ima visak kg usled cega malo i brzina pati. Mozda nije lepo ali je nesto sto ide uz navijacku strast i nije nesto sto se ne moze istolerisati. 

 

Prvobitne izjave su bile takve da se ocekuje da on uzme neke suteve/zavrsnice 1na1 kada izostanu efikasna resenja i akcije u napadu. To je vec potpuno u redu a sto je potpuno razlicito od onoga sto smo videli pre neki dan na parketu, tako da mislim da je pomenuta kritika vise nego konstruktivna, a da nama ostaje samo da vidimo kako ce to izgledati u narednim mecevima i da li je onaj nastup bio samo slucajan ili ce postati pravilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

BTW, da li mene to oko vara, ili je Džoni došao sa dekadom™ kilograma viška?

 

Sad sam na brzinu prevrteo par klipova iz prethodnih sezona, definitivno je bio poprilično lakši.

 

Da, dobili smo najvećeg Džonija za sada. Zadnje tri sezone gravitira između 114 - 119kg.

Drobnjak je dok je igrao u Efesu bio najteži EL centar sa 125kg ali i sa 2.11m.

I Saša je iskreno prokomentarisao pre Himkija da nije u top stanju, ali mislim da se to odnosilo i generalno na formu jer i Jokić ima višak kilograma pa ih je nosio bez pardona po četres i jače minuta.

Deluje da je Obradović prilično fasciniran O'Brian-om jer pored toga što ga je na debiju ubacio u startnu petorku tolerisao je maksimalno njegove loše poteze i to u duelu sa timom čiji skalp nemamo na njihovom terenu i koji je bar do sada bio u našoj zoni timova koji sanjaju top 8.

Džoni ume da odigra valjano i licem ka košu ali ne iz prodora i ne sa ovakvom formom - brzinom.

Sa'će ove posne slave pa eto mu šanse da se dotera momački.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...