Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

18 minutes ago, Laki21 said:

Baš smo postali jako luzerska ekipa, već nas je neprijatno nas je za gledati...

 

Pitam se hoćemo li upseti da izgubimo od Himkija?

Reče Kuzmanović da smo u poziciji da nekom pomrsimo račune, to je sad prioritet u EL ... :classic_laugh:

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Jeste bilo. Dobrić je išao čak više puta zaredom na prodor da izvuče lične greške, ali se ovaj dobro čuvao.

 

Ja recimo nisam pristaš toga silovanja sa ciljom da se neko izbaci iz igre zbog ličnih greška. Retko kad se završi dobro, pošto oništiš sav svoj ritam u napadu i potrošiš tih par napada na neke gluposti. Tako je bilo i danas. Trebao je jednostavno da ubaci Lazića, kako se Baldwin nebi toliko razigrao u završnici.

Bukvalno smo nekoliko puta zaredom igrali akciju da ga napadne Dobric. Pise se napamet. Uostalom o cemu se tu tacno radi sto nas je napunio neko sa 4 licne? Sta njega u napadu sprecava to sto ima 4 licne? Ovde se pise kao da nekoga samo treba da napadnes i on automatski dobija petu. Covek se sklanjao od lopte i od kontakta u odbrani, ne znam kako da ga izbacis.

 

Problemi su bili - zasto se Baldwin nije napadao vise kad se maltene sklanjao i mogla se tu napraviti prednost. Zasto smo batalili sve u poslednjih 5 min i dali loptu Loydu. Zasto Lazic nije usao ranije i zasto Deda nije izasao ranije jer Lucica pogledom nije mogao da isprati.

 

To su stvari koje Radonjicu idu na dusu u zavrsnici, ali zajebite sa Baldwinom i 4 licne, to je najmanji problem.

Edited by Del Piero
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

prvih 5 i poslednjih 5 minuta(ovo na kraju ne racunam) prakticno bez kosa

to je 10min od 40min...previse

 

Istina. Ali je isto tako Bayern bio slične periode u drugoj i trečoj četvrtini praktično bez koša. I oni i mi smo imali dobrih i loših perioda. Nažalost, mi u bitnijem momentu.

 

Btw, samo da napomenem (svima). Bayern je 4. na tabeli i bio je izrazit favorit u ovoj utakmici (6 poena otprilike). Ovo nije izgovor, pošto mislim da je kritika za finiš utakmice sasvim na mestu. Ali čisto za orientaciju sa kim smo igrali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Nemamo ni EK ekipu, jer bi se i od  EK se oprostili jos u Decembru.

Nikad se jos ovako nisam iznervirao na tim CZV kao ove sezone. KRIMINALLL

Rekoh li ti ja da neće valjati, kad si otvorio temu sa onom pirgavom kokoškom na avataru ... :classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Nemamo ni EK ekipu, jer bi se i od  EK se oprostili jos u Decembru.

Nikad se jos ovako nisam iznervirao na tim CZV kao ove sezone. KRIMINALLL

Ovo je ista ona "bolje da odustanemo od kupa jer pucamo od Mege" ekipa, samo bez Obrajanta a sa Voldenom koji se  vraca. Jednostavno nemamo nikakav kvalitet za ovaj nivo. Nama pleja igra Uskokovic a centra Kuridza, o cemu dalje da pricamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mile1 said:

Boldvin je lagano igrao sa 4 licne celu 4/4 i nijednom nije bila akcija da se on napadne.Sta nam je uradila ona celava prevara nadam se da ce zakonom biti zabranjen njegov ulazak u pionir

 

6 minutes ago, Chucky said:

Steta. Po ko zna koji put mi ne znamo da zatvorimo utakmicu. Najvise krivim Radonjica. Bas me je vodjenje cetvrte cetvrtine izbacilo iz takta. Bajern docekao Lucica u poslednjoj cetvrtini cije trojke su prelomile utakmicu (Baldwin jeste trpao nas kos do iznemoglosti ali je po meni Lucic prelomio). Radonjic jeste reorganizovao odbranu ali napad u odnosu na Obradovica nije uopste upgredovan. Na Live temi se dosta pisalo o losoj igri centara. Po meni je Kuridza odigrao sasvim korektno. Odlicno se borio sa njihovim centrima koji nisu imali neki uticaj na igru. U napadu je u skladu sa svojim mogucnostima dao svoj doprinos. Kuzmic sa druge strane dosta lose. Mnogo fali jos jedan centar u rotaciji.

Mi previse zavisimo od Loyda i da sam Radonjic na ovome bi najvise poradio. 

 

6 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Jeste bilo. Dobrić je išao čak više puta zaredom na prodor da izvuče lične greške, ali se ovaj dobro čuvao.

 

Ja recimo nisam pristaš toga silovanja sa ciljom da se neko izbaci iz igre zbog ličnih greška. Retko kad se završi dobro, pošto oništiš sav svoj ritam u napadu i potrošiš tih par napada na neke gluposti. Tako je bilo i danas. Trebao je jednostavno da ubaci Lazića, kako se Baldwin nebi toliko razigrao u završnici.

 

 

Radonjicev poraz 1/1 

 

Boldvin igra 12 minuta sa 4 licne i utrpa ti 16 poena za to vreme a ja videh samo jednom Dobrica da ga je napao (i ovaj ga maletene pustio da poentira) i jednom je Lojd bio 1na1 sa njim, ociscen prostor i Lojd dodaje umesto da krene na njega, barem on zna da iznudi neki faul. 

 

Iz aviona se videla akcija za Lucica za 3p sa vrha, a DeDa i MJK ispadaju kao juniori. 

 

Ajde sve to, ali da se nama cela poslednja cetvrtina svodi na "daj Lojdu, resice on to", aham, sutem sa 8m u poslednjoj sekundi napada preko 2 igraca. Jbt. Da nismo odigrali nesto smislenije apsolutno mi nije jasno. 

 

I onda se zapitam stvarno, sta je Radonjic radio poslednju cetvrtinu. I to ne samo ove utakmice. Nije bilde, zna znanje, dobijao je gomile ovakvih utakmica... prosto me tera da mislim da se namerno tankuje EL ali jbt zasto?!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Rekoh li ti ja da neće valjati, kad si otvorio temu sa onom pirgavom kokoškom na avataru ... :classic_biggrin:

Eh da sam je ostavio, tu kokosku. :) 

 

Dao bog da izgubimo sve utakmice do kraja sezone, pa nek temu za sledecu sezonu neko drugi otvori

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Bukvalno smo nekoliko puta zaredom igrali akciju da se napadne Dobric. Pise se napamet. Uostalom o cemu se tu tacno radi sto nas je napunio neko sa 4 licne? Sta njega u napadu sprecava to sto ima 4 licne? Ovde se pise kao da nekoga samo treba da napadnes i on automatski dobija petu. Covek se sklanjao od lopte i od kontakta u odbrani, ne znam kako da ga izbacis.

 

Problemi su bili - zasto se Baldwon nije napadao vise kad se maltene sklanjao i mogla se tu napraviti prednost. Zasto smo batalili sve u poslednjih 5 min i dali loptu Loydu. Zasto Lazic nije usao ranije i zasto Deda nine izasao ranije jer Lucica pogledom nije mogao da isprati.

 

To su stvari koje Radonjicu idu na dusu u zavrsnici, ali zajebite sa Baldwinom i 4 licne, to je najmanji problem.

 

Jako bitno. Trinkjeri je prelomio utakmicu kad je nacrtao onu akciju za Lučića iz bloka. Deda nije imao nikakve šanse da odbrani ono. A nacrtana je upravu zbog toga što ga je on branio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Jako bitno. Trinkjeri je prelomio utakmicu kad je nacrtao onu akciju za Lučića iz bloka. Deda nije imao nikakve šanse da odbrani ono. A nacrtana je upravu zbog toga što ga je on branio.

Ta trojka, napad pre toga ga je provozao i pogodio poludistancu, pre toga lagano iznudio faul u prodoru bez ikakve prednosti kad je primio loptu. Pritom nismo ni igrali na Davidovca na drugoj strani pa da ga drzis, jednostavno nije imao sta da trazi na terenu u tim trenucima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mile1 said:

Boldvin je lagano igrao sa 4 licne celu 4/4 i nijednom nije bila akcija da se on napadne.

Bilo je nekoliko akcija kada je Dobric pokušavao tj napadao ga ali više je razmišljao o tome da treba da iznudi faul nego da postigne kos posto se lik potpuno sklanjao. Jednostavno Boldvin je konstantno bežao od kontakta, problem je sto nismo koristili to ili direktno kos da postignemo ili da napravimo visak koji ćemo da iskoristimo.

 

Najbolje bi bilo kada Lojd ne bi mogao da igra poslednjih 3-4 minuta u ovakvim utakmicama. ‘Ajde sto svi kao telad gledaju i samo čekaju na njega već su i njegova rešenja u ovakvim situacijama blago skandalozna i poprilično glupa. Nebitno sto protivnik zna da će se ići uvek na njega ne mora se držati i driblati lopta 20 sekundi a onda traziti neki nebulozni šut viz neke nenormalne pozicije. Lojdara je veliki majstor ali nije bas dobar pik za ove završnice, pobediće jednu od velikog broja utakmica.

 

U principu odigrali smo 36 minuta dobre košarke ali smo na kraju potpuno to bacili u vodu i ucinili neprimetnim. Da smo izgubili meč na neki drugi način, poput neku od prethodnih utakmica ne bi bio problem, ali ovih +10 nije smelo da se ispusti.

 

Pravi posao za Radonjića tek sad pocinje, s obzirom da će konačno imati kompletan roster koji sa svim svojim falinkama može ipak bolje i mora bolje da se ukomponuje. Veliki problem je sto se dobrano uspostavio gubitnicki duh i luzerska atmosfera. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Kuzmica, pisao sam nedavno da je on i pored svega mnogo znacajan za nasu odbranu i pnr odbranu pre svega, ali ovo je neko novo dno i to sto MJK igra centra u zavrsnici dovoljno govori sta i Radonjic misli o njemu. 

 

Mene Kuzmic sve vise podseca na ono drvo iz gospodara prstenova.

  • Like 5
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

prvih 5 i poslednjih 5 minuta(ovo na kraju ne racunam) prakticno bez kosa

to je 10min od 40min...previse

 

Osnovni problem ovog tima je što ima suviše igrača kojima je lopta strano telo i koji je se plaše...

 

Početna petorka Kuzmić, Simon, Lazić, Davidovac i Džordan, kada se naravno ovaj poslednji zatvori, ima 0 poena u rukama, sa tendencijom da pri svakoj ozbiljnoj odbrani i ne šutne na koš.

 

I ostatak ekipe je tu uglavnom loš, ili i ne dobija šansu da igra..

 

No ovo večeras je još jedan Radonjićev poraz, 1/1.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Ridji said:

Bilo je nekoliko akcija kada je Dobric pokušavao tj napadao ga ali više je razmišljao o tome da treba da iznudi faul nego da postigne kos posto se lik potpuno sklanjao. Jednostavno Boldvin je konstantno bežao od kontakta, problem je sto nismo koristili to ili direktno kos da postignemo ili da napravimo visak koji ćemo da iskoristimo.

 

Najbolje bi bilo kada Lojd ne bi mogao da igra poslednjih 3-4 minuta u ovakvim utakmicama. ‘Ajde sto svi kao telad gledaju i samo čekaju na njega već su i njegova rešenja u ovakvim situacijama blago skandalozna i poprilično glupa. Nebitno sto protivnik zna da će se ići uvek na njega ne mora se držati i driblati lopta 20 sekundi a onda traziti neki nebulozni šut viz neke nenormalne pozicije. Lojdara je veliki majstor ali nije bas dobar pik za ove završnice, pobediće jednu od velikog broja utakmica.

 

U principu odigrali smo 36 minuta dobre košarke ali smo na kraju potpuno to bacili u vodu i ucinili neprimetnim. Da smo izgubili meč na neki drugi način, poput neku od prethodnih utakmica ne bi bio problem, ali ovih +10 nije smelo da se ispusti.

 

Pravi posao za Radonjića tek sad pocinje, s obzirom da će konačno imati kompletan roster koji sa svim svojim falinkama može ipak bolje i mora bolje da se ukomponuje. Veliki problem je sto se dobrano uspostavio gubitnicki duh i luzerska atmosfera. 

 

Ja mislim i da bi i sa kompletnim timom gledali istu utakmicu veceras barem ovo u zadnjih 4-5 minuta kada imamo prednost u EL utakmici u Beogradu.

 

Vec smo to gledali ni sam ne znam koliko puta ove sezone, cak mislim da su se (u nekom paralelnom univerzumu gde je to dozvoljeno) na 68:62 Radonjic i Trinkijeri "dogovorili" da potpuno zamene igrace dogodio isti scenario, samo bi umesto Baldwin-a i Lucica pogadjali Loyd i Davidovac za Bajern, a umesto Loyd-a Baldwin promasivao na drugoj strani za Zvezdu.

Link to comment
Share on other sites

Nakon dve četvrtine traženja rešenja Trinki je svoje dočekao a i imao je sa čim.

Retko gledamo da prva violina ostaje u igri i nakon četvrte lične...a još ređe i da odigra zadnjih 10 minuta sa takvom ulogom.

 Veoma hrabar ali i samouveren potez trenera.

 

Naš raspad i gubitak momentuma je iniciran okasnelim izvlačenjem Woldena iz igre,

tek kad je ovaj ozbiljno zasrao u seriji.

Pa sledi opravljanje Luče Dedinim mismečevima a Lazić odmara dok mi tri puta ne znamo ko preuzima Boldvina nakon prvog bloka. I ono zbog čega i ne smemo da se žalimo je Kuz koji nosi sportsku opremu...sasvim dovoljno.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Sto se tice Kuzmica, pisao sam nedavno da je on i pored svega mnogo znacajan za nasu odbranu i pnr odbranu pre svega, ali ovo je neko novo dno i to sto MJK igra centra u zavrsnici dovoljno govori sta i Radonjic misli o njemu. 

 

Mene Kuzmic sve vise podseca na ono drvo iz gospodara prstenova.

 

To drvo je zasluzno za poraz Sarumana i njegovih Uruk - haija, malo postovanja. :classic_ohmy:

  • Love 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kako se zove ono što je Davidovac sinoć igrao, koji je ono sport? Razbio ga Lučić na sitne komade. Ima da se igra i ta KSL, tu će DeDa da zablista. Kakvi luzeri. Takav im je majndset postao a to se mnogo teško menja. Kako se bliži kraj utakmice lopta je klizavija i veća, obruč postaje uži, mudanca manja itd.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mile1 said:

Boldvin je lagano igrao sa 4 licne celu 4/4 i nijednom nije bila akcija da se on napadne.Sta nam je uradila ona celava prevara nadam se da ce zakonom biti zabranjen njegov ulazak u pionir

 

u kakvoj su tačno korelaciji prva i druga rečenica? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...