Jump to content

Bagovi i funkcionalnosti foruma


Recommended Posts

18 minutes ago, Irski_srbin said:

Pozdrav svima, 

 

Kao sto se vidi novi sam korisnik, sve mi je jasno oko pravilnika i slicnih stvari,  ono sto me zanima jeste kada cu moci da slobodno postujem na ostalim topic-ima? Nisam pronasao nista u vezi toga. Trenutno, mogu da ostavim postove samo na temi kosarkaske reprezentacije Srbije. 

 

Hvala unapred.

Karton Kilbeggana Administraciji Foruma  i problem resen.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Irski_srbin said:

Pozdrav svima, 

 

Kao sto se vidi novi sam korisnik, sve mi je jasno oko pravilnika i slicnih stvari,  ono sto me zanima jeste kada cu moci da slobodno postujem na ostalim topic-ima? Nisam pronasao nista u vezi toga. Trenutno, mogu da ostavim postove samo na temi kosarkaske reprezentacije Srbije. 

 

Hvala unapred.

 

Moze sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Dragan said:

Poslednjih meseci ne mogu da ubacim ni jedan emoj (niti prebacuje automatski na pr. :) )

Verovatno nije do foruma, jer vidim da ih drugi koriste.

Kada kliknem na smeska, sve je prazno.

Neka ideja ?

Koji browser koristis? Da li si probao na nekom drugom? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

Koji browser koristis? Da li si probao na nekom drugom? 

 

Nije meni upuceno, samo se nadovezujem...

 

I meni ponekad neke funkcije ne rade. Na forum (ili na net) navracam samo sa kompa, telefon koristim iskljucivo za telefoniranje. Korisrim Firefox ili Edge, kako kad.

Izgleda (IT majstori ce valjda nekako objasniti) da se u backgroundu ili vec nekako vuku neke skrivene svinjarije. Jer, crkne mi sasvim normalna i bezazlena funkcija. Ne mogu da kvotujem, ubacim smajli ili mi ne radi "next page." Tada samo proteram CCleaner, taj valjda nesto ocisti/izbrise, vratim se na forum i sve proradi kao ranije.

Zasto?

 

Koliko se tice samog foruma, imam nebitno pitanjce. Je li moguce nekako naci "notifications" starije od par meseci? Desi mi se da se setim da mi je neko nesto napisao pre pola godine i tek sad mi padne na pamet da imam nekakav odgovor, ali se vise ne secam tacno ko je to bio i na kojoj temi (posto svi povremeno skrecemo i trolujemo). Tada sam dobio "notification" ali vise nema. Ocigledno nije vazno, ali bi bilo zgodno da mogu da pogledam i ranije stvari.

 

I jos nesto, sto nema veze sa forumom ali ne znam gde da pitam.

Koji je djavo "dark web" i kako se moze naci? Ponekad nadjem u vestima da su se tamo druzili neki teroristi ili krijumcari. Nemam nameru da se bavim terorizmom ili svercujem, samo sam radoznao - moze li se tamo saznati nesto cega nema na "obicnom" webu?

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Firefox, vec jako dugo i do skoro je radilo.
Sada sam probao sa Edge i radi, ali ne volim da ga koristim.
Hvala na inputu.

Znam da je FF "sekta" :wicked: jaka i da ono što ću napisati u sledećoj rečenici ništa neće promeniti, ali ću svejedno napisati iz najbolje namere.

Pređi na Edge i ne osvrći se.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Podesavanje privatnosti koju ti chrome izbacuje bi trebalo negde da imas opciju da prihvatis ili setujes podesavanja ako kliknes na tu poruku. 

 

Reklame iritiraju i mene ali su nam neophodne. I s obzirom na danasnje standarde, koliko ih inace ima, ovo je bas minimalno. Imam screnshot sa nekog naseg portala, mobilna verzija, gde sadrzaj uopste nije vidljiv u jednom momentu. To je sada postalo bas cesto.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li još neko ima problem sa pristupom iz Chrome-a sa Androida 14? Meni Chrome stalno puca na forumu i povremno zaglavljuje pri skrolovanju kad naidje na neki post sa attachovanim medijima. Chrome koristim iskljucivo na Androidu, po navici. Na PC Windows platformi koristim Firefox i Edge i sa njima nemam problema.   Chrome  je poceo da mi puca jos na Androidu 13 posle  nekog od većih apdejta, a od 14 staĺno krahira na forumu.

Link to comment
Share on other sites

@tomas.hokenberi

 

Na telefonu oduvek koristim Samsung Internet browser, sa AdGuard Content Blockerom, puno je brži od Chrome.

Nikad problema s forumom, mada dosta koristim i Tapatalk, neprevaziđen je za notifikacije.

Ah,da, trenutno, Android 13.

 

Na PC na poslu koristim Chrome, jer su nam Edge sjebali tupavim polisama.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fancy said:

Na PC na poslu koristim Chrome, jer su nam Edge sjebali tupavim polisama.

Srećom na poslu  računari koje koristimo za razvoj (a većina je i inače pod RHEL, Centos i Oracle Linuxom, Windows uglavnom koristimo za testiranje i dokumentovanje) nisu deo domena ni centalnih security polisa. U tom smislu rade onako kako želimo 😉

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Da li još neko ima problem sa pristupom iz Chrome-a sa Androida 14? Meni Chrome stalno puca na forumu i povremno zaglavljuje pri skrolovanju kad naidje na neki post sa attachovanim medijima. Chrome koristim iskljucivo na Androidu, po navici. Na PC Windows platformi koristim Firefox i Edge i sa njima nemam problema.   Chrome  je poceo da mi puca jos na Androidu 13 posle  nekog od većih apdejta, a od 14 staĺno krahira na forumu.

I kod mene ista prica, ne znam koji je Android po sredi.

Link to comment
Share on other sites

Meni chrome na telefonu izbacuje neki overlay preko stranice, i onako kao da podrhtava to kako skrolujes, ali nisam primetio to toliko cesto na forumu vec na portalima gde ima puno reklama novih formata i embedovanih postova drustvenih mreza. Tako da mi deluje da je chrome problem a ne forum. Ne koristim nista drugo.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, tomas.hokenberi said:

Definitivno je Chrome problem. Probao sam Edge za Android, koji je uzgred baziran na Chromiumu, i radi bez pucanja.

Ja imam nekoliko "aparatura" ukljucujuci i noviji smartfon, ali i tablet sa androidom. Svuda funkcionise besprekorno izuzev

na nekom smartfonu koji je "starinski". Znaci da je do "mene" ne do ovog sistema.

Link to comment
Share on other sites

Opera već skoro 20 godina na kompu i od kad je androida na telefonu. Oni su pioniri u većini stvari koje sada koristi većina pretraživača. Uvek su bili orijentisani ka korisniku. Ne sećam sam bilo kakvih problema. AD blocker funkcioniše savršeno. Ima čak i vpn ugrađen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Već par dana kada pokušavam da pristupim forumu preko telefona dok sam na Yetell mreži, onemogućen mi je pristup uz razloga da sajt nije bezbedan i da postoji neki malware. Čak i kada probam preko Tapatalk app isto neće da pristupi forumu. Kada dodjem kuci i idem na SBB wifi sve radi odlično. Da li se još nekome to dešava? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kibos said:

Već par dana kada pokušavam da pristupim forumu preko telefona dok sam na Yetell mreži, onemogućen mi je pristup uz razloga da sajt nije bezbedan i da postoji neki malware. Čak i kada probam preko Tapatalk app isto neće da pristupi forumu. Kada dodjem kuci i idem na SBB wifi sve radi odlično. Da li se još nekome to dešava? 

Imam i Yetell i Supernovu i nemam nikakvih problema,

Do duse, pristupam sa laptopa sa 2 kartice.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...