Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

I po meni je fer da se izjasne i ostali, jer ovako možeš samo u pasulj da gledaš da li da veruješ jednom ili drugom. Neme je izneo oštre optužbe koje nisu demantovane pa sa strane ne znaš ni da li jeste ili nije u pravu. Ako Neme laže i izmišlja neka to ostali potvrde i kraj rasprave, bar je to lako.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nema potrebe da se od ovoga pravi rijaliti. Naravno da razgovaramo iza zatvorenih vrata, svi koji i treba da razgovaraju o tome. I kad se to zavrsi, ono sto je za javnost bice objavljeno.

 

Odgovorio sam jednom javno, jer su u pitanju ozbiljne lazi, a ako nekom jos nesto nije jasno moze slobodno da mi pise, kao sto su neki vec ucinili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma batali... Imao si ti priliku (i više od toga) pa nisi napravio ništa, evo, već dve i po godine. Neću da kažem "tri" jer je do 2020 nekako i ferceralo. Posle toga - nikako. Znam da si na ozbiljnim gubicima i nemoj više pokušavati da stvari predstaviš lepšim nego što su objektivno očajne.

 

Spreman sam da uložim da se to promeni. Ima ih još, pošto sam ja za razzliku od tebe gledao ozbiljnije parametre od "da li ste zadovoljni moderacijom Politike" i trivijama. Uvek sam bio korak ispred tebe a ti, umesto da si nešto naučio, u meni si video samo konkurenciju. Budalo umišljena, pa gledaj da ovo shvatiš kao starijebratsku kritiku, za promenu.

 

Da je bilo prilike, sve bi se završavalo iza zavese. Sve ovo je samo dim, kao kad isteruješ rodente. Bolje nego da pustiš specijaalno trenirano psetance, posle kojeg ostaje pustoš u rupi. U jednu si se i ti sakrio a pošto nije bilo drugog načina da te isteram na čistinu... Sorry, moraće da boli. Dopustio si da ovo mesto liči na otisak vilice dugogodišnjeg džankija. Nisam više imao živaca da te puštam da praviš brljotine i uništavaš forum svojim... Nesnalaženjemtm

 

Ja sam bio jedini u moderaciji koji ti se kako-tako suprotstavljao. Valjda si naučio do sada, da imaš posla sa čovekom koga bukvalno možeš da jašeš kao mulu i tako sve dok ne pređeš crtu. A kad pređeš crtu, sine, a prešao si je odavno,, nego iz nekog respekta i prstohvata vere sam ćutao i ćutao, dobiješ ovo što vidiš.

 

I na tome se neće zaustaviti jer ćeš da se skloniš u stranu i pustiš ljude da rade posao na miru. Ako ovo znači da mene ovde više neće biti - neka bude tako. Bitnije je da se uspostavi ponovo kontrola i da ovo mesto živi, umesto što si ga vratio u kameno doba. I nećeš me i skloniti odavde nego moderacija, kojoj se mešaš u posao sve vreme. Mada, iskreno, mislim da će Neme ipak sam otploviti u horizont. Zarađena privilegija a ti, pick your battles... Ako misliš da je ovo lični sukob.

 

... Nije. Ovo je akcija spasavanja u kojoj ćeš se skloniti, gledati kako se radi i valjda naučiti nešto iz grešaka. Konkretno, daćeš dva/tri (zavisi) supermoderatorska zaduženja u postojećem mod - teamu. Zatim, da se oni pitaju (a ne ti) ubuduće oko organizacije i funkcionisanja mod - teama. Tvoj posao je da forum održavaš funkcionalnim i štitiš ga od sabotaža, a ne da ti se dešavaju svinjarije, da se ne ponavljam. Nije to jedina svinjarija koju si počinio aljkavošću, nego neću da pričam dalje. Da li stvarno veruješ da nemam još štošta da kažem? Nemoj se zajebavati i poslušaj me. Sada je prilika i hvataj se u ringišpil.

 

Očekuj od moderacije listu od desetak tačaka, koju ćeš da sprovedeš u delo jer imaš ta ovlašćenja. Kada to budeš završio, reći ću ti dalje šta treba da uradiš da bi ovaj forum bio kakav treba da bude. Ti toga ni svestan nisi, logično, jer niti si pisao niti si imao ikakve veze s onim starim forumom. Zato ja jesam, 16 godina, dok nismo dobili šut kartu. I nisam jedini. Ovde ima i forumskih metuzalema, kojima ćeš da ukažeš poštovanje a ne da sviraš kurcu i zabadaš glavu u pesak, dok ti ja izigravam forumskog sićveta. 

 

Pamet u glavu. Nismo još završili.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

@Neme, uz duzno postovanje, ovo je za privatne prepisku i ako ti je stalo do foruma, ovo ne bi trebao javno da pises.

Mene, a vjerujem i dobar dio ostalih forumasa, vasa svadja uopste ne interesuje.

 

Baš supotno - treba da znate o čemu se radi, a mi ćemo otići iza zavese kad se za o budu stekli osnovni uslovi. A "osnovni uslovi" podrazumevaju realizaciju umesto kumljenja, ubeđivanja u prazno, postova bez odgovora i svega što je dovelo do ovoga, a traje godinama. Pusti priče i samo se pomeri, ako smem da te zamolim.

 

edit: Ja sam svesno ušao u ovo i svestan sam svih konsekvenci. Znam šta radim, zbog čega, i kuda to ide.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Neme said:

 

Baš supotno - treba da znate o čemu se radi, a mi ćemo otići iza zavese kad se za o budu stekli osnovni uslovi. A "osnovni uslovi" podrazumevaju realizaciju umesto kumljenja, ubeđivanja u prazno, postova bez odgovora i svega što je dovelo do ovoga, a traje godinama. Pusti priče i samo se pomeri, ako smem da te zamolim.

 

Da ti pravo kazem, meni nije nista jasno, ali ok, necu vise komentarisati.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Da ti pravo kazem, meni nije nista jasno, ali ok, necu vise komentarisati.

 

Pitaj i dobićeš odgovor, kad je beg bio cicija? Pošalješ PM i završio si posao. Više nisam u moderaciji i nemam obavezu da sam jurim forumaše i objašnjavam im bilo šta. Ali, sigurno je da niko nije ostao bez odgovora na poruku, bio ja mod ili ne.

Link to comment
Share on other sites

@Neme 

S obzirom da se i pored sve tolerancije vredjanje nastavlja, ovde cemo stati. 

 

I dalje ostajem pri onom sto sam prvi put napisao nakon sto si dao javnu ostavku - hvala ti na svom doprinosu koji je nemerljiv, rec losu nisam napisao o tebi (jer to nije moj nacin komunikacije). Imao si gomilu prilika (bolje reci, urusio si ih) i nacina da iskomuniciramo ovo, ocito nisi zeleo. 

 

U skladu sa vazecim pravilnikom (da imamo pravilnik), 10 dana za vredjanje.

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@MetalHead

 

Izvini, uz svo duzno postovanje, to se tako ne radi, i ne resava nista. To nije ni tolerancija, nego ignorisanje. 

Ocigledno da jedan od vodecih moderatora, koji je drzao toliko stvari ima prigovora na organizaciju. Uopste ne ulazim u prirodu prigovora, vi to znate medju sobom. I iako zastupam da se to resava medju timom a ne javno, ti na to odlucis da mu ucutkas prigovor zbog vredjanja? Forma bez sustine.

 

To je tim koji radi volonterski, koji je zalegao za preseljenje foruma, i niste mogli timski da se sastanete na nekom tredu pa da porazgovarate o tome, i da se resi sta je problem?

 

Ovo ti govorim sa pozicije nekog ko 20+ godina radi sa raznim timovima, i znam koliko je motivacija bitna i svaciji glas (u timu) treba da se cuje, Pogotovo kad se radi o timu kome najvise treba motivacija, jer nisu placeni ....

 

Losa odluka, stvarno losa. Par puta kazem pricajte, a ne da eskalirate sukob.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

@MetalHead

 

Izvini, uz svo duzno postovanje, to se tako ne radi, i ne resava nista. To nije ni tolerancija, nego ignorisanje. 

Ocigledno da jedan od vodecih moderatora, koji je drzao toliko stvari ima prigovora na organizaciju. Uopste ne ulazim u prirodu prigovora, vi to znate medju sobom. I iako zastupam da se to resava medju timom a ne javno, ti na to odlucis da mu ucutkas prigovor zbog vredjanja? Forma bez sustine.

 

To je tim koji radi volonterski, koji je zalegao za preseljenje foruma, i niste mogli timski da se sastanete na nekom tredu pa da porazgovarate o tome, i da se resi sta je problem?

 

Ovo ti govorim sa pozicije nekog ko 20+ godina radi sa raznim timovima, i znam koliko je motivacija bitna i svaciji glas (u timu) treba da se cuje, Pogotovo kad se radi o timu kome najvise treba motivacija, jer nisu placeni ....

 

Losa odluka, stvarno losa. Par puta kazem pricajte, a ne da eskalirate sukob.

 

Uz svo duzno postovanje Angelia, ovo sto vidis ovde je tek onaj vrh ledenog brega koji pluta okeanom. 

 

Tolerancije sam imao i previse. Kad je poceo da vredja i kolege moderatore to je bilo previse. 

 

Necu da se ponavljam, procitajte sve od pocetka - prilike za resavanje interno je bilo - nije hteo. Ja sukob nisam eskalirao. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto sam dobio deset dana nema veze, ali u objsnjenju mi je Neme napisao banditizam na temi  o Ukrajini i vise od deset reporta.  Jel im nek poluga da se ti reporti snkcionisu ako su bez pokrica. Mislim da sam u celom bitisanju mozda napisao jedan kad mi je opsovao familiju i to je to. Mislim nacrtano da me neutralni bombarduju sa reportima, ali mora imati nekog osnova za to?

 

Takodje mislim da je postavljanje linkov skroz ok da bi ljudi bili vise ukljuceni u dotok informacija i da se taj deo o pravilima na temi izbaci.

 

Neme je po meni van svake kontrole,ovo sto pise je na ovoj temi je uzas. Ako je vec hteo neke reforme, trebao je ovde napisati sta zeli, ovako je neshvcena dusha.

 

Od Metala nisam ni primetio da je ''njegov'' forum, samo neka nadje drugog moderatora posebno na politici jer je i sam Neme pozatvarao tonu ljudi, skoro svaki drugi upis u banovima je BIO njegov.

 

Ima dosta kvalitetnijih i kulturnijih forumasa od njega.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Harmonika said:

Pa, nista banujte svakoga ko ne misli kao vecina, ako vec nemate volju da debatujete, i svima lepo..

Ko smo to "mi"?

Ja uopste ne drzim niciju stranu,samo konstatujem da ce se taj scenario cepanja foruma ocito dogoditi. Pa shodno pitam ostatak forumasa/ica: Vide li i oni to tako i kakav stav zauzimaju povodom toga?

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2022 at 9:33 AM, urosg3 said:

@Neme i @MetalHead 
Radni dan je pa ne mogu opširno, da li bi mogli da ovakvu prepisku nastavite u skrivenom delu foruma, ovako, bojim se činimo nepovratnu štetu?

Ili da na brzinu napraviš podforum samo za registrovane članove?

Ako treba bilo kakva pomoć javite možemo li da pomognemo nekako.

 

Bold:  Ponoviću, po xy put..Pre možda 2-3 meseca pisala sam @Neme i dala predlog da se ovaj pdf zatvori za javnost i da pristup forumu imaju oni sa 100-200 ili čak 250 postova.

 

I Neme je to predložio admin-mod timu.  

 

On 5/10/2022 at 10:32 AM, MetalHead said:

 

Nema potrebe da se od ovoga pravi rijaliti. Naravno da razgovaramo iza zatvorenih vrata, svi koji i treba da razgovaraju o tome. I kad se to zavrsi, ono sto je za javnost bice objavljeno.

 

Odgovorio sam jednom javno, jer su u pitanju ozbiljne lazi, a ako nekom jos nesto nije jasno moze slobodno da mi pise, kao sto su neki vec ucinili. 

 

Rijaliti je već napravljen. Ne samo za članove, već i za širu javnost- mislim na goste. 

 

 

 

31 minutes ago, Drug Crni said:

Ko smo to "mi"?

Ja uopste ne drzim niciju stranu,samo konstatujem da ce se taj scenario cepanja foruma ocito dogoditi. Pa shodno pitam ostatak forumasa/ica: Vide li i oni to tako i kakav stav zauzimaju povodom toga?

 

Vidim. I znam, iz iskustva, da su moguće svađe u admin-mod timu, i da se te svađe, skoro uvek prenose na javni deo foruma.

 

Ali.. kada se svađe dogode i prenesu na javni deo, nekako se taj problem reši.

 

U rešavanju učestvuju forumaši koji mogu i žele da pomognu forumu. 

 

Na nekim forumima koji i dalje postoje, pdf kao što je ovaj, zatvoren je za goste i pristup imaju samo članovi sa 100+ postova.

 

Vidim i da su tri ili četiri moderatora napustili tim.  Kada u kratkom roku, za par meseci admin-mod tim napuste 3-4 moderatora postoji problem.

 

Takođe vidim da Pravilnik iz 2020.godine nije zaživeo, osim u onom delu gde se forumaši kažnjavaju.

 

Posle Arsenijevog odlaska forum nema supermoderatora-globalmoderatora koji bi bio zadužen za ceo forum.

 

Moguće je cepanje foruma, kako će to izgledati, ne znam.

 

Ostaću na forumu, dopada mi se od početka..znam da neću otići na Parapsihopatologiju- PPP. 

 

Mislim da se moj stav povodom celog ovog problema vidi. 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Bold:  Ponoviću, po xy put..Pre možda 2-3 meseca pisala sam @Neme i dala predlog da se ovaj pdf zatvori za javnost i da pristup forumu imaju oni sa 100-200 ili čak 250 postova.

 

I Neme je to predložio admin-mod timu.  

 

 

Rijaliti je već napravljen. Ne samo za članove, već i za širu javnost- mislim na goste. 

 

 

 

 

Vidim. I znam, iz iskustva, da su moguće svađe u admin-mod timu, i da se te svađe, skoro uvek prenose na javni deo foruma.

 

Ali.. kada se svađe dogode i prenesu na javni deo, nekako se taj problem reši.

 

U rešavanju učestvuju forumaši koji mogu i žele da pomognu forumu. 

 

Na nekim forumima koji i dalje postoje, pdf kao što je ovaj, zatvoren je za goste i pristup imaju samo članovi sa 100+ postova.

 

Vidim i da su tri ili četiri moderatora napustili tim.  Kada u kratkom roku, za par meseci admin-mod tim napuste 3-4 moderatora postoji problem.

 

Takođe vidim da Pravilnik iz 2020.godine nije zaživeo, osim u onom delu gde se forumaši kažnjavaju.

 

Posle Arsenijevog odlaska forum nema supermoderatora-globalmoderatora koji bi bio zadužen za ceo forum.

 

Moguće je cepanje foruma, kako će to izgledati, ne znam.

 

Ostaću na forumu, dopada mi se od početka..znam da neću otići na Parapsihopatologiju- PPP. 

 

Mislim da se moj stav povodom celog ovog problema vidi. 

 

 

A sta fali PPP toliko:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Mislim, ovako sa strane, da vecinu foruma i ne zanima ovaj sukob, a mislim da mnogi i ne znaju za njega.

 

Forum funkcionise bolje nego u neka prosla vreme, sa te moderatorske strane. Mozda zato sto i odumire, ali ne slazem se da je to posledica loseg vodjenja i politike, ili bar apsolutno zbog toga.

 

Dolazi do zasicenja, a forum je i generalno forma koja umire. To je jednostavno tako. Postoje veci forumi koji deluju zivo, ali i na njima postoji to odumiranje, samo se manje primeti jer postoji veci broj clanova sa hiperprodukcijom (sto je i normalno, jer su forumi veci).

 

No, na stranu to. Mnoge stvari koje je pomenuo Neme stoje, mnoge i ne stoje. Ovo svakako nije nacin. Razumem ga i zao mi je sto je do ovoga doslo. Mislim da je mnogo dobar covek i da je uvek imao dobre namere.

 

Sa druge strane, od pocetka se videlo da "boluje" od viska entuzijazma u odnosu na druge. I to neminovno vodi sukobima jer ta osoba onda preuzima mnogo toga na sebe, a nema odgovor koji ocekuje od drugih. Video sam to mnogo puta i na projektima na kojima radim, i u odnosima medju ljudima ovako u zivotu.

 

Resenje u takvim situacijama je ne komplikovati previse i naci ljude koji ce tvoj minimum raditi i zadovoljavati.

 

No, sada je verovatno kasno za to i zao mi je sto je do ovoga doslo, a krivica je i na Metalhedu, ali i na ostalima koji su ostali aktivni u moderaciji jer su dozvolili da se neki problemi i repovi vuku mesecima pa cak i godinama.

 

Sto se tice toga kako dalje, pa, ako forum postoji i ne ugasi se zbog ovoga, ne vidim da ce nesto bitno da se menja u zivotu obicnog forumasa, jer opet, iako bi mozda trebalo, potpuno sam siguran da 99% forumasa ovo ne zanima ni najmanje.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

ja sam istina, vise  uopsteno govorio o forumu, atmosferi, i kakav mindjset vlada, i vidim, da nisam usamljen u razmisljanju..mislim d aje ovde nemoguca bilo kakva ozbiljnija debata, jer dovoljno je da par njih ucitava, realtivzuje(upravo ono za sta optuzuju druge), namerno proovciraju, i sve naravno ode u svadju i raspravu, ili svako priva svoju pricu, komunicirajuci evenutalno sa istomisljenicima, i onda posle, sizma, pa naravno da je sizma..ovde su neistmilsjenici Seseljevci, slobisti, iz nih govore zardjale kasike..ja pre mislim da je ovo za ban, npr. ali, to sam samo ja..

4 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@Harmonika Ne fali mu mu ništa. Nisam uspela da se tamo uklopim, ne znam zašto.

 

malo je teze prilagoditi se, da, i za neke stavri su teski i tamo, ali, nema tolikog ekstremizma kao ovde..

Link to comment
Share on other sites

@McLeod
Da,poznat mi je tvoj stav o tome da forum kao forma polako nestaje,gubi znacaj itd. Mislim,to pricas jos otkako sam se ja prikljucio fb92,a tome ima vec 10.godina. A evo, jos smo tu :classic_tongue:

Sta znam..sve dok forum nudi sadrzaje zanimljive i clanstvu i citateljstvu,sve dok ima aktivnosti (nevezano za obim) - on je vitalan. To govore moja iskustva sa forumima (namerno u mnozini) jer sam 5.godina clan jednog drugog domaceg foruma,doduse dosta drugacije koncipiranog. I mnogo brojnijeg.

Nije nikakva strahota i da se ovaj forum sutra ugasi..sto je nedavno napisao @Clash - nije forum pupak sveta,ali tu smo vec dugo na okupu,citamo se, razmenjujemo iskustva, ideje, poglede..naviklo se dolaziti.

Na kraju ce svako za sebe odluciti gde dalje.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MetalHead said:

Uz svo duzno postovanje Angelia, ovo sto vidis ovde je tek onaj vrh ledenog brega koji pluta okeanom. 

 

To je potpuno nebitno, uopste ne ulazim u to. Vidis da se voz kotrlja niz brdo bez kontrole, i umesto da uskocis i povuces kocnicu ti kazes nisam ja kriv.

A mozda i kao onaj vic o Muji na autoputu.  Ja bih se zapitala sta nije u redu da mi dugogodisnji moderator pokaze ovoliko frustracije. 

 

i to kao ceo moderatorski tim treba da sednete i popricate, jer cisto sumnjam da je sve crno/belo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...