Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Gledam ove Ukrajince sto su pobegli u Beč, skoro svaki celav, zadrigao  ... generalno u društvu su dokurčili skoro svima, i Rusi i Ukrajinci

 

Evo ceo post, posto se iseca...

 

"Gledam ove Ukrajince sto su pobegli u Beč, skoro svaki celav, zadrigao sa zgodnom plavušom, vozi se G klasa, automobili od 90-100k €, parkiraju gde god žele a austrijancu država daje 200€ jednokratnu pomoć da može da plati račune za struju i gas 🙂 već je počela propaganda da se ne pali toliko klima a na zimu zašto su hladniji stanovi u stvari zdraviji. Kod mene na poslu i generalno u društvu su dokurčili skoro svima, i Rusi i Ukrajinci, svi se nadaju da je pitanje dana kada će se sve ovo završiti, kada će Ukrajina biti ponovo slobodna pa da se vrate da obnavljaju zemlju."

 

Da li se nekome sviđa stil pisanja ili ne, da li se neko slaže sa napisanim ili ne je nešto sasvim drugo. Ja ovde i dalje ne vidim ksenofobiju. Ili ovde na forumu postoji posebna definicija ksenofobije...

 

Edited by Klipan
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klipan said:

 

Evo ceo post, posto se iseca...

 

"Gledam ove Ukrajince sto su pobegli u Beč, skoro svaki celav, zadrigao sa zgodnom plavušom, vozi se G klasa, automobili od 90-100k €, parkiraju gde god žele a austrijancu država daje 200€ jednokratnu pomoć da može da plati račune za struju i gas 🙂 već je počela propaganda da se ne pali toliko klima a na zimu zašto su hladniji stanovi u stvari zdraviji. Kod mene na poslu i generalno u društvu su dokurčili skoro svima, i Rusi i Ukrajinci, svi se nadaju da je pitanje dana kada će se sve ovo završiti, kada će Ukrajina biti ponovo slobodna pa da se vrate da obnavljaju zemlju."

 

Da li se nekome sviđa stil pisanja ili ne, da li se neko slaže sa napisanim ili ne je nešto sasvim drugo. Ja ovde i dalje ne vidim ksenofobiju. Ili ovde na forumu postoji posebna definicija ksenofobije...

 

Druze vidi moderator, vidim ja i svako ko je ulazio na temu sa Ukrajinom. Sedam dana je nista za ove bljuvotine napisane.

Link to comment
Share on other sites

Retko,da ne kazem i nikad ne "hvalim" javno moderaciju kod udeljivanja banova,ali ovde da se zahvalim Fancyju za ban. 1/1 ispravan rezon. Steta sto nema ovlascenja i za neke sportske podforume,da i tamo procisti slicne gadarije,nedopustive relativizacije i komparacije.

Link to comment
Share on other sites

Evo kako (ja vidim da) koncept politicke neutralnosti ovde* funkcionise.

Zvezda igra utakmicu u Rusiji sa Putinovim klubom. Njen rukovodilac i jedan od Vodjinih glasnogovornika izjavljuje da je poseta prijateljska i u teskim trenucima za Rusiju (?!),a za to vreme bend iz Ukrajine ne moze da nastupi na Exitu.

Ja,evo,priznajem da ovakav koncept ne razumem. Verovatno se mora biti iz srboruske/velikosrpske price da bi se shvatio. Ne kazem da si ti iz nje,samo ja izgleda imam neki hendikep da razumem..

*ovde - mislim uopsteno na fragmente naseg drustva,ne iskljucivo na forum

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Evo kako (ja vidim da) koncept politicke neutralnosti ovde* funkcionise.

Zvezda igra utakmicu u Rusiji sa Putinovim klubom. Njen rukovodilac i jedan od Vodjinih glasnogovornika izjavljuje da je poseta prijateljska i u teskim trenucima za Rusiju (?!),a za to vreme bend iz Ukrajine ne moze da nastupi na Exitu.

Ja,evo,priznajem da ovakav koncept ne razumem. Verovatno se mora biti iz srboruske/velikosrpske price da bi se shvatio. Ne kazem da si ti iz nje,samo ja izgleda imam neki hendikep da razumem..

*ovde - mislim uopsteno na fragmente naseg drustva,ne iskljucivo na forum

Koncept....koncept koji ovde važi je...ako nisi sa nama, onda si protiv nas. Prosto. Pisao sam već, kad smo kod Zvezde...kad ja razgovaram  sa Beogradjanima, pa kad me pitaju za koga navijam, za Zvezdu ili Partizan, i ja kažem za Radnički, uvek usledi konstatacija-pitanje " Ma dobro to, nego za Zvezdu ili Partizan?"...kapiraš ?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klipan said:

 

Evo ceo post, posto se iseca...

 

"Gledam ove Ukrajince sto su pobegli u Beč, skoro svaki celav, zadrigao sa zgodnom plavušom, vozi se G klasa, automobili od 90-100k €, parkiraju gde god žele a austrijancu država daje 200€ jednokratnu pomoć da može da plati račune za struju i gas 🙂 već je počela propaganda da se ne pali toliko klima a na zimu zašto su hladniji stanovi u stvari zdraviji. Kod mene na poslu i generalno u društvu su dokurčili skoro svima, i Rusi i Ukrajinci, svi se nadaju da je pitanje dana kada će se sve ovo završiti, kada će Ukrajina biti ponovo slobodna pa da se vrate da obnavljaju zemlju."

 

Da li se nekome sviđa stil pisanja ili ne, da li se neko slaže sa napisanim ili ne je nešto sasvim drugo. Ja ovde i dalje ne vidim ksenofobiju. Ili ovde na forumu postoji posebna definicija ksenofobije...

 

 

Zapravo kad se pogleda ceo post, jasno je zašto je ban ispravan. 

Link to comment
Share on other sites

@DameTime

 

Deluje mi da nisam uspeo da se adekvatno izrazim i opisem ono sto mi je ostalo nejasno. Takodje, nigde nisam potegao pitanje bana, niti opravdavao napisano, samo mi je ostala nejasna kategorizacija.

 

Da ne sirimo ovo dalje, ban mogu da razumem, samo i dalje mislim da napisano nije ksenofobija.


Neka ostane na tome da imam pogresno misljenje.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Drug Crni said:

Evo kako (ja vidim da) koncept politicke neutralnosti ovde* funkcionise.

Zvezda igra utakmicu u Rusiji sa Putinovim klubom. Njen rukovodilac i jedan od Vodjinih glasnogovornika izjavljuje da je poseta prijateljska i u teskim trenucima za Rusiju (?!),a za to vreme bend iz Ukrajine ne moze da nastupi na Exitu.

Ja,evo,priznajem da ovakav koncept ne razumem. Verovatno se mora biti iz srboruske/velikosrpske price da bi se shvatio. Ne kazem da si ti iz nje,samo ja izgleda imam neki hendikep da razumem..

*ovde - mislim uopsteno na fragmente naseg drustva,ne iskljucivo na forum

Pritom na Exitu nastupa i bend koji se zove Moscow death brigade. 

Mislim ne kontam, jel su njih doveli samo da bi odabrali stranu? Odvratna simbolika, jedino da pevaju protiv rata bi imalo nekog smisla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dulematic said:

Pritom na Exitu nastupa i bend koji se zove Moscow death brigade. 

Mislim ne kontam, jel su njih doveli samo da bi odabrali stranu? Odvratna simbolika, jedino da pevaju protiv rata bi imalo nekog smisla.

Jesu - oni su bend koji je jako protiv rasizma, nacionalizma, seksizma i sličnim stvarima. To je cela njihova stvar. Malo im je sad to marketing jer postoje sto godina već ali to je kao njihova fora. Evo sad sam izguglao i radili su neku charity aukciju za refugees iz Ukrajine https://www.facebook.com/photo/?fbid=527638722050829&set=a.279185063562864

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Klipan said:

@DameTime

 

Deluje mi da nisam uspeo da se adekvatno izrazim i opisem ono sto mi je ostalo nejasno. Takodje, nigde nisam potegao pitanje bana, niti opravdavao napisano, samo mi je ostala nejasna kategorizacija.

 

Da ne sirimo ovo dalje, ban mogu da razumem, samo i dalje mislim da napisano nije ksenofobija.


Neka ostane na tome da imam pogresno misljenje.

 

Aha. Da, mogla bih da se složim da je kategorizacija prejaka za napisano...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dulematic said:

Pritom na Exitu nastupa i bend koji se zove Moscow death brigade. 

Mislim ne kontam, jel su njih doveli samo da bi odabrali stranu? Odvratna simbolika, jedino da pevaju protiv rata bi imalo nekog smisla.

Ne vidim šta bi tu moderacija mogla da učini...😔

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2022 at 8:51 PM, Drug Crni said:

a za to vreme bend iz Ukrajine ne moze da nastupi na Exitu.

Hmmm....Možda je to neki novi slučaj, ali zar nije trebao Gogol Bordello da nastupa na Arsenal Festu? Znam da su im "prijateljski savetovali" da ne dolaze.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Navodno neki bend koji je predstavljao Ukrajinu na Evroviziji..sad da li ove ili neke od prethodnih godina..pojma nemam..^

Jos gore

Ja znam za Arsenal Fest. Za Exit nisam čuo. Moguće.

 

edit. e da sada vidim. Kalush je trebao da svira na ovogodišnjem Exitu, ali navodno zbog "nepredvidivih događaja koji nemaju veze sa fetivalom" nisu mogli da nastupe, ali da će nastupati na mini Exit festivalu u Crnoj Gori.

 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kronostime said:

Zasto se na temi o Moderaciji pise o nastupima bendova na Exitu i ostalim festivalime ostace jedna od neresenih misterija univerzuma.

Gogol je u moderaciji, tako da se nije pobeglo od tebe 🤔🤫... 

Link to comment
Share on other sites

@fancy eto mene nakon 7 dana, saglasan sam sa banovanjem zbog neprimerenog rečnika ali ne i sa etiketiranjem kao ksenofoba. Uostalom meni je ksenofobija za trajni ban a ne 7 dana. Rodjen i odrastao na “mrskom” zapadu, u mom društvu ima svih mogućih vera i nacija, tako da ksenofob teško mogu da budem. Trigerovan ponašanjem pojedinaca iz Ukrajine i Rusije generalizovao sam ceo jedan narod i za to prihvatam kaznu ali zar @Devil In My Pants ne radi to stalno u svojim upisima? I sam dete izbeglica iz sfrj ratova , znam kako su se moji roditelji ponašali i živeli kada su pobegli na zapad, nisu vozili automobile od 100k € i pili šampanjac u prvom bečkom becirku. Toliko od mene, neću više pisati na politici ali ne želim da nosim etiketu ksenfoba. Svako dobro.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kap prvo,nisu sve izbeglice siromasne i bez igde icega. Medju njima ima i veoma imucnih. Ne znam zasto je to toliko tesko prihvatiti?
Drugo,iskustvotm je pokazalo da obicno imucni prvi dizu sidro i beze. I oni,kao i siromasni,beze od istog - posasti rata.
Trece,post ti jeste bio odvratan..istu,ali doslovce istu pricu (od 'a' do 'sh') slusam mesecima od niza drugara/poznanika koji zive bas u Becu..neverovatno je kako neko ko zivi napolju 5-10 godina ima komentare kao da se juce odselio..drugim recima: to sto neko zivi na "zapadu" samo po sebi ne znaci ama bas nista..

A to sto si,kao dete izbeglica,samo je otezavajuca okolnost u prilog tvom postu..ti bi trebao da znas i rezonujes drugacije..

  • Like 3
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Kap prvo,nisu sve izbeglice siromasne i bez igde icega

 

Ja moram da pitam... Da li su izbeglice spomenute u tom postu za koji je dobijen ban ( mislim da nisu ) ?

 

Slažem se da među njima imućnih ljudi. 

 

A što se ovog dela tiče 

 

6 hours ago, Drug Crni said:

neverovatno je kako neko ko zivi napolju 5-10 godina ima komentare kao da se juce odselio..

 

Meni nije neverovatno. Moja starija rodbina koja više od 45 godina ne živi ovde, imala je i ima dosta stavova koje je imala kao da se juče odselila odavde.

 

Nije mi neverovatno, ali i dalje to ne mogu da razumem. 

 

ON TOPIC

 

Da li ćemo na forumu u nekom skorijem vremenu dobiti supermoderatora-supermoderatore u skladu sa Pravilnikom? 

 

I šta je sa onim Većom staraca koje je samo savetodavno telo, kako sam ja razumela?

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
jedno slovo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam znao gde ću ovo, nisam hteo da ostavim na originalnoj temi... :classic_biggrin:

 

Da, na istoj temi u 2 sata razlike:

  

3 hours ago, ciao said:

...

Meni je necitljiva jer su stalno neke pretnje forumasima, tenzije, banovanja i retko ko nesto i pise, zato mi je necitljiva

 

 

1 hour ago, ciao said:

Al smo zeznuli ovu temu o Taiwanu ...

 

Ovo bi moderacija trebala ili da brise ili prebaci na neku drugu temu nemam pojma koju   

 

Moderacija propo :cigar:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2022 at 7:19 PM, Devojka Luke Razića said:

Da li ćemo na forumu u nekom skorijem vremenu dobiti supermoderatora-supermoderatore u skladu sa Pravilnikom? 

 

I šta je sa onim Većom staraca koje je samo savetodavno telo, kako sam ja razumela?

 

Naravno da ne, jer nema ni pravilnika. Dobila si odgovor više puta. sa više strana, šta ti još nije jasno?

Isto važi i za veće staraca, čije bi utelovljenje samo napravilo još veća štetočinstva.

O uslovima za radtm bolje ne trošiti ovo malo reči.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

  

 

 

Moderacija propo :cigar:

Znam ja da tebi nije lako i da imas najbolje namere, ali odose  ljudi a dobri :classic_sad:

Mozda suvise radis pa si se umorio

Edited by ciao
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...