Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Dvoje zaraženih koronavirusom pobeglo iz bolnice u Banjaluci

Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka su identifikovali i locirali dve osobe u Banjaluci, kod kojih je utvrđen koronavirus, a koji su pobegli sa Klinike za infektivne bolesti.

Naime, nadležnoj policijskoj stanici radnici obezbeđenja navedene klinike prijavili su da su sa klinike, u kojoj su bili na lečenju, pobegle dve nepoznate osobe kod kojih je utvrđen koronavirus.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sprivel said:

Kod nas zarazeno i dvoje iz higijenskog zavoda koji su radili u kampu u Morovicu.

 

.

 

 

Da razmislis mozda o promeni avatara?..Znam da ti nije namera, ali svaki put kad prenosis ovako neprijatne vesti i vidim ovaj  smajli pored tih slova... onako, bas glup neki osecaj...

 

 

.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zizu said:

Dvoje zaraženih koronavirusom pobeglo iz bolnice u Banjaluci

Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka su identifikovali i locirali dve osobe u Banjaluci, kod kojih je utvrđen koronavirus, a koji su pobegli sa Klinike za infektivne bolesti.

Naime, nadležnoj policijskoj stanici radnici obezbeđenja navedene klinike prijavili su da su sa klinike, u kojoj su bili na lečenju, pobegle dve nepoznate osobe kod kojih je utvrđen koronavirus.

 

da se ne zajebavamo.

kako ih tako nepoznate nadjoše?

Just now, kalistenika u rutini said:

 

i ja sam do malo pre dok nisam cuo koje je godiste preminuli.

 

sad furam ovaj fazon ...

 

 

 

 

 

nervous GIF

 

 

 

 

 

 

 

brate,  onda nisi Dude...   i fake si.

opusti se, šta bude  biće, savi jedan Mango  iskuliraj i troši ovo vreme na sebe i sebi drage ljude,  a autopilot, dokle nas dobaci dobaci, 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

i ja sam do malo pre dok nisam cuo koje je godiste preminuli.

 

 

 

 

 

 

18 minutes ago, Stoned Laki21 said:

kod mene zvanično proglašen prvi slučaj.

osoba 1985. godište.

smrtni slucaj ili prvi zarazeni? da ne plasimo kolegu ako niko nije umro 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

da se ne zajebavamo.

kako ih tako nepoznate nadjoše?

 

brate,  onda nisi Dude...   i fake si.

opusti se, šta bude  biće, savi jedan Mango  iskuliraj i troši ovo vreme na sebe i sebi drage ljude,  a autopilot, dokle nas dobaci dobaci, 

 

koje drage ljude kad ne pustam nikog da mi pridje :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

 

smrtni slucaj ili prvi zarazeni? da ne plasimo kolegu ako niko nije umro 🙂

 

Korenko Zaraženko  ćemo ga zvati za sada  😄


kad bude apdejtovan u Koronko Smrtonko update-ovaćemo Vas  :s_d:

 

Just now, kalistenika u rutini said:

 

koje drage ljude kad ne pustam nikog da mi pridje :lol_2:

 

 

ovako nešto na primer
 

90551596_10222749628471761_6859720421399

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, attolini said:

 

.

 

 

Da razmislis mozda o promeni avatara?..Znam da ti nije namera, ali svaki put kad prenosis ovako neprijatne vesti i vidim ovaj  smajli pored tih slova... onako, bas glup neki osecaj...

 

 

.

 

Dosao sam do toga da sta god Sprivel napise ja krenem da se smejem dok me ostali gledaju ko budalu 😄

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

https://www.bizlife.rs/zdravlje/saveti-srpskog-doktora-za-dezinfekciju-asepsol-mozete-da-bacite-peglajte-sve/

https://mondo.rs/Magazin/Stil/a1301908/Korona-virus-sredstvo-za-dezinfekciju.html

Moze li neko malo strucniji od mene (bilo ko : ) ) da kaze moze li se ovo uzeti dezinfekciono sredstvo? (hidrogen 0.5% i limunska kiselina). To jedino i imamo trenutno, pored rakije, koja, jel'te, nije dovoljna. Mislim, jesu rekli strucnjaci, ali im nesto ne verujem u poslednje vreme.

 


 

Quote

 

But there is a speedier option: research has shown that coronaviruses can be inactivated within a minute by disinfecting surfaces with 62-71% alcohol, or 0.5% hydrogen peroxide bleach or household bleach containing 0.1% sodium hypochlorite. Higher temperatures and humidity also tend to result in other coronaviruses dying quicker, although research has shown that a related coronavirus that causes Sars could be killed by temperatures above 56°C or 132°F (hotter than even a bath scalding enough to cause injury) at a rate of about 10,000 viral particles every 15 minutes.

 

The US Environmental Protection Agency (EPA) has now published a list of disinfectants and active ingredients that can be used against the Sars-CoV-2 virus.

izvor

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

a jel zbog zaliha il zbog paranoje?


Ralno @kalistenika u rutini   možda nemaš izgradjen imunitet na mango pa te bezveze pucaju paranoje,  al ozbiljno ti kažem, sa stručne strane.

Spoiler

 

brat, ja paranoju od manga nisam imao od 99-e. :classic_biggrin:

 

da me thc paranoise nikad ga ne bih ni konzumirao, narocito ne u vecim kolicinama.

 

 

Edited by kalistenika u rutini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalistenika u rutini said:
  Hide contents

 

brat, ja paranoju od manga nisam imao 99-e. :classic_biggrin:

 

da me thc paranoise nikad ga ne bih ni konzumirao, narocito ne u vecim kolicinama.

 

 

 

onda promeni kanal i ne gledaj vesti  i opusti se...  nije ovo ništa strašno  procenti smrtnosti kod mlaćih su na nivou statističke greške,  a matorci su retardirani, pa ne treba na njih trošiti high   jel te.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

onda promeni kanal i ne gledaj vesti  i opusti se...  nije ovo ništa strašno  procenti smrtnosti kod mlaćih su na nivou statističke greške,  a matorci su retardirani, pa ne treba na njih trošiti high   jel te.

 

samo prebaci ove poslednje neozbiljne upise na odgovarajuci topik da ne trolujemo ozbiljne ljude sa ovom spikom i ne brini za mene :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki Six said:

Ovaj lik poslednje pitanje sto je postavio umislio da je u zadruzi...

Je li on stvarno mislio da ce mu doktori odgovoriti na ovo pitanje o drzavnom kriminalu?

2 minutes ago, Constantin said:

Nadam se da ovo nije sve što se tiče opremanja hale Čair, recimo da je u završnoj fazi pripreme. Inače, danas je krenulo i opremanje Hale u školi Duško Radović.

 

spacer.png

Sta bi ti, da budete lepsi od BG?

Eeeeee

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...