Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, urosg3 said:

Dr Kon je danas višeznačan, pročitati sa pažnjom:
>>Klik!<<

Posebno je zanimljiv deo iz spojlera
 

  Hide contents

"Nema alternative, mi moramo da se otvorimo i da živimo, ako to ne budemo uradili, nećemo imati sredstava da očuvamo zdravstveni sistem. Mi smo iscrpeli mogućnsoti vezane za vanredno stanje", kazao je Kon.

 

 

Kon (pardon, con) artist, ali ovde je rekao istinu. Virus nije oslabio i ostale laži, nego jednostavno - ekonomija je u drastičnoj situaciji i ako se ovako nastavi, odneće živote. Pretpostavljam da je takođe bilo pritiska od vlasti, zbog predstojećih izbora. 

 

Posle se vlasti pitaju što im niko ne veruje kada menjaju priču svaki dan 

Link to comment
Share on other sites

Nisam doktor i ne mogu da tvrdim da je virus oslabio ili nije, ali mi se cini da je pre istina da su ponesto naucili o njemu i ukapirali kako da ga "lece". Takodje, mislim da je u pocetku odredjen broj ljudi umro izmedju ostalog zato sto su leceni preagresivno ili neadekvatno. Sad vec nesto i znaju o virusu pa je kao laksa situacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Coronavirus outbreaks climb at U.S. meatpacking plants despite protections, Trump order

 

Quote

But the number of coronavirus cases tied to meatpacking plants has more than doubled since then, topping 20,400 infections across 216 plants in 33 states, the Midwest Center for Investigative Reporting found.

 

https://www.usatoday.com/story/news/investigations/2020/06/06/meatpacking-plants-cant-shake-covid-19-cases-despite-trump-order/3137400001/

 

Nema kraja, nadam se da je virus oslabio i da ce biti manje smrtnih slucajeva... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, urosg3 said:

Dr Kon je danas višeznačan, pročitati sa pažnjom:
>>Klik!<<

Posebno je zanimljiv deo iz spojlera
 

  Hide contents

"Nema alternative, mi moramo da se otvorimo i da živimo, ako to ne budemo uradili, nećemo imati sredstava da očuvamo zdravstveni sistem. Mi smo iscrpeli mogućnsoti vezane za vanredno stanje", kazao je Kon.

 

 

Taj deo iz spojlera je savršeno OK i razumljiv.

 

Ono što je nerazumljivo zdravom umu je "Pobedli smo koronu, vraćamo se na staro kao da se ništa nije desilo."

 

Ukidaju se mere bez ikakvog pokrića, sere se u medijima i stvara slika da je sve gotovo, a daleko od toga da jeste.

 

Trebalo se nastaviti sa insistiranjem i poštovanjem najbitnijih mera profilakse, ali jbg, nailaze izbori i onda dolazimo do pobednika™®© nad kovidom, ko Sloba '99te nad NATO.

Edited by Laki21
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Na pitanje kada ćemo dalje popuštati mere, budući da je od danas na snazi okupljanje do 1.000 ljudi na otvorenom rekao je da više ne treba da bude ograničenja.

- Treba sve odmah da pustimo, da nema više nikakvih ograničenja. Da pustimo da se normalno održavaju svi sportski događaji, sve manifestacije... Pa danas treba i đaci da krenu u školu, doduše samo oni koji bi da popravljaju ocene. Jedino s koncertima treba sačekati do 15. juna. Ceo svet to radi, što bismo sad mi nešto kočili. Pustimo ljude da žive. Uz maske i rukavice, gde je to neophodno, za 14 dana bićemo bez korone, garantujem - kazao je za "Kurir".

2.6.

"PUSTIMO LJUDE DA ŽIVE!" Dr Tiodorović traži da ODMAH UKINEMO SVA OGRANIČENJA

 

Quote

Mere su dobrim delom ublažene, kako bi ljudi i ekonomija funkcionisali. Nismo rekli da sve mere moraju da se ukinu. Narod se previše opustio, a mi opominjemo, posebno kad su u pitanju stariji ljudi, maske za njih moraju u zatvorenom prostoru da budu obavezne, moramo da držimo rastojanje, peremo ruke - dodao je Tiodorović.

9.6.

Dr Tiodorović: U Beograd je DOŠLO 10.000 STUDENATA iz raznih krajeva, sigurno je da su i ONI DONELI VIRUS

  • Like 9
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nosenje maske na ovu sparinu u lose provetrenim prostorijama (posebno gsp) je pakao, nije prijatno i jasno mi je sto se smucilo ljudima, sigurno je to deo razloga sto se narod "raspustio" ali doslednost clanova kriznog staba je blamantna, kako neko da ih slusa kad sami sebe demantuju redovno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Provedoh par dana u Berlinu, neuobičajeno pust i tih... Što se maski tiče, u svim tržnim centrima, prodavnicama, prevozu, svaka jebena osoba je nosi... U ovolikom gradu. A da je smor, nervira me epski.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Stvarno je najbolje više ništa da ne pričaju, samo neka objave brojke. Situacija je rovita, ali su zato pušteni navijači na sportskim priredbama (što se pokazalo kao katalizator širenja virusa u svetu), plus pušteni studentski domovi gde su uslovi i bez epidemije loši. Samo neka ćute i nek nam daju cifre i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Don Laki Juan said:

Samo neka ćute i nek nam daju cifre i to je to.

 

Mislim da ni cifre nisu potrebne. Iskren da budem, prestao sam da ih pratim još odavno i zabole me uvo da li je danas bilo 63, 74 ili 32 slučaja. To ništa ne menja. Jedino sa čime se slažem sa SNStrukom jeste da ekonomija mora da radi jer smo zaista dosta gubili vreme i novac. Kad ne mogu da pomognu, neka lepu idu da hrane golubove u parku kao i svi ostali penzioneri i kraj priče.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Mislim da ni cifre nisu potrebne. Iskren da budem, prestao sam da ih pratim još odavno i zabole me uvo da li je danas bilo 63, 74 ili 32 slučaja. To ništa ne menja. Jedino sa čime se slažem sa SNStrukom jeste da ekonomija mora da radi jer smo zaista dosta gubili vreme i novac. Kad ne mogu da pomognu, neka lepu idu da hrane golubove u parku kao i svi ostali penzioneri i kraj priče.

 

Slazem se da su cifre trenutno bespotrebne. Nije kao da cemo uspeti da iskorenimo virus, a i ako se na neko vreme izgubi - uvek moze da se vrati. U situaciji u kojoj smo - ili je virus izgubio na potentnosti, ili su oni naucili kako da ga tretiraju, pa vise i nema teskih slucajeva - mozda je jedini relevantan pokazatelj broj pacijenata na respiratorima. Kad se taj broj poveca, znacemo da treba da preduzimamo neke ekstra mere. Ja jesam (bio) jako odgovoran, i ne mislim da je ovo maciji kasalj, ali poslednje dve nedelje mi ovo lici na situaciju koju imamo sa gripom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Slazem se da su cifre trenutno bespotrebne. Nije kao da cemo uspeti da iskorenimo virus, a i ako se na neko vreme izgubi - uvek moze da se vrati. U situaciji u kojoj smo - ili je virus izgubio na potentnosti, ili su oni naucili kako da ga tretiraju, pa vise i nema teskih slucajeva - mozda je jedini relevantan pokazatelj broj pacijenata na respiratorima. Kad se taj broj poveca, znacemo da treba da preduzimamo neke ekstra mere. Ja jesam (bio) jako odgovoran, i ne mislim da je ovo maciji kasalj, ali poslednje dve nedelje mi ovo lici na situaciju koju imamo sa gripom.

 

Meni je veći problem što celu priču ne vodi neko ozbiljan, već banda šalabajzera, neznalica, poltrona i politikanata. Prvo objašanjavaju da virus nije ništa i šalju u šoping, zatim prete grobljima, a onda se odjednom sve vraća u normalu kao da ničega nije ni bilo. Ne znam da li su odluke donosili u konsultaciji sa vidovitom Zorkom, loše prepisivali tuđe mere koje su pročitali na internetu, a brojke sa državnog sajta se baš i ne slažu. Ne znam ni šta se čude ove budale iz tzv. kriznog štaba i šta svaljuju krivicu na tzv. narod kada prosečan čovek ne može da se normalno informiše iz nekog državnog izvora jer maltene svakodnevno pristižu kontradiktorne informacije od jedne te iste ekipe. Ako neko od tzv. struke očekuje da ljudi nemaju pametnija posla u životu od guglanja, razdvajanja pouzdanih od nepouzdanih izvora, da idu na neki ubrzani kurs medicine i slično, onda se debelo prevario.

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Meni je veći problem što celu priču ne vodi neko ozbiljan, već banda šalabajzera, neznalica, poltrona i politikanata. Prvo objašanjavaju da virus nije ništa i šalju u šoping, zatim prete grobljima, a onda se odjednom sve vraća u normalu kao da ničega nije ni bilo. Ne znam da li su odluke donosili u konsultaciji sa vidovitom Zorkom, loše prepisivali tuđe mere koje su pročitali na internetu, a brojke sa državnog sajta se baš i ne slažu. Ne znam ni šta se čude ove budale iz tzv. kriznog štaba i šta svaljuju krivicu na tzv. narod kada prosečan čovek ne može da se normalno informiše iz nekog državnog izvora jer maltene svakodnevno pristižu kontradiktorne informacije od jedne te iste ekipe. Ako neko od tzv. struke očekuje da ljudi nemaju pametnija posla u životu od guglanja, razdvajanja pouzdanih od nepouzdanih izvora, da idu na neki ubrzani kurs medicine i slično, onda se debelo prevario.

slažem se. ostalo je da vidimo šta je ovde:
 

 

58 minutes ago, Asterion said:

 

Pametno. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...