Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Vidim već se pišu očekivanja za petu utakmicu... Čekajte ljudi još nije ni četvrta počela.

Tačno je, biće vraški teško jer teško će Budućnost da ponovi ovako bledu utakmicu, pre svega u sutu za 3. Mi kukamo na nas šut, ali i njihov u prethodne 2 je vrlo loš sa jednom bitno razlikom da imaju jednog igrača koji iskoči, u Bg Nikolić sa 6/7 a veceras Delavale sa, čini mi se, 4/7.

I tačno je da će opet sudije da im navuku domaćinski, kao i večeras, ali i pored tako neujednačenog kriterijuma bili smo jako blizu. Hoću reci, nije bilo još nešto preterano prostora da nas pokradu, da je kod poslednje odbrane lopta završila kod nekog našeg igrača svelo bi se na jedan napad, gde sudije ne moraju nužno da budu u situaciji da odluče. Tako da kad je bilo moguće pobediti veceras biće i za 2 dana. 
Ono i Feldin i Lesor su onomad mogli da pobede i pored svog cirkusa sa sudjenjem...

Zasto mislim da nije još uvek 2:2, pa zato sto Radonjić nije Alimpijevic ili Tomić. Nije neiskusan i panicar, ume da smiri ekipi i da joj unese veru da je moguće pobediti.

Ova serija podseća pomalo na ono finale sa Cedevitom kad smo pobedili 3:1...

 

Veceras smo previše kod pika pomagali sa Delavalea i to je kažnjavano. Našli su način sa Ivanovićem da napadnu 2 na 2 (Ivanovic napada u svoju desnu stranu) i primoraju naše centre da odu visoko, a zbog dobre pripreme NI zna tačno gde će biti Delavale i šalje odlične, precizne i brze dijagonalne pasove na stranu pomoći. Posebno je problem kad su ta pomoć Dobric (koji ne anticipira brzo i pravovremeno šta će uslediti) ili Deda (koji je ipak spor da stigne).

 

Uz to previše otvorenih promasaja za 3 (posebno Simonović i Davidovac), igranje sa igračem manje Holom i ovakav kljakav i polupokretan Volden je više uradio...

 

Probati u četvrtom meču iskopirati ovu utakmicu i pobediti.

Ako ne, ne treba se plašiti majstorice

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

Ja ne znam gledamo li mi iste utakmice

Pa sam si više puta priznao da nisi gledao neku utakmicu, bilo i na aba temi, a ušao si u raspravu sa stavom koji ne dopušta bilo kakav prigovor, kao i obično. I večeras si napisao da nisi gledao prvo poluvreme a ja ono malo što sam gledao sam video tendenciozno suđenje sa potpuno drugačijim kriterijumom prema ekipama. Sam si se diskvalifikovao i sve što budeš nakon ovoga napisao vezano za suđenje biće samo pokušaj da opravdaš svoj stav, kao i uvek do sada. Kraj. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drakon1 said:

Ovo veceras meni nije ni izbliza za usporediti sta su nam sudije radile u Alimpijevicevom Play off dole... Ali, to su samo mojih 2 cents.

Potpuno se slažem, veće krađe od te dve utakmice u Podgorici moje oči ne videše i ovo večeras nije bilo na tom nivou, barem ono što sam odgledao (vratio sam malopre celo prvo poluvreme) ali je bilo tendenciozno sa jasnom namerom da se pusti kontakt na našim bekovima, gde je pravljeno po 2-3 faula pa se tek onda svira. Sa druge strane se svira svaki kontakt kada na ulaz krenu igrači Budućnosti. 4 faula u prva 2 minuta. Onaj Lazićev je sramota. Uostalom pogledaj sad mirne glave ponovo i posebno obrati pažnju na kriterijum...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, drakon1 said:

vruce su glave. Ja se cuvam komentarisanja koliko mogu dok god sam frustriran u prvom redu nasom igrom. ne zbog toga da to "opravdava" lose sudjenje, nego zbog cinjenice da tada nisam objektivan. Kad nam kola idu nizbrdo, sklon sam da trazim i dlaku u jajetu sudijama i kad je ev. nadjem onda to preuvelicam, pa teorija zavere jer su svi urotili protiv nas i tako to krene... 🙂

 

Omer sl. bacanja je jedno, po faulovima smo imali "samo" 5 vise cini mi se. Bilo je par odluka da li bacanja za nas ili lopta sa strane, bilo je ev. i evidentnijih gresaka, ali... ne znam. mislim da smo utakmicu izgubili prvenstveno mi sami i da nas je Buducnost prelomila kad je trebalo. Recimo da njima sudjenje sigurno nije odmoglo. Ali, nije ni nama u Beogradu. Pa?

 

Dajte snimke nekih odluka pa da diskutujemo. Ili je sud vec donesen? Mislim "epska kradja" i tako to. Ovo veceras meni nije ni izbliza za usporediti sta su nam sudije radile u Alimpijevicevom Play off dole... Ali, to su samo mojih 2 cents.

 

Ok, dakle nisam nista propustio. Ne zelim uopste da se podsecam situacija i da ponovo vrtim film u glavi. Nisam se nervirao posto sam bio spreman za ono sto sledi kada sam video trojku. I za standarde Morace su preterali, ovo ne moze da se nazove perfidnim vec iskljucivo namernim sto je nesto sto stvarno ne vidjam nigde u profi kosarci osim na finalima ABA-e iz godine u godinu.

Sevace mi fles onog Boltauzerovog faula u napadu 3 sekunde nakon sto se desio kada je skapirao da smo otvorili 1-0 kontru, kap koja je prelila casu i naterala me da ugasim utakmicu sto mi se nikada u zivotu nije desilo gledajuci neku Zvezdinu egal zavrsnicu. 

Edit: A trenutak kada je casa krenula da se puni je "gledanje snimka" Javora na pocetku i proveravanje da li je sut bio za dva ili za tri. Pas mater.

Edited by Manu
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Cavani said:

Naravno da nemaju pravo da ga vredjaju, koje su to gluposti, zamisli decko stisnuo pesnicu aj da mu jebemo majku.

Svako daje sebi danas za pravo nekog da vredja kad mu se digne tuki.

Najsmesnije je sto mu radovanje zbog pobede prebacuju oni koji bi kukali do besvesti da je potpisao za nas.


Ili oni koji su ničim izazvani počeli da ga vredjaju u Pioniru sa “picko prodana”.

Link to comment
Share on other sites

Steta, ovo je bila idealna prilika, s obzirom na njihovu losiju igru. Nismo imali ni sut, ni sudjenje, uz to par promasenih nestvarnih zicera i izgubljenih lopti...

Bio bi ogroman uspeh ako ovo nekako izguramo do titule. Ja cu gledati jos jednu utakmicu ovog finala, sve preko toga ce biti opasno po zdravlje.

Jbg, evroligaska ekipa koja od svih ovogodisnjih pojacanja sada ima samo dva od kojih moze nesto da dobije. Da li je neko na pocetku sezone verovao da cemo za titulu svi gledati najvise u Dobrica i Davidovca. Naravno, njima svaka cast... Ostaje utisak neke neozbiljnosti naseg kluba po pitanju igrackog kadra. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

 

Ok, dakle nisam nista propustio. Ne zelim uopste da se podsecam situacija i da ponovo vrtim film u glavi. Nisam se nervirao posto sam bio spreman za ono sto sledi kada sam video trojku. I za standarde Morace su preterali, ovo ne moze da se nazove perfidnim vec iskljucivo namernim sto je nesto sto stvarno ne vidjam nigde u profi kosarci osim na finalima ABA-e iz godine u godinu.

Sevace mi fles onog Boltauzerovog faula u napadu 3 sekunde nakon sto se desio kada je skapirao da smo otvorili 1-0 kontru, kap koja je prelila casu i naterala me da ugasim utakmicu sto mi se nikada u zivotu nije desilo gledajuci neku Zvezdinu egal zavrsnicu. 

Edit: A trenutak kada je casa krenula da se puni je "gledanje snimka" Javora na pocetku i proveravanje da li je sut bio za dva ili za tri. Pas mater.

Ako je Boltauzer bio taj koji je svirnuo faul u napadu na Hallu kad smo mi krenuli u kontranapad, onda je to vec ozbiljan problem za njega. Faul u napadu je bio i morao je da se odsudi. Ali, Boltauzer je imao jos barem dve odluke koje su prekasno odsvirane. Jedna je bio faul Simonovica na D. Nikolicu kad ga je Simonovic prvo drzao, a Nikolic odreagovao i odgurnuo Simonovica. I tek tada, sa ozbiljne razdaljine i sa velikim zakasnjenjem, Boltauzer svira prvi kontakt, koji se, da se razumemo, moze svirati. Ovako je kasnio, doslo je do jos ociglednijeg kontakta (odgurivanja Nikolica), koje nije vise moglo biti sankcionisano. Druga odluka je bila na Nnoku pod kosem. Bilo vise kontakata za faul. Prvi sa trzanjem na skok Nnoka Boltauzer opet ne svira na vreme, Nnoko se opet dize i opet bude fauliran (ovaj put za bacanja). Boltauzerse negde izmedju prvog i drugog kontakta "javlja" pistaljkom i zapravo misli na prvi kontakt. Svi koji gledaju, misle da je odsudio ovo drugo i pitaju se, gde su bacanja. Tu ne mislim da je hteo da osteti ili "ukrade", nego jednostavno sudi sa zadrskom ili kasno sto kod ovakvih situacija moze dodatno da iritira. Ovo sa faulom na Hallu i zaustavljenom kontrom ako je on i to odsudio, onda treba malo da se zamisli da li ce to tako moci da ide u Kölnu na F4. Korektne odluke ali sa kasnjenjem. Bio je od njega jos faul Lazicu, ali taj nisam video.

 

Faul Simonovicu pred kraj je svirao mislim Radovic u udvajanju (mislim na Ivanovicu). Tu faul/kontakt nisam video, ali svirali su D. Nikolicu u Beogradu (Hordov) pravilan blok kao 5. faul... Ne kazem da jedno opravdava drugo, ali ima obostranih gresaka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Knipex said:

Pa sam si više puta priznao da nisi gledao neku utakmicu, bilo i na aba temi, a ušao si u raspravu sa stavom koji ne dopušta bilo kakav prigovor, kao i obično. I večeras si napisao da nisi gledao prvo poluvreme a ja ono malo što sam gledao sam video tendenciozno suđenje sa potpuno drugačijim kriterijumom prema ekipama. Sam si se diskvalifikovao i sve što budeš nakon ovoga napisao vezano za suđenje biće samo pokušaj da opravdaš svoj stav, kao i uvek do sada. Kraj. 

 

Ovo je manir SNS, "necete valjda da ozbiljno razmatrate ono sto kaze tajkunova portparolka Tepic", mislim na bold.

 

Nego, da vidimo Knipexov stav na ovu temu:

 

1 hour ago, Knipex said:

Nisam bio u mogućnosti da gledam. Video sam samo par minuta u 1/4 i sam kraj utakmice. Muka mi bilo kad videh onaj faul što su svirali Laziću a bio čist faul u napadu. Na kraju videh da je ona ljiga Dela Vale rešio utakmicu vraćenom trojkom nakon trojke Dobrića. Po komentarima vidim da su nas sudije odradile, očekivano. Videćemo ko sudi četvrtu, ali verujem da ne može gore od ova tri ološa. 

 

Dakle, prvo nisi bio u mogucnosti da gledas, onda si ipak odgledao par minuta, pa ti je Della Valle ljiga, a na kraju verujes komentarima iako oni uglavnom dolaze od strane navijaca Crvene zvezde, da bi na kraju ovog dela posta bio ubedjen da su sudije olosi, iako nisi ni gledao mec.

 

Po cemu je tvoj stav koji se temelji na komentarima navijaca KKCZ, odbojnosti prema protivnickom igracu, verovanju da su sudije resile mec koji skoro da nisi ni gledao validan, a moj koji se temelji na onome sto smo do sada videli od obe ekipe i odgledanom drugom poluvremenu nije? Slutim da se tako ponasas jer znas da ces dobiti vise podrske za svoj stav nego ja, pa sta kosta da tako agresivno nastupas.

 

1 hour ago, Knipex said:

Imamo šanse u četvrtoj. Ubeđen sam da rešavamo ovo u ponedeljak. Mora i nas da krene šut. Tri utakmice se mučimo, mora jednom da se otvori.

 

Tebi je valjda jasno da retko koja ekipa moze da igra jaku odbranu sa velikom potrosnjom energije i da ima dobre procente suta?

 

Mislim, cim vidim ovo - "odigrali smo jaku odbranu i nismo im dali da disemo, sad jos samo da imamo 10/25 za 3 i dobijamo ih 20 razlike", shvatim da tu nema mesta nekoj racionalnoj raspravi nego su samo emocije ukljucene.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, drakon1 said:

Faul Simonovicu pred kraj je svirao mislim Radovic u udvajanju (mislim na Ivanovicu). Tu faul/kontakt nisam video, ali svirali su D. Nikolicu u Beogradu (Hordov) pravilan blok kao 5. faul... Ne kazem da jedno opravdava drugo, ali ima obostranih gresaka...

Jeste Radović, pokaza je da je faul bio nogom od Simonovića, sto iskreno mislim da jeste bio slučaj 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, drakon1 said:

Ako je Boltauzer bio taj koji je svirnuo faul u napadu na Hallu kad smo mi krenuli u kontranapad, onda je to vec ozbiljan problem za njega. Faul u napadu je bio i morao je da se odsudi. Ali, Boltauzer je imao jos barem dve odluke koje su prekasno odsvirane. Jedna je bio faul Simonovica na D. Nikolicu kad ga je Simonovic prvo drzao, a Nikolic odreagovao i odgurnuo Simonovica. I tek tada, sa ozbiljne razdaljine i sa velikim zakasnjenjem, Boltauzer svira prvi kontakt, koji se, da se razumemo, moze svirati. Ovako je kasnio, doslo je do jos ociglednijeg kontakta (odgurivanja Nikolica), koje nije vise moglo biti sankcionisano. Druga odluka je bila na Nnoku pod kosem. Bilo vise kontakata za faul. Prvi sa trzanjem na skok Nnoka Boltauzer opet ne svira na vreme, Nnoko se opet dize i opet bude fauliran (ovaj put za bacanja). Boltauzerse negde izmedju prvog i drugog kontakta "javlja" pistaljkom i zapravo misli na prvi kontakt. Svi koji gledaju, misle da je odsudio ovo drugo i pitaju se, gde su bacanja. Tu ne mislim da je hteo da osteti ili "ukrade", nego jednostavno sudi sa zadrskom ili kasno sto kod ovakvih situacija moze dodatno da iritira. Ovo sa faulom na Hallu i zaustavljenom kontrom ako je on i to odsudio, onda treba malo da se zamisli da li ce to tako moci da ide u Kölnu na F4. Korektne odluke ali sa kasnjenjem. Bio je od njega jos faul Lazicu, ali taj nisam video.

 

Faul Simonovicu pred kraj je svirao mislim Radovic u udvajanju (mislim na Ivanovicu). Tu faul/kontakt nisam video, ali svirali su D. Nikolicu u Beogradu (Hordov) pravilan blok kao 5. faul... Ne kazem da jedno opravdava drugo, ali ima obostranih gresaka...

 

Inicijalno sam te samo pitao oko stava za veceras i bilo mi je odmah jasno da se razilazimo u misljenju, u prethodnom postu sam i napisao ukratko sta mislim. Ti pokusavas da izrezonujes ove odluke, a ja sam siguran da je njihov kvalitet daleko iznad toga da uopste raspravljamo o mogucnosti kasnjenja i gresaka i da je cista namera u pozadini cele price. 

Iskreno se nadam da me sve sto sam video nece toliko kopkati i sutra i naterati da povadim situacije i da necemo imati potrebu da nastavimo diskusiju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manu said:

 

Inicijalno sam te samo pitao oko stava za veceras i bilo mi je odmah jasno da se razilazimo u misljenju, u prethodnom postu sam i napisao ukratko sta mislim. Ti pokusavas da izrezonujes ove odluke, a ja sam siguran da je njihov kvalitet daleko iznad toga da uopste raspravljamo o mogucnosti kasnjenja i gresaka i da je cista namera u pozadini cele price. 

Iskreno se nadam da me sve sto sam video nece toliko kopkati i sutra i naterati da povadim situacije i da necemo imati potrebu da nastavimo diskusiju.

Ne. Ja sa nisam upustio u generalni sud o sudjenju (osim mozda delimicno u poslednjoj recenici), nego sam na pominjanje Boltauzera i kasnjenja kod faula na Hallu pomenuo i druge dve odluke koje su meni kao bivsem sudiji onako "zanatski" jasne. Mislim da znam sta je covek na kraju odsvirao tj. verovatno hteo da odsvira. Nacin na koji ih je odsvirao je pogresan, iritirajuci (kasnjenje). To sam objasnio jer mi je zapalo za oko (desilo mu se min. 3 puta juce).

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

 

 

 

E stvarno je vise preterano ovo brojenje slobodnih bacanja, kao da je prirodno da ih bude isti broj:

 

image.thumb.png.f6c86483282e903988bef8626e5f459d.png

 

image.thumb.png.4ed142c042ccbe50127d124361c6f216.png

 

image.thumb.png.b8dea3b4257c72adde7e7b73814e8457.png

 

Da li je na ova tri meca Partizan pokraden?

Све је то лепо, али ово су мечеви за титулу и сваки је на нож. Не треба им баш толика помоћ, очигледна помоћ.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sharp said:

Pukl, Nikolić, Petek

Sta tu radi Nikolic bez crnogorske ravnoteze? Peteka ne volim, Nikolica ne mirisem. Zato je Pukl ok.

 

Ako ne dobijemo ovo, onda mi se u 5. utakmici "javljaju" Hordov, Javor i ??? Ostatak na F4, Belosevic ne verujem da ce jos jednom bez Kljensica. Jovcica za sada nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, drakon1 said:

Sta tu radi Nikolic bez crnogorske ravnoteze? Peteka ne volim, Nikolica ne mirisem. Zato je Pukl ok.

 

Ako ne dobijemo ovo, onda mi se u 5. utakmici "javljaju" Hordov, Javor i ??? Ostatak na F4, Belosevic ne verujem da ce jos jednom bez Kljensica. Jovcica za sada nema.

 

Mislim da Jovcic nije ni u kadru za finale radi one utakmice u Zagrebu kad su ostetili Cibonu. Fali ti eventualno Dragojevic za petu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jbg tako blizu smo bili ali opet mučak. mislio sam da nam je ova treća utakmica veće šansa nego potencijalna 4. i bojim se da će ovo ići u 5. Raduje i ohrabruje igra Noka, Dobrić opet sa najvećim kojonima na terenu a i Lazi svaka čast na obrani,baš šteta za onaj zadnji napad da je zbog inercije napravio faul kad je lopta već skoro bila naša. Loyd ma koliko god se neki tu ljutili  nije prva violina a trebao bi biti. Walden momak nije ni trenirao i realno ne možeš od njega očekivat čudo. suđenje ne znam šta reći. iskreno u prošlosti je bilo i mnogo gore tu a tu vjerujem kolegi @drakon1 kao bivšem sudiji i po meni mjerodavnom, pa možda neka on da svoj konačni sud o tome.a ako već jesi onda vjerovatno nisam uspio pročitati još, mi već treću utakmicu ne uspijevamo ubaciti ništa spolja ali i dalje ostajemo u prilici dobiti meč. iskreno ni oni nisu ništa ubacili jučer ali zato jesu čini mi se tri trojke u zadnjih pet minuta. kao što reče @Laki21teško da će im se to ponoviti u narednom meču.suma sumarum propustili smo dobru šansu i ima da se porodimo da dobijemo 4. utakmicu. a ako i ne ono vjerujem da nas ne mogu tri puta zaredom dobiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mile1 said:

Samo se nadam da americkom Rakocevicu necemo ponuditi novi ugovor. Dusa me boli za Panterom

Ni ja nisam ljubitelj Lojda. Ne sećam se kad je poslednji put vezao dve trojke. Rasni šuter? Hmmm... Ne dopadaju mi se ti šutevi iz driblinga, van balansa, isforsirani. Doduše, ono što mora da se kaže jeste da se čovek trudi i u odbrani, da mora da forsira, jer nema ko drugi, i da ga sudije baš ne uzimaju u zaštitu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...