Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Svaka cast momcima. Vazna pobeda i nastavak niza. Skoro pa simultanka Lojda. Skakao, asistirao i punio. Radonja daj mu loptu da drzi do nedelje da se ne ohladi. Ja bi da pohvalim i Simonovica. Pored par ispada u odbrani, on je odigrao odlicno.

Reath - samo da nije nova pauza

Ubedljivo najgori danas kod nas (po meni) je bio Dobric. On je sam uspeo da vrati Panatu u trecoj cetvrtini. A onda za malo u cetvrtoj da opet sjebe sve za sta se Lojd mucio do tada.

Hall mi ostavlja bolji utisak od Uskokovica. Ali Radonja misli 100% drugacije

U odbrabi smo u jednom delu utakmice odlicno izgledali

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Konačno i jedna dobra partija naših centara. Kuzmić i Nnoko su odradili bitan dio posla večeras. Pospremili su zicere i pokupili po 5-6 lopti. Dovoljno od njih, limitirani su za nešto više.

 

Ovo je najbolja njihova partija ako ih gledamo u jednom meču od početka sezone.

 

 

 

Ali Dobrić sunce ti jebem...

 

Da mi je znati šta mu je bilo u glavi kad se zaleteo laktom na čoveka ničim izazvan. Sigurno u tip five gluposti sezone.

Edited by Laki21
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Hall je stvarno grozomoran, ne pamtim da sam gledao nekonkretnijeg pleja u Zvezdi od njega, Uskokovic je Kris Pol za njega. Nikakva pretnja spolja, ulaz nepostojeci, organizacija ocajna, nesiguran na lopti a i odbrana prehajpovana. Bas nam fali plej tu da stane na loptu, zavrti pik makar na par minuta kada crknu Lojd i Volden.

Ne znam sto toliko ljudi napada Simona u fazonu da oladi i da nije ovo za njega, pa nije on kriv sto se cele sezone nije pojavio niko da se izbori za minute pored njega, korektan u skladu sa mogucnostima.

Radonjic, sta reci osim majstor, vezasmo pet pobeda od kad smo se kompletirali i tek sad moze da se daje sud o njegovom radu. Zvezda i on su ko belo i crno iz eurokrema, nijedno ne valjda bez drugog.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ipak sta da mislim za Noka. Neverovatno koliko mu ispada lopta iz ruku. Sa visinom koju ima vrlo je slab u skoku. Ispala mu je lopta iz ruku bar 5 puta tokom meca. Ali sam odlepio najvise, kada mu je u prvom poluvremenu Hol pokusao da doda loptu dok je bukvalno sam visio ispod kosa a lopta mu prolece kroz ruke i ako je pas bio idealan. Cist zicer je sjebao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Takeshi_Kovacs said:

uskokovic je zapravo gori od njega

nego je kao mlad i domaci pa se lazemo da tu nesto moze da ispadne

a prilicno je izvesno da ne moze

Ne moze da bude gori od njega zato sto je Hall nula, non faktor. Nismo mogli ne da damo kos nego da pogledamo ka kosu na pocetku i bukvalno smo prodisali kada ga je zamenio Uskokovic, sto ne znaci da je Uskok neki igrac, na protiv.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosjan Willavić said:

Duel u Podgorici je mozda i najbitniji do sada. Dobijemo li, najverovatnije smo prvi u regularnom delu i onda se vec lakse dise u PO

Bitno je dobiti poslednju utakmicu ... ništa sad ne znači prednost domaćeg terena, prazne dvorane su prazne ... jbg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

preplaseni junior loyd aka kvacilo
Izvadi se :) a bilo bi svašta da su mu svirali preko pola... Bio bi opet preplašeni..ili ono na 5 sekundi do kraja, neki Javor ili Jovčić će svirati faul u napadu, kao što su Panteru svirali.
Bez zajebancije, ne može svaki put ovako da odigra da bismo dobili ozbiljnu utakmicu, a već u Pg moramo dobiti.. Mada i Volden je bio odličan. I centri solidni. Dobrić nas jednim potezom ukanali 6-8 poena. A imao je bar tri takva. Zabrinjava i Hol.
Mada ja sam imao osećaj da dobijamo. Kada smo ono na ružno dobili Split znao sam da su kockice posložene i da sledi serija, uz postepeno uključivanje bolesnih..
To su one Radonjine stvari, večeras je školovao Kataša. Čak je i tehničku dobio na vreme i navukao Kataša na dve..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vezasmo 5 pobeda. Vratise koronasi, i mi vezasmo 5. Jeste da nam je i raspored u EL doneo ekipe po nasoj meri, ali ej, 5 pobeda... A delovalo je da...

Hm, vreme je da se na forumu prihvati realnosti vezan za ovaj tim. Mana svakako ima u selekciji, uvek se vracam(o) na tog pleja koji bi i ovakvim centrima dao smisao... Igraci su takvi kakvi su, ali do sada je sigurno postalo jasno da kvalitet za EL fali, ali da u ABA ligi jesmo favoriti i to treba prihvatiti.

Lojd je macka. Macka kakva u CZ na bekovskoj poziciji nije igrala sigurno poslednjih 10 godina. Smesmo i ruzno je porediti ga sa bekovskom linijom Buducnosti ili prebacivati mu da nije klac igrac. Momak kada je vruc moze da resi bilo koga. Ali bilo koga. Dalje, timski je igrac, gine i u odbrani, odlican za beka na skoku, prihvatio je ovu Zvezdu kao njegovu.

Ali Lojd ne bi mogao da dobije utakmicu da nismo dobro odgovorili na njihovu seriju (ili da smo poceli da igramo kosarku posle sramnog pocetka drugog poluveremena). Tu pre svega svaka cast Kuzu i Lazi. Kuzovih 3 ipo minuta na pocetku cetvrte cetvrtine je sve sto centar treba da radi. I zastita defanzivnog skoka, i napad na ofanzivni, i jak blok, i dobro pracenje pika na oba kraja terena. Da, nisam bio ziv dok nije realizovao onaj Lojdov pas, ali ga je realizovao 🙂 . Lazinih par minijatura na Hezonji bez lopte su za anale. Razlika izmedju muskarca i decaka, podsetio nas je na nekog Lazica iz drugog vremena.  Da, nisam bio ziv kad je spustio dribling na 10sek do kraja, ali je dobio faul 🙂 .
Da ne bude sve tako svetlo pobrinuo se Radonjic. Koga je on zajebavao sa izvodjenjem Voldena i Lojda ZAJEDNO u poslednjoj cetvrtini. Da, crkli su, ali da ih izvadi ZAJEDNO. Ajd da je DeDa tu, pa da mu spuste loptu na post (mada ko da mu spusti loptu?), ali ovako je totalni nonsens. Jos smo neposredno pre toga porodili onaj Simonov step back, ali je porodjaj uspeo 🙂 . Sledeca stvar je da mi pomazemo bez razmisljanja. Ok, da to radi jedan igrac pizdio bih na igraca, kao sto smo opravdano kritikovali DeDu, ali ovo postaje ucestalo. Voldenovo pomaganje sa Saint Rosa je bilo primer neceg cega ne sme biti. Jbm misa, ajde da dodjemo do stupnja 'sa ovoga nema pomaganja', ostali skupljajte kad bude trebalo. Ofc, mozda je i Volden ispao vanredno glup, ali meni ovo postaje patern, sto me malo plasi.

Nego da se vratim na protivnika po nasoj meri... To je zaista donji dom EL bez ponajboljih igraca, da se ne lazemo. To je nasa realnosti. I ne budimo grobari, budimo svesni sebe. Realnost je i da su danas Kuz, Laza i Simon odigrali preko svojih mogucnosti u ovom trenutku. I budimo toga svesni. Lojd nece zatvoriti svaku utakmicu na ovaj nacin. Realno, kako mu to zameriti. Krajnje je trenutak da podesimo nasa ocekivanja prema situaciji... Situacija je da se svakoj pobedi u EL radujmo kao da je poslednja. A sto se ABA tice, bez publike prvo mesto verovatno i nije toliko bitno... Ali se liga mora osvojiti, i hoce, verujem.

Za kraj, predivno je da nema taktiziranja. Mogli smo da tankujemo. Mozda je cak to i trebalo raditi (mada je minutaza jako solidno podeljena!). Ali smo odigrali jednu hrabrau utakmicu i zasluzeno ubili zelenog zeca!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Lepa pobeda. Da nije bilo Dobricevih losih minuta u dva navrata, zavrsili bi utakmicu dosta ranije. Brine Rit, ali na prvi pogled je istegao zadnju lozu, pa se nadam da nije nista teze.

Hol je bas u kanalu i Uskokovic se namece kao bekap. Da se ja pitam pokusao bih da vratim Koloma.

Noko se polako vraca i ako se vrati na nivo iz Albe mi smo veoma blizu ABA titule. Danas solidan.

Lojd i Volden su se vratili.

Konacno Radanov. Ponovo nije bio na nivou koji nam treba, ali da ponovim da mi se mnogo svidja nasa igra kada je on na SF. Prosto se svi krecu i ceo napad bude smisleniji i nekako prodisemo. Cim se vrati Lazic, opet dolazimo do toga da je svako u svom uglu i igra se izolacija za Lojda. Mnogo znaci kada imas tri igraca koji znaju da spuste loptu na parket.

Idemo dalje 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aj jos jednom, Radonjic je izveo Voldena i Lojda u istom trenutku jer su crkli, baldisali, riknuli.

Prvo je Volden trazio izmenu, a onda na pauzi i Lojd, kada je baldisan prisao klupi, popricao sa Radonjom i izasao. 

Sta je trebao Radonjic da radi, da ih ostavi sa lipsaju na terenu? Uostalom na kraju je Lojd i prelomio kad je uhvatio dah.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...