Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

24 minutes ago, Sunshine State said:

Vec sam pisala, bar za moj grad - ljudi su izuzetno disciplinovani, cujem od prijatelja iz nekih drugih gradova po Vojvodini da je slicno...na koga se onda dere, ko nije disciplinovan, gde su ti toliki neposlusnici koji ce srusiti celu koncepciju spasavanja?

Kakva je sutuacija po vasim gradovima, bar ono sto se moze videti?

 

Mi, Vojvođani, smo oduvek bili gospoda za "one" druge :classic_biggrin:

 

Šalim se, kontam da je mislio na ponašanje kao u Novom Pazaru. Mada u Beogradu živi maltene trećina stanovništva Srbije i može se naći na svakojake karaktere i entitete.

 

Kod mene, osim incidenta kad se skupila rulja ispred pošte da podigne socijalnu pomoć pre neki dan, nisam primetio nikakve gužve i nepoštovanje odstojanja, naprotiv. Doduše ne krećem se puno, pretpostavljam kao i većina, ali sve vreme koje sam proveo po prodavnicama ljudi se ponašaju kulturno i uviđavno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Green23 said:

Eto, skupili se, da ga narod ne bi zaboravio, kako to misliš da lekari svaki dan od 15h budu, a njega da nema. Još su i Gocili i izlečena Barbara tu ❤️

 

Mozda sam naivan, ali mislim da kod ljudi od tog sitnog politicarenja u ovakvoj situaciji moze samo da napravi suprotan efekat od zeljenog.

Link to comment
Share on other sites

Da za trenutak napustimo priču o TV obraćanju psihopata.
Evo jedan zanimljiv klip o posmatranju "rasta" i očekivanjima "zaravnavanja"... Mislio sam da ga pošaljem u onaj "naučniji" topik, ali na kraju stavljam ovde.



Sent from 127.0.0.1

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BojanaCZV said:

Inace, meni on dize nevidjenu paniku.

 

U jednom momentu je izgovorio da cemo imati i 500 obolelih dnevno, ne dao Bog.

Pa to je mogucnost. Ne znam koliko realna, ali jeste mogucnost. Portugal, koji ima 10 miliona stanovnika je danas imao 726 novih zarazenih. Austria 733...

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Goca je majstor.
Svako pitanje se svodi na ovo: evo jedan penal predsednice da vi mozete reci da ste najveci car.u borbi protiv korone i da imate najvise poena do sada od svih takmicara.
 
A sta je ovo da smo maznuli CG respiratore, nisam to upratio, sta je bilo, prvi put cujem na ovoj presici.?
Niste maznuli, nego je CG ranije pogodila tu kupovinu, a medjuvremenu doslo do zabrane izvoza.
Mediji izleceli sa naslovom, posle sve ispeglano.
Ali mora psiho da izbaci pilece grudi.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

I da uredba jos nije doneta*, ako nije doneta onda je sasvim moguce da imas visoke racune moze ce uredba biti retroaktivna sto je pravni problem ali trebalo bi da bude, jer nisu ljudi krivi sto vlast nije reagovala na vreme:

https://www.npr.org/2020/03/19/818192535/burr-recording-sparks-questions-about-private-comments-on-covid-19

 

*uredba o besplatnom testiranju je doneta a to nije isto.

 

 

Ja sve uredno postovala o tome:

https://www.ahip.org/health-insurance-providers-respond-to-coronavirus-covid-19/

 

U to su usli i Medicare/Medicaid.

A koliko ima bez osiguranja, se zna, oni idu u bolnice koje moraju da ih prime u ER - bez obzira sto ne mogu da plate. Izmedju ostalog u to su umesale individualne drzave, da pokrivaju na lokalnom nivou.

 

Ova uredba je generalno namenjena kao paket pomoci za ekonomiju, a ne za besplatno lecenje. Znaci ovo sad znaci, da ce drzava da nadoknadi osiguranjima

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

 

Šalim se, kontam da je mislio na ponašanje kao u Novom Pazaru.

 

 

Jel to u istom onom Novom Pazaru koji je preko javno medija predao u ruke onom mafijaskom islamisti Zukorlicu? Sto ne sme da imenuje, nek kaze javno

sta se sad usrao ko sisica? jedini covek koji sme da spomene Kosmajca a vamo ne sme da etiketira Zukorlica...

 

Naravno naivno sam pomislio jer uvek nekako pre vidim makar zrnce dobrote u ljudima nego njihovu zlobu da ova posast koja je zadesila ceo svet pa i Srbiju nece biti iskoriscenja

za lecenje frustracija i dubokih kompleksa. Dve nedelje su izdrzali sa manjim incidentima na koje sam mogao da zazmurim. Od koga je i dosta je. 

 

p.s. nadam se da neko hvata beleske sta onaj nesrecni Nestorovic lupeta svakodnevno po Kuririma pa da kad ovo zlo prodje

odgovara za svoja zlodela. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam na koji topik da ostavim ovaj post i da li u ovom trenutku..

Ovo je slika ciji je autor Hieronymus Bosch. Nastala je oko 1500-te godine i danas se nalazi u Muzeju del Prado u Madridu. Zove se "Vrt zemaljskih uzitaka"

1280px-The_Garden_of_Earthly_Delights_by

Zapravo se sastoji od tri platna.Ako gledate u ova platna dovoljno dugo,ona pocinju da pricaju pricu. 

Na prvom platnu vidimo Adama i Evu u raju,ptice lete u daljini,tu su slonovi i zirafe i nesto religijske ikonografije.
Drugo platno je ono na kojem stvari pocinju da bivaju interesantnije. Smrtni gresi pocinju da se ukazuju na slici,vidi se pretrpanost ljudske populacije,prikazani su razvratnost i neumerenost.
Poslednje platno,koje je najvise nalik nocnoj mori,predstavlja devijantni,dekadentni i spaljeni pejzaz. Raj na zemlji koji je propao i unisten.

Ne mogu da se ne zapitam,u svetlu brzih klimatskih promena,unistavanja planete od strane coveka,brisanja citavih eko-sistema u okeanima i na kontinentima - da li smo mi,kao ljudski rod,kao civilizacija vec zakoracili ka uzasu sa treceg platna? Da li je ova pandemija poslednja opomena celokupnom covecanstvu da se osvesti i promeni delovanje?

Nisam nikada bio pristalica nikakvih teorija zavere,ni globalnih,a jos manje nasih,lokalnih. Ipak,pomalo je zastrasujuca cinjenica da je jedan slikar sa prelaska iz 15-og u 16-ti vek video nesto sto mi ne vidimo. Ili vidimo,ali ne reagujemo.
To je jos gore.

Izvinite na offu.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu mediji izleceli vec direktor RFZO
Klasicna laz da se skrene tema sa afera ministra zdravlja.
 
Ali su mediji ti koji treba da provjere neke informacije a ne da odmah imaju bombastican naslov.
A naravno da se skrece paznja.
Zao mi je sto ce svi ovi uplaceni milioni pomoci opet da se podijele za opremu djece ministara a ne doktora i sestara.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste upratili kad kaze da nije zvao ni jednom ovog doktora za svoje prijatelje koji su na respiratorima i kojih ima dosta i medju kojim ima osnivaca SNSa? E sad zlonamerni bi rekli da se vrhuska SNS nije bas pridrzavala svih smernica i ogranicenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CLakiSH said:

Jeste upratili kad kaze da nije zvao ni jednom ovog doktora za svoje prijatelje koji su na respiratorima i kojih ima dosta i medju kojim ima osnivaca SNSa? E sad zlonamerni bi rekli da se vrhuska SNS nije bas pridrzavala svih smernica i ogranicenja.

Kokeza bio na sastanku UEFA u Milanu i zakacio virus

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Angelia said:

Ja sve uredno postovala o tome:

https://www.ahip.org/health-insurance-providers-respond-to-coronavirus-covid-19/

 

U to su usli i Medicare/Medicaid.

A koliko ima bez osiguranja, se zna, oni idu u bolnice koje moraju da ih prime u ER - bez obzira sto ne mogu da plate. Izmedju ostalog u to su umesale individualne drzave, da pokrivaju na lokalnom nivou.

 

Ova uredba je generalno namenjena kao paket pomoci za ekonomiju, a ne za besplatno lecenje. Znaci ovo sad znaci, da ce drzava da nadoknadi osiguranjima

 

Prilicno nedefinisano npr neke osiguravajuce kuce kaze da ce ukinuti copay, ne kazu na koji period se to tacno odnosi, npr ako su nekom vec poslali racun da li isti je vazeci ili nije? Zato sam i pomenuo drzavnu uredbu koja ce to lepo da definise pogotovo sto drzava ce subvencionisati troskove. 

 

Npr neko je bio lecen u februaru njemu je sigurno stigao racun i za testiranje, i za lecenje zar ne? Dakle tesktovi o visokim racunima nisu uopste nemoguci negde jeste bio fake news ali negde nije mislim da je neki lik gostovao na Fox-u koji je sa cerkom smesten u prisilni karantin po povratku iz Kine i dobio je racun za testiranje i preglede, dobra stvar oboje su negativni, racun bas nije mali. Bolnica je posle medijske frke izjavila da je greska u pitanju, klasican APP metod (ako prodje prodje) e zbog toga lepo mora jasna uredba sta se sme a sta ne. 

 

Ovo na majke mi macku u rep.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Crni Bombarder said:

Razmisljao sam na koji topik da ostavim ovaj post i da li u ovom trenutku..

Ovo je slika ciji je autor Hieronymus Bosch. Nastala je oko 1500-te godine i danas se nalazi u Muzeju del Prado u Madridu. Zove se "Vrt zemaljskih uzitaka"

1280px-The_Garden_of_Earthly_Delights_by

Zapravo se sastoji od tri platna.Ako gledate u ova platna dovoljno dugo,ona pocinju da pricaju pricu. 

Na prvom platnu vidimo Adama i Evu u raju,ptice lete u daljini,tu su slonovi i zirafe i nesto religijske ikonografije.
Drugo platno je ono na kojem stvari pocinju da bivaju interesantnije. Smrtni gresi pocinju da se ukazuju na slici,vidi se pretrpanost ljudske populacije,prikazani su razvratnost i neumerenost.
Poslednje platno,koje je najvise nalik nocnoj mori,predstavlja devijantni,dekadentni i spaljeni pejzaz. Raj na zemlji koji je propao i unisten.

Ne mogu da se ne zapitam,u svetlu brzih klimatskih promena,unistavanja planete od strane coveka,brisanja citavih eko-sistema u okeanima i na kontinentima - da li smo mi,kao ljudski rod,kao civilizacija vec zakoracili ka uzasu sa treceg platna? Da li je ova pandemija poslednja opomena celokupnom covecanstvu da se osvesti i promeni delovanje?

Nisam nikada bio pristalica nikakvih teorija zavere,ni globalnih,a jos manje nasih,lokalnih. Ipak,pomalo je zastrasujuca cinjenica da je jedan slikar sa prelaska iz 15-og u 16-ti vek video nesto sto mi ne vidimo. Ili vidimo,ali ne reagujemo.
To je jos gore.

Izvinite na offu.

Ne bih da ti kvarim sneska, ali citav Boschov rad je ovakav. Prikaz greha i gresnika i kazna za njih iz hriscanske perspektive tadasnjeg doba. Omiljen u crkvenim krugovima jer je plasio narod svojim slikama, a voli crkvena i svaka druga vlast da se

narod boji odvajkada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CLakiSH said:

Ne bih da ti kvarim sneska, ali citav Boschov rad je ovakav. Prikaz greha i gresnika i kazna za njih iz hriscanske perspektive tadasnjeg doba. Omiljen u crkvenim krugovima jer je plasio narod svojim slikama, a voli crkvena i svaka druga vlast da se

narod boji odvajkada.

Ne kvaris nista i hvala na pojasnjenju.
Znam da mu je to cest motiv,ali ova slika je bas onako..aktuelna. Mozda vise nego druge. Zato me intrigira vec godinama unazad. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...