Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

48 minutes ago, vanjabarsa said:

aha, ipak rekla/kazala .

Evo ga tekst gde direktno podrzavaju NRW predsednika vlade u njegovoj tiradi protiv virologa i epidemiologa (jer ne govore ono sto bi on hteo da cuje):

https://www.bild.de/politik/inland/politik-inland/drei-experten-drei-meinungen-wie-sehr-kann-man-sich-auf-unsere-virologen-verlass-70309712.bild.html

gde kao argument uzimaju stav profe-manekena iz Bona (koji je povezan s liberalima FDP) i pozivaju se na anonimne izvore koji su kao culi neke Angeline opaske u nekom uzem krugu lljudi.

 

Inace, Drosten, Kekule, Lauterbach, jedna profesorka iz Frankfurta, jedan profa iz Braunschweig-a i jos par njih koje sam licno slusala u raznim tv emisijama (virolozi i epidemiolozi, od kojih su neki radili jos na SARS epidemiji 2003.) - svi redom imalu isto misljenje s epidemioloske tacke gledista. Jedino profa-maneken, strucnjak za HIV, (kome je vlada NRW i ljudi oko FDP platila da odradi studiju koja ce podrzati njihov stav da treba otvarati privredu sto pre posto smo vec najgore pregrmeli) je drugacijeg misljenja (bio tog misljenja i kad sam ga prvi put gledala na tv krajem marta, kad je kritikovao sto su uvedene ostre mere - njegovo misljenje je bilo da je trebalo zatvoriti skole pa cekati 2 sedmice i videti kakvi su rezultati, pa onda preduzeti narednu meru i tako dalje - kao da ce virus da sedi i ceka da on prouci uticaj razlicitih faktora i pronadje koji je najefikasniji! dok on nauci svari o ovom virusu i njegovom sirenju bolje da mi lepo slusamo ljude koji se vec razumeju u tematiku, nek se on lepo vrati proucavanju HIV virusa). Sad se na to nadovezuju novinari pojedinih redakcija koji onda interpretiraju stvari kako im drago, tj. u zavisnosti ciji politicki stav podrzavaju.

 

 

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Constantin said:

U Nišu, šerpovanje na nivou, ali bakljada propala. Čak je predsednik opštine Palilula bio na "terenu" sa 40-ak "aktivista" bio u pripremi za bakljadu, ali su ih građani petardama rasterali. Bile su prisutni i live prenosu novinari JV...i sve je propalo.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=2663145187148159&ref=watch_permalink

 

 

Bravo Nišlijama, carevi. 👍👍👍👍

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, CheshireCat said:

 

Ali kad vidiš ekipu oko njega (ona astrološkinja i evo ova) jasno je da njega ne treba podržavati.

 

Ne znam ko je astroloskinja ali cim joj j eto zanimanje sto se mene tice moze da se goni u tri pizde materine (izvinjavam se na izrazu). 

Sarlatanska umetnost, kvazi nauka opovrgnuta vise puta apsolutno neoborivim cinjenicama sto kroz matematiku, sto kroz statistiku, sto kroz astronomiju,

i dalje nalazi put do ocajnih i lakovernih i u 21 veku. Ako nekoga zanima kao sto je mene zanimalo ima jako zanimljive studije o horoskopu i po kom principu to radi. 

 

Skoro mi je jedna zena (zanimljivo clan sns i njihov agitator) rekla kako ipak se treba posavetovati sa nekimastrologom pre donosenja 

odluka, ima tu nesto. A jedan poznanik koji se sa zenom bavi tim vradzbinama, mada vradzbine nisu naucno opovrgnute niti dokazane, mi je rekao 

da horoskop kaze da ce on imati troje zenske dece... cekam prvo pa musko da bude. 

 

Kako majku mu niko od tih prodavaca magle u retrogradnom Merkuru ne vide za 2020 pojavu korone? :whistling:

 

Ovo pisem iskljucivo za astrologiju, neke druge ezotericne dokazane stvari kako funkcionisu nemam pojma ni ja ni nauka, ali ne bi bilo 

bas normalno da poslanica u parlamentu stavi pored imena saljevacica strave, citacica iz dlana, pasulja i koski, provodadzika i ljubiteljka vlaske magije jer nece 

se baviti tim stvarima u parlamentu.

 

mada kad vidim ko nam je i kako porodio drzavu mozda ipak ima nesto u tom horoskopu...jeba nam majku 

 

 

Quote

 

Predrag Marković je po savetu astrologa tog jutra, tačnije usred noći – u 2.55 sati, ušao u zgradu bivše Savezne Skupštine kako bi Srbija zvanično nastala u znaku Lava i podznaku Raka, verujući da će to doneti bolju budućnost državi. Jedina osoba iz medija koja je imala tu privilegiju da ovekoveči ovaj događaj bio je Marko Đoković, fotoreporter lista „Press“, koji se u pravo vreme našao na pravom mestu:

„Došao je tačno u pet do tri, ušao na zadnji ulaz. Ne znam šta se dalje dešavalo unutra, samo se u jednom trenutku otvorio taj prozor i on je tu kao nešto gledao, vratio se unutra, zatvorio prozor, pojavio se auto i on je otišao. Prilično neobično. Čak je bilo i publike – dve devojke, koje su sa valjda vraćale iz grada, svo vreme su bile tu i gledale šta se dešava.“

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

U Nišu, šerpovanje na nivou, ali bakljada propala. Čak je predsednik opštine Palilula bio na "terenu" sa 40-ak "aktivista" bio u pripremi za bakljadu, ali su ih građani petardama rasterali. Bile su prisutni i live prenosu novinari JV...i sve je propalo.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=2663145187148159&ref=watch_permalink

 

 

Otišli ko popišani :classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, CLakiSH said:

 Nisam gledao Nestorovica ali citam da se zalaze za legalizaciju kanabisa.

Ovakvog si coveka Enemikse nasao da blatis.

Covjek se bukvalno sprda, nevjera sta se sve moze cuti od njega.

Sto kaze Stefi, mozda da ga ubace u rijaliti posle ovog?

Link to comment
Share on other sites

@wwww  kakvo je tvoje mišljenje ( iskreno slabo pratim medije) , 'oce li posle 6.5 da nam otvaraju "kavane". Ubi me ovo kuca- poso-kuca- 🚴 . Ako se ovo nastavi, bez problema mogu da se prijavim za olimpijske igre ili Tur de Frans  :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ja vec objasnila za koga je to rezervisano, mogu tacno na prste da izbrojim koliko ljudi van Srbije, znaci to ukljucuje par zemalja, ce me zagrliti kad me vide a i ja njih. I kao sto taj video objasnjava, to je intimni gest.

 

Pa valjda isto kao i ljubljenje kod nas, cak bih rekao da se vise ljudi ovde grli, nego kod nas ljubi, ali to je tu negdje.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam gde si vi toliko ljubite??? Kod mene u Novom Sadu nema toga, eventualno neki prijatelji ili rodbina koju dugo nisam video, i to je bas retko...isto vazi i za zagrljaj...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Akiro said:

Ovaj Nestorović je definitivno nenormalan. Trebalo bi da ga prihapse zbog izjava, koje će svu stoku potvrditi i dati joj povod da još više bude stoka. Na stranu teorije zavere i ostale gluposti, ali on ljude navodi na zabludu da je sve gotovo i da se može maltene šta se hoće i kako se hoće.

Ne vredi, on uvek može da se izvadi na neuračunljivost. Ne zajebavam se. Signor Milano je definitivno prolupao.

 

1 hour ago, Constantin said:

U Nišu, šerpovanje na nivou, ali bakljada propala. Čak je predsednik opštine Palilula bio na "terenu" sa 40-ak "aktivista" bio u pripremi za bakljadu, ali su ih građani petardama rasterali. Bile su prisutni i live prenosu novinari JV...i sve je propalo.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=2663145187148159&ref=watch_permalink

 

 

Neuspela bakljada naprednjaka na Paliluli

Kapa dole i dubok naklon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam preko Vibera da šaljem link sa akcijom Nišlija rodbini i prijateljima, koji stanuju u zgradama prigodnim za bakljade. Da vide kako treba da se reaguje. Koliko vidim to se ionako stoka skupljena sa konca i konopca šalje na tuđe zgrade, u kojima ne stanuju i sa kojima nemaju veze te nemaju ni ikakvo pravo pristupa istima tokom policijskog časa. Sasvim legitimno je da se spreči njihov ulaz. A i da ima u zgradi kojim slučajem njihov simpatizer ne treba mu dopustiti da ih pusti da uđu, zabranjena su okupljanja preko 2 osobe, a tek ne da dolaze u "goste" u tuđe solitere. I sve uredno snimati mobilnima u HD rezoluciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Dies at the End said:

@wwww  kakvo je tvoje mišljenje ( iskreno slabo pratim medije) , 'oce li posle 6.5 da nam otvaraju "kavane". Ubi me ovo kuca- poso-kuca- 🚴 . Ako se ovo nastavi, bez problema mogu da se prijavim za olimpijske igre ili Tur de Frans  :D

Ne. Previse je rizicno. Ne mozes drzati ljude na bezbednom rastojanju. Verovatno ce ugostiteljstvo morati da smisli neki drugaciji model poslovanja ako zele da prezive i ponovo rade.

 

Ja ocekujem da u istocnoj Nemackoj (osim Berlina) dozvole vise stvari da se vrate u normalu posto je kod njih broj novih slucajeva u poslednjih 7 dana izuzetno mali (na generalno mali ukupni broj inficiranih), pa ce za one nove koji se pojave moci da uprate kontakte, izoluju ih i testiraju. Kod vas u Hessenu (kao i u S-H, R-P) vidim da ima oblasti s vrlo malo inficiranih, mozda tu olabave poprilicno, ali ne verujem da ce otvarati bas kafane i slicno.

Verujem da ce u Bavarskoj da drze najstroze mere najduze, teoretski bi i u B-W, kao i NRW,  takodje to trebalo da rade, ali nas predsednik vlade (plus FDP) insistira (previse histericno) na sto brzem otvaranju. Verovatno bi i Hamburg morao da bude malo pazljiviji (ne videh da li su danas anarhisti pravili frku), kao i Saarland (oni moraju da koordiniraju s najgore pogodjenim delovima Francuske preko granice).

 

Cekam da vidim studiju iz Heidelberga o zaraznosti dece. To bi moglo da da neke korisne informacije za otvaranje vrtica i skola (sve ce to morati da bude vrlo pazljivo isplanirano, s mnogo manje dece po prostorijama) - sigurno se nece vratiti u normlu, ali ce makar malo pomoci deci da predju neko gradivo i da malo rasterete roditelje.

 

Imam utisak da ce negde od juna dozvoliti neke turisticke aktivnosti, ali u okviru Nemacke, mozda i samo u okviru pokrajina u kojima ljudi zive (da se izbegne prenosenje zaraze u one pokrajine koje su do sada bolje prosle, kao npr. istocna Nemacka, obala Baltika). Za Uskrs je npr. R-P aktivno odvracao narod iz NRW da krece u njihovom pravcu na odmor (taman su ljudi stavili epidemiju pod kontrolu), odvrcani su ljudi da idu u svoje vikendice na Eifelu,  M-V je cak zabranio turistima da dolaze kod njih, cak i u svoje vikendice (cini mi se da su slicno  i Holandezi bili zabranili svom narodu da ide u vikendice na obali). Verujem da ce morati da smisle nacin da smanje broj turista bar na polovinu, ako ne i na cetvrtinu uobicajenog broja. Austrijanci nesto pricaju da bi rado videli neke turiste, ali iz drzava koje su stavile epidemiju pod kontrolu, sto bi znacilo iz Nemacke.

 

Bilo bi dobro kad bi se R0 jos smanjio. U tom slucaju bi se moglo malo vise olabaviti, a ako uskoro konacno i ta aplikacija zazivi mozda i ugostiteljstvo ponovo proradi. Za privredu bi mnogo znacilo kad bi se situacija i po ostlim EU zemljama stabilizovala i roba ponovo nesmetano mogla da cirkulise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne vredi, on uvek može da se izvadi na neuračunljivost. Ne zajebavam se. Signor Milano je definitivno prolupao.

 

 

Neuspela bakljada naprednjaka na Paliluli

Kapa dole i dubok naklon.

Jel vidiš ti moj druže forumski Vaso ko nas vodi u Nišu. Ne umeju jednu bakljadu da organizuju, a treba da vode grad od 250 000 stanovnika, kome gravitira 2,5 miliona ljudi. Nije onda čudo što je polovina preminulih i zaraženih upravo u Nišu, a o ekonomskom prosperitetu, ustupanju aerdroma i slični dodvoravanja Vrhovnom da ne pričamo...

 

Фотографија корисника Srdjan Nonic

 

Фотографија корисника Srdjan Nonic

 

 

Фотографија корисника Srdjan Nonic

 

Фотографија корисника Srdjan Nonic

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Jel vidiš ti moj druže forumski Vaso ko nas vodi u Nišu. Ne umeju jednu bakljadu da organizuju, a treba da vode grad od 250 000 stanovnika, kome gravitira 2,5 miliona ljudi. Nije onda čudo što je polovina preminulih i zaraženih upravo u Nišu, a o ekonomskom prosperitetu, ustupanju aerdroma i slični dodvoravanja Vrhovnom da ne pričamo...

 

Vidim i mnogo mi je žao zbog toga. Znaš odakle mi je deda, pa mi je zato i mnogo više žao. Kada ste na Paliluli oterali bagru, pokazali ste ono južnjačko srce koje volim - kao društvo ste super, ali kad vas neko očepi, onda pokažete i zube koji umeju da snažno ujedu. Uzgred, moja gospođa ima direktne pretke iz Niša i kaže da joj je drago što je možda i neki njen daleki rođak oterao fekalije nazad u kanalizaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...