Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Losmi17 said:

Napisacu jos ovaj post, jer stvarno nemsm vremena ni zivaca da ulazim s tobom u beskrajne prepiske.

Ti mislis da je futura odigrala ocajno, a zavrsen je mec sa 2 poseda razlike? Sta ce biti kad odigraju dobro?

Ja mislim da su i oni odigrali solidan mec uzumajuci u obzir nas intezitet odbrsne koji je za mene neocekivano dobar.

Poenta je da ti simplifikujes jako, a situacija je mnogo kompleksnija od- da zaustavimo Kobsa i kraj (dajem primer). Ili Edzim indeks u minusu. Ako je tako gube, ako ne dobijaju. Time si jako kontradiktoran jer govoris kako dobijamo seriju, sl eto ako Edzim udje u plus gubimo. WTF?

 

Radonjic je uradio bolji posao od miloja u ovom mecu, otprilke je to mozda i nasa jedina prednost.

 

Sam si pisao kako nemamo sanse, kako ce lagano da nas dobiju, kako ce biti 3:0, mozda 3:1, ali to ako Igokea bude u finalu.

 

Ko je tu kontradiktoran?

 

Ja i kazem da su oni od nas jaci za minimum 10 razlike i da lagano treba da nas otresu 3:0 - mi igramo bez jedinog kakvog - takvog pleja i jednog od prvih opcija u napadu (a i odbrani), a i bez prve cetvorke, a inace smo u egalu. Pa naravno da je trener kriv ako ih prasimo sa 70:55 to bas i nije neki normalan razvoj situacije, ne moze tu Radonjic nista osim da koristi ono sto vec ima, a to bas i nije mnogo.

 

Ako ih dobijemo u ovoj seriji to ce biti jer je Milojevic nula od trenera kod kojeg kljucni igraci imaju -10 indeks, kratko i jasno. Sve ostalo je tvoja potreba da pises sto pesimisticnije da bi onda ispalo sto vece cudo i nekakva magija, a stvari su zapravo mnogo jednostavnije.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kankkunen said:

I njemu se svašta izdešavalo ove sezone, sad ga treba maksimalno podržati i ohrabriti ... kao i sve ostale.


Naravno.
Napisah već, nemamo drugog rešenja osim da mu damo podršku i da mu verujemo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

Sa kojim plejom smo igrali u proslom plej ofu? Ocete Filipa umesto Hola i Uskoka? 

 

Igrali smo sa KC Riversom, Baronom i Stratosom u prva dva meca - sada imamo samo Loyda.

 

To je glavni problem izostanka Waldena - nema jos jednog igraca koji ce da napravi pritisak u odbrani, a nema ni jednog od najboljih napadaca, a ionako ih nemamo mnogo, samo njega, Loyda i Davidovca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Profaarmor said:

Nije mi bilo bas najjasnije ono kad je bio kraj napada i Dobric skocio za loptom...i vrati natrag ali njihovim pa smo popili trojku, sat se bio resetovao na 24 sekundi, jel  nije bilo neko pravilo da protivnicka ekipa treba da ima kontrolu nad loptom da bi se sat vratio na 24 sekunde.

Jos nesto prizeljkujemo Pukla u Podgorici, bolje da imamo korektno sudjenje kuci, ajde malo domacinsko nego da se izdrkavaju neki Javori i ostali Koljensici

Meni je Arena Cloud trokirao kod tog moenta tako da ne znam sta se tacno dogodilo. Ali shot clock se resetuje kad protivnicka ekipa preuzme posed lopte tj. kontrolu nad loptom, a to se inace desava izmedju ostalog kad igrac protivnicke ekipe uzme loptu sa dve ruke.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, goldberg said:

 

Igrali smo sa KC Riversom, Baronom i Stratosom u prva dva meca - sada imamo samo Loyda.

 

To je glavni problem izostanka Waldena - nema jos jednog igraca koji ce da napravi pritisak u odbrani, a nema ni jednog od najboljih napadaca, a ionako ih nemamo mnogo, samo njega, Loyda i Davidovca.

 

Na pleju? Koliko se secam sa Riversom i Beronom je samo prinudno probano jer oni nisu plejevi i nije izgledalo bas najbolje, za Stratosa se ne secam. Hol je sa druge strane pravi plej. Volden najvise nedostaje za odbranu, mada je primarna funkcija pleja organizacija napada. Ako kazes da mi imamo 3 igraca, ne znam koliko ih onda oni imaju jer sem Kobsa, Ivanovica i Rida ostali nisu neka specijalna pretnja. Onog Edzima ste tolko nahvalili a on nista nije pokazao. Vidi se da je dobar u odbrani a u napadu deblo najobicnije.

@Guru se posprdavao sa mojom idejom da igramo sa 3 beka jer bi Edzim naguravao Lojda u reket i punio nas sa niskog posta. Videli smo u nekoliko prilika taj njihov duel i Edzim nije mogao da pr'ne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, nemojte da se žalite na suđenje, štoviše. Nemojte me krivo shvatiti, ne mislim da je itko bio pokraden, ali da je bilo obrnuto i da se igralo u Podgorici siguran sam da bi ovdje bila puna tema čuđenja kako ono nisu nesportske i kakvi su ono fauli u napadu svirani, a neki bi vjerojatno išli i dalje od toga. Generalno je suđenje bilo dosta dobro, da je Hordov bio na svojoj razini onda bih rekao i odlično (baš nekoliko njegovih wtf odluka na obje strane, čak i više kontra gostiju, kao da je pokleknuo pritisku publike). 

 

Po meni CZV je ovu utakmicu dobila zbog ofanzivnog skoka + manje turnovera. Futura je imala 10% bolji šut iz igre (50% naprema 40%), 5 poena iz bacanja više, veću ukupnu valorizaciju, a svejedno izgubila utakmicu što dovoljno govori o količini ekstra posjeda koje je Zvezda imala zbog dominacije na skoku - 18 skokova u napadu je skoro 2x više od Zvezdinog prosjeka u ABA ligi ove godine i poslije utakmice sa Splitom s početka ove sezone druga najbolja Zvezdina utakmica što se toga tiče u zadnjih 5 sezona u regionalnoj ligi.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@mmajstor Na 1 i 2, posmatram igrace koji mogu da napadnu driblingom kos, bilo poenima bilo kreiranjem poena za druge. Tu sada imamo Halla, Uskokovica i Loyda naspram Barona, Covica, KC Riversa i Stratosa koji je mogao da napadne kos driblingom. E sad, ako je tebi zdrav Walden samo za odbranu, a ne donosi skupljanje odbrane i samim tim ogroman prostor za Lazica, Dobrica i ostale krilne igrace, onda ne znam sta da ti kazem.

 

Takodje, Ejim je itekako pokazao koliko je bitan igrac, a ti ako verujes da je igrac za -10 indeks to pokazuje koliko ne razumes kosarku. To sto je on odigrao kao junior pa to je krivica trenera i nama je JOB bio stetocina, a rec je o odlicnom igracu. To "deblo od igraca" je imalo 21/45 za tri u EC, skoro 6 skokova po mecu i cetvrti je najbolji igrac Buducnosti, treci poenter i drugi skakac - opet, neka se debeli malo zamisli zasto ne ume da ga koristi i zasto je izgledao protiv nas kao Simanic sa 17 godina.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao za Voldena da je samo samo za odbranu vec da najvise nedostaje za odbranu. Hol u napadu ne drvi toliko dugo loptu i brzo je predaje mnogo efikasnijim poenterima kao sto su Lojd/Dobric/Deda. Na bekovskim pozicijama jesmo bili jaci kao sto si nabrojao (uz ogradu da nijedan od te trojice nije ovakav individualac 1na1 kao Lojd), ali treba reci da je mnogo jaca bila i Buducnost. Ono je bio tim koji je igrao Evroligu i tako je i selektiran a ovo je tim za Evrokup. Tako da smo mi sada slabiji, ali su i oni dosta slabiji. Ako je Hol bolje resenje od Covica koji je dobro odigrao plej of, mislim da je bezveze da trazimo alibi u segmentu vezano za poziciju pleja... za generalno bekovske pozicije kao sto si rekao moglo bi se o tome diskutovati.

 

Ne vidim sta je trener kriv za Edzimovu danasnju igru. Brzo se napunio licnim greskama, a u napadu je izgledao dosta nezainteresovano, nervozno i nefokusirano. Mogu da se ogradim da ove sezone nisam gledao vise od 10 utakmica Buducnosti, ali vecina koje sam gledao on je bio na nivou proseka ili je potpuno nestao kao i veceras... mozda je moj uzorak bio nereprezentativan, mada smo se juce i u praksi uverili da prica kako bi nas on napunio sa niskog posta ako bi igrali sa 3 beka (da je Volden zdrav) tezak bullshit. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

Ne vidim sta je trener kriv za Edzimovu danasnju igru. Brzo se napunio licnim greskama, a u napadu je izgledao dosta nezainteresovano, nervozno i nefokusirano. Mogu da se ogradim da ove sezone nisam gledao vise od 10 utakmica Buducnosti, ali vecina koje sam gledao on je bio na nivou proseka ili je potpuno nestao kao i veceras... mozda je moj uzorak bio nereprezentativan, mada smo se juce i u praksi uverili da prica kako bi nas on napunio sa niskog posta ako bi igrali sa 3 beka (da je Volden zdrav) tezak bullshit. 

 

Pa onda tako reci, ne gledam mnogo kosarku van kkcz, ne znam o cemu pricam.

 

Jer da si gledao, shvatio bi da je Ejim njihov ubedljivo najbolji igrac na pozicijama 3 i 4 i da je nesto poput hodajuceg mismeca. E sad, ako on igra ne kao prosecno krilo, nego kao Zugic, onda oni nemaju sta da traze, a posao trenera je da motivise igrace i pronadje mu najbolju ulogu. To se kod nas vidi na primeru Dobrica koji je kod Obradovica bio dvocifren samo na dva meca (jednom u revijalnom protiv FMP) od 10, a kod Radonjica u 15 od 18, neretko davao i po 20 poena. Isto vazi i za Lazica.

 

Radonjic i sada izvlaci maksimum iz nekoliko igraca, po indeksima korisnosti to je 23, 22, 13, 11, 9 pa 5, 4, 3, -2 i -5, znaci petorka Loyd - Dobric - Lazic - Davidovac - Kuzmic je bukvalno sama iznela mec. Kod debelog Miloja je to frapantno, ide 35, pa 27, pa 11, pa 8, pa 7, ali zato Ejim obara sve rekorde sa -10, pa idu ostali igraci sa ukupno 8 indeksom korisnosti.

Link to comment
Share on other sites

Par crtica sto se tice utakmice:

 

- Odbrana fantasticna, za 33mins igre Buducnost nam je ubacila samo 55 poena, sa sutem za 3 poena 4/5. Izbacili smo im Cobbs-a iz ritma,  po meni glavnog njihovog igraca.

- Odbrana od pick-a strateski odradjena. Veliki pritisak na ball handler-ima, i otezavanje prvog dodavanja. Mislim da ni jedan pick and pop nije prosao, za citavu utakmicu. Krila sa strane pomoci su bili za korak blize lopti i konstantno na liniji dodavanja, uz to agresivnije ispomagali na ulazu kroz sredinu. Sa tim pristupom, otvorio se reket i Reed se proslavio.

- Defanzivna tranzicija besprekorna. Fokus citave ekipe na max, bukvalno ni jedan propust. Disciplina kao vojska, svako na svojoj poziciji od trenutka kako lopta predje u posjed protivnika.

- Ofanzivna tranzicija puno bolja nego inace. Ubacili smo nekih 20-ak poena, i to bez Walden-a, glavnog motora i pokretaca brzeg napada.

- Match-ups pripremljeni i odradjeni veoma dobro, iskontrolisan ritam dobrih 35mins. Za onih dodatnih 5mins trebace kvalitetnija rotacija (Walden, MJK)

- Hall je zivnuo, ubrizgava mu Radonjic malo slobode u igru, i izgleda da se pomalo oslobadja tenzije. Kontrolise tempo, donosi sigurnost, rasporedjuje igrace, prica sa njima. Izgleda veoma inteligentno, tacno zna u svakom trenutku sta se igra, anticipacija odbrambenih kretnji itd. Cak je i dobro suterski krenuo, usla mu je prva kao kap, i onda jos jedan sut, ali poslije faula u napadu - kasnije je iscurilo par suteva iz obruca, ali da ne budemo pohlepni. Za sad 0 izgubljenih, 7 asistencija i jedna ukradena. Dosta!

- Domaci igraci tacno znaju kako se dobijaju ove utakmice. Dobric, Davidovac i Lazic standardno napravili iskorak u plejofu. Kuzma i Simonovic odlicni defanzivno, ali u napadu morace to konkretnije, efikasnije.

- (EDIT) Zaboravih da apostrofiram skok u napadu. Borba, zelja.. to je taj mentalitet sto se trazi!

 

 

- Sut veoma stegnut. Nadam se poslije probijenog leda da ce se oslobodi malo ruka, pa da ubacimo i mi neke otvorene suteve. Ne mora sve na gurku.

- Kratka rotacija, i veoma lose sekvence drugog unit-a. Brzo istope razliku, morace to malo bolje - ili da se izbalansuju petorke, pa da nemamo ovako velike padove u igri.

- Brzo smo izasli iz bonusa, pravimo neke neiskusne greske, nekarakteristicne sampionske ekipe. Lloyd gubi par lopti na vodjenju, onda i ishitreni sut pred kraj utakmice, koji nas je mogao skupo kostati; Dobriceva nesmotrenost, kod spasavanja lopte; Simonovicev faul za 3 poena itd.

 

 

Dobro smo igrali, ali ima itekako prostora za napredak.

 

Edited by Princeton
  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:

Iz Hall-a ko izvuče više od ovoga taj je čarobnjak. Ume da fino uspori prenos lopte i oteža prvi pas i eto baci par asista ali to je nedovoljno i za beka-apa na ovom levelu. A i šta očekivati od tridesetogodišnjaka koji košta 125K. 

 

Sut mu je bio ocajan (doduse, 2/2 bacanja), ali ovo sto si na pisao ne stoji. 7 asistencija, 1 ukradena, 1 banana; bez izgubljene. To je sasvim dobar ucinak za pomocnog pleja. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Naravno da bi ti to potpisao - ukljucujuci i to da ne sviraju nesportske Loydu u egal situacijama.

 

Ti si taj koji je mnogo blizi Cooperu jer nikad sudije nisu pogurale Crvenu zvezdu, samo protivnike. On samo tvrdi suprotno i zato nastaje onakva igranka na tati.


Jbt pa ti ni ne pročitaš šta sam ja napisao pre nego što odgovoriš, a i kad pročitaš praviš se ili zaista ne razumeš. Nema poente da nastavljamo diskusiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Hugo Punch said:

@goldberg lazić je dobio udarac i onda pojačao utisak.

 

Ivanović dobija faulove bez kontakta. Bukvalno 5 tehničkih je zaslužio.

Druga tehnička je isključujuća, tako da do pet ne bi ni dobacio.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mmajstor said:

Skocio je Kobs u Dobrica kada se on nalazio u njegovoj vertikalnoj liniji - no faul u napadu. Simonovic jeste udaren laktom, a sad sto je on nadodao na to holivudski momenat je druga prica. Ne znam dal bi oskara dao njemu ili Lazicu iz prvog poluvremena ali su faulovi definitivno bili. 

 

Igraci se od malena uce da dodaju utisak na kontakt. Da Simonovic nije pao, ne bi bio sviran faul, da Lazic nije odreagovao, ne bi bio sviran faul. Zasto malo ne kritikujes najveceg flopera u istoriji kosarke, Nikolu Ivanovica. On se bacaka bez kontakta. Daj njemu Oskara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, drakon1 said:

To je nesto sto ja prvi put cujem. Kad pravis blok u postavljenom napadu moras postovati princip prostor i vreme tj. moras na vreme zauzeti poziciju za blok i to tako da se ne raskrecujes nego korektno sa dve noge vec stojis pre nego sto dodje do kontakta. Znaci dajes igracu koji prati driblera sansu da zna kada i gde stojis u bloku. Pokreti u zadnjem momentu ili pomeranja kuka, kolena, ramena, lakta itd. to je faul bloka tj, u napadu.

 

Ali, ovo nije ta situacija. To sto pises ne moze biti tacno. Hallova uloga nije da daje napadacu korak fore, nego da igra korektnu odbranu bilo to namerno ili slucajno. Kao sto sam napisao ovde je to bilo sticajem okolnosti, ali korektan stav je imao. Osim ako nema nekog snimka iz nekog 5. ugla koji pokazuje kretnju. Uz to, faul je svirao Hordov koji je bio bocno kod klupe gostiju/zapisnickog stola. Pukl koji je bio u ledjima Ivanovica i pratio akciju se nije oglasio. On bi bio taj koji je mogao da vidi neku lateralnu kretnju Hall i da mu svira faul. ali, on se nije oglasio.

 

Pa da, napisao sam ja i sam, da kad gledaš druga košarkaška pravila, da nema logike u onome što sam ja napisao. Ali sam siguran da sam više puta video da se to svira tako, i da se kroz maglu sječam nekog objašnjena komentatora da to jeste blocking faul odbrane.

 

Ti si to uporedio sa postavljanjem bloka u pozicionoj odbrani. Ok. Ali po meni to nije ista situacija. Rekao bi da se ovde gleda drugačije, jer igrač napada prima loptu u pokretu i nije u stanju da taj momentum zaustavi u trenutku kada primi loptu i izbegne taj blok koji mu igrač odbrane postavlja.

 

Može biti da grešim. Mrzi me sad da istražujem, ali biče ovakvih situacija još pa čemo videti kako sudije reaguju.

 

8 hours ago, leki bg said:

Hall je odlican asistent i vanserijski dobar defanzivac. As simpe as that.

 

Ovde dozvoljavam da nisam u pravu, jer se ne slažem sa večinom foruma 😄

 

Ali po meni Hall je užasan defanzivac. Posebno od pika. Kad se brani klasični pik 2 na 2 nema šanse da protivnik ne napravi prednost. I jedan na jedan nije nešto ekstra. Previsok stav, spora promena pravca kad se kreče lateralno i unazad... I mislim da je to i najbitniji razlog zašto kod Raodnje nije dobio veču ulogu. Ciglarenje bi mu i oprostio, ovo teško.

Jedino što mogu da se setim da ok napravi u odbrani je pritisak na ball handlera na udvajanju ili kada izgubi dribling. Tu ga stvarno uguši onim dugačkim rukama.

 

A Radonji medalja kako je to sakriveno u ovoj utakmici uz pomoč tog visokog iskakanja Kuza i pravih rotacija ostatka ekipe. Svaka čast.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Inbox said:

Sut mu je bio ocajan (doduse, 2/2 bacanja), ali ovo sto si na pisao ne stoji. 7 asistencija, 1 ukradena, 1 banana; bez izgubljene. To je sasvim dobar ucinak za pomocnog pleja. 

naravno...kada bi mu to bio prosečan učinak a ne najbolja partija u drugom delu sezone.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Losmi17 said:

Napisacu jos ovaj post, jer stvarno nemsm vremena ni zivaca da ulazim s tobom u beskrajne prepiske.

Ti mislis da je futura odigrala ocajno, a zavrsen je mec sa 2 poseda razlike? Sta ce biti kad odigraju dobro?

Ja mislim da su i oni odigrali solidan mec uzumajuci u obzir nas intezitet odbrsne koji je za mene neocekivano dobar.

Poenta je da ti simplifikujes jako, a situacija je mnogo kompleksnija od- da zaustavimo Kobsa i kraj (dajem primer). Ili Edzim indeks u minusu. Ako je tako gube, ako ne dobijaju. Time si jako kontradiktoran jer govoris kako dobijamo seriju, sl eto ako Edzim udje u plus gubimo. WTF?

 

Radonjic je uradio bolji posao od miloja u ovom mecu, otprilke je to mozda i nasa jedina prednost.

Ništa, i mi ćemo da odigramo dobro.
Koliko loše u napadu možemo igrati u odnosu na juče??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Perkos2 said:

u finalu se ne mrači i ne kuka, kad sve prođe treba analizirati svakog pojedinačno i priželjkivati ko da ode a ko da ostane. sad puna podrška svakom igraču i članu stručnog štaba

Izdvojio bih ovaj post jer najbliže opisuje moje generalno razmišljanje.

 

Mi moramo prihvatiti svaku pobedu kao ogroman korak napred, bilo kojom razlikom da je izvojevana, uz bilo kakav timski ili individualni učinak. Jednostavno, u takvoj smo situaciji da je potpuno bespredmetno tražiti dlaku u jajetu ili akcentirati neki problem koji niti je nov, nastao u finalnoj seriji, niti će u istoj nestati. Umetnost je smanjiti ih na minimum i podrediti sve rezultatu. 

 

Iz tih razloga neću dati neku klasičnu analizu meča, ulazeći u detalje, već samo podršku za struku i ceo tim. Uz želju da energetski izguramo celu seriju, uz disciplinu u igri i dobru selekciju šuta, odnosno šutera u određenim periodima meča.

 

Utakmica u utorak je posebno bitna, a biće zanimljivo videti korekcije i reakcije oba tima, jer je bilo jasno da i jedni i drugi imaju određene rezerve, uz moje skromno mišljenje da su naše ipak veće i ogledaju se u potencijalnom povratku, pre svega Voldena, ali i MJKa u rotaciju. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...