Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

43 minutes ago, drakon1 said:

Ok, on ne pravi tako cesto prodore kao Loyd ili Walden (koji tada neretko gube loptu ili zaborave loptu u driblingu), ali osim kad je bas pod pritiskom (udvajanje/trap) on gubi lopte relativno retko.

uskokovic redovno gubi lopte kada se, u svom karakteristicnom prodoru zaleti na kos, i usled nedostaka brzine, skilla i snage zakuca negde oko obruca  i baca pas nazad na liniju za 3, ali ne u coskove, ka autu, nego ka centru, gde moze mnogo veca steta moze da se napravi

tako je i sinoc otvorio 2 kontre 

pored toga, kao sto su neki vec pisali ovde, za jednog pleja precesto staje sa driblingom da bi uhvatio loptu sa 2 ruke pre pasa. to naravno daje vise vremena odbrani da se namesti i procita gde lopta treba da ide. iz toga ne pravi toliko direktnih prodatih, ali ti pasovi nigde ne idu ili ih igrace prime kada su vec izgubili prednost koju su kretnjom trebali da ostvare. izgubljeno vreme. nula lucidnosti, vizije i skilla

 

nego, pitanje za tebe - kako je moguce da je sreten, posle poznate afere u podgorici, i dalje prvi izbor kada se igra tekma visokog rizika dole?

ko o tome direktno odlucuje? 

 

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

Pa Sreten je sudio milion puta dole od te afere. Prilicno je redovan. 

Sudi i derbije i manje utakmice.

 

Odlucivao je onaj Slovenac pre, Kamnikar ili tako nesto. Sad ne znam ko je glavni za sudjenje. Mozda Milija kao direktor lige.

Edited by Losmi17
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O, prica se o kosarci, sta nam se desilo 🙂

 

Meni deluje da Uskokovicu fale fudamenti. Muda su tu, sashava glava, pa cak i solidno telo na ulazu. Sutira bolje nego sto sam mislio, a i selekcija mu je na mestu, zna svoje mesto na parketu i u hijerarhiji u ovoj sezoni. Ali kontrola lopte je pretanka za pleja, to mu je po mom misljenju bas rakrana. Plej koji je kraci 190 mora da zna loptu da sakrije i proturi gde god pozeli. Dalje, ni u FMPu nisam video da kontrolise ritam utakmice, vec je vise neki blitzkriger. Da li je do pregleda igre ili do ipak kog cm manje, ali ni njegovo vadjenje lopte posle ulaza mi deluje tanko, kao da jos pre ulaza smisli sta ce uraditi. Odbrana takodje slaba za ovaj nivo kosarke, kao da i nema naviku da je igra / nije naucen da je igra, a to ne bih rekao da je to do fizike. Ali, eto, kombo ala Jaramaz je nesto cemu bih ja tezio da sam na njegovom mestu (i verovatno sanjao).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je Uskoković sasvim dobar za ono što je planiran ove sezone a to je igrač iz ćoška ispod koša koji će upadati u ekipu u slučaju povreda ili otkaza nekim igračima. Klub je promašio sa strancima na poziciji pleja i da nije Volden pozitivno lud koliko jeste najbali bi debelo. Uskoković da bi stigao do rezervnog pleja u EL ekipi mora ovog leta da napreduje u skoro svim kosarkašim segmentima. Ima volje i hrabrosti pa neka rudari celo leto na treningu, meni deluje da moze da napravi taj iskorak. Isto važi i za Radanova koji mora da popravi šut inače ništa od njegove košarke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

prosto je

hendikepiran je sto se tice skilla(pre svega handle) i nekog kosarkaskog vica...a sa druge strane nema fiziku kojom bi te nedostatke eventualno mogao da nadomesti

za mene je i ovaj ulaz, koji mu s vremena na vreme prodje, iznenadjenje

reklo bi se da ima muda, a ja bih dodao i taj neki irrational confidence...ali to nisu elementi na kojima moze da se izgradi neka znacajnija karijera

ako ne napravi neki drastican iskorak u skillu, ocekujem da mu ni taj ulaz vise ne prolazi...kada ga protivnik bar malo skautira

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

nego, pitanje za tebe - kako je moguce da je sreten, posle poznate afere u podgorici, i dalje prvi izbor kada se igra tekma visokog rizika dole?

ko o tome direktno odlucuje? 

 

 

Dakle, ne smeta da neko takav uopste sudi, sve dok ne bude delegiran za meceve visokog rizika?

 

Ne moze tako. Ili mu treba zabraniti da se bavi sudjenjem ili moze da sudi svaki mec ABA lige.

 

Ja se vise pitam kako to da Covic uopste nije spominjao Radovica sve dok nije izgubio trofej ABA lige?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Teško je za jedno leto ispraviti sve nedostatke koji su propušteni u mlađim kategorijama,

selekcije prolaze igrači koji nisu dobro tehnički obučeni ... nema tu mnogo pomoći.

zavisi i s'kim radi preko leta, uz dobrog trenera moze se puno napredovati.ne očekujem od njega Pangosa ali neki negde do rezervnog pleja bi mogao da dobaci.

Link to comment
Share on other sites

Za promenu jedna dobra utakmica u El posle duže vremena. Dobro je da smo pobedili i bice to fino za dizanje borbenog morala pred gotovanje u Pg. Treba istaći vrhunsku partiju Lojda, topina!!! 

 

Polako dizemo formu i pocinjemo da se uigravamo taman na vreme tako da verujem da možemo do brejka u Moraci.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Dakle, ne smeta da neko takav uopste sudi, sve dok ne bude delegiran za meceve visokog rizika?

 

Ne moze tako. Ili mu treba zabraniti da se bavi sudjenjem ili moze da sudi svaki mec ABA lige.

 

Ja se vise pitam kako to da Covic uopste nije spominjao Radovica sve dok nije izgubio trofej ABA lige?

meni smeta sto uopste sudi

u mom poslovnom svetu je konflikt interesa i eticki kod big deal

ali kad moze danilovic da bude figura u srpskog sportu nakon onoga u vrscu, zasto ne bi sreten nakon manjeg prekrsaja...mislim ne nadam se nekoj promeni tu

ipak, ocekivao bih da nakon toga ne sudi utakmice u kojima je u direktnom konfliktu kao posledica odnosa koje ima sa odredjenim klubom

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

nego, pitanje za tebe - kako je moguce da je sreten, posle poznate afere u podgorici, i dalje prvi izbor kada se igra tekma visokog rizika dole?

ko o tome direktno odlucuje? 

 

Ne znam tacno za tu aferu, osim onoga sto se pisalo online. Jebiga, ocigledno ne znamo sve. Mozda je bila neka kazna koju je odlezao za ABA utakmice. Mozda nista od napisanog bila istina. Ne znam.

 

4 hours ago, Losmi17 said:

Pa Sreten je sudio milion puta dole od te afere. Prilicno je redovan. 

Sudi i derbije i manje utakmice.

 

Odlucivao je onaj Slovenac pre, Kamnikar ili tako nesto. Sad ne znam ko je glavni za sudjenje. Mozda Milija kao direktor lige.

Ne znam sigurno ko je u ABA zaduzen za sudije, ali kad su nedavno Jovcic, Juras i onajtrecikojemneznam ime, bio je citiran Maricic.

 

EDIT: Jeste. Dozai delegira sudije. (https://www.aba-liga.com/news/43666/conclusions-of-the-remote-assembly-session/)

Link to comment
Share on other sites

A da, nije Kamnikar nego Rems. Znam da je njega coks apostrofirao par puta.

Dozai je bivsi sudija, secam ga se.

 

Van Pukla, slovenacke sudije su najveci specijalci EL, opste poznato godinama unazad.

Paradoks je da Slovenija mozda ima i najbolje i najpokvarenije sudije u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

meni smeta sto uopste sudi

u mom poslovnom svetu je konflikt interesa i eticki kod big deal

ali kad moze danilovic da bude figura u srpskog sportu nakon onoga u vrscu, zasto ne bi sreten nakon manjeg prekrsaja...mislim ne nadam se nekoj promeni tu

ipak, ocekivao bih da nakon toga ne sudi utakmice u kojima je u direktnom konfliktu kao posledica odnosa koje ima sa odredjenim klubom

 

 

Tvoj stav je u redu, kriminalci nemaju sta da traze ni kao igraci, ni kao treneri ni kao sudije.

 

Nije njega Covic optuzio da ima zajednicki biznis sa Bokanom, nego za maloletnicku prostituciju.

 

Najmanji greh od svega je ako osteti neki tim na terenu, a na kraju krajeva, nije ni bitno jer se to sa maloletnickom prostitucijom pominje mnogo ranije, ali eto se Covic setio tek kad smo izgubili u finalu.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Uskokovic je najjaci po pitanju drcnosti i samopouzdanja. Toga mu ne fali i to je vec jako bitna stvar za profesionalnog kosarkasa. Ostalo i nije bas na EL, pa cak ni EC nivou. Odbrana nije ni ABA nivo. Stanje kondicije je katastrofalno i po meni nedopustivo za profesionalnog sportistu. Prosto nemam i necu da imam razumevanja za mladog igraca koji se nije potrudio da puca od snage i kondicije. Ako je nesta dostupno svakom igracu to je sticanje kondicije i snage. Nedostatak istih su siguran znak za nedovoljnu posvecenost i nedovoljan rad. Simonovic sebi moze tako sta da dopusti jer je na zalasku karijere, Uskokovic ne. On mora da puca od snage i kondicije jer je na pocetku karijere. Sansa voli spremne. On ju je ove godine dobio i vise nego sto se iko nadao. Nije bio potpuno spreman za nju. Ako mu karijera ne ode u smeru u kojem bismo svi voleli da ode, mislim da ce biti sam kriv.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kokodakalo said:

Ako je nesta dostupno svakom igracu to je sticanje kondicije i snage. Nedostatak istih su siguran znak za nedovoljnu posvecenost i nedovoljan rad. Simonovic sebi moze tako sta da dopusti jer je na zalasku karijere, Uskokovic ne. On mora da puca od snage i kondicije jer je na pocetku karijere. Sansa voli spremne. On ju je ove godine dobio i vise nego sto se iko nadao. Nije bio potpuno spreman za nju. Ako mu karijera ne ode u smeru u kojem bismo svi voleli da ode, mislim da ce biti sam kriv.

 

Prijatelju, gde nađe baš Simonovića? Taj može celu tekmu i 2 produžetka da odigra i najviše bi 1 kap znoja orosio... 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Majak said:

 

Prijatelju, gde nađe baš Simonovića? Taj može celu tekmu i 2 produžetka da odigra i najviše bi 1 kap znoja orosio... 

nisam rekao da je sebi to dopustio vec da moze sebi da dopusti, jer sam smatrao da je on u nasem timu najblizi penziji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kokodakalo said:

nisam rekao da je sebi to dopustio vec da moze sebi da dopusti, jer sam smatrao da je on u nasem timu najblizi penziji.

Najblizi je penziji ali moze mlađarija naša da se ugleda na njegovu spremnost. Ajde ovi klinci ali Davidovac pa i Dobrić slabo nešto napreduju po tom pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, kokodakalo said:

Uskokovic je najjaci po pitanju drcnosti i samopouzdanja. Toga mu ne fali i to je vec jako bitna stvar za profesionalnog kosarkasa.

 

Ja licno bas zbog toga i verujem da ce postati dobar igrac. Fali tu kao sto kazes te ozbiljnosti, ali deluje kao da ima jaku volju i samo treba sebi da zacepi da radi i radi na sebi. Ipak pricamo o momku koji ima 21 godinu, daleko od toga da je prestareo i apsolutno ima vremena da napreduje. To moze da ide brzo, ali samo od njega zavisi. Sansa mu je svakako pruzena i i dalje otvorena.

Link to comment
Share on other sites

Da je Boriši Uskokova drčnost i želja za dokazivanjem pa da posterizuje omatorele Printezise i skida lopte iz drugog plana nakurčenim Rejnoldsima...ali nije kom je namenjeno. Uskok jeste fizički u prilično zapuštenom stanju za ovaj level ali ima mesa na njemu...frejm je prisutan, jak je u nogama. Ne treba mu veći motiv od ove minutaže i uloge koju nije mogao ni da sanja u onom monster rosteru, da se na početku priprema za narednu pojavi još gladniji ali prvenstveno spremniji. Naravno da se mogu ublažiti neki nedostaci prvenstveno u odbrani ali ball handling je verovatno zadnja kategorija u kojoj se može vidno napredovati. Videti pod Wolden. Court vision je već ekskluziva ali ume on to donekle da nadomesti hrabrim rešenjima. Nadam se da mu Radonjina selekcija neće pružiti ovakav luksuz kakav mu je Sale priuštio sa Black Hole-om, Fuck De la Rochom i Kino De Vitom. ima vremena...samo sve redom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko je proslo vekova od pokusaja da se u Srbe unese monoteizam, da se odbace paganski rituali i obredi...i nista, okupi se vesela Srbadija oko totema Nemanjinog, da prizove prolece, kapiram da je Perun sledeci u izgradnji. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...