Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 hours ago, Princeton said:

Na forumu je konsenzus da je Walden dvojka, dok on zadnjih 5+ sezona igra isključivo pg. Pretpostavljam da bi i Trinki ili Radonja uvidili da se bolje snalazi na dvojci, i da bi odradili tu promjenu makar jednom do sada? Vjerujem da ima razlog zbog čeka ga koriste na jedinici, i to im je do sada dobro funkcionisalo, pa eto da ga i ja u nekoj hipotetičnom timu iskoristim...

 😉

Pisao ja bas to za Waldena nekoliko puta, pa da objasnim. Kod igraca ovog profila, tzv. kombo beka, moramo izaci van kosarkaske nomenklature koja vlada od nastanka ove igre i ogleda se u nekim brojevima od 1 do 5, a koja je zastarela. I okrenuti se modernijem pogledu na stvar koji dolazi iz NBA. Po tome, Walden bi nominalno bio ofanzivni ballhandler. Posto mu ofanziva nije neki bas ocigledan forte, tj. nije primarno skorer, jos manje alfa skorer, vec ima i dobru defanzivu, onda bi mogli da ga stavimo u two-way ballhandlera. Dalje, posmatranjem njegove igre na velikom uzorku, mozemo da primetimo da nije pass first bek, niti mu je asist prirodna opcija, pa je samim tim blizi tzv. poziciji 2. All that being said, kod ovakvih kombo igraca je kljucno uparivanje sa ostatkom petorke. Najbitniji je izbor njegovog komplementatnog guarda, ali i centra sa odredjenim karakteristikama, sto kod off pika, sto kod odbrane istog. I na kraju, ali svakako ne i najmanje bitno, korisnost ovakvog atipicnog igraca mnogo zavisi od trenera, tj. od filozofije igre i postojanja odredjenih minijatura i specijalnih akcija za njega. 

Neki rezime bi bio da Walden zahteva vise paznje i truda u pronalazenju prave uloge od nekih igraca koji su klasicni primerci svojih pozicija. Ali, isto tako, njegova polivalentnost i igra van sablona moze biti od velike koristi za tim ako se skocka kako treba.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

 

 

Svirao je faul, ali obican. U isto vreme je svirao dva tri nesportska faula nama negde na prenosu lopte. Secam se faula Davidovcu jer ga je Ivanovic prosao, ovaj ostavio ruku, Ivanovic megaflopovao, i nesportska.

 

Nije to ta situacija. Znam na šta je mislio @mister-no, ostala mi je urezana u sećanje ta sekirica, ne zato što imala poseban uticaj na utakmicu, nego zato što je potpuno očigledno da nije u pitanju bila greška sudija, nego namera. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Nije to ta situacija. Znam na šta je mislio [mention=201]mister-no[/mention], ostala mi je urezana u sećanje ta sekirica, ne zato što imala poseban uticaj na utakmicu, nego zato što je potpuno očigledno da nije u pitanju bila greška sudija, nego namera. 
Da meni je u sećanju klasična sekira i da ništa nije suđeno, neki snimak ispod koša..
Link to comment
Share on other sites

volden u mojoj knjizi ima 2 kvaliteta - sut za 3 i energiju na obe strane parketa

ostalo je sve ispodprosecno za jednog beka od koga ocekujemo da bude nosilac

nekada je i to sto ima dovoljno da iskoci kao skorer, ali kad nema matchup koga fizicki moze da dominira, to uglavnom ispadne vrlo vrlo tanko

handle, court vision, kreiranje za sebe i za druge sve ispod proseka za jednog beka

ne znam koliko ga placamo, ako to nije 350-400k onda ima smisla da bude taj neki 3 bek u rotaciji...ali kao glavni ili top2 igrac rekao bih da mora tu bolje

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Princeton said:

 

Pa meni to pomalo zasmeta kod tebe, sto indirektno uvijek nekako pokusavas da potkacis Radonjica. Nevazno koja je tema, opet se vratimo na neku komparaciju trenera, i nekako dodjemo do toga da Radonja i nema tu ulogu kosarkaskog manitua. U ovom primjeru sa Walden-om, kako da Radonjic izvuce organizatorske sposobnosti iz igraca, ako to njemu nije forte, niti je on doveden da bi on "kreirao za druge"? On je tog igraca naslijedio, kao i jedno Spansko burence sa Covidom, jednog igraca koji izgleda naduvan kad god kroci na parket, i jednog mladog Aleksu Nejakog, koji mu donosi -10 kako kroci na parket. Kako on sad njih da ukombinuje u par plejeva koji bi pomogli EL ekipi?

 

Smeta i meni.

No, to uglavnom bude ljudska reakcija na manjak fer odnosa i preceste natpise 'Dejo madjija' kad pobedimo i 'Sale prevara' kad izgubimo. Cini mi se da se prevelik znacaj daje trenerima iz nekog licnog prijanjanja ka odredjenima kroz obozavanje autoriteta vodje. Da bi se ocenio neciji rad potrebno je najmanje jedna sezona da prodje, pa i tada rezultat zavisi od mnogo faktora, gde je trener samo jedan od njih. Iako sam bio protiv Saletove smene, braneci taj neki dugoocekivani kontinuitet na klupi, iznosio sam cesto i neka neslaganja vezano za njegov rad, prvenstveno onog uzasnog urlanja ne igrace i nacina kako je uveo i uvodio JoB-a u tim, pa isto to radim i dok je i Radonja tu. To se uglavnom odnosi na sablonske izmene i sto se ne probaju razne druge kombinacije (jedan od primera je igra sa 3 beka tj dva pleja), a ne izmene koje svi unapred znamo da ce se desiti kao i petorke. Sve sto procitas preko toga to je reakcija na forumaska preuvelicavanja i manjak konzistentnosti, a ne kritiku samog Radonjica iako ponekad izgleda tako. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Poredjenje Waldena sa onim mladjim Djenkom je odlicno. Taman taj neki igrac koji sa klupe uzima minute na 2 pozicije, donosi taj hustle i po prilici izreseta sutem spolja.

Bolji je Volden od Djenke, pre svega konstantniji. 

I ja mislim da je to taj nivo neki za nas taman, samo treba pravi plej uz njega.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, madafaka73 said:

Neki rezime bi bio da Walden zahteva vise paznje i truda u pronalazenju prave uloge od nekih igraca koji su klasicni primerci svojih pozicija. Ali, isto tako, njegova polivalentnost i igra van sablona moze biti od velike koristi za tim ako se skocka kako treba.

 

Kao i Davidovac.

 

@mmajstor Meni je ljubav prema Radonjicu potpuno normalna stvar. Moguce je da se preteruje sa "madjijom" ali mi uspesnijeg trenera odavno nismo imali. Covek je u prvom mandatu, posle uvodnog stucanja, napravio opaku masineriju koja je unistavala sve na sta naidje na jadranu i par sezona igrala vrlo ozbiljnu rolu u Evroligi, sa ipak veoma skromnim budzetom (u odnosu na evroligase). To mora da se ceni.

 

Sa druge strane Sale jeste ispao "prevara". Covek nas je ukanalio sa rosterom koji nema poziciju 1, prakticno nema poziciju 4 i tek dobija naznake pozicije 5.

Edited by Hugo Punch
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukakili smo se pred sutrasnji mec, ko da mi gubimo 2-0, ko da igramo sa Barsom, i ko da im je na klupi Zeljko, a nama Sagadin.

Ako nam proradi sut, bice svasta. Sudije mogu biti prevaga, kao one god, ali treba imati malo vere. Da su sa ovakvim pristupom ulazili nasi u Cersku, Kolubarsku i Mojkovacku bitku, danas ovo slatko ne bi bilo na mom stolu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Poredjenje Waldena sa onim mladjim Djenkom je odlicno. Taman taj neki igrac koji sa klupe uzima minute na 2 pozicije, donosi taj hustle i po prilici izreseta sutem spolja.

 

Da, zaista, i zapravo najveca razlika je u frizuri 🙂

Djenka je mozda imao bolju produzenu dvojku, eto to mi jos pada na pamet kao razlika. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

Sa druge strane Sale jeste ispao "prevara". Covek nas je ukanalio sa rosterom koji nema poziciju 1, prakticno nema poziciju 4 i tek dobija naznake pozicije 5.

 

Ajd sad ti meni objasni prostu stvar. Kako ti je prevara covek koji je za 3 takmicarska meseca imao uobicajeno los start u EL i prvo mesto u ABA ligi i to bez ijednog navijaca, a nije ti prevara covek koji je analogno u svojoj prvoj celoj sezoni u sred Beograda i punih tribina izgubio od Cibone i njihova cela 2 igraca, ne samo titulu nego i ucesce u EL na terenu? 

 

Jel si tada zvao Radonjica prevarom? E o tome se radi, i to je ta nekonzistentnost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se prenaglašava taj poraz od Cibone.

Jeste bio neočekivan i ide dijelom na dušu Radonjića, ali kada sad pogledam sastave i raspored poena , da smo bili neki apsolutni favoriti i nismo. Prvenstveno jer se igralo na jednu utakmicu gdje je što kažu sve moguće, veliki je to pritisak.

Da je bio ovaj sadašnji format ne bi se prolaz ni dovodio u pitanje. 

I pitanje jedno, da li bi tadašnje krilne centre (Tadija, Luka, Radenović) mijenjali za ove sadašnje? 😁

 

 

Edited by Ханибалија
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ханибалија said:

Mislim da se prenaglašava taj poraz od Cibone.

Jeste bio neočekivan i ide dijelom na dušu Radonjića, ali kada sad pogledam sastave i raspored poena , da smo bili neki apsolutni favoriti i nismo. Prvenstveno jer se igralo na jednu utakmicu gdje je što kažu sve moguće, veliki je to pritisak.

Da je bio ovaj sadašnji format ne bi se prolaz ni dovodio u pitanje. 

I pitanje jedno, da li bi tadašnje krilne centre (Tadija, Luka, Radenović) mijenjali za ove sadašnje? 😁

 

 

Teško pitanje, pošto su nam i sad krilni centri u velikom kurcu verovatno i bi.

Link to comment
Share on other sites

Stomak zavija kao u starim dobrim vremenima. Užas je kada upadne smena od 6 pred ovakvu utakmicu pa sad treba dočekati da počne. Nisam znao šta da očekujem od prve dve a tek sada nemam pojma, jedino što znam da će rakija biti ladna a sremački kulen je najzad stigao. Tek ce sutra stomak da zavija.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ханибалија said:

Mislim da se prenaglašava taj poraz od Cibone.

Jeste bio neočekivan i ide dijelom na dušu Radonjića, ali kada sad pogledam sastave i raspored poena , da smo bili neki apsolutni favoriti i nismo. Prvenstveno jer se igralo na jednu utakmicu gdje je što kažu sve moguće, veliki je to pritisak.

Da je bio ovaj sadašnji format ne bi se prolaz ni dovodio u pitanje. 

I pitanje jedno, da li bi tadašnje krilne centre (Tadija, Luka, Radenović) mijenjali za ove sadašnje? 😁

 

 

Pre toga smo ih u prvenstvu lagano resili u Zagrebu, a ovde da ne pricam, 25 razlike, a bilo je i preko 30 tokom meca.

Jos kako smo usli kao favoritii, jos kako je to bila senzacija. 

Link to comment
Share on other sites

Lorenzo je kod nas dok je vukao onu krtolu od tima jedno tri meseca, bio slik madafaka.

Često se tek iz drugog ugla kamere na usporenom videlo kuda im je onoliki dugonja prošao tako lako kroz reket i položio bez jednog kontakta. U tom segmentu je top level.

Stoji da mu je puls i na davanju izjave nakon tekme bio kao u fakira...ali očigledno da ga se mora gurati i tražiti da bude prva violina da bi uprego sav svoj talenat i iskoristio taj frejm dobermana...jer u Feneru ne liči na sebe. Na kraju sezone sa Šakotom...dovodjenjem Puntera i sa već nekoliko ponuda u džepu on se prebacio na neki ler mod...što je bilo i za očekivati od tako iskusnog profesionalca.

 

Ali Lojdaru bratu kada ga na prodoru nakon koša onako momački tresnu o parket, a mačka ustaje bez kreveljenja i proslavlja poen dok trči u odbranu...e njemu bi ipak pre dao biciklo...[emoji813]

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...