Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Odvratan je Damir Javor. Ona situacija kada ispred nase klupe Loyd pokazuje da je lopta izasla od Spanulisa, Javor ga je tako pogledao i slozio neku prepotentnu facu, u stilu nemoj ti meni da pokazujes sta se desilo, ja sam ovde sudija. Onda ide replay i lopta vrlo ocigledno odlazi od Spanulisove noge u aut i to sve Javoru pred nosom. Kretencina.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Odvratan je Damir Javor. Ona situacija kada ispred nase klupe Loyd pokazuje da je lopta izasla od Spanulisa, Javor ga je tako pogledao i slozio neku prepotentnu facu, u stilu nemoj ti meni da pokazujes sta se desilo, ja sam ovde sudija. Onda ide replay i lopta vrlo ocigledno odlazi od Spanulisove noge u aut i to sve Javoru pred nosom. Kretencina.

 

Ne kreten, već Govno. Jedna od većih životnih želja mi je da ga sretnem negde uživo.

  • Like 7
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

ispao je dva puta a ne tri... samo njegova dva minuta analizirate pod lupom, dok da vas pitam koliko puta su ispadali Rit, Lojd, ili ranije Teri pojma ne biste imali... a da, ispadali su, nekad bas, nekad baas a nekad baaas. 

 

Ovde se i ne radi o tome nego u nemanju muda trenera da istrpi i neko ispadanje mladog igraca (pogotovo protiv take vedete kao Spanulis) da bi imao benefit u narednim utakmicama Pa izgubili smo utakmicu i bez njega... a i dalje ce Volden jedini biti plej? Ne znam kako se treneri kod nas pretvore u tolike ziherase. 

Tako je i jednom se sapleo o svoju nogu. Niko ga ne gleda pod lupom,i vec sam rekao da je  odradio je svoj posao u ovoj utakmici i to solidno.

U drugom poluvremenu, pri onom kriterjumu sudjenja bi bilo samo losije. 

Mlad se igrac mora postepeno uvoditi, posebno ako nije ekstra kvalitet. Ni Doncic nije igrao odmah 10 minuta Euroligu(mozda gresim).

Sada treba da dobija polako sve vise vremena u ABA ligi da stekne rutinu, pa onda i vise minuta u Euroligi.

On za sada mora biti igrac zadatka, a nije bitno protiv koga je ispao, kada dodjes na ovaj nivo, ispao si.

I naravno da se on vise komentarise  od Loyda i ostalih, jer je on nas, nasa buducnost, a oni samo stranci.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Ufff, ovo mi govori da se uopšte ne gleda preko bare. Opet ćemo pazariti nekog nit smrdi nit miriše graničnog EC/EL polovnjaka.

Pa nije da se bas ima para a mislim da se igracima preko bare ne dolazi u ovakvoj situaciji u Evropu... Hall i Albisi, sta znam, svakako bolje nego Hall i Rocesti uz duzno postovanje. Ali ta visina od 179 🙄

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Tako je i jednom se sapleo o svoju nogu. Niko ga ne gleda pod lupom,i vec sam rekao da je  odradio je svoj posao u ovoj utakmici i to solidno.

U drugom poluvremenu, pri onom kriterjumu sudjenja bi bilo samo losije. 

Mlad se igrac mora postepeno uvoditi, posebno ako nije ekstra kvalitet. Ni Doncic nije igrao odmah 10 minuta Euroligu(mozda gresim).

Sada treba da dobija polako sve vise vremena u ABA ligi da stekne rutinu, pa onda i vise minuta u Euroligi.

On za sada mora biti igrac zadatka, a nije bitno protiv koga je ispao, kada dodjes na ovaj nivo, ispao si.

I naravno da se on vise komentarise  od Loyda i ostalih, jer je on nas, nasa buducnost, a oni samo stranci.

Uz prenatrpan raspored, ogromnu potrosnju i surovu dominaciju u nekim ABA mecevima Uskokovic je pre ovoga danas u sezoni odigrao 13 minuta, sve protiv Primorske. Igrao je na JEDNOM mecu u sezoni.

 

Koliko znam za njega se ne moze reci da je lenj ili problematican. Koliko god da nema domacih igraca, mi se ocigledno bas i ne trudimo previse oko ovih koji su tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

 

 

Koliko znam za njega se ne moze reci da je lenj ili problematican. Koliko god da nema domacih igraca, mi se ocigledno bas i ne trudimo previse oko ovih koji su tu.

Trudimo se da ne pokvarimo skor 4-9 u Euroligi.

Nije mi jasno ako igramo rekreativo basket da ne mogu bar mladog igraca da isforsiraju.

Link to comment
Share on other sites

Od sjajne 1/4 i sumnjive, al da ja kažemo solidne 2/4, preko užasnog suđenja, i vraćanja u 2. poluvremenu na staro. U ovom emotivnom rolerkousteru, uprkos 200% borbe igrača (stvarno, svakom od njih svaka čast), ovde me je najviše pogodilo da ne igramo timski. Ok, igrali smo bez Hola, jedinog pravog plejmejkera, ali u napadu izgledamo ovako poslednjih mesec dana... i više. 

Jbg, košarka je timska igra, nije basket. Svaki igrač u idealnom košarkaškom timu bi u svakom trenutku trebalo da zna gde se nalaze ostala 4 saigrača. Kod nas ovo nije samo u napadu, gde je očigledno, pogotovo u završnicama. Jbg, i protiv Makabija, i Efesa i ovde već od 2/4 smo krenuli da pucamo u odbrani, pogotovo u izlaženjima O'Brajanta i Rita na njihove bekove. Tu su i preuzimanja kad dopustimo da nas razvuku po terenu i trčimo dok neko od njih ne ostane sam na šutu. Još i Oli nije to toliko koristio, bar ne u 1. poluvreme.

Jbg, to je što je. Moguće je, da je uprkos "velikoj" rotaciji koja je trebalo to da spreči, naši glavni igrači uvek umiru u odbrani i već od sredine 3/4 nemaju više snage za napad u kojem se uglavnom 2-3 igrača (Lojd, Volden, Davidovac, sad kao i O'Brajant) jedini aktiviraju - kao basket. Da se Hol što se pre zaista vrati i možda ako dođe taj novi plej, mada nešto sumnjam koliko će onda još trebati vremena da se napravi pravi tim

P.S. Ne znam zaista kakvi su igrači, ali kao i većini ljudi ovde, krivo mi je što je Uskoković dobio 2.5 min i nije se više vratio, kao i što Radanov nije bio ni u 12 umesto Simonovića, kad smo ovaj meč dočekali sa 2.5 beka. U EL ove sezone ne možemo ništa posebno, ne vidim zašto bar ne probati s mladim igračima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aleksa je odlican lik, nije problematican, hoce da slusa i niko nema probleme sa njegovim karakterom, stavise.
Jednostavno nije u mogućnosti da igra na ovom nivou.
Fizika mu je takva kakva je, lateralne kretnje spore, prvi korak trom, a sa druge strane potrebno je da ojača, ne bi li uspeo da fizicki isparira, sto ce ga vrlo verovatno dodatno usporiti.
Ovaj region nikad nije ni bio poznat po nadprosecnoj koncentraciji "eksplozivnih misicnih vlakana", ali njemu ipak nedostaje onoga sto nadoknadjuje to. Tehnicki je nista vise od prosečnog juniora, jedino mu je glava spremna za solidan ucinak.
To sto je on najuspesniji igrac na poziciji 1 u mladjim kategorijama i jeste prikaz stanja nase škole košarke.
U tri generacije plejevi bili Reba Beba, Reba Bebin brat koji je Reba Beba za siromahe i Aleksa Uskokovic.
Kad spojis sva tri ne dobijes modernog beka koji je spreman za EL.
Dundjerski sa dvadeset jednom godinom je bio bolji prospekt nego Aleksa Uskokovic.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Uz prenatrpan raspored, ogromnu potrosnju i surovu dominaciju u nekim ABA mecevima Uskokovic je pre ovoga danas u sezoni odigrao 13 minuta, sve protiv Primorske. Igrao je na JEDNOM mecu u sezoni.

 

Koliko znam za njega se ne moze reci da je lenj ili problematican. Koliko god da nema domacih igraca, mi se ocigledno bas i ne trudimo previse oko ovih koji su tu.

Bas zato sto nije lenj i problematican je i dobio sansu. Verovatno ce dobijati jos vise minuta u ABA ligi. Ne mozes da sa 13 minuta u ABA ligi dodjes i otkines u Euroligi. Mozda je nekada moglo, sada vise ne. Liga je mnogo napredovala fizicki i plus ima jako mnogo preiskusnih igraca i mora se steci prvo rutina, pa sve ostalo.

Sva trojica ce vise igrati u ABA ligi, jer mislim da je samo sticaj okolnosti da do sada nisu(morao je Sale da uigrava nove igrace). Odigrali smo tek trecinu utakmica i ima vremena i za njih.

Ja licno mislim da bi i Simanic napredovao kada bi mogao da ga istrpis cele godine i da ga forsiras. Nema sanse da bi onda navijaci istrpeli rezultat. Ranije su se igraci kalili do svoje 24 godine u nekim manjim klubovima, pa tek onda dolazili do Zvezde i Partizana. Sada su svi ti klubovi na ivici propasti.

Moramo odluciti hocemo li igrati u Euroligi ili stvarati igrace. Nazalost i jedno i drugo ne moze.

 

I onda dolazimo do vecite istine: Brzo, dobro, jeftino.Mozes birati samo dva. Ako hoces brz i dobar uspeh onda je skupo, ako hoces  dobar uspeh jeftino, onda je sporo, a ako zelis brz uspeh jeftino, onda je lose. Tako je i sa pojacanjima i mladim igracima.

Da igramo jedno 3 do 4 godine EC i onda kada stvorimo kostur tima( a da uspemo da ga ne prodamo) zaigramo u Euroligi verovatno bi imali bolji rezultat, ali pitanje je ko bi ga, znajuci ovu zemlju, preziveo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...