Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Kad razmislim nije mu losa ova fora/taktika sa panikom i bacanjem rovca.
Sutra svi nagrnu u markete, bude guzva, histerija... Onda on u utorak izilazi na konferenciju, sav ljut, da vice i dere se na nas, i onda kaze da, posto nismo dobri, mu ne preostaje nista drugo nego da nas zakljuca 24h, ali da za pocetak prodavnice i apoteke ostanu otvorene. Uz upozorenje, ako zloupotrebljavamo taj jedan izlazak iz kuce onda ce jos strozije da budemo kaznjeni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:

Kad razmislim nije mu losa ova fora/taktika sa panikom i bacanjem rovca.
Sutra svi nagrnu u markete, bude guzva, histerija... Onda on u utorak izilazi na konferenciju, sav ljut, da vice i dere se na nas, i onda kaze da, posto nismo dobri, mu ne preostaje nista drugo nego da nas zakljuca 24h, ali da za pocetak prodavnice i apoteke ostanu otvorene. Uz upozorenje, ako zloupotrebljavamo taj jedan izlazak iz kuce onda ce jos strozije da budemo kaznjeni

Pa šta da radimo da se veliki vođa ne nervira? Neka kaže da li hoće da mu mazimo đokicu, da skinemo gaće da nas kolektivno naguzi, da svako ulovi po jednog gastarbajtera ili nešto deseto? Njega bi trebalo strpati u ludaru sa 24h lockdownom i da može da piki i kaki jednom u pet dana.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma šta kukate...nedisciplinovani ste, naljutili ste Knjaza i eto, ali ne znate šta je disciplina, evo jednog primera:

Quote

Kad smo kod discipline i samoizolacije, japanski poručnik Hiro Onoda se 1944. godine za vreme WWII sakrio u šumi na ostrvu Lubang da bi nastavio da se bori protiv saveznika, poštujući naredbu pretpostavljenih da predaja nije opcija. Za njega se rat završio 1974. godine kada je i prvi put izašao iz šume.

Njemu je stalo do vas, shvatite....:default_coffee:

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sunshine State said:

Manje-vise za brasno, ali moja mama mora redovno da kontrolise jedan parametar kao prevenciju mozdanog udara. Zvala sam bolnicu, kazu ne moze, nikog ne primaju, njen lekar kaze "pa nek izvadi negde krv" - gde, kad ne date penzionerima nos da promole van kuce?

I sad cu je cuvati od corone, a ne daj Boze moze umreti od sloga....

 

Ovo je vezano za zakljucavanje penzionera u kuce, uopsteno

 

 

Ne znam gde živiš i da li imaš tu opciju ali kod mene imaju laboratorije koje šalju ljude na kućnu adresu da ti izvade krv a kasnije ti donesu i rezultate. 

 

Raspitaj se malo, možda i u tvom kraju ima takva mogućnost.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 29.05.1991 said:

 

Ne znam gde živiš i da li imaš tu opciju ali kod mene imaju laboratorije koje šalju ljude na kućnu adresu da ti izvade krv a kasnije ti donesu i rezultate. 

 

Raspitaj se malo, možda i u tvom kraju ima takva mogućnost.

 

 

 Da li rade laboratorije tj. terenski izlasci zaposlenih u istim, tokom policijskog časa koji traje 24h?

Link to comment
Share on other sites

Ja sutra moram u potragu za brasnom. Pri kraju sam i sa uljem i jos nekim stvarima koje su postale deficitarne. Nisam ulazio u ducane nekoliko dana, pojma nemam kakva je situacija. Neki dan sam vidio kolone ispred ulaza u supermarkete, odstojanje od 2m. Izgleda pustaju samo odredjeni broj unutra da izbjegnu kontaminaciju. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Honey Badger said:

Ja sutra moram u potragu za brasnom. Pri kraju sam i sa uljem i jos nekim stvarima koje su postale deficitarne. Nisam ulazio u ducane nekoliko dana, pojma nemam kakva je situacija. Neki dan sam vidio kolone ispred ulaza u supermarkete, odstojanje od 2m. Izgleda pustaju samo odredjeni broj unutra da izbjegnu kontaminaciju. 

 

 

Ne mora da znaci. Ja dosao do LIDL-a pred otvaranje u 8h ujutru. Kolona ljudi. Stanem zadnji mislim se lele nema nikad da udjem, kad oni pustili sve. 

 

Link to comment
Share on other sites

Trampa lekari uspeli da nahvataju i ubede da produzi preporuku o social diistancing do 30.4. (mogu misliti sta su sve morali da mu napricaju da budalu ubede). Pomenuo je da su imali neke modele koji pokazuju da moze da umre 100000 ili sve do 2 miliona Amera, plus mu je kao neki prijatelj zavrsio u bolnici na intenzivnoj (mozda su mu pustili i neki snimak iz bolnice i predocili statistiku za njegovu starosnu dob).

Naravno, on je sve to predstavio kao njegov doprinos i viziju, i kako je on to od samog pocetka govorio, ali ga mangupi (demokrate i CNN) ne slusaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Ne mora da znaci. Ja dosao do LIDL-a pred otvaranje u 8h ujutru. Kolona ljudi. Stanem zadnji mislim se lele nema nikad da udjem, kad oni pustili sve. 

 

 

Nisu te kolone bile pred otvaranje, vidio sam to kasnije, uveliko je sve radilo. 

 

Vidjecu sutra sta me ceka. :classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Ne bih ja bio zabrinut zato sto je Shizoje to vcrs najavio,vec zato sto su mi nekim drugim kanalima ljudi rekli tu informaciju. 

 

Ne dovodim ja to u pitanje, samo na koji nacin on misli da na'rani 6 i po miliona ljudi u toj situaciji? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

 

U  Lombardiji ovih dana umire ješto tipa 60% više ljudi nego u istim danima 2019, 2018...  Šta, ubijaju dodatnih 100 ljudi dnevno, samo da "dokažu" postojanje virusa?

 

 

Inate se Titu.

 

2 hours ago, Constantin said:

.... ako imaš testove...

 

...ili si baš potpuni retard.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Pa šta da radimo da se veliki vođa ne nervira? Neka kaže da li hoće da mu mazimo đokicu, da skinemo gaće da nas kolektivno naguzi, da svako ulovi po jednog gastarbajtera ili nešto deseto? Njega bi trebalo strpati u ludaru sa 24h lockdownom i da može da piki i kaki jednom u pet dana.

 

 

Edited by VoodooDerina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Ja sutra moram u potragu za brasnom. Pri kraju sam i sa uljem i jos nekim stvarima koje su postale deficitarne. Nisam ulazio u ducane nekoliko dana, pojma nemam kakva je situacija. Neki dan sam vidio kolone ispred ulaza u supermarkete, odstojanje od 2m. Izgleda pustaju samo odredjeni broj unutra da izbjegnu kontaminaciju. 

 

Nemam pojma, ja bila danas u prodavnici, pun parking ali nema nesto guzve u prodavnici, ustvari relativno prazno za vikend. 

 

53 minutes ago, wwww said:

Trampa lekari uspeli da nahvataju i ubede da produzi preporuku o social diistancing do 30.4. (mogu misliti sta su sve morali da mu napricaju da budalu ubede). Pomenuo je da su imali neke modele koji pokazuju da moze da umre 100000 ili sve do 2 miliona Amera, plus mu je kao neki prijatelj zavrsio u bolnici na intenzivnoj (mozda su mu pustili i neki snimak iz bolnice i predocili statistiku za njegovu starosnu dob).

Naravno, on je sve to predstavio kao njegov doprinos i viziju, i kako je on to od samog pocetka govorio, ali ga mangupi (demokrate i CNN) ne slusaju.

Nije mi jasno zasto se bavite ovakvim spekulacijama. Tramp je prethodno govorio da se nada da do sredine aprila moze da se spusti lockdown, i svakom razumnom je jasno zasto i to govori i zasto je to hteo.

Trampov posao nije da bude Vucic pa da dize paniku, nego upravo suprotno - da je spusta. A uz to, on u US i nema moc da tako nesto odluci samostalno, osim ako nece da pocini politicko samoubistvo.

Drugo, taj model je bio sa odredjenim predpostavka, kao moguc, a ne kao sigurnost. To sto mediji malo preprave sta je receno, da zvuci malo drugacije...

 

Malo mi bezveze to izmisljanje sta je Milenija sapnula Trampu u prolazu....ili ko god.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Nije mi jasno zasto se bavite ovakvim spekulacijama. Tramp je prethodno govorio da se nada da do sredine aprila moze da se spusti lockdown, i svakom razumnom je jasno zasto i to govori i zasto je to hteo.

Trampov posao nije da bude Vucic pa da dize paniku, nego upravo suprotno - da je spusta. A uz to, on u US i nema moc da tako nesto odluci samostalno, osim ako nece da pocini politicko samoubistvo.

Drugo, taj model je bio sa odredjenim predpostavka, kao moguc, a ne kao sigurnost. To sto mediji malo preprave sta je receno, da zvuci malo drugacije...

 

Malo mi bezveze to izmisljanje sta je Milenija sapnula Trampu u prolazu....ili ko god.

Ja sam slusala Trampa direktno (i prethodnih dana, a i nocas), kao i Dr Fauci-a, koji pokusava da koriguje gluposti koje Tramp izvaljuje. Ne trebaju mi novinari da mi interpretiraju ono sto cujem.

Ako si ti republikanac i Trampov glasac i ako si zadovoljna Trampom i njegovim radom - ja nemam komentar, tvoja stvar. Ali dozvoli da ja imam misljenje o onom sto cujem.

 

A drugo, naravno da je model radjen s odredjenim pretpostavkama (i nema drugog nacina kad se ovo prvi put desava). A Britanci su takodje modelovali moguce scenarije i predvideli u najgorem slucaju pola miliona Britanaca i 2 miliona Amera mrtvih od ovog virusa ako se nista ne preduzme. Tako da ovo sto su Ameri modelirali se poklapa s onim sto su Britanci modelirali za USA.

Kao sto si rekla model je zasnovan na nekim pretpostavkama. A sta ako je model bio konzervativan? Pre neki dan sam citala neku analizu situacije u Koreji, i kako se na osnovu njihovih podataka (i vrlo opseznog testiranja) od pre nekih par nedelja smatralo da je smrtnost 0,6% (tako nekako), ali da najnoviji podaci podizu ovo na nekih 1,4% ili slicno, pri cemu ekstrapolacija pokazuje da smrtnost moze ici i do 2%!

2% od 330 miliona stanovnika USA je 6 i po miliona (ako uzmemo da se samo 60% zarazi - to je gotovo 4 miliona mrtvih)! Inace, ako je smrtnost 0,6% - to je 2 miliona mrtvih (verovatno odatle potice cifra koju je Tramp nocas pomenuo kao najgori scenario).

 

I naopako ako vam politiku zemlje kreira Melanija koja sapne nesto Trampu u prolazu. Imate srece sto jos uvek ima nekih ljudi oko Trampa koji uspevaju nekako da nadju nacin da ga zauzdaju i sprece da nacini ogromnu stetu (u ljudskim zivotima).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, wwww said:

 

Ako si ti republikanac i Trampov glasac i ako si zadovoljna Trampom i njegovim radom - ja nemam komentar, tvoja stvar. Ali dozvoli da ja imam misljenje o onom sto cujem.

 

 

Nisam republikanac, gde sam zadovoljna Trampovim radom, znam da kazem a gde nisam isto znam da kazem. Nema potrebe za takvim podmetanjem.

 

24 minutes ago, wwww said:

 

 

I naopako ako vam politiku zemlje kreira Melanija koja sapne nesto Trampu u prolazu. Imate srece sto jos uvek ima nekih ljudi oko Trampa koji uspevaju nekako da nadju nacin da ga zauzdaju i sprece da nacini ogromnu stetu (u ljudskim zivotima).

Ja upravo upozorih da se ne razmislja kao da Melanija sapne nesto u prolazu i to kreira sta Tramp radi.

US tako ne funkcionise, kao sto ne funkcionise kako ti opisujes u boldu. Kao neki ljudi zauzdavaju Trampa, a on bi napravio katastrofu...

 

Mislim bilo bi korisno skontati da US nije Srbija, Tramp nema te ingerencije, niti moze da ih dobije. Svaki predsednik je relativno - zauzdan. kljucna rec je relativno. 

 

Mislim sta ako je model los, sta ako umre 2-4-6 miliona. Pa da li stvarno Tramp moze da naredi virusu kako da se ponasa? Da li stvarno moze da predvidi kako jedna ovakva pandemija ide? Pa on ne moze da naredi nista ni guvernerima, svaki radi sta hoce.

 

Edit: kritikujete ovde Vucica za dizanje panike i dramu, a onda Trampa kritikujete zbog nedovoljno panike i drame....a zakljucak je "ma oni su isti". Meni to nelogicno.

Edited by Angelia
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...