Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ja sam siguran da Radonja koristi neka sredstva za smirenje dok vodi mec.

Nisam siguran da bi preteko bez toga.

 

Ono sto su danas radili Dobric i Davidovac je bukvalno da zavrsis u ludnici ako si im trener.

Edited by Losmi17
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Napisah na live temi, pa da ponovim i pored pobede koja je ozvojenvana zahvaljujuci rolama dva igraca u napadu, uz bolju odbranu tokom 2.pol - nismo i ovakvi ne mozemo biti favorit u Abi, mnogo losih odluka, iskakanja iz sistema, mnogo praznih koraka od starta sezone.

Iskreno bih voleo da Dejo Radonjic pokaze svoju "magiju" i ovakav tim dovede do titule, ali trenutno bilo koja ekipa koja nam omete sut spolja i ume da odigra nesto u napadu je opasna po Zvezdu. Igokea se, pored nase bolje odbrane, veceras i samoubila, nisu toliko kvalitetni ali i takvi su nas razvlacili 37 min.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prelepotica od pobede. Uvek sam voleo ove pobede, bez zajebancije.
Tako se osvajaju titule jbg.
Jes' da nam je jedina akcija centaršut iz kornera na Noka ali odbrana mora biti top celu utakmicu a ne samo poluvreme i titula je tu. Radonjizam u osnovi. Koliko god nas nerviralo to nam je jedini i najjači adut za titulu. Ja tako ne volim ta poređenja, ipak podsetilo me nerviranje na centaršut na Bobija, Jović rukometaš i slični popizditisi.. Drugi su igrači, drugačijeg kvaliteta i profila ali radonjizam je konstanta.
Deda pušio cigare danas.
Bajiću bih vanredno uručio Gomeljskog da nas je i večeras dobio sa Potom, Talićem, Kenom Jovanovićem, Fundićem i onim stranim polovnjacima.. Mada je i ovako zaslužio pohvale.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Laki21 said:

Ume Dobrić da bude dobar, i u live or die mečevima. Večeras je bio tragičan, ali bi bilo nepravedno reći da je uvek takav.

Nije on uvek takav, zna da bude dobar u odlučujućim utakmicama, problem su poslednji minuti, tad promasuje otvorene trojke, polaganja, bacanja (nekad čak i oba - finale kupa protiv KKP)...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Losmi17 said:

Ja sam siguran da Radonja koristi neka sredstva za smirenje dok vodi mec.

Nisam siguran da bi preteko bez toga.

 

Ono sto su danas radili Dobric i Davidovac je bukvalno da zavrsis u ludnici ako si im trener.

... i Simonovic, i Kuzmic, i Walden, i Lazic, i Uskokovic, i Hall, i Nnoko (mada je njemu oprosteno)...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mister-no said:

Prelepotica od pobede. Uvek sam voleo ove pobede, bez zajebancije.
Tako se osvajaju titule jbg.

Jes' da nam je jedina akcija centaršut iz kornera na Noka ali odbrana mora biti top celu utakmicu a ne samo poluvreme i titula je tu. Radonjizam u osnovi. Koliko god nas nerviralo to nam je jedini i najjači adut za titulu. Ja tako ne volim ta poređenja, ipak podsetilo me nerviranje na centaršut na Bobija, Jović rukometaš i slični popizditisi.. Drugi su igrači, drugačijeg kvaliteta i profila ali radonjizam je konstanta.
Deda pušio cigare danas.
Bajiću bih vanredno uručio Gomeljskog da nas je i večeras dobio sa Potom, Talićem, Kenom Jovanovićem, Fundićem i onim stranim polovnjacima.. Mada je i ovako zaslužio pohvale.

Bold 1: Da, ako tako pobedis protiv Buducnosti, a ne Igokee (uz svo duzno postovanje!)... Ja ipak vise obozavam pobede bez problema, tipa razlike +100 u 3 utakmice play offa...

 

Bold 2: Nizeg, slabijeg kvaliteta...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suđenje je bilo kako treba, ovi su doslovno u svakom napadu pravili nekoliko faulova pri blokovima kao da igraju američki fudbal. Valjda im je prolazilo do sada?

 

Dve očigledne greške- čist faul na Dobriću pri polaganju/kucanju, opleten po nogama, i ono Simonovo je mogao biti faul u napadu (možda, nisu pustili usporeno kako treba da bi moglo da se vidi).

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pavijan2 said:

@drakon1 pošto si na lajvu napisao da su nas sudije lansirale, može li ovde taksativno?

Bilo je situacija kada su im u 3. cetvrtini svirali sve i svasta, a to nisu bile situacije koje su pod stavkom "mora se". Napisao sam i da je tako nama sudjeno, podivljali bismo. Zbog nase lose igre i dodatno zbog sudjenja. Ono, frustracija na kvadrat...

 

Tu smo se poceli vracati (bila 3. cetvrtina). Posle smo se opet sami usrali, delimicno zbog dve tehnicke koje smo dobili zahvaljujuci Lazicu (jedna njemu, jedna klupi). Ono polaganje Dobrica i protrcavanje Greya koji kad je Dobric vec dobrano poleteo dodiruje noge je za mene nesportski faul (stavka: ne ide na loptu + opasna igra). Tesko za videti ako nemas ugao, ali to je bio nesportski faul. Po meni to je bila najveca greska. Inace smo retko u ABA imali ovakvo domacinsko sudjenje. Nije skandal, ali krv bi nam uzavrela da je bilo obrnuto.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Nakon ovog meča sam još veći pesimista za plej of jer sam imao tračak nade da smo u EL tankovali. Ipak ovo je realnost ekipe u kojoj većina igrača ne zna da tapše loptu.

 

Ako je Kuridza završio sezonu, umjesto Reatha na 4 gledaćemo 39 minuta Simbrona.

 

Moze na 4 i Davidovac da se spusti, imamo mi tu igraca.

 

Samo se bojim da ce mnogi prizivati MJK jer on uopste nije toliko los igrac i moze i na 4 i na 5.

 

1 hour ago, Sector said:

Svaka čast strancima koji su izginuli za ovu pobjedu.

 

Igokea je izgubila ovaj mec, nismo ga mi dobili.

 

Bajic je dozvolio more gluposti na +8 za nas, tada se prelama mec. Na +3 za njih jednostavno nisu imali sanse, nasi su ubacili u drugu brzinu i ti moras da 2 minuta igras egal, a imas mnogo losije igrace.

 

Bajic je jednostavno lose procenio da cemo da se raspadamo citav mec i nije nas sahranio kad nas je mogao i to mu se obilo o glavu. Recimo, katastrofalno losa priprema za udvajanja i soliranja njihovih igraca.

 

7 minutes ago, drakon1 said:

Bilo je situacija kada su im u 3. cetvrtini svirali sve i svasta, a to nisu bile situacije koje su pod stavkom "mora se". Napisao sam i da je tako nama sudjeno, podivljali bismo. Zbog nase lose igre i dodatno zbog sudjenja. Ono, frustracija na kvadrat...

 

Tu smo se poceli vracati (bila 3. cetvrtina). Posle smo se opet sami usrali, delimicno zbog dve tehnicke koje smo dobili zahvaljujuci Lazicu (jedna njemu, jedna klupi). Ono polaganje Dobrica i protrcavanje Greya koji kad je Dobric vec dobrano poleteo dodiruje noge je za mene nesportski faul (stavka: ne ide na loptu + opasna igra). Tesko za videti ako nemas ugao, ali to je bio nesportski faul. Po meni to je bila najveca greska. Inace smo retko u ABA imali ovakvo domacinsko sudjenje. Nije skandal, ali krv bi nam uzavrela da je bilo obrnuto.

 

Ma sudjenje je bilo domacinsko kao i u PG sto je, nego kad je za nas onda je dobro sudjenje, kad je protiv nas onda je kradja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, drakon1 said:

Bilo je situacija kada su im u 3. cetvrtini svirali sve i svasta, a to nisu bile situacije koje su pod stavkom "mora se". Napisao sam i da je tako nama sudjeno, podivljali bismo. Zbog nase lose igre i dodatno zbog sudjenja. Ono, frustracija na kvadrat...

 

Tu smo se poceli vracati (bila 3. cetvrtina). Posle smo se opet sami usrali, delimicno zbog dve tehnicke koje smo dobili zahvaljujuci Lazicu (jedna njemu, jedna klupi). Ono polaganje Dobrica i protrcavanje Greya koji kad je Dobric vec dobrano poleteo dodiruje noge je za mene nesportski faul (stavka: ne ide na loptu + opasna igra). Tesko za videti ako nemas ugao, ali to je bio nesportski faul. Po meni to je bila najveca greska. Inace smo retko u ABA imali ovakvo domacinsko sudjenje. Nije skandal, ali krv bi nam uzavrela da je bilo obrnuto.

ako sam dobro razumeo najveca i jedina ocigledna greska je bila na nasu stetu i ti i dalje kazes  "domacinsko sudjenje", a na lajvu da su nas sudije lansirale?

prokomentarisi 4. i 5. voldenu. da li bi se tako nesto ikada sudilo npr. kobsu u podgorici? 

Edited by pavijan2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Smesan mi je bio Bajic danas kad je tuznim glasom ponavljao za neki faul ko vrata 'Nije Igore faul, nije Igore ono faul'.

Komentator na b92 uzas, narocito se navrzao na Voldena, dva tri puta rekao evo konacno nesto od Voldena a u odbrani kad je osvojio loptu, hoce li ista konacno pogoditi itd.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma domacinsko sudjenje je sto neke situacije mogu da se sviraju i ovako i onako - mozes da zauzmes kriterijum da nista ne sviras, a mozes da sve sviras.

 

Pa koliko je samo faulova u napadu sudjeno Igokei, pa ovde bi se razbijali ekrani da to vidimo u PG da se sudi nama?

 

I opet, Igokea je sama kriva sto je ovo ispustila, Bajic je kriminalno vodio mec i vratio nas u zivot. Nema sta da se zali na sudjenje, kao ni mi u PG kad smo pukli 20 razlike.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Laki21 said:

Dve očigledne greške- čist faul na Dobriću pri polaganju/kucanju, opleten po nogama, i ono Simonovo je mogao biti faul u napadu (možda, nisu pustili usporeno kako treba da bi moglo da se vidi).

I trokorak koji su svi videli osim sudija, i Koleta sa Arene

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pavijan2 said:

 

ako sam dobro razumeo najveca i jedina ocigledna greska je bila na nasu stetu i ti i dalje kazes  "domacinsko sudjenje", a na lajvu da su nas sudije lansirale?

prokomentarisi 4. i 5. voldenu. da li bi se tako nesto ikada sudilo npr. kobsu u podgorici? 

Da, bas tako. Mi smo bili u takvom kanalu da su nas sudije domacinskim sudjenjem spasile od definitivnog knock outa. Tad nam nista nije islo od ruke i bilo je odluka koje su svirane u nasu korist, a nisu morale. Ne svaka, ali bilo ih je nekoliko. Goldberg odlicno opisao: sudjenje kao u "PG". Time je sve receno.

 

Bilo je i do Igokee koja nije znala da nas dokusuri, nisu nas samo sudije pogurale. Da su tad otisli na -15 ili nesto tako, to bi bilo vec resena utakmica za njih. Nama se danas pored katastrofalne igre poklopilo mnogo toga i uspeli smo da im otmemo pobedu. Nije nezasluzeno, ali da je Igokea dobila, morali bismo priznati da su zasluzili. Jebiga, igra se 40 minuta i oni su u prvom redu sami krivi sto su izgubili.

 

4. faul Waldena je bio. Svakako se moze svirati. Ja bih tu pre bio ljut na Waldena sto pravi tako nesto sa 3 faula nego na sudiju koji to mozda ne mora, ali svakako moze da svira. Prosto receno: koji kurac odguruje igraca u bloku, a njegov igrac mu pobegao!? WTF!? 5. faul takodje moze da se svira. Jebiga, nisi inteligentan ici u takav duel a imati 4 faula. Mada, moram priznati da 5. faul nisam usporeno video nego samo live. Ali, trcao je uporedo sa igracem Igokee koji je prenosio loptu i istovremeno pravio pritisak na igracu. Tu uvek mozes ocekivati da ti se dosudi faul. E, sad ako je na usporenom snimku vidljivo da uopste nije bio kontakt, onda... Mada u to iskreno sumnjam.

 

Da li bi to sudili Cobbsu? Ne znam. Suditi se moze, a hoce li... e, pa to je druga stvar. To vec znamo.

8 minutes ago, goldberg said:

Ma domacinsko sudjenje je sto neke situacije mogu da se sviraju i ovako i onako - mozes da zauzmes kriterijum da nista ne sviras, a mozes da sve sviras.

 

Pa koliko je samo faulova u napadu sudjeno Igokei, pa ovde bi se razbijali ekrani da to vidimo u PG da se sudi nama?

 

I opet, Igokea je sama kriva sto je ovo ispustila, Bajic je kriminalno vodio mec i vratio nas u zivot. Nema sta da se zali na sudjenje, kao ni mi u PG kad smo pukli 20 razlike.

Jesu krivi, mada se oni mogu malo vise tuziti na sudjenje veceras nego mi u PG. Oni su ovde bili nadomak pobede, mi u PG debelo pred kraj utakmice nismo imali nikakvu sansu za bilo sta.

5 minutes ago, Ridji said:

I trokorak koji su svi videli osim sudija, i Koleta sa Arene

Moram priznati, da mi je ta scena promakla. Jebiga, tako je kad si u forumu i u TV fotelji istovremeno. Samo sam video da je Simon ispao u odbrani i bas sam mislio da opletem po nejamu, ali u prvom prekidu sam video da se cak i Radonjic buni zbog toga. Propustio sam scenu...

Edited by drakon1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tri greške sudija na našu štetu koje su mogle da odluče jer su se desile u kritičnim momentima utakmice, 1. Nesportska nad Dobrićem. 2. Koraci Greja kod zicera Karmajkla 3. Peti faul Voldena.

 

Ja ne bih dalje o suđenju jer bilo je greški koje su bile na njihovu štetu ali sam uveren da je problem do kvaliteta suđenja a ne da je isto bilo domaćinsko. Možda su im svirali jedan do dva faula u napadu više ali 90% su školski primeri, kao što su izbačena noga Jovanovića pri bloku, odgurivanje rukom Greja pri driblingu nad Voldenom koji stoji ili pred kraj kad Jošilo nije mogao da se zaustavi pa je naleteo na Lojda koji se dobro postavio.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...