Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 hours ago, Cooper said:

Prednost Buducnosti je sto je njiihov trener sa njima od pocetka sezone, on je selektirao tim, dok je kod vas Radonja dosao na pola sezone i nasledio sve ove igrace.

 

Sada već smaraš. Ili se vrati na stari nivo ili pauziraj malo.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic
14 minutes ago, Wingwalker said:

Ne vidim koja će se to neočekivana sila iznenada pojaviti i sprečiti Futurane da nas tresnu i svih pet puta u sezoni.

 

 

 

 

giphy.gif

4 hours ago, mmajstor said:

 

Ma idi... sto je to dobro kad si jedino  provereno dugorocno resenje, jer niko drugi na taj nacin nije bio proveravan.

Nije se video pomak jer je dosao na kraju sezone pred sam F4. Cibona sezona je bila dobra do tog meca,bili smo prvi, dobro igrali EL i jedva nas Uniks izbacio sa rosterom koji je bio u top 4-5 u Evropi...pomak se video, ali kad uzmes ekipu na polusezoni cilj je uzeti ABA,kao kad je uzeo Bayern i uzeo titule...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

giphy.gif

Nije se video pomak jer je dosao na kraju sezone pred sam F4. Cibona sezona je bila dobra do tog meca,bili smo prvi, dobro igrali EL i jedva nas Uniks izbacio sa rosterom koji je bio u top 4-5 u Evropi...pomak se video, ali kad uzmes ekipu na polusezoni cilj je uzeti ABA,kao kad je uzeo Bayern i uzeo titule...

 

Ajde dosta vise sa tim 'jer' i 'ali' koji uvek i za svakog mogu da se iscackaju da bi se relativizovao neuspeh.  Bajern nije preuzeo na polusezoni vec pred kraj sezone kada je klub ubedljivo bio na prvom mestu i nakon osvojenog kupa posle 30 godina.

 

Da ne nastavljam dalje samo zato sto si okacio ovaj sasavi gif. To hocemo od Radonje a ne kao juce da stoji u mestu i drzi ruke iza ledja ko neki penzioner. Jedino ako ima dojavu da dobijamo licencu pa mu svira brk, ali onda je nepotrebno dosao u toku ove sezone ako je ona potpuno nevazna. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Ajde dosta vise sa tim 'jer' i 'ali' koji uvek i za svakog mogu da se iscackaju da bi se relativizovao neuspeh.  Bajern nije preuzeo na polusezoni vec pred kraj sezone kada je klub ubedljivo bio na prvom mestu i nakon osvojenog kupa posle 30 godina.

 

Da ne nastavljam dalje samo zato sto si okacio ovaj sasavi gif. To hocemo od Radonje a ne kao juce da stoji u mestu i drzi ruke iza ledja ko neki penzioner. Jedino ako ima dojavu da dobijamo licencu pa mu svira brk, ali onda je nepotrebno dosao u toku ove sezone ako je ona potpuno nevazna. 

Stvarno navijam za Virtus da udje nekako.

 

Cilj je ABA. Hteli ste sansu nasoj deci i domacim igracima i dobili su je. 

 

Skeptizam me vata jedino sto je Radonja rekao da prvo udjemo u PO. 

 

Samo kosarkaski nepismen covek  ne moze da vidi sta je uradjeno sa igracima i selekcijom. O ugovoru i trajanju istih da ne pisem.

 

Dve c prevare su oduvane od Dacke sa jednim ipo igracim, doduse sa top trenerom.

 

 

O ovoj selekciji treba napraviti poseban seminar, ako nista, pomogli smo Monaku da vaskrsne..

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, VISOKOLETAC said:

Evo da ne bude da nisam realan. KLS ce uskoro biti na nivou beton lige. Ako mi ne dobijemo licencu za koju godinu i ABA cemo da igramo rekreativno, kao sto je sada igraju komsije. Blizanci sa juga ce preuzeti primat, a svi drugi nasi klubovi zavrsiti kao Metalac(koga sam pomenuo u kontekstu da mogu da se nadju pare, a nije propao zbog ABA lige, nego zbog politike, ali to je sada vec druga prica).

E sada, kada se sve to desi, onda ce se kukati na sta smo spali. Ja opet kazem, da se podigne KLS ne treba puno para i ne bi bilo kao u fudbalu.

Da li se secas Sremske Mitrovice, kada je Mega igrala tamo.

 

B1: Partizan je imao neuspesnu situaciju iz mnogih razloga. Imali su dobar tim, ali nisu imali publiku ove sezone, izgubili su mnogo meceva u neizvesnim zavrsnicama, dva oslonca ekipe su rano odsustvovala zbog povrede. Sve je to uticalo da zauzmu 7. mesto i sta fali tome? Pa i zelim da gledam ligu u kojoj Partizan ili Crvena zvezda mogu da zavrse u sredini tabele, sta treba da bude kao u fudbalu, nikad losija sezona i - 2. mesto.

 

B2: Zasto ne bi bilo kao u fudbalu? Eno tamo nema ABA lige ni nista slicnog da upropasti domace klubove, a neki bi rekli da je to zato sto nije ostalo vise nista da se upropasti.

 

B3: Sta sa SM? Mega je vasarski klub u kojem mladi igraci igraju da nabiju statistiku i brzo odu iz kluba. Ovde pricamo o milionskom ulaganju u klub koji bi zamenio Buducnost, Mornar, Cedevitu i ostale klubove.

 

22 hours ago, VISOKOLETAC said:

Nego kako su se ugasili? Kada bi sklonio Zvezdu, Partizan, Buducnost i Cedevitu iz ABA lige, ko bi je gledao? Da li bi klubovi koji bi ostali propali? Zasto je propala Primorska, a na ivici gasenja Cibona, Zadar, Split, ako je ABA bajna? Uvek nam je sladje tudje. Uvek je kod komsije zelenija trava. Zasto nikada ne pomognemo sebi. Nismo ni mi tako losi kada hocemo.

Koje je to nase NBA igrace stvorila ABA liga, a da to ne bi postali i da je nisu igrali? Ovde je malo pre receno da talenat uvek ispliva. Nama propadaju oni koji nisu za NBA, ali su dobri kosarkasi i koji bi podigli nivo igre da igraju sa boljim igracima od sebe.

I da sutra bih ugasio ABA ligu, ako bi to znacilo derbi na Zlatiboru.

 

Niko ne spori da je i kosarka na regionalnom nivou u losem stanju, ali to je i dalje miljama daleko od stanja u kojem se nalazi KLS.

 

Recimo samo da smo u prethodne 3 -4 godine, u vreme dominacije kluba, gubili od Krke, Zadra, Igokee, da su nas ubedljivo dobijali Buducnost, Cedevita, Mornar. Secas li se mozda nekog poraza od nekog kluba iz Srbije u tom periodu, a da se taj klub ne zove Partizan. Koliko mi je poznato poslednji (i jedini) poraz je bio od Borca, 70:63, kad se Alimpijevic blamirao u superligi. Znaci, nijedan poraz od Mege, nijedan poraz od FMP, pa sta je smisao igranja lige (KLS) u kojoj su ta Mega i taj FMP ubedljivo jaci od svih ostalih klubova?

 

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Ako hoće neko od defetista i neku opkladu sa mnom, ja kažem da mi uzimamo ABA ligu i ovakvi bangavi kakvi smo. 

 

Apsolutno, svi ostali konkurenti su u losijem stanju.

 

Buducnost - dosao trener koji nikada nista ozbiljno nije vodio, oterao Apica koji se dokazao na ABA nivou na klupu, pogubio mozda i najvazniju seriju u novijoj istoriji forsiranjem Zorana Nikolica, kad je tvrdo bukvalno svi bitniji igraci mu nestanu sa terena, a klupa nema nikakav ucinak. U sustini, Buducnost mora da igra sa 30 minuta Cobbsa, Ejima, Ivanovica i Reeda jer sa klupe moze da doprinese samo Della Valle.

 

Cedevita Olimpija - prva petorka cetiri Amerikanca i Blazic, sa klupe doprinos daju prvenstveno Muric, pa nesto malo i Rupnik i Hodzic sto je prilicno bedno. Imaju dva pleja, 3 igraca na 2 i 3, dve cetvorke i Hodzica, igraju bez centra.

 

Mornar - ekipa koja igra bez trenera. Kad nazovi strucnjak na klupi dovede Gordica i pored toga sto ima 3 Amerikanca i Vranjesa na 1 i 2, kad napuni sastav igracima koji vide samo kos, kad nema akcije osim prangijanja na postavljenu odbranu, kad pored dva dobra centra dovedes treceg, a ne znas da ih rotiras kako treba, desi da se ispadnes iz svih takmicenja i pored drugog najveceg budzeta u ligi.

 

Igokea - oni su definitivno najbolji tim kad se pogleda koliko pruzaju u odnosu na kvalitet, ali su i najmanje kvalitetni pojedinacno. Ne vidim kako mogu da nas izbace u seriji, cak i sa prednoscu domaceg terena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

B1: Partizan je imao neuspesnu situaciju iz mnogih razloga. Imali su dobar tim, ali nisu imali publiku ove sezone, izgubili su mnogo meceva u neizvesnim zavrsnicama, dva oslonca ekipe su rano odsustvovala zbog povrede. Sve je to uticalo da zauzmu 7. mesto i sta fali tome? Pa i zelim da gledam ligu u kojoj Partizan ili Crvena zvezda mogu da zavrse u sredini tabele, sta treba da bude kao u fudbalu, nikad losija sezona i - 2. mesto.

 

B2: Zasto ne bi bilo kao u fudbalu? Eno tamo nema ABA lige ni nista slicnog da upropasti domace klubove, a neki bi rekli da je to zato sto nije ostalo vise nista da se upropasti.

 

B3: Sta sa SM? Mega je vasarski klub u kojem mladi igraci igraju da nabiju statistiku i brzo odu iz kluba. Ovde pricamo o milionskom ulaganju u klub koji bi zamenio Buducnost, Mornar, Cedevitu i ostale klubove.

 

 

Niko ne spori da je i kosarka na regionalnom nivou u losem stanju, ali to je i dalje miljama daleko od stanja u kojem se nalazi KLS.

 

Recimo samo da smo u prethodne 3 -4 godine, u vreme dominacije kluba, gubili od Krke, Zadra, Igokee, da su nas ubedljivo dobijali Buducnost, Cedevita, Mornar. Secas li se mozda nekog poraza od nekog kluba iz Srbije u tom periodu, a da se taj klub ne zove Partizan. Koliko mi je poznato poslednji (i jedini) poraz je bio od Borca, 70:63, kad se Alimpijevic blamirao u superligi. Znaci, nijedan poraz od Mege, nijedan poraz od FMP, pa sta je smisao igranja lige (KLS) u kojoj su ta Mega i taj FMP ubedljivo jaci od svih ostalih klubova?

 

 

Apsolutno, svi ostali konkurenti su u losijem stanju.

 

Buducnost - dosao trener koji nikada nista ozbiljno nije vodio, oterao Apica koji se dokazao na ABA nivou na klupu, pogubio mozda i najvazniju seriju u novijoj istoriji forsiranjem Zorana Nikolica, kad je tvrdo bukvalno svi bitniji igraci mu nestanu sa terena, a klupa nema nikakav ucinak. U sustini, Buducnost mora da igra sa 30 minuta Cobbsa, Ejima, Ivanovica i Reeda jer sa klupe moze da doprinese samo Della Valle.

 

Cedevita Olimpija - prva petorka cetiri Amerikanca i Blazic, sa klupe doprinos daju prvenstveno Muric, pa nesto malo i Rupnik i Hodzic sto je prilicno bedno. Imaju dva pleja, 3 igraca na 2 i 3, dve cetvorke i Hodzica, igraju bez centra.

 

Mornar - ekipa koja igra bez trenera. Kad nazovi strucnjak na klupi dovede Gordica i pored toga sto ima 3 Amerikanca i Vranjesa na 1 i 2, kad napuni sastav igracima koji vide samo kos, kad nema akcije osim prangijanja na postavljenu odbranu, kad pored dva dobra centra dovedes treceg, a ne znas da ih rotiras kako treba, desi da se ispadnes iz svih takmicenja i pored drugog najveceg budzeta u ligi.

 

Igokea - oni su definitivno najbolji tim kad se pogleda koliko pruzaju u odnosu na kvalitet, ali su i najmanje kvalitetni pojedinacno. Ne vidim kako mogu da nas izbace u seriji, cak i sa prednoscu domaceg terena.

Ok. Imamo razlicito misljenje. Ja mislim da ce ABA liga da zakuca i poslednji ekser u kovceg nase kosarke. Zivi bilii, pa videli.

Sto se Sremske Mitrovice tice, nju sam pominjao samo kao grad cija je hala bila puna kada se igrala bilo koja utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 1:49 AM, Takeshi_Kovacs said:

sale je trebao da ode, ali radonja za 4 meseca nije napravio nikakav napredak u igri

samo imamo manje igraca i manje opcija

Nije trebalo da ode, ali bitno je sta misle kapiten i Simon. Zasto je samo Ra pretplacen na strpljenje? 

Ako Ra bude imao iste rezultate sledece godine u decembru, kao Sale ove, ajde onda i njega da pedaliramo. OK? 

Edited by Inbox
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 1:56 AM, Sector said:

Nije do pristupa. Do Kuridze je, do Simona, Kuzmica, Halla, Uskokovica... 

Na stranu igracki kvaliteti. Jeste do pristupa. Kada tim za utakmicu u kojoj gubi stoka razlike napravi samo 18 faulova, a najveci broj po igracu je 3, onda je to nedostatak zelje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 1:56 AM, Takeshi_Kovacs said:

da, najlakse je nerad uprave i struke pokriti time da su svi igraci neograniceno glupi

onda ce taj isti noko da ode na drugo mesto i da nas natrpa prvom prilikom

Pa ti napisa samo par postova iznad da je problem nedostatak talenta, a ne pristupa. 

Ovoj KKCZ je sve problem: uprava kojoj je strategija bezgranicno poverenje u ex igrace (u svakom smislu), a pogotovo domace; strucni stab i (ne)poverenje u isti; selekcija i doselekcija (ukljucujuci trenere)... 

Ipak, ako ne znas (nisi talentovan), trudis se vise nego kada to jesi. Ako ti ne ide, barem mozes da izgines na terenu. To je do trenera, a i uprave jer je ocigledno da zar / zelja ne postoji. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 2:43 AM, mister-no said:
On 4/9/2021 at 2:18 AM, Takeshi_Kovacs said:
jel sme tu negde da se pomene i trener?
sale je za isto ovakvo go*no od igre sutiran svaki dan simikama u guzicu

Imam dosta jak info da je Ćoki hteo da zadrži SO ali je stigao zahtev sa neke važnije adrese.

Moguce je da je bilo - evo ti Obradovic, j. te Obradovic, ali samo da znas da vas gledamo i eto...

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 3:13 AM, Tamburinjo said:

Ovo je bila samo mala demonstracija sta nas ceka ako u buducnosti budemo dovodili Kuridze i ostale polupance, i budemo se lozili na Josila i slicne likove. 


KK Crvena Zvezda ako ne moze da nadje igrace i napravi sistem za ovu nakaradnu EL onda ne treba ni da je igra. Kao FK. LE je taman po meri. Kada poratsemo kada se privatizuje 

kada budu neka druga vremena, neka druga El a ne ovaj monstrum od 30+ kola gde se draz izgubi oko desetog, onda i da igramo do tada A river derchi sto bi rekao Aldo Rejn. 


 

P.s. Da dodam i razvojni klub koji je sve ove sezone postoji samo da bi mali retardirani tatin sin imao gde da igra posto svojim skilom ne moze da igra ni u 

beton ligi kod mene. Inace ako nekoga zanima statistika ABA lige verovali ili ne covek koji je u celoj ligi sutnuo najvise trojki je Filip Covic, koji se opet po procentima ubacenih trojki

nalazi na visokom 96-om mestu ostavivsi iza sebe nekada projektovane ALL STAR sutere za 3 Vukovic Domagoja, Dreznjak Matea i uvek neugodnog Tepic Milenka. 

Dakle da li je samo meni neloginal sled da u razvojnom klubu igrac od 32 godine sutne najvise trojki u ligi a po procentima istih tih trojki bude na 96-om mestu u toj ligi. 

Posebno ti hvala za pasus o razvojnom klubu... Ovo iznad toga ima velikog smisla, ali ja uvek nekako volim najjace takmicenje... 

Link to comment
Share on other sites

Kad sledi to prebacivanje sklopke na ''Radonja magija'' mod ?

Sad u završnim kolima ABA lige ili nećemo ni tu da se ofiramo da bi ušuškali Podgoričane u magnovenju kako je prednost domaćeg terena presudna.

Pokušavam da zamislim nivo pritiska u glavama naših igrača ako Futura doputuje u Beograd sa 2-0 u finalnoj seriji.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Wingwalker said:

Kad sledi to prebacivanje sklopke na ''Radonja magija'' mod ?

Sad u završnim kolima ABA lige ili nećemo ni tu da se ofiramo da bi ušuškali Podgoričane u magnovenju kako je prednost domaćeg terena presudna.

Pokušavam da zamislim nivo pritiska u glavama naših igrača ako Futura doputuje u Beograd sa 2-0 u finalnoj seriji.

 

A zamisli pritisak ako izgubimo od Igokee, obe od Cedevite, Krke i Zadra i ne uđemo u plej-of?

Čemu takav pesimizam?

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pavijan2 said:

A zamisli pritisak ako izgubimo od Igokee, obe od Cedevite, Krke i Zadra i ne uđemo u plej-of?

Čemu takav pesimizam?

 

Iskreno nemam na kojim osnovama da gradim optimizam.

Radonja će neminovno hteo-ne hteo skratiti rotaciju kada krene ''u meso'' i Hall i Uskok postanu neupotrebljivi za više od 6-7 minuta. Gledaćemo opet Voldena sa onim ''obikoli'' nadriblavanjem dok ne ugleda Lojda. Pišamo ovde po Miloju a njemu treba 5 minuta da spremi taktiku za bilo koju našu petorku, a par sekundi da odgovori na našu izmenu rotacije. Simon isijava nekim samopouzdanjem i u izjavama i u ispucavanjima - Westbrook level.

Kure očigledno tera na rezervu već duže. Ostaje nam samo nada u Dedino prodavanje fora na niskom ali to će najteže prolaziti upravo protiv Future. Dobri ako se pojavi - odradiće svoje. Nnoko je misterija evo dan - danas. Lojd je najebo kako god da okreneš. Svi su do sada provalili da nema rispekt ni kod EL sudija a da se ili ugasi ili unervozi na hasl presing. Umlatiće ga za sve pare.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Wingwalker said:

 

nema sad žao...oćemo sa Uskokom, Simketom, Kuzom i Halom na uigranu Budućnost?

...taknuto - maknuto.

ja da sam Futura, istrčao bi na teren protiv nas u svakoj tekmi sa samopouzdanjem do Saturna...

 

...a ako ima nešto i dalje od Saturna, onda čak do tamo.

Uran i Neptun.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

 

Buducnost - dosao trener koji nikada nista ozbiljno nije vodio, oterao Apica koji se dokazao na ABA nivou na klupu, pogubio mozda i najvazniju seriju u novijoj istoriji forsiranjem Zorana Nikolica, kad je tvrdo bukvalno svi bitniji igraci mu nestanu sa terena, a klupa nema nikakav ucinak. U sustini, Buducnost mora da igra sa 30 minuta Cobbsa, Ejima, Ivanovica i Reeda jer sa klupe moze da doprinese samo Della Valle.

 

Čovek da se zapita da li si ti u stvari gledao neku tekmu Future u ovoj sezoni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buducnost pre svega ima 2 upotrebljiva pleja sa poenima u rukama, asistencijama dok mi nemamo ni jednog. Njihov Rid je bolji od svih nasih visokih. U startu imaju prednost. A pritom imaju i domaci teren, sto ih svakako stavlja na mestu lidera za osvajanje.

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Stvarno navijam za Virtus da udje nekako.

 

Ke? 

 

Quote

Cilj je ABA. Hteli ste sansu nasoj deci i domacim igracima i dobili su je. 

 

Ke? 

 

Quote

Dve c prevare su oduvane od Dacke sa jednim ipo igracim, doduse sa top trenerom.

 

Ke? 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...