Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

9 minutes ago, John Terry said:

@fancy Mnogim vi budalama dozvoljavate mnogo toga, samo što se slažete generalno sa njegovim stavovima, pa vam ne smeta.

 

A definicija budale je... neko s čijim se stavom slaže moderacija?

OK, a zašto si onda ovde... plus ja se zaista slažem s nekim tvojim stavovima...  da li te to čini polubudalom?  Ili tričetvrt budalom?

 

Ili nisi uopšte?  OK nisi uopšte, ali onda ispada da su budale samo oni s čijim se stavovima ti ne slažeš a moderacija slaže?

Ili se možda i ti i moderacija slažete ali su budale naprosto - budale?  🤡

 

Ozbiljno.  Ako mnogim budalamo mi dozvoljavamo mnogo toga - šta te onda zaista drži ovde?

Šta ti to treba u životu?

Probao si, išlo je pa recimo da više ne ide, dijalektika kaže sve teče (sve se menja)...

 

9 minutes ago, John Terry said:

Po takvim kriterijumima, sutradan neko tebe može potpuno nekorektno da šutne s foruma, i nemoj da se žališ.

 

Ponovo ću te pitati za moje banove - da li znaš koliko ih imam i za šta, kao i da li sam se žalio..?

 

Forum je privatan, i svi smo ovde privremeno (pa i moderacija, verovao ili ne) i forumska smrt nam je baš kao i prava, u životu, neumitna, kad tad.

 

Sutra se možda probudiš, ok, ne ti, evo ja... probudim trajno banovan - i šta?

Ništa.

Life goes on. Forum goes on.

I go on (until I don't).

 

5 minutes ago, Constantin said:

Ko zna šta bi bilo i kako bi se situacija razvijala, da sinak tog ruskog atašea nije voštio Kinika kad su bili mali....

 

E, daj molim te, nemoj me samo Kinikom.  Nije mi bio omiljen ni na B92 a ni u Vox inkarnaciji. Nisam čuo za tu sekvencu iz mladosti, ali verovatno si u pravu.

Zaista nepodnošljiv lik. :ajme:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Smrtokapa

Svestan sam ja toga, znam vrlo dobro šta je paradosk tolerancije. Kada si previše tolerantan prema netolerantnima, oni izdominiraju. Čitao sam ja Popera

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Open_Society_and_Its_Enemies

2 minutes ago, fancy said:

zašto si onda ovde

 

Zato što se i ja slažem sa tim budalama, ali se prema neistomišljenicima ophodim daleko prijatnije, a u tome je cela stvar, u poštovanju sagovornika.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Glede Makedonije, zvaničan stav Moderacije je da je volimo što se najbolje vidi iz priloženog...

 

 

...kao i da na početku pesme Dado ipak ne kaže 1, 2, 3, 1, 2, 1, 2...

 

:default_coffee:

 

  • Like 1
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Kinik je otisao ali njegov duh i dalje lebdi na pojedinim temama.

 

A jbg i ovde se prave neka površna poređenja, u fazonu pazite evo ga hitler.

 

Nema trenutno na forumu nikog ko ispoljava te drastične vidove kretenskog bezobrazluka. :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

Glede Makedonije, zvaničan stav Moderacije je da je volimo što se najbolje vidi iz priloženog...

 

 

...kao i da na početku pesme Dado ipak ne kaže 1, 2, 3, 1, 2, 1, 2...

 

:default_coffee:

 

Mada...sumnjivo mi je to...budući da frontmen benda po imenu Adolf....:smiley33:

 

P.S. Inače...obožavam ih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

...kao i da na početku pesme Dado ipak ne kaže 1, 2, 3, 1, 2, 1, 2...

 

:default_coffee:

Objasnjava muzicarima 7/8 ritam.

Bar mi tako rece kad sno pili kod mene za jednu Novu godinu pa resili da zasviramo ponesto zenama, a i za svoju dusu..

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

Glede Makedonije, zvaničan stav Moderacije je da je volimo što se najbolje vidi iz priloženog...

 

 

...kao i da na početku pesme Dado ipak ne kaže 1, 2, 3, 1, 2, 1, 2...

 

:default_coffee:

 

da je volite izbirisali bi onu bljuvotinu na temi o izborima, ali ako pustite po 20 puta na dan ovu pesmu i "biser balkanski" možda vam i progledam kroz prste😏

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

da je volite izbirisali bi onu bljuvotinu na temi o izborima, ali ako pustite po 20 puta na dan ovu pesmu i "biser balkanski" možda vam i progledam kroz prste😏

Moze li i Kade ste Makedoncinja?

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Recimo ja otvorim neki novi nalog iz nekog internet kafe-a i napisem nesto u stilu:

Sve te iskote srbskih nacosa, sto se krste kad prodju pored crkve, i predstavljaju jednu anahronu baraberiju koja samo bazdi, treba na suv kolac nabiti, ili jos bolje - bombardovati opet sve, jer su Srbi generalno nacionalisti kojima je forma bitnija od sustine i svaka kolateralna steta je prihvatljiva. Mozda treba organizovati jedan kontra-"narodni odisaj"? 

 

I to je ok? Nista sumnjivo? Ne vidi se nikakvo poklapanje?

 

Nije MP, nisu pomenuti poštari.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites



 
Ja nisam za to. Ja sam za to da ovaj forum bude jedinstven u poštovanju svakog stava, a da kažnjava lične uvrede i neprikladno obraćanje.


Ne može svaki stav da se poštuje. Opet gurate priča forma pre suštine - bitno je da se obraćamo jedni drugima u belim rukavicama sa gospo'n i gospoja, a šta ćemo tako kulturno da kažem, well, to je manje bitno sve dok je kulturno.

Ne može i ne treba svaki stav da se poštuje.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Da, slažem se da ne treba poštovati svaki stav. Recimo one koji glase da treba preorati Gazu, kako je nacija toliko homogena da su svi Palestinci teroristi ili podržavaoci terorista i sl. 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


 

 


Ne može svaki stav da se poštuje. Opet gurate priča forma pre suštine - bitno je da se obraćamo jedni drugima u belim rukavicama sa gospo'n i gospoja, a šta ćemo tako kulturno da kažem, well, to je manje bitno sve dok je kulturno.

Ne može i ne treba svaki stav da se poštuje.

 

 

 

Apsolutno ne.

 

Ako ja napišem damama ovdašnjim, @DameTime, @Mama_mia i ostalim "gnädige Fräulein, Kinder, Küche, Kirche!" s obzirom da sam to kulturno, na nemačkom rekao, ne bi trebalo da me šutnu s Foruma kao kofer (i obese na Terazijama pride)?

 

(drage navedene dame, na kolenima vam se izvinjavam što sam vas uzeo kao primer, ali morao sam da pomenem neke devojke odavde da pojačam primer).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stiletto said:

Apsolutno ne.

 

Ako ja napišem damama ovdašnjim, @DameTime, @Mama_mia i ostalim "gnädige Fräulein, Kinder, Küche, Kirche!" s obzirom da sam to kulturno, na nemačkom rekao, ne bi trebalo da me šutnu s Foruma kao kofer (i obese na Terazijama pride)?

 

(drage navedene dame, na kolenima vam se izvinjavam što sam vas uzeo kao primer, ali morao sam da pomenem neke devojke odavde da pojačam primer).

 

Da mi to napišeš u regularnoj komunikaciji, ti ili neko drugi, prvo bih ja letela s foruma 😄 

 

Prošle godine sam tokom Mundijala zaradila ban jer sam jednom forumašu koji je o muškarcima i ženama sa više partnera govorio u kontekstu, ključ koji otvara svaku bravu je savršen ključ, a pokvarena je ona brava koju može otvoriti svaki ključ, rekla kako ima stavove pećinskog čoveka. Fun fact, on mi se nakon svega izvinio preko PP:) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stiletto said:

 

(drage navedene dame, na kolenima vam se izvinjavam što sam vas uzeo kao primer, ali morao sam da pomenem neke devojke odavde da pojačam primer).

 

Molim te ustani! I ne izvinjavaj se. 

 

 

Mozda je to glupo istaci - ali nikada me niko nije uzeo kao primer bilo cega a to je velika cast. Osecaj se slobodno da sta god hoces da kazes a moras da potkrepis primerom nije bitno o cemu se radi -  tu sam za primer.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stiletto said:

drage navedene dame, na kolenima vam se izvinjavam što sam vas uzeo kao primer, ali morao sam da pomenem neke devojke odavde da pojačam primer

Devojke?

Ono jes` - ne pisu na gerijatriji....

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, John Terry said:

Ako nisi strastveno na strani Izraela ili Ukrajine, kad tad dobiješ ban. A to funkcioniše tako što te "pogrešno protumači" moderacija i onda se nikad ne izvini već pribegne imputiranju onoga što nije izrečeno, ili ti se nakači neki fanatik koji je na "poželjnoj strani" i navuče te na ban.

Tačno se sećam da je lik banovan jer je imao rusku zastavu na avataru, pa su ga fino zamolili da je skloni a kad nije hteo pao ban. Sad, to što ja mislim da je težak debilizam sa ove distance stavljati se na bilo koju stranu kad suštinski pojma nemamo o široj slici sukoba, to je drugo. Mi ovde pričamo o pravu čoveka da bude u krivu, čak i u zabludi. Pravo čoveka je da ima stav, i stav ne bi trebalo da bude kažnjiv.

 

I to je manje više jasno, da li će to neko da prizna ili ne, svejedno je. To ti je kao da očekujem da mi neki Partizanovac prizna da imaju više novca u KK. Niti me to zanima niti očekujem. 

 

Jedino mi je čudno što ljudi i dalje pišu na politici iako su potpuno svesni kako stoje stvari. Jednostavno, batalite, pišite o ljubičicama i lepom vremenu.

Evo, ja sam strastveno na strani Ukrajine, ali ne i na strani Izraela. Hocu li biti banovan ?

Taj debil koji je nakon pocetka rata stavio rusku zastavu kao avatar je sa pravom banovan.

Kakva "sira slika sukoba ti je potrebna" za agresiju russije na Ukrajinu ?

5 hours ago, Kooineeperk said:

Nije bas tako. Malo je drugacije.

Cak iako si za Izrael i Ukrajinu, ali nisi za to da Palestina i Rusija nestanu, onda te prvo "etiketiraju" razne "umisljene vedete" foruma koje zajedno nemaju doprinos kao recimo jedan Milenko ili Mek. Znaci prvo se puste ti "zeljni dokazivanja" da se nakace nekom, bez ikakvog upozorenja i reakcije, zastite moderacije. Kad te hijenice obave posao, iznure nekog i iznerviraju, onda eventualno nastupaju stari lavovi. I onda taj neko popizdi i otera sve u tri lepe - i onda je to slucaj za moderaciju, koja tada reaguje, koja obavi svoj posao tek tada, ali samo za posledicu, ne i uzrok. Ne mislim da postoji namera moderacije, neka sprega svih ovih u nekoj zaveri, vec prosto ne moze se sve postici, razumem, ali onda barem ispostuj poruku, pitanje, report. Odgovori. 

 

Ja sam za Ukrajinu, nisam za Izrael (sto ne znaci da sam za Palestinu) i nije me briga da li ce russija nestati (samo neka njena banda izadje iz Ukrajine). Cekam na hijenice i "umisljene vedete", kao i zasluzeni ban.

4 hours ago, John Terry said:

Kad kažem strastveno na strani Izraela ili Ukrajine, mislim na defaultno verovanje u bilo šta što njihova propagandna mašinerija izbaci, a bukvalno ni u šta što izbaci ruska ili palestinska. Meni je to, oprosti na izrazu, idiotski. Ja sam i sam zgrožen Putinovim ratom, smatram da to prosto nije smelo da se desi, koja god da je pozadina sukoba, ali nisam dovoljno naivan da se 102% povinujem "Putler" ideologiji. Besmisleno je. Ja, odavde, mogu samo da poželim da ljudi ne ginu, to mi je jedino važno. Geopolitički ciljevi ludih lidera su mi nevažni, ja sam pacifista, mrzim rat, mrzim vojsku i oružje. Ali kad to kažeš, uvek te neko etiketira na stranu Putina ili Hamasa. A to nije tačno. Ja nemam uvid u situaciju, i kako da se stavim na neku stranu? Neozbiljno bi bilo od mene.

...

Ja eto naivno i defaultno 200%  verujem Ukrajinskoj propagandi (Izraelskoj ne), cak i kada lazu.

To mi je milije nego da budem neobavesteni pacifista, koji ne zna siru geopoliticku sliku.

 

PS

Smarate preterano sa kritikom moderacije.

4 hours ago, John Terry said:

 

Pa zašto vam je onda čudno ako neko proglasi ovaj forum za odgajivača jednoumlja?

 

Stav foruma je trenutni stav moderacije. Sutradan da zajaše neki rusofil, odosmo ti i ja u kurac odmah. I čemu to?

 

Ja nisam za to. Ja sam za to da ovaj forum bude jedinstven u poštovanju svakog stava, a da kažnjava lične uvrede i neprikladno obraćanje.

Jebes stav da se ne zna ko je agresor (russija). Ako je to jednoumlje, ja sam ZA.

Ne treba dozvoliti russkim botovima i srpskim nacionalistima da zagade ovo parce interneta.

Ko hoce viseumlje neka ode na originalni B92 i pogleda komentare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

Ja sam za Ukrajinu, nisam za Izrael (sto ne znaci da sam za Palestinu) i nije me briga da li ce russija nestati (samo neka njena banda izadje iz Ukrajine). Cekam na hijenice i "umisljene vedete", kao i zasluzeni ban.

Zasluzeni ban, kao sto ime kaze, treba da se zasluzi. Iskreno, ne secam se da si ga ti ikada zasluzio. Mislim da nisi. 

 

A sto se hijenica tice, mislim da imas te olaksavajuce faktore, pa ih prilicno zbunjujes sto jesi za Ukrajinu a nisi za Izrael 🙂 

 

 

Recimo, ja sam na strani Ukrajine i Izraela sto se tice zastite svog stanovnistva koje je napadnuto. Bez obzira na razloge koji su doveli do toga, a o tome se moze a i jesam diskutovao. Ali nisam za nestajanje Rusije zbog svoje istorije, znacaja za ljudsko covecanstvo, svoje specificne kulture - ali jesam za svrgavanje autokrate i oslobadjanje Rusije od istog. Kao sto nisam ni za nestajanje Palestine, vec za totalno unistavanje Hamasa i vise puta sam rekao da Izrael prilicno dobro to radi s obzirom da su zaista mogli da sravne Gazu, samo da su hteli. Bliski istok je mnogo kompleksniji slucaj od rata u Ukrajini.

 

E, i onda mene etiketiraju kao "kvazi-neutralan" i to se kao ismeva, smatra se po default-u valjda da sam pro-ruski i pro-palestinski nastrojen samo zato sto ne zelim da vidim nevine zrtve, prekomernu upotrebu sile, da Ukrajina i saveznici, kao i Izrael i saveznici, brutalno rese situacije. Zelim mir i prosperitet i jedne i druge strane.

 

Jasno je da nisam neutralan, imam vrlo jasno naginjanje ka jednoj strani. Ali hijenice ili ne zele ili ne mogu do toga da dobace. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim da je "razmena misljenja" rasprava o cinjenicnom stanju u Ukrajini. Tu postoji samo jedan vrednosni sud, ispravan, onaj koji je na strani pravde i slobode. Putlerova Rusija ce kad se Ukrajina potpuno oslobodi biti upamcena kao naci Nemacka 21. veka i razmena misljenja sa onima koji ne misle tako je slicna kao razmena misljenja sa rasistima ili onima koji bi zenu naizmenicno vezivali za sporet, sudoperu, krevet i radijator. Potpuno besmislena, i takvi i ne treba da pisu na ovom forumu. 

Sto se BI tice, stvari su mnogo kompleksnije, s tim sto i tu takodje smatram da je biti na strani Izraela civilizacijski stav, samo sto postoji isuvise razloga koji dozvoljavaju da se antisemita maskira u "normalnog neutralnog". Pritom ne pricam o ovom forumu vec u globalu.

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Ja ne vidim da je "razmena misljenja" rasprava o cinjenicnom stanju u Ukrajini. Tu postoji samo jedan vrednosni sud, ispravan, onaj koji je na strani pravde i slobode. Putlerova Rusija ce kad se Ukrajina potpuno oslobodi biti upamcena kao naci Nemacka 21. veka i razmena misljenja sa onima koji ne misle tako je slicna kao razmena misljenja sa rasistima ili onima koji bi zenu naizmenicno vezivali za sporet, sudoperu, krevet i radijator. Potpuno besmislena, i takvi i ne treba da pisu na ovom forumu. 

I kao sto je Nemacka sada nesto drugo u odnosu na Hitlerovu, tako ce i Rusija, nadamo se, biti nesto drugo kada se (s)makne Putin. 

 

11 minutes ago, McLeod said:

Sto se BI tice, stvari su mnogo kompleksnije, s tim sto i tu takodje smatram da je biti na strani Izraela civilizacijski stav, samo sto postoji isuvise razloga koji dozvoljavaju da se antisemita maskira u "normalnog neutralnog". Pritom ne pricam o ovom forumu vec u globalu.

Skroz razuman stav, za razliku od onog da se sravni Gaza, preore, kako vec. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I evo npr, ja sam gore na severoistoku na strani pravde i slobode, tj. na strani Ukrajine, ali istovremeno ne mislim da će Putinova Rusija biti upamćena kao nacistička Nemačka 21. veka (i to ne zato što nisu u pitanju zlikovci i gadovi, već iz drugih razloga). Ako neko misli da zbog toga ne treba da pišem na ovom forumu ili da imam razmišljanja poput nekakvog vezivača za radijator, ok šta da radim, taj neko seče tortu na previše krupne kriške.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Terry, Kooin i vjerujem mnogi drugi su 100 % u pravu sto se tice sankcionisanja na politici. 

Kao sto Terry rece, napisao sam npr. ja par postova kad su bili izbori i vidim u kom to pravcu vodi ako neko misli na drugi nacin.

Da li je u redu da licno moderator napise post na Brnabicka ode u Rusiju i tamo daje p...u da joj lizu ali treba da zna da je to zabranjeno u Rusiji.

Da se policija ( u ovom slucaju oni su cuvari reda ) nazivaju kerovima.

 

Kako bi prosao neko od nas koji smo mozda s druge strane brda da je tako napisao za Mariniku.

Da li osoba s takvim upisima treba da nekoga na politici sankcionise ili da se samobanuje za sva vremena.

 

Upravo sto je Terry napisao, sami sebe stitite maksimalno a onda se mnogi koji se suprostave ili sitno pogrijese docekaju na noz.

Ja kada sam vidio taj post, poslao sam PP naadresu Metala...naravno odgovora nije bilo.

 

Mislim, nije niko ovdje lud ili da bolje kazem, moje subjektivno misljenje je da se zna da su najvece "demokrate" ... naravno zapadne, oni koji su otisli iz SRB ali su najglasniji kako nesto treba da se mijenja jer jbg... nas narod brzo poprimi tu neku "dobronamjernu" demokratiju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...