Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

On 3/17/2021 at 8:59 PM, Kooineeperk said:

 


Radonjić je takav da neće mnogo javno da priča ni kad treba da se hvali ni kad treba da se traži alibi i opravdanje, ali iz opisa situacije poprilično je jasno ono što sam pisao u nekoliko navrata - iako je DR ponovo u klubu od decembra za njega je novi početak krenuo tek nakon oporavka od korone petorice bolesnih i pre utakmice sa Splitom. Naravno neće mu to biti opravdanje ako fejluje u nastavku sezone u ABA ligi ali trebalo je, i treba još uvek biti, strpljiv pre svega sa igrom a onda i rezultatima.

 

Šteta sto ga nisu pitali i neke konretne stvari oko kadrovskih rešenja i problema.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Protiv Buducnosti se vec zna najboljih 12:

 

Hall, Uskokovic

Loyd, Walden

Lazic, Dobric, Radanov

MJK, Simonovic

Reath, Nnoko, Kuzmic

 

Pretpostavljam da ce Radonjic malo da rotira. Na 1, 2 i 3 ce minute da iznesu Loyd, Walden (najvise na 1), Lazic i Dobric, jer u Halla nema poverenja, a Radanov i Uskokovic su trenutno neupotrebljivi (ovaj prvi se nesto i povredio na proslom mecu).

 

Na 4 i 5 iskusni domaci trio, trenutno jezivi Nnoko i Reath koji igra sve bolje.

 

Zavisice ovo dosta od Buducnosti i koliko se njima isplati da jure to 1. mesto, a imaju sledece nedelje dvomec koji moze da im donese i finale.

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro da Kuz startuje u Pg da zaustavi Reeda I da ga iskontroliše na off skoku. 

Velika opasnost je i Danilo Nikolic koji je u brutalnoj suterskoj formi. 

Ivanovic je treći igrac na koga treba obratiti pažnju jer je u boljoj formi od Kobsa i stanrdno dobro igra protiv nas. 

 

Čini mi se da bi bolje bilo odigrati na kos vise u Pg, a ne biti preterano agresivan u odbrani i davati im bacanja i lake poene. 

Ne verujem da će Buducnost ubacivati suteve u praznoj hali kao što bi to bilo u punoj Moraci. 

 

Link to comment
Share on other sites

Obično ne volim priče oko sudija i kukanje ali svaka pomisao na ekipu budućnosti mi se zgadi. Naravno, mislim na ovu "novopečenu" budućnost. Gazda reko sad na jutarnjem da očekuje fer suđenje u pg u nedelju a ja bih predložio da mi naše igrače naložimo i da se ne bavimo sudijama nego da ih odvalimo od života pa ne moraju da se izvinjavaju posle.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obično ne volim priče oko sudija i kukanje ali svaka pomisao na ekipu budućnosti mi se zgadi. Naravno, mislim na ovu "novopečenu" budućnost. Gazda reko sad na jutarnjem da očekuje fer suđenje u pg u nedelju a ja bih predložio da mi naše igrače naložimo i da se ne bavimo sudijama nego da ih odvalimo od života pa ne moraju da se izvinjavaju posle.
Radović, Radojković, Nedović

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Crni said:

Usrali ste se Buducnosti🤪

 

Potpuno nepotrebno, nicim izazvano, srbovanje.

 

Ako odigramo odbranu na suterima kao sto smo odigrali na Pejdzu, nece biti nikakvih problema.

 

Ivanovic, Ejim, Nikolic, Kobs poenterske pretnje. Od toga jedino Ivanovic nezaustavljiv ako poludi. Paklen 1 na 1 igrac. Mi, recimo, iako smo timski bar 30% bolji, takvog nemamo. Lojd kad se useprtlja na ulazu, mene hvata migrena.

Edited by John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Setite se 2011 said:

Radović, Radojković, Nedović

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 

Ako su to sudije za mec, onda ovo sa sretenom vise nije ni smesno.

 

Doticni redovno dolazi u PG, al nikako da svrati do suda.

Verovatno ocekuje da slucaj zastari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je dobro, jeste da je Lojd ponovo u formi sa pocetka sezone, pa se nadam da je korona iza njega. Volden takodje polako hvata zalet, a cini mi se da Dejo ima malo vise poverenja u Hola. Ako bi se desilo da Noko proigra veceras, onda bih ocekivao i pobedu. Nekako sam optimistican posle utakmice sa Cibonom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobicemo Buducnost rutinski, ne znam zasto mnogi hajpuju titogradsku momcad, mi smo favoriti i to je ocigledno. Imamo pre svega ozbiljnog trenera naviknutog da igra na rezultat, za trofeje, takodje naviknutog da dere Miloja kad god ga vidi. I igracki smo dosta kvalitetniji, igramo Evroligu svake nedelje, sa najjacim timovima Evrope i igraci nece imati pritisak siguran sam, na kraju krajeva prvo mesto ne donosi mnogo ove god. Nas je Igokea jedina dobila rutinski i zasluzeno, onaj lopovluk protiv Buducnosti i Sasu ne racunam kao neki reper. Sad smo tim, osvojili smo kup, iskristalisali neke stvari, oni su u zenitu, a mi cemo jos narasti. Ne vidim ni jedan nacin i razlog da budemo zabrinuti. Jedva cekam taj mec, mislim da ce navijacima dici moral na max.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Nismo tim jos, tj nismo na potrebnom nivou.

Da li cemo biti kad treba, stoji znak pitanja a vremena sve manje.

Dobro, potrebna je vera, Radonja ume da nervira, ali sam siguran da ce vratiti sampionski gen od proslog mandata.

Link to comment
Share on other sites

Protiv Cibone smo bas dali minute Radanovu (32.5min). Iako je vec neko vreme prilicno van forme, ali i mentalnog fokusa kada je na terenu, kapiram da je to bilo nuzno zbog nepoznatog perioda odsustvovanja Davidovca i da se Aleksa priprema kao neki pokusaj njegove zamene. Tipski su igrali slicno, neka all-around uloga, koju je po meni solidno izneo. Cak je igrana za njega ona DeDina ISO na levom laktu. Jeste da prvo upada u oci njegov 1/6 sut iz igre, ali Radanov je skupio po 6 skokova i asista, nije bio rupa u odbrani. Ono sto se prvenstveno od njega i trazilo, to je ispunio. Nece on biti prva opcija u napadu, niti treba da bude, dovoljno je da ubaci neku spot-up trojku ili napadne licem ili ledjima kad mu se otvori povoljan mismatch.

DeDa je unikatan igrac, u najmanju ruku atipican. Tesko je njega iskopirati, ali Radanov je nesto najblize cime raspolazemo. Ocigledno je da Radonjic ne zeli da menja koncepciju igre na obe strane terena, pa je usao u rizik zamene igraca koji je bio u usponu forme drugim koji je u padu. Po meni, vrlo hrabro resenje naseg trenera, logicno i brzo doneseno, pa ostaje da se nadamo da ce biti i uspesno. I da ce vera u igraca doneti njegove bolje igre, a ne smusenost i neodlucnost. 

Cibona nije prvorazredni ispit, ali vec veceras mozda vidimo kako ce to izgledati protiv PAO, a u nedelju protiv Buducnosti. Naravno da ne treba ocekivati toliku minutazu, ali je bitno da on doprinese, koliko god da igra. Ako nista drugo, pokazace se koliko-toliko precizno da li i koliko ozbiljno mozemo racunati na Radanova u finisu sezone, kada se bude igralo za trofeje. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svakako da su drugačiji tipovi igrača ali Radanov može i te kako da bude koristan , pogotovo u odbrani. Svakako ima dovoljno snage i motorike da "juri" u odbrani i bude prisutan u skoku. U napadu, može da odigra neki mini specijal kao neki miss match .  Svakako, najviše će zavisiti od šuta, pogotovo za 3. Ako šuterski dobro uđemo u meč , siguran sam u pobedu u nedelju. 

Edited by Orthodox89
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

Bilo bi lepo da iznenadimo Pao veceras da u nedeljni derbi udjemo sa dobrom atmosferom. 

To će mi biti razlog da pogledam tekmu u El posle dužeg vremena. 

 

 

Nemoj da ovo procita Covic:

 

Quote

Da li se meč protiv Budućnosti može okarakterisati kao derbi?

"Za mene je derbi samo jedan. Zvezda – Partizan, Partizan – Zvezda. Ovi što preko noći pokušavaju da budu veliki...".

 

Opet je odvrnuo populizam i demagogiju na maksimum, samo se sada obraca velikim Srbendama sa ovim "nasim velikanima niko ni do kolena".

 

Treba neko da mu objasni da se mec sa Partizanom naziva "veciti derbi" jer je taj mec stalno derbi, a derbi je inace mec ekipa sa vrha tabele.

 

Isto tako bi neko trebalo da mu kaze da nasi klubovi ni po cemu ne zasluzuju neku licencu EL i da je to oksimoron, jer ako se dele licence, dele se klubovima koji nemaju problema sa finansiranjem, a ako se gledaju sportski rezultati onda nema nikakvih licenci.

Link to comment
Share on other sites

Baš sam se ponadao da uz blickrig (trojke 60%, razume se) dobijamo PAO, onda prvo vidim da Davidovac ne igra, pa sad još gore - ne igra ni Nedović protiv nas... Ako je tako, ostali smo bez jakog pojačanja s protivničke strane.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...