Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

Ispratio sam malo posle duzeg vremena, malo mi je tuzno da Mrdak bude jedan od najboljih igraca i Bjelica sa 40 godina 😄

 

Gruveus je isto iskidao ovo sto sam gledao.

 

Posle 6 uzastopnih titula Vojvodina gubi. Interesantna sezona i Partizan je neocekivano dosao do titule. Igrali su dobro u zavrsnici sezone i to je to.

 

Iskreno, Radnicki je bio jaci i cinilo se da smo jedini rival Vojvodini za titulu, ali eto. Losa forma na kraju nas je kostala, mada i Vojvodina je bila potpuno malokrvna u ovom finalu. Sto ne umanjuje podvig Partizana.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gledao sam juče i danas, daleko je to još od prave forme. Gvideti se još upoznaje sa ekipom, danas protiv Turkinja razigravao 19-godišnju Uzelac, dva seta na korektoru menjala Bjelicu pa dva seta igrala kao primač. Za to Liga nacija i služi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzelac fantasticna na debiju za reprezentaciju, Gvideti je brzo video da nema potrebe da igra rezervnog korektora pa ju je prebacio na njenu poziciju. Danas su se i Mina Popovic i Maja Aleksic podigle, ali neddostaju poeni Bjelice, kao i da Busa "dodje" sebi. Tesko cemo na F8, ali to i nije lose s obzirom gde se igra i sta nas ceka za par meseci.

Link to comment
Share on other sites

Objavljen raspored kvalifikacija za OI u Parizu.

 

Odbojkaši Srbije će igrati u Grupi B u Tokiju sa Japanom, SAD, Slovenijom, Turskom, Tunisom, Egiptom i Finskom, od 30. septembra do 8. oktobra.

 

Odbojkašice Srbije igraće u Grupi A u Kini (još se ne zna grad domaćin) sa Kinom, Dominikanskom Republikom, Holandijom, Kanadom, Češkom, Meksikom i Ukrajinom, od 16. do 24. septembra.

 

Svako sa svakim, prva dva idu na OI.

 

Na OI je već u obe konkurencije domaćin Francuska, sa tri turnira na jesen idu po dve reprezentacije.

 

Preostalih pet učesnika odrediće FIVB na osnovu svetske rang liste u junu 2024.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Objavljen raspored kvalifikacija za OI u Parizu.

 

Odbojkaši Srbije će igrati u Grupi B u Tokiju sa Japanom, SAD, Slovenijom, Turskom, Tunisom, Egiptom i Finskom, od 30. septembra do 8. oktobra.

 

Odbojkašice Srbije igraće u Grupi A u Kini (još se ne zna grad domaćin) sa Kinom, Dominikanskom Republikom, Holandijom, Kanadom, Češkom, Meksikom i Ukrajinom, od 16. do 24. septembra.

 

Svako sa svakim, prva dva idu na OI.

 

Na OI je već u obe konkurencije domaćin Francuska, sa tri turnira na jesen idu po dve reprezentacije.

 

Preostalih pet učesnika odrediće FIVB na osnovu svetske rang liste u junu 2024.

Kako beshe, tih preostalih 5 se bira po kontinentalnoj zastupljenosti, pa se u to ne treba uzdati?

Grupe sasvim korektne...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Geronimo said:

Kako beshe, tih preostalih 5 se bira po kontinentalnoj zastupljenosti, pa se u to ne treba uzdati?

Grupe sasvim korektne...

 

Da, da bi bili svi kontinenti zastupljeni na OI. Recimo, ako se preko kvalifikacija ne plasira niko iz Afrike njima će jedno mesto, ko je već najbolji na tom kontinentu po FIVB tablicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Malo sam gledao Japan u LN cisto da vidim tu senzaciju i ono je revolucija odbojke stvarno. Onakvu brzinu, pajp u svakom dtugom napadu, skracene dijagonale u 3 metra, svi igraju sve, bukvalno Brazil u prajmu mi se cini da nije ovako potentno izgledao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U utorak je počelo Evropsko prvenstvo za odbojkašice.

 

Raspored utakmica Srbije u prvoj fazi (grupa A):

 

18.08. (petak) 17:00 Ukrajina

20.08. (nedelja) 20:00 Slovenija

21.08. (ponedeljak) 17:00 Poljska

23.08. (sreda) 20:00 Mađarska

24.08. (četvrtak) 20:00 Belgija

 

Prve četiri reprezentacije idu u sledeći krug.

 

Sastav Srbije na EP:

 

Tehničari: Maja Ognjenović, Bojana Drča

Primači: Bjanka Buša, Katarina Lazović, Aleksandra Uzelac, Sara Lozo

Blokeri: Mina Popović, Hana Kurtagić, Maja Aleksić, Jovana Stevanović

Korektori: Tijana Bošković, Ana Bjelica

Libera: Teodora Pušić, Aleksandra Jegdić

Link to comment
Share on other sites

Kratak osvrt na jucerasnju utakmicu.

 

Rutinska pobeda, Ukrajina je po kvallitetu daleko ispod nase reprezentacije.

 

Dominacija u igri kroz sredinu, Tijana odlicna, skok servis i 5 poena.

 

Uzelac napreduje iz utakmice u utakmicu, dobra partija.

 

Maja ko Maja, iskusno i odmereno. Imam utisak da cemo na prvenstvu gledati Tijana mod.

 

Busa ima problema sa % realizacije napada, odigrana je prva utakmica, kasnije vise o tome .

 

Jegdic 100% prijema, odlicno u odbrani.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas počinje i evropsko prvenstvo za muškarce.

 

Raspored utakmica Srbije u prvoj fazi (grupa A):

 

30.08. (sreda) 21:00 Švajcarska

31.08. (četvrtak) 18:00 Belgija

01.09. (petak) 21:00 Italija

04.09. (ponedeljak) 18:00 Estonija

05.09. (utorak) 21:00 Nemačka

 

Kao i kod dama, prva četiri iz grupe idu dalje.

 

Sastav Srbije na EP:

 

Tehničari: Vuk Todorović, Aleksa Batak

Primači: Uroš Kovačević, Marko Ivović, Miran Kujundžić, Pavle Perić

Blokeri: Marko Podraščanin, Petar Krsmanović, Nemanja Mašulović, Aleksandar Nedeljković

Korektori: Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić

Libera: Milorad Kapur, Miloš Krsteski

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Devojke su nas naučile na pobede i sad dok je dođu do finala i nema neke pažnje na njihovo takmičenje.

Bukvalno ovo. Juče sam rekao sebi "ma šta ima ovo da gledam kad je nemoguće da ne dobijemo lagano, odoh nešto drugo da radim".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...