Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Mnogo je bolje čuti doktore i ćao... Od prvog dana novinari dominiraju sa glupim pitanjima, kako koji dan sve više briljiraju... Pitanjem o snegu i virusu pre par dana napraviše da je sneg maltene otrovan... Znajući narod po Srbiji, šta god da je oko toga rečeno raširilo se među narodom onako kako je to narod hteo da čuje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CLakiSH said:

Je li on stvarno mislio da ce mu doktori odgovoriti na ovo pitanje o drzavnom kriminalu?

Sta bi ti, da budete lepsi od BG?

Eeeeee

Jes vala, pravo veliš...imao bi naš Gradonačalnik da se samoubije ako ga još jednom bude Knjaz kritikovao...

Spoiler

 

 

 

 

 

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A 17-year-old boy in Los Angeles County who became the first teen believed to have died from complications with covid-19 in the U.S. was denied treatment at an urgent care clinic because he didn’t have health insurance, according to R. Rex Parris, the mayor of Lancaster, California. Roughly 27.5 million Americans—8.5 percent of the population—don’t have health insurance based on the latest government figures.

 

https://gizmodo.com/teen-who-died-of-covid-19-was-denied-treatment-because-1842520539?utm_campaign=socialflow_gizmodo_twitter&utm_source=gizmodo_twitter&utm_medium=socialflow

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Kuckari mi idu na zivce, alo bre izvedi ga ispred zgrade nek odradi to sto ima i mrs kuci, a ne da obidjes ceo kraj plus ni jednog nisam video sa maskom!?! Okej maska nije neka zastita ali ako kijas ili naletis na nekog ko kija pomaze. Jok, subi dubi da boli me qrac za druge.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Danas je osudjen prvi covek, na tri godine zatvora, zbog krsenja samoizolacije. Nakon toga jedan na dve i jedan na dve i po.

 

Odbrana osudjenog, ovog prvog, kaze da je u zemlju usao pre vladine objave o obaveznoj samoizolaciji od 14 dana, i da mu niko nije saopstio mere. Ako je to tacno, covek ce da odlezi par meseci dok traje vanredno stanje, a onda ce da osuri nas gradjane od novcane kazne kada bude tuzio drzavu. 

 

Nesto za razmisljanje...

 

EDIT: Ne postoji ni jedan razlog za totalni lockdown, osim da bi mozda predsednik sa zadovoljstvom svrsio od srece. Ono sto ja vidim na ulici je da su gradjani izuzetno disciplinovani i nose maske i drze odstojanje. Cak nema nigde guzve sem u posti, gde postoji nervoza.

 

Ali, aj da vidimo sta ce diktator da saopsti.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

A 17-year-old boy in Los Angeles County who became the first teen believed to have died from complications with covid-19 in the U.S. was denied treatment at an urgent care clinic because he didn’t have health insurance, according to R. Rex Parris, the mayor of Lancaster, California. Roughly 27.5 million Americans—8.5 percent of the population—don’t have health insurance based on the latest government figures.

 

https://gizmodo.com/teen-who-died-of-covid-19-was-denied-treatment-because-1842520539?utm_campaign=socialflow_gizmodo_twitter&utm_source=gizmodo_twitter&utm_medium=socialflow

 

Kazu ukupan racun za lecenje moze da dostigne i 34 000 doloresa.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Kazu ukupan racun za lecenje moze da dostigne i 34 000 doloresa.

 

Naravno da ne moze kad je lecenje od korone besplatno, tj drzava pokriva sve troskove. Necemo valjda opet o teme po hiljaditi put raspravljati? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Coronavirus Hazard Pay 2020: 10 Companies Paying Employees More for Working During Pandemic

 

Zanimljive pojave, da kompanije podrzavaju svoje radnike u ovim teskim momentima. Rekao bih i pravi nacin da se pomogne porodicama u ovim teskim trenucima. Jasno je da su mnogi biznisi, posebno restorani, ostali bez posla, a da njihovi troskovi odrzavanja i dalje postoje. Mnogi restorani su se prebacili na home delivery services i na taj nacin zadrzavaju svoje radnike na plati.

Glupo bi bilo ocekivati da u ovim nenormalnim uslovima svi zadrze svoj biznis, a time i poslove. :)

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, A sad said:

 

Naravno da ne moze kad je lecenje od korone besplatno, tj drzava pokriva sve troskove. Necemo valjda opet o teme po hiljaditi put raspravljati? 

 

To izgleda jos nije izglasano ovo jeste:

https://www.healthaffairs.org/do/10.1377/hblog20200326.765600/full/

 

ovo se odnosi samo na testiranje ne i na lecenje od kovida.

 

Tek treba da se izglasa da drzava placa lecenje uz naravno kontrolu cena.

 

Predlog demokrata:

https://oversight.house.gov/news/press-releases/house-democrats-introduce-take-responsibility-for-workers-and-families-act

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Фотографија корисника Aleksandar Bozinovic

 

Фотографија корисника Aleksandar Bozinovic

 

 

 

Aleksandar Bozinovic

Drugari, pošto me već stotinak ljudi pitalo o stanju i propratnim detaljima vezanim za bolničku izolaciju, evo da podelim:

Ne znam da li imam koronu.

 

Nikoga od nas ne testiraju. Kažu, takva je doktrina. Testiraće nas pred otpust odavde, i to 2 puta, pa ako oba puta budemo negativni, onda možemo svojim kućama. To samo znači da je ona cifra koju vam prenose na televiziji netačna, a uz to i jako opasna, jer koronu ima ko zna koliko ljudi - testiranje se uopšte ne radi dok ne dođete dotle da ne možete da dišete bez respiratora. Mere kontrole ljudi u samoizolaciji su smešne, i mene niko nije ni pozvao ni obišao a u prethodnih nedelju dana sam bio u kućnoj izolaciji, po nalogu svog lekara a kasnije i epidemiologa. Ukratko, zaraza se širi potpuno nekontrolisano.

 

Ja sam smešten na plućnom odeljenju, imam virusnu upalu pluća. To sam saznao tek drugi dan od kako sam smešten. Osoblje bolnice sa nama ne deli informacije. Kada izmere nivo kiseonika u krvi ili temperaturu, samo zapišu na papir i ponesu sa sobom. Ako izlazite iz sobe viču na vas, mahom su svi neljubazni (uz par izuzetaka).


Od lekova pijemo kineske ekperimentalne tablete (narandzaste), koje dobijamo bez kutije pa im ne znam ime. Uz njih, pijemo i neke antimalarike(?) koji su danas nestali pa nam ih nisu dali. Ime tog drugog leka sam saznao preko interneta, ovde ne postoji neko ko bi podelio sa nama ni šta nam je terapija, niti od čega nas leče.


Kada sam pitao lekara šta da kažem ljudima s posla, rečeno mi je da "99.9% imam koronu", i to je doktorka onako odokativno ocenila, ali ponovila da neću biti testiran jer nisam "kandidat".

Фотографија корисника Aleksandar Bozinovic


Jedan od simptoma ovog virusa (ili čega god da imamo) je i proliv, i to imaju svi hospitalizovani ovde. Na žalost, održavanje wc-a u bolnici je jako loše i neredovno, i danas sam morao da nalovim čistačicu i da je zamolim da oriba wc jer ono ni neprijatelju ne bih poželeo.

 

Za kraj, doručak se sastoji od viršle ili kriške salame i parčeta hleba. Uz to se dobije i hladan čaj.

Ostanite kod kuće. Nikome nije potrebno ovo.

 

 

Edited by Constantin
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Mnogo su mi ovi agresivni za samo 3000 mrtvih. Jos se i policija malo medjusobno iz 2 regije hapse.
Ma jok ne lazu kinezi.

 

Naravno da lažu Kinezi, o svemu. O broju mrtvih posebno. Jednog dana možda saznamo i da li su i drugi lagali kada su prijavljivali samo mrtve gde je smrt direktno uzrokovana koronom a sve ostale sa teskim bolestima koje je korona dokrajčila pripisivali tim bolestima.

 

Nego, skrolovao sam do kraja ovog threada...izgleda da je u pitanju fajt dve policijske uprave između dve kineske oblasti...spektakularno :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ZiS said:

Pa ne moze...rekao je prosle nedelje da je evropska solidarnost bajka, kako sad opet da "laze"...😁

 

93 miliona evra je uzasno mnogo novca ne samo za nase pojmove. Mogli su te pare da povuku i kazu: "E jbg, treba nama za maske, odela i respiratore". Kolika god da je frka kod nas, kod njih je mnogo veca sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Jedan od simptoma ovog virusa (ili čega god da imamo) je i proliv, i to imaju svi hospitalizovani ovde. Na žalost, održavanje wc-a u bolnici je jako loše i neredovno, i danas sam morao da nalovim čistačicu i da je zamolim da oriba wc jer ono ni neprijatelju ne bih poželeo.

 

Posto piju lekove protiv malarije proliv je ko dobar dan dakle ne mora da znaci da je to izaziva korona vec sam lek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas u UK umrlo 181, do sad najveci broj. Juce je umrlo 115, do juce najveci broj smrtnih slucajeva. Ukupan broj mrtvih je 759. Oboljeli su i PM Boris Johnson i ministar zdravlja Matt Hancock.

 

Sta kaze onaj svedski epidemiolog, je li ovako treba?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Naravno da lažu Kinezi, o svemu. O broju mrtvih posebno. Jednog dana možda saznamo i da li su i drugi lagali kada su prijavljivali samo mrtve gde je smrt direktno uzrokovana koronom a sve ostale sa teskim bolestima koje je korona dokrajčila pripisivali tim bolestima.

 

Nego, skrolovao sam do kraja ovog threada...izgleda da je u pitanju fajt dve policijske uprave između dve kineske oblasti...spektakularno :roflmao:

Nije. Fajt je izmedju mase iz Wuhana i policije 2 regije koja nije htela da pusti radnike iz Wuhana. Pa je policija 2 regije presla preko mosta, otisla u Wuhan da hapsi protestante, onda su  policajci Wuhana poceli njih da hapse zbog krsenja granica i pustili masu da okrece automobille.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Nije. Fajt je izmedju mase iz Wuhana i policije 2 regije koja nije htela da pusti radnike iz Wuhana. Pa je policija 2 regije presla preko mosta, otisla u Wuhan da hapsi protestante, onda su  policajci Wuhana poceli njih da hapse zbog krsenja granica i pustili masu da okrece automobille.

Znaci Ovca protiv Borce fazon?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...