Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

Da,dokon sam čovek izgleda..stoga nekad bacim pogled na njihovu ligu..ne znam..svakojakih panjeva sam se nagledao ovih par sezona i kod nas i kod vas..taj Mance bi komotno mogao u kvalitetniji klub od ZTE..tako mislim stvarno..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Da,dokon sam čovek izgleda..stoga nekad bacim pogled na njihovu ligu..ne znam..svakojakih panjeva sam se nagledao ovih par sezona i kod nas i kod vas..taj Mance bi komotno mogao u kvalitetniji klub od ZTE..tako mislim stvarno..

Ma to definitivno. Ali u Dinamu, Rijeci i Hajduku može grijat klupu. Eventualno. A to je bilo tvoje pitanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/1/2024 at 3:07 AM, Bugl Khan said:

Kome bi bila fora? kad zasluže na terenu nek uzmu naslov. Ja se nadam da ga neće vidjet još 20 godina. Pa nek kreče, arlauču i skaču na svaku sudačku odluku i dalje (klub sa najviše dosuđenih penala u Europi). Sad pazi urote za svaki krivo dosuđeni aut, faul na centru, žuti karton... dok u momčadi imaju divljaka kojem se kartoni opraštaju svaku utakmicu.
A s teretom očekivana će se nositi kao svaki put. Prvenstvo će izgubit u Koprivnici, Gorici i sl.

Btw, Marin Ljubičić je pao u formi, izgubio je mjesto u momčadi i Dinamo ga je htio prodati. Kupio ga je AEK 🤣.
Obraza bez.

Varaždin- Hajduk 1:1. Varaždin 45 minuta s igračem manje. Sa 11 igrača na terenu, bilo je 1:0 za Varaždin.

Link to comment
Share on other sites

Sutra na Maksimiru derbi Dinamo - Rijeka. Rijeka je prva sa 50 poena, Hajduk je nakon kiksa u Varazdinu ostao drugi sa poenom manje, Dinamo ima 44 poena i mec manje (dva od Hajduka).

 

Bice to jako neizvesna borba, sa puno nervoze kod navijaca. Ostalo je 12 kola pre kraja, a u HNL su tu i Osijek koji igra losu sezonu, ali protiv koga niko od vodeceg trojca nije favorit, pa onda Lokomotiva sa samo 6 poraza u sezoni (i samo 6 pobeda), Varazdin koji je otkinuo bodove i Dinamu i Hajduku i Rijeci, Gorica koja je pobedila i Dinamo i Hajduk, Slaven i Istra su uzeli bodove Rijeci, Istra je pobedila u Splitu. Jedino je Rudes tu zalutao sa samo 4 osvojena boda.

 

Mislim da bi i za nasu ligu sistem sa 10 klubova bio idealan, samo je problem sto, eto, nakon pocetnih kola niko vise ne moze da otkine bodove ni jednom ni drugom konkurentu za titulu. Da ne pricam sad o tome ko bi to u nasoj ligi glumio Rijeku i nakon 22 kola bio na celu tabele ispred FKP i FKCZ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Azazelkg said:

Kad smo već kod toga, ocena penala za Dinamo?

 

Penal je čist kao suza. Jedino što nisam siguran je li bi isto bio sviran da se desio na drugoj strani u 90+. 

Edited by Sharp
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2024 at 9:00 PM, Sharp said:

 

Penal je čist kao suza. Jedino što nisam siguran je li bi isto bio sviran da se desio na drugoj strani u 90+. 

Naravno da bi. pa sviran je penal za varaždin prošlo kolo gdje je lopta Bernauera prvo pogodika u nogu, pa u ruku. Sva sreća pa je Nevistić obranio. Te paušalne ocjene kako hajduk (Dinamove protivnike, ali znamo ko se smatra oštećen svaki put kad ne pobjedi. Iako su navijači Osijeka još gori. Ali Osijek je potpuno nebita u Slavoniji, kamoli šire) neko krade su smiješne . Jednostavno izgore na malim utakmicama i to je to. Nadam se novih 20 godina bez titule za njih.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam finis meca Dinamo - Rijeka i penal nije bio sporan.

 

Mec je izgubljen kada je onaj Galesic doziveo pomracenje uma i vratio loptu nazad koju je Vidovic iz Dinama presekao.

 

Danas igraju Rijeka - Varazdin i Osijek - Dinamo, eto prilike da se Rijeka opet odvoji na tabeli.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh, Rijeka u drugom poluvremenu dosla do pobede, Dinamo nekako iscupao bod protiv Osijeka u nadoknadi.

 

Nakon 25. kola stanje na tabeli je Rijeka 53, Hajduk 52, Dinamo 48 (mec manje, igraju sa Varazdinom).

Link to comment
Share on other sites

https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/video-povijesni-dan-za-modre-velimir-zajec-je-novi-predsjednik-dinama-15437243

 

Deluje kao odlično rešenje  za predsjednika Dinama. Najbolji igrač, kapetan, znalac, autoritet tih 10 sezona koliko je odigrao. Nije mi bio omiljeni igrač (Marko Mlinarič da) ali ce uvek ostati Zajec Zeko, Dinamov med i mlijeko...kao sto ga zvaše u prenosima Ivo Tomić

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Borac BL gotovo da je overio titulu pobedom u Mostaru. Zrinjo bio znacajno bolji, ali avaj. Neka, predugo je Sprska bez titule. Voleo bih da zadrze prednost.


Nego, sta je sa Sarajevom? Zvucna pojacanja, tradicija, navijaci, sve sto treba za borbu za vrh je tu, a oni za poslednjih 6 kola uzeli dva boda, a pet od tih sest meceva su bili protiv timova koji se bore za opstanak : S

 

A kad sam vec u Sarajevu, da priupitam sta je sa Zeljom? Primetno je da su u postepenom opadanju vec godinama, ali da dodje do toga da se grcevito bore za opstanak, nisam verovao da ce se desiti tako brzo : S 

Link to comment
Share on other sites

Borac je viši nivo za BiH ligu ove sezone. Vinko je to lepo sve skockao i klupirao Vranješa,Subiča i Makarića a uz dobar srednji red, solidne bekove afirmiše i klince Vukovića, Čavića i Sušića. Znam da se njihovi navijači puno ljute na Lukića i traže boljeg špica ali Jovo ke deo ekipe koja igra sjajan presing. Vinko je već dva puta bio šampion BiH i to sa Sarajevom i Zrinjskim. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bugl Khan said:

Kako je Zrinjski kao klub koji se prošetao ligom zadnje 2 sezone, i koji je prvi BiH klub koji je ušao u skupine, uspio izgubiti naslov?

Očito im igra na dva fronta nije legla, solidni su bili po Evropi ali gubili od Posušja i Zvijezde,menjali trenera a verovatno i jedan broj igrača. Borac to iskoristio i nizom od 24 utakmcie bez poraza napravio lepu razliku tako da je skoro pa šampion.  

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Očito im igra na dva fronta nije legla, solidni su bili po Evropi ali gubili od Posušja i Zvijezde,menjali trenera a verovatno i jedan broj igrača. Borac to iskoristio i nizom od 24 utakmcie bez poraza napravio lepu razliku tako da je skoro pa šampion.  

Onda su stvarno looše radili. Ne znam koliko im se momčad promjenila od one s kojom se Jakir prošetao ligom, ali s novcima je trebala bit samo bolja. I umjesto da iskoriste priliku i odvoje se od ostatka lige, oni su opet na početku.

Link to comment
Share on other sites

Kako navijaci Dinama broje ove sezone? 1, 2, 3, Sparta, PAOK, ... :classic_tongue:

 

Izgubi Hajduk od Lokomotive na svom terenu, Mikanovic dobio crveni karton, Lokosi citav mec isli u kontre, moglo je biti i ubedljivije.

 

Rijeka je sad na 59 bodova, Hajduk na 55, Dinamo sa dva meca manje ima 51 bod. Rijeka 7/7 u ne - derbi mecevima, pobeda na "Poljudu" i poraz od Dinama u poslednjem minutu u ZG. Videcemo da li ce uspeti da i dalje budu psiholoski stabilni ili ce ih pojesti pritisak. Dosta im pomazu i ostali klubovi u HNL, Osijek je uzeo dva boda i Dinamu i Hajduku, Lokomotiva je razbila i Hajduk i Dinamo u gostima, Gorica je dobila i Hajduk i Dinamo kod kuce, Varazdin odigrao 1:1 u Splitu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

Kako navijaci Dinama broje ove sezone? 1, 2, 3, Sparta, PAOK, ... :classic_tongue:

 

Izgubi Hajduk od Lokomotive na svom terenu, Mikanovic dobio crveni karton, Lokosi citav mec isli u kontre, moglo je biti i ubedljivije.

 

Rijeka je sad na 59 bodova, Hajduk na 55, Dinamo sa dva meca manje ima 51 bod. Rijeka 7/7 u ne - derbi mecevima, pobeda na "Poljudu" i poraz od Dinama u poslednjem minutu u ZG. Videcemo da li ce uspeti da i dalje budu psiholoski stabilni ili ce ih pojesti pritisak. Dosta im pomazu i ostali klubovi u HNL, Osijek je uzeo dva boda i Dinamu i Hajduku, Lokomotiva je razbila i Hajduk i Dinamo u gostima, Gorica je dobila i Hajduk i Dinamo kod kuce, Varazdin odigrao 1:1 u Splitu.

Šta sam rekao? Izgubit će prvenstvo na malim utakmicama jer ne podnose pritisak. U zadnjih 8 kola: Varaždin- bod, Lokomotiva (Poljud)- nula bodova, Rijeka (Poljud)- nula bodova, Osijek- bod. Znači od 24 moguća boda su uzeli 14. Dobili su Istru, Goricu, Rudeš i Slaven. Dopustiv je bod u Osijeku. Ne možeš reći da je kiks ako tamo igraš nerješeno. Ali ostakli su kiksevi samo takvi. Porazi od Rijeke (izravnog konkurenta za naslov) i Lokomotive na Poljudu, i nerješeno u Varaždinu. Sad će potjerat trenera, jer to je njihov MO. Dambrauskas im donese trofej nakon 10 godina, oni mu za nagradu uruče otkaz i dovedu Ivana Leku. Leko je ipak trener s nekakvim uspjesima iza sebe; uzeo je prvenstvo sa Club Bruggeom i bio proglašen trenerom godine, Antwerpu je nakon cca 30 godina donio trofej (Kup upravo protiv Club Bruggea). U Hajduk je došao s idejom kako igrati (visoki presing, 3 nazad itd.). To je izgledalo loše pošto nije imao igrače za takav nogomet, a uprava je pojačanja dovodila bez konzultacija s njim. S vremenom je prilagodio sustav igre i na kraju sezone Hajduku donio drugi Kup u nizu. U novu sezonu ulazi jako dobro; Tuče Dinamo i na Maksimiru, i na Poljudu, tuče Rijeku na Poljudu....Manje utakmice većinom pobjeđuje, iako je imao 2 kiksa- poraze protiv Istre i Gorice (neke utakmice je vodio pomočnik, ne znam koje). U 11. kolu gubi na Poljudu od Rijeke, a u 12. kolu gubi u Osijeku. U 13. kolu, u Koprivnici, Hajduk vodi novi trener, Mladen Karoglan. Leko je dobio otkaz i preuzeo Standard Liege. Hajduk je bio drugi na ljestvici kad je Leko dobio otkaz. Hajduk je danas drugi na ljestvici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...