Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, quentin said:

Korektna izjava Miloja.

Milojević daje dobre izjave i ima dobre analize, lepo vidi stvari kad se utakmica završi, ali tokom meča mu nešto (malo) fali. Imam utisak da bi bio vrhunski pomoćnik 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drakon1 said:

Ne, Belosevic je sudio korake u polasku. Leva noga je Ejimu bila stajna noga, desna je bila pivot. Ali ni to nema veze. Ejim je pustio loptu iz ruke na dribling PRE nego sto je krenuo korakom (bilo koje noge) u prodor.

 

Edit: Mozes na to da gledas kao da je otapkao u mestu. Lopta je napustila ruku pre pravljenja zakoraka. Klasicna greska je da se igrac (pogotovo oni iz USA) praveci zakorak zalece noseci loptu, koju ispusta iz ruke tek nakon sto je napravio zakorak stajnom nogom. Ali, toga ovde nije bilo.

 

Belosevic je svirnuo i odgledao gestikulaciju Radonjica i tek onda pokazao da su koraci. Ali, svirnuo je u polasku, a ne nakon driblinga ili kod polaganja. To nije imalo vise nikakve veze.

Posto si dopisao deo koji nisam video dok sam odgovarao, moram da primetim da smo gledali i razlicite snimke ovih koraka.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

Milojević daje dobre izjave i ima dobre analize, lepo vidi stvari kad se utakmica završi, ali tokom meča mu nešto (malo) fali. Imam utisak da bi bio vrhunski pomoćnik 

Fali mu to sto generalno fali gotovo svim igracima Mege i zbog cega veelika vecina njih nikad nije uspela niti ce uspeti da postanu vrhunski igraci. Tamo se ne igra takmicarska kosarka, sve utakmice su maltene kao prijateljske a kroz to ne napredujes kao sportista i pobednik vec ti samo napreduje tehnika  i koliko toliko fizicki, psihicki se unazadjujes u takvim ekipama i onda dobijes trenera kao MIloja, koji nikad ne zna kako da igra kad treba igrati cvrsto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mister-no said:

Verovatno misli na trenutke kad se lomi utakmica, ne mora nužno biti zadnji minut, dva, kada nema ko, kada mora on da uzme.. I da obično tada zna da uđe u konfuziju, stihiju.. Dobar igrač, ali baš je trenerski zahtevno i zajebano dobro ga iskontrolisati i usmeriti.

Ja ga dodatno cenim što ne glumi neku zvezdu, ne štedi se ..

Jasno. Samo što je choke kad se neko evidentno usere i ne može npr iz čiste pozicije da pogodi koš, skrati se ruka. Npr kao Simonović kad ostaje sam na trojci nekoliko puta vezano ili kao, opet Simonović, kada u prvom mandatu u finalu promašuje sva 3 slobodna bacanja posle faula na trojci.

 

Šutevi van balansa ne mogu da budu choke, jer se oni teško pogađaju i na treningu. Može biti katastrofalna odluka igrača usled ko zna čega, ali jednostavno nijednog trenutka nisam video da se Loyd plaši odgovornosti i da se krije od lopte. Naprotiv.

 

U trećoj četvrtini i početkom četvrte su redom promašivali apsolutno svi, pa i heroj Dobrić koji je imao 5 vezanih promašaja, dok je Loyd vezao 4. Dobrić je čak imao i bolje izgrađene šuteve. Igrali smo bez ikakvog smisla i Loydovi pokušaji su bili samo posledica nemogućnosti kreiranja dobre pozicije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam reprizu, i sad tek vidim koliko je Noko bio koristan u finisu meca, jedna nabacena lopta Ivanovica koja je skakutala po obrucu, uspeo je da pokupi nekako. Kod onog odgovora Dobrica na Ivanovicevu trojku, Noko mu je obezbedio poziciju.

Opet kad je finis u pitanju, Simonovic je u oba pravca bio skoro nepogresiv. Jedine poene koje smo primili, bila je ta trojka Ivanovica preko Simona. Kod onog Kobsovog urucenja sa ceone Lazicu, Simon je napravio najveci posao, ne treba zaboraviti i onaj faul koji je iznudio.

Opet ne mogu da jos jednom ne spomenem Dobrica, uz malo srece do zvanja MVP finala.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Retko gledam košarku u poslednje vreme, pa imam pitanje. Jer za naš KK ne važe zakoni ove države ili o čemu se radi? 

Ako se jedan zivot izgubi zbog ove zajebancije sa publikom, ova titula, ako do nje dođe biće svakako preskupa.

       Nije toliki problem sam rizik od zarazavanja, ipak su tu sve ljudi koji su svesno preuzeli rizik. 

       Problem je u nejednakosti, u jadnom pokusaju pravljanja jednakosti sa 300k+50k kaznama, umesto da veceras kazna bude barem pet puta koliko prethodna.

       Pisao sam vec, sprdnja je da drzava kaznjava drzavni klub za novac koji ce kasnije opet da mu da.

Perpetum mobile, nesto ovog tipa

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

       Nije toliki problem sam rizik od zarazavanja, ipak su tu sve ljudi koji su svesno preuzeli rizik. 

       Problem je u nejednakosti, u jadnom pokusaju pravljanja jednakosti sa 300k+50k kaznama, umesto da veceras kazna bude barem pet puta koliko prethodna.

       Pisao sam vec, sprdnja je da drzava kaznjava drzavni klub za novac koji ce kasnije opet da mu da.

Perpetum mobile, nesto ovog tipa

 

 

Slazem se sa svim sto si napisao osim sa tim da su oni sami preuzeli rizik. Ja to uporedjujem sa pijancem koji je seo za volan. Nije problem sto ce budala da ubije sebe, vec sto moze da ubije nekoga. Svaka slicnost sa Kuzmicem je sasvim slucajna 😂

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mmajstor said:

 

Mozda ne bi ni igrao ovako da nije bio 'riban' ako je uopste bio riban. Mnogo vece face od Dobrica su bile ribane. Nije bio ni mahac peskira to je takodje laz, imao je solidnu minutazu koja se povecala od one utakmice sa Zenitom kada smo ostali i bez Hola (povreda) i bez Lojda (korona). Nakon toga je jedino Dobric taj koji se svojim igrama nametnuo da mu ta minutaza i ostane i nakon korona perioda, i nikakav Salo niti Radonja nisu zasluzni za to niti u jednom niti u drugom pravcu. Dosta mitomanije i serendanja. 

 

Jebano mu je sve po spisku što smo mogli veoma jasno da čujemo preko prijemnika naših malih ekrana.

 

38 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Jbg Laki, kad igra odlično 39 minuta i promaši polaganje, onda je choker, džaba mu sve prethodno, bitna je završnica tekme.

Sad je promašivao u trećoj četvrtini, nije uopšte bila završnica i nije da nema popravnog pa se gleda choke kroz svih 40 minuta.

 

On je imao ovakvih partija i serija grešaka i tokom sezone, posebno kad ceo tim čeka da on sam nešto iskreira. 

 

Zašto bi se jedan Loyd usrao u ovoj utakmici i bio choker? Pod kakvim pritiskom on može da bude, pa da ga to sputava?

 

25 minutes ago, mister-no said:

Verovatno misli na trenutke kad se lomi utakmica, ne mora nužno biti zadnji minut, dva, kada nema ko, kada mora on da uzme.. I da obično tada zna da uđe u konfuziju, stihiju.. Dobar igrač, ali baš je trenerski zahtevno i zajebano dobro ga iskontrolisati i usmeriti.

Ja ga dodatno cenim što ne glumi neku zvezdu, ne štedi se ..

 

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Jasno. Samo što je choke kad se neko evidentno usere i ne može npr iz čiste pozicije da pogodi koš, skrati se ruka. Npr kao Simonović kad ostaje sam na trojci nekoliko puta vezano ili kao, opet Simonović, kada u prvom mandatu u finalu promašuje sva 3 slobodna bacanja posle faula na trojci.

 

Pola šuteva za tri naročito u trećoj su bili baš ovo što si napisao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

Kako jednostavna a tako efikasna akcija. Davidovac čeka kretnju Dobrića i blok u leđa Ridu za spajanje Kuzmića sa obručem.

 

UJCnZk6.gif


Odlicna akcija ali realno je i Ridova odbrana smehotresna u ovoj situaciji.

 

2 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Dobrić je trenutno MVP finalne serije. Radonjić je očigledno u nedostatku napadačkih opcija dao njemu ključeve tima u ruke. Nije to više klasični Dobrić koji zavisi najviše od spot-up trojki, sada je mnogo agresivniji sa loptom u rukama. Uzima više šuteva iz driblinga, dobro probija odbranu onim tipičnim ulazom u lijevu stranu, ukopa se na 2-3 metra i baci flouter koji ga fino služi u ovoj seriji. Ne kažem da je ovo održivo na duže staze, ali radi posao u ovom finalu.

 

Ovo je Radonjicevo rešenje u finalnoj seriji a proizašlo iz toga da Rid kod pika ostaje u reketu i da gotovo nikad ne izilazi visoko na beka. Zbog toga ostaje dosta prostora izmedju trojke i linije slobodnih bacanja, pa čak i još korak bliže kosu, a mi insistiramo na tome da Lojd i Dobric koriste taj prostor i uzimaju te suteve. Šteta sto ga Volden nema on bi to takodje mogao brutalno da iskaznjava 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

 

 

Pola šuteva za tri naročito u trećoj su bili baš ovo što si napisao.

A Loyd ih je imao ukupno 2 za celo drugo poluvreme : D 

Ume utisak da prevari.

 

Sto se tice suta za 3.... Igraju se utakmice punog intenziteta i mnogo se trose igraci. Dobric, koji ima preko 45% na nivou sezone i u ABA i u EL, za ove dve utakmice je sutnuo 4/15. I cesto iz dobrih pozicija.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Redstar0356 said:

Pozdrav svima, pratim forum vec duze vreme jer jako gotivim neke analize igara i samu sprdnju koju imate. Medjutim, sad sam morao da se registrujem samo iz prostog razloga sto zelim ovog MMajstora da stavim na ignor listu, pa bih vas molio da mi objasnite kako to da uradim. 

 

Ides gore desno na svoj nick, pa u padajucoj listi u polju settings imas opciju ignored users. U prazno polje ukucas mmajstor. Ne moras da mi se zahvaljujes. 

  • Like 4
  • Love 2
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:
1 hour ago, mmajstor said:
  

E jbg sad.. Svi smo videli na koga se dernjao a na koga nije smeo. Veće face nisu bile ribane. Nismo svi Filip Višnjić. Dođe aber da je i umesto ovog Rida uzeo Terija a samo zbog ovog Hola i "bonusa" je zaslužio da mu se vrata zauvek zatvore.

 

To je potpuno nebitno. Videli smo svi kakve sve epizode ribanja imaju Zeljko, Duda, Kari i mnogi drugi vrhunski treneri, da ne pominjem cuvenog davitelja. Nisu ni oni ribali sve podjednako. Pa i onaj Radonjin pogled kojim strelja nije nista manje strasan od tog otvorenog peglanja, samo je stvar karaktera kako ce se to ispoljiti. Malo mi je mucno da i posle danasnje utakmice i pobede se opet pominju bivsi treneri da bi se dokazalo sta, kao da nisu bili nasi treneri nego neki tudji?  Izvin'te svi kojima sam na ignore listi, ali sad je to vec postalo klasicno serendanje. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

danilo se razigrao pored sveprisutnog simona

davidovac jeste odigrao slabiju tekmu ali nije kriv za razigravanje podgorickog KD-a

deo te svoje krivice, simon jeste pokrio sa par dobrih poteza u poslednjoj cetvrtini

 

U napadu upravo sve preko Nikolića. 
Zapravo Danilo nam je debelo pomogao u 4/4, najpre ga je na -7 Simonović, i to driblinog, obišao kao saobraćajni znak, zatim ova situacija sa gifa kad mu je Simon utrcao iza ledja, pa glup faul nad Lojdom u poslednjem minutu. A i sa druge strane je oba svoja promasaja imao u završnici 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VISOKOLETAC said:

Posto si dopisao deo koji nisam video dok sam odgovarao, moram da primetim da smo gledali i razlicite snimke ovih koraka.

Ovo Ejimovo je bilo negde 4 minute pre kraja, neposredno pre nego sto je napravio 5. faul u sledecem napadu Zvezde.

5 hours ago, Ridji said:


Kakva reakcija Dobrica 

 


p.s: odličan pas Lojda

A tek kako Radonja prati iskorakom i doskokom... 🙂

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Redstar0356 said:

Pozdrav svima, pratim forum vec duze vreme jer jako gotivim neke analize igara i samu sprdnju koju imate. Medjutim, sad sam morao da se registrujem samo iz prostog razloga sto zelim ovog MMajstora da stavim na ignor listu, pa bih vas molio da mi objasnite kako to da uradim. AKo budem morao jos da citam ovakve postove iskopacu sebi oba oka. U zivotu nisam sreo nekog ko ovoliko ne razume sport pa i donekle zivot i koji je u stanju da bez prekida izbacuje neku gomilu glupih floskula i tera neku kontru..  Izvinite i zbog losih kvoutova, jbg, dok se priviknem..Nne znam zasto mi je kvoutovao Takeshija..

Pises mmajstor a ja citam mmajstor i goldberg, sta ti je automatizam

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Miloje sprema ekipu za treću i podvlači na kraju:

 

,,...i nemojte da nekog guja ujede da u borbi za ničiju loptu dole na parketu opet razmišlja duže od sekunde kome da je prosledi...jer budite sigurni da će se iz vedra neba stvoriti Lazić i onda molite Boba da vam se u onom drpanju koje sledi ne uhvati za glavu, jer vam ista 1/1 ide u kontru...a vi onda razmišljajte i dalje...ali loptom...''.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...