Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

19 minutes ago, Knipex said:

Ako si u mogućnosti da obilaziš plaže obavezno na Lagonisi

Bili danas. :classic_smile: Vozikamo se, ne znamo gde bismo pre 😃 Trebalo mi je da odmorim i stavim na mute svakodnevnicu.

 

Pozdravljam vas do izvestaja o merama u Makedoniji, glasom Mirka Alvirovica :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Malopre me ćale zove i kaže da mi je strina večeras primljena u bolnicu u Batajnicu. Čuo se sa sestrom i kaže sve počelo od unuka (5 godina) koji je pokupio u vrtiću. Prvo je zarazio snajinog oca, pa brata koji je dve godine stariji. Pa mog brata i snaju. Oni nisu znali i prošli vikend bili kod strica i strine koji su se vakcinisali sinofarmom još u martu i sad se spremali za treću dozu. Snaja ima obostranu upalu pluća, ali je kući. Strina ima dosta bolesti i bez ovoga pa je najgore pogodilo. I ona ima upalu pluća. Danas je 2 puta pala u nesvest, jednom kući a drugi put na infektivnoj. Kad smo se čuli čekali su da je hitna preveze u Batajnicu.

 

Ako se neko čuvao oni su. Maske non stop, dezinfekcija, vakcinisali se. I jedan vikend dođu unuci i razjebu sve.

  • Tuzno 7
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Tomiprunet said:


Po mojoj proceni 80% je prelezalo i vakcinisano. Sta bi onda znacilo da ovih 98% po bolnicama ne vakcinisanih trebalo da znaci? 98% od ovih 20% ili i od ovih koji su prelezali? Ako i od ovih koji su prelezali onda ne verujem tim brojkama jer su antitela koja su prirodna bolja, tj stite vise od ovih koji su vakcinisani, pogotovo fajzerom ( mislim na delta soj virusa)

Tvoja procena se bazira naravno na temeljnom istraživanju i statističkoj analizi podataka ? Čisto sumnjam. Tvoja procena da samo 20% nije vakcinisano ili prelezalo je samo tvoje "smatranje" i nije utemeljeno u stvarnosti. No to i nije toliko bitno. 98% novozaraženih je nevakcinisano. To znači da je od danas zaraženih skoro 3.000 njih 2940 nije vakcinisano. Drugo, oni koji su prelezali sa blagim simptomima su mnogo slabije zaštićeni od vakcinisanih. Dalje ne postoje "neprirodna antitela", antitela stvara naš organizam kao reakciju ili na zarazu ili na vakcinu. U oba slučaja su ona "prirodna".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoe Bg said:

Pozdravi sa Sitonije :classic_smile: Maske se nose u prodavnicama, osoblje po ugostiteljskim objektima na 80%, Lidl ima i semafor kad moze da se udje u radnju. Muzike po plazama i lokalima ima, ali zivu svirku nisam cula. Na Evzoniju sem pasosa nista nisu gledali. Danas sam prvi put posle 5 dana usla na topik, cisto da znam sta me ceka od ponedeljka. 

Pozdrav sa Kasandre. Ne bih da ti kvarim raspoloženje, ali grčko more nikad prljavije a mestimično kolone meduza. Nađe se svaki dan neka dobra plaža, ali moraš da tražiš. Prethodna iskustva ništa ne vrede. Ako vidiš klobuke kao u Crnoj Gori, menjaj plažu. Topla preporuka ostrvo Amuljani, to ti je sa Sitonije bar relativno blizu. Amuljani je kod Atosa. Mi sa Kasandre u ovoj turi idemo već drugi put tamo iako je preko 100 km u jednom pravcu kroz planinske serpentine. Ali plaže tamo vrede svaku muku. Čista voda, malo ljudi, milina. Jedino ćeš sa trajekte videti meduze, koje liče na jaje na oko, u ogromnim brojevima. Ali na plažama samog ostrva ih nema.

 

Želim to dobar provod i odmor. Uživaj.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoe Bg said:

Trebalo mi je da odmorim i stavim na mute svakodnevnicu.

Hehe, meni je svaki odmor takav, kad udjem u smestaj prvo izvucem tv iz struje I ostavim telefon koji jos upotrebim samo za kratku komunikaciju viberom sa porodicom I bliskim prijateljima, eventualno neku fotku.

Link to comment
Share on other sites

Poznajem cetiri osobe koje su trenutno covid pozitivne:

1. Komsija, 55 god, kompletno vakcinisan Sinopharmom u aprilu, obostrana upala pluca, kuci je

2. Komsijina sestra, 57 god, kompletno vakcinisana Sinopharmom u aprilu, tri dana temperaturu, nema upalu pluca, kuci je

3. Prijateljica, 42 god, lekar, kompletno vakcinisana Pfizerom u martu, pocetak upale pluca, kuci je

4. Rodjakina cerka, 17 god, nevakcinisana, nema upalu pluca, jak kasalj, kuci je

 

Bas se zahuktava 😞

Komsija jutros otisao u covid ambulantu oko 9 h, bio 63. na redu!

 

Jos nesto - nema izolacije za vakcinisane ciji su ukucani pozitivni 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo da podsetim na Mekovu tezu oko Sinofarma. Sad vidimo da ipak nije uspeo da izjinxuje ko na tenisu. Sinofarm je zaista bilo testiranje kod nas i ta vakcina ne radi. Tako da tu priču o 42% vakcinisanih u Srbiji bar prepolovite ako ne i manje.

A ima i ona osporavana teza sa Izraelom i Fajzerom.

 

Evo i Sunčica kaže a i ja sam takođe čuo iz druge ruke da ima vakcinisanih koji stignu i na kiseonik.

 

U svakom slučaju treba biti sam svoj krizni štab jer ove budalaštine sa ograničenjem muzike u određenim kafićima nisu mera.

 

Mogli bi smo da otvorimo kladionicu do kad se ide u školu punim kapacitetom :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
1., 2. i 3. imaju tinejdzere u kuci, a 4. je tinejdzer

I moja sestra ima tinejdzere u kuci. Sad ce 8 osnovne. Decko iz Beca bio 17godina. Niko zarazen. Sestra se nije vakcinisala. Ja i brat jesmo. Nije mi jasno. Kao da se ti tinejdzeri ne vidjaju i bez skole?
Ja bih samo da podsetim na Mekovu tezu oko Sinofarma. Sad vidimo da ipak nije uspeo da izjinxuje ko na tenisu. Sinofarm je zaista bilo testiranje kod nas i ta vakcina ne radi. Tako da tu priču o 42% vakcinisanih u Srbiji bar prepolovite ako ne i manje.
A ima i ona osporavana teza sa Izraelom i Fajzerom.
 
Evo i Sunčica kaže a i ja sam takođe čuo iz druge ruke da ima vakcinisanih koji stignu i na kiseonik.
 
U svakom slučaju treba biti sam svoj krizni štab jer ove budalaštine sa ograničenjem muzike u određenim kafićima nisu mera.
 
Mogli bi smo da otvorimo kladionicu do kad se ide u školu punim kapacitetom :classic_biggrin:

Mozda po zvanicnim statistikama sinofarm ne radi ali ja mislim da sinofarm vise stiti od delta soja nego fajzer
Link to comment
Share on other sites

Danas mi se otac testirao na koronu i nažalost, pozitivan je. Vakcinisan je, nosio masku, nije se mnogo kretao i bio je disciplinovan, ali se ipak zarazio. Laboratorijski rezultati su mu OK, snimak pluća takođe, ima samo malo odstupanje za hemoglobin i crvena krvna zrnca, a temperatura je bila 37,5. Oseća se kao da ima grip, a kada smo se poslednji put čuli gledao je TV i rekao da se oseća pristojno, ali malo umorno.  Normalno zvuči preko telefona i deluje sasvim razborito. On je '35 godište, majka '39, takođe vakcinisana i ne oseća nikakve simptome, a planira da se testira sutra. Stan su podelili na dva dela i prskaju sve zajedničke površine alkoholom/asepsolom posle svake upotrebe, odvojeno peru sudove i spavaju u različitim sobama. Oboje čekaju revakcinu, ali će sada po svemu sudeći kasniti, tj. u zavisnosti od toga šta im budu rekli lekari.

 

Moram priznati da sam zabrinut, ali na sreću, nismo imali kontakte u poslednje dve nedelje. Dogovor je da im kupujem potrepštine i ostavljam ispred vrata, ali moram priznati da se plašim zbog godišta. Upravo smo se čuli, oboje su OK i svako je u svojoj sobi, ali opet se brinem. Nadam se da forumski lekari ili bolji poznavaoci materije mogu da mi daju neku reč utehe jer moram da priznam da se prvi put od početka cele priče osećam neprijatno. Baš me briga za sebe, samo želim da njima bude dobro.

  • Tuzno 11
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Sunshine State said:

U Srbiji su skoro sve bolnice prelazile u covid sistem, "obican gradjanin", osim ako nije bio direktno zivotno ugrozen, malo gde je mogao da se leci - tako je bilo u svim "talasima" i evo i sad nasa bolnica prelazi u covid sistem.

Kod nas je bolnica potpuno opustela, uvek pretrpan parking prazan, nije bilo ni večito prisutnih taksista ispred. Nemam nikog bliskog ko je kritično bolestan ali sam od par hroničnih čuo da do doktora nisu mogli mesecima osim da ih (iste doktore) vide kod privatnika gde je dobar dan 3000din plus svaka analiza ili postupak dodatno. To za penzionere znači da, osim vrlo retkih, idu na pregled samo ako su na samrti.

 

Zaključak: trebaće još prosejavanja podataka da se izvuče nešto smisleno. Do tada svako može da tumači podatke kako hoće.

 

Nego, za ekipu koja sa radošću broji pomrle antivaksere i ostale sumnjičavce dobra vest iz USA, majka u procesu razvodu instant izgubila starateljstvo nad sinom kada je izjavila da nije vakcinisana:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@CheshireCatprijatelj u Izraelu, vakcinisan Pfizer u Aprilu. Pozitivan. Blazi oblik, glavobolje, generalno bol u misicima (oko 50+ godina)

Poznanica u US, nevakcinisana (ne pravim nikakvu poentu, samo navodim informacije) zadnjih 2 nedelje u bolnici, bio je touch and go, za ventilator, bila na kiseoniku, kaze da je bila zdrava. Danas otpustena iz bolnice, ostecenje pluca. Sad ima 45 kg. Interesatno je da je bila medju 6 pozitivnih sa skupa, 4 nevakcinisanih, 2 vakcinisanih, I ostalih pet svi imali jednako blagi oblik. Ona je prijateljica mog dobrog prijatelja pa sam svaki update prosla ko da je isto znam 20 godina.

 

@DJ_Vasaako ce te utesiti, pre vakcinisanja znam nekog u tom godistu (osoba def nije zdrava) zavrsila na resp u srbiji, I prezivela. Sve je to individualno. Ako se dobro osecaju, verovatno ce biti ok. Samo misli pozitivno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

...
Nego, za ekipu koja sa radošću broji pomrle antivaksere i ostale sumnjičavce dobra vest iz USA, majka u procesu razvodu instant izgubila starateljstvo nad sinom kada je izjavila da nije vakcinisana:


Odlično.
Anti-vakseri su za mene nivo nacista. Propagiraju ideologiju koja za posledicu ima da ljudi umiru.

I jedni i drugi su iskonsko zlo koje treba iskoreniti.

Nemam ni trunke empatije prema njima.

Sent from my phone using their app

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, CheshireCat said:

Ja bih samo da podsetim na Mekovu tezu oko Sinofarma. Sad vidimo da ipak nije uspeo da izjinxuje ko na tenisu. Sinofarm je zaista bilo testiranje kod nas i ta vakcina ne radi. Tako da tu priču o 42% vakcinisanih u Srbiji bar prepolovite ako ne i manje.

A ima i ona osporavana teza sa Izraelom i Fajzerom.

 

Evo i Sunčica kaže a i ja sam takođe čuo iz druge ruke da ima vakcinisanih koji stignu i na kiseonik.

 

U svakom slučaju treba biti sam svoj krizni štab jer ove budalaštine sa ograničenjem muzike u određenim kafićima nisu mera.

 

Mogli bi smo da otvorimo kladionicu do kad se ide u školu punim kapacitetom :classic_biggrin:

 

Srecom pa je majka primilia boosteer dozu Fajzera juce. Valjda ce pojacati antitela. Do sada je uspesno izbegavala covid. Sestra bi trebalo da ima sveza antitela, druga doza Astrazeneke u junu.

 

Za neke dalje zakljucke bi trebalo da znamo koliko trenutno u bolnicama ima vakcinisanih a koliko nevakcinisanih.

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo da podsetim na Mekovu tezu oko Sinofarma. Sad vidimo da ipak nije uspeo da izjinxuje ko na tenisu. Sinofarm je zaista bilo testiranje kod nas i ta vakcina ne radi. Tako da tu priču o 42% vakcinisanih u Srbiji bar prepolovite ako ne i manje.
A ima i ona osporavana teza sa Izraelom i Fajzerom.
 
Evo i Sunčica kaže a i ja sam takođe čuo iz druge ruke da ima vakcinisanih koji stignu i na kiseonik.
 
U svakom slučaju treba biti sam svoj krizni štab jer ove budalaštine sa ograničenjem muzike u određenim kafićima nisu mera.
 
Mogli bi smo da otvorimo kladionicu do kad se ide u školu punim kapacitetom :classic_biggrin:
Sto se škole tiče, neke danas startuju odmah po modelu 2 tj kombinovano (pola učenika u školu pola online - pričam za srednje škole i starije osnovce ). Zavisi od situacije u lokalnoj samoupravi ali se prati statistika u prethodnih 14 dana. Juče ministar izjavio da se utorkom dobija izveštaj, petkom donosi odluka.
Recimo za Beograd moja prognoza je da ove i sledeće nedelje će ići normalno a za treću nedelju ne znam. Četvrta je 1/1 na modelu 2.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zoe Bg said:

Pozdravi sa Sitonije :classic_smile: Maske se nose u prodavnicama, osoblje po ugostiteljskim objektima na 80%, Lidl ima i semafor kad moze da se udje u radnju. Muzike po plazama i lokalima ima, ali zivu svirku nisam cula. Na Evzoniju sem pasosa nista nisu gledali. Danas sam prvi put posle 5 dana usla na topik, cisto da znam sta me ceka od ponedeljka. 

Zato u Albaniji apsolutno niko ne nosi masku, taj osećaj slobode i nesputanosti mi je lepši i od mora, mada kažu da će od ponedeljka biti obavezna za ugostiteljstvo, trgovine i štošta još. Život se ovde skroz normalno odvija, jedino što muziku gase u 23h.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Tomiprunet said:


Po mojoj proceni 80% je prelezalo i vakcinisano. Sta bi onda znacilo da ovih 98% po bolnicama ne vakcinisanih trebalo da znaci? 98% od ovih 20% ili i od ovih koji su prelezali? Ako i od ovih koji su prelezali onda ne verujem tim brojkama jer su antitela koja su prirodna bolja, tj stite vise od ovih koji su vakcinisani, pogotovo fajzerom ( mislim na delta soj virusa)

Losa procjena.

 

Vakcinisanih sa obje doze je 42%, s tim da je 14% prvih doza dato prije vise od 6 mjeseci - dakle dovoljan broj antitijela kod vakcinisanih ima  negdje izmedju 28% i 42% ukupne populacije.

 

Efikasnost PFizera je 92%, Sinofarma izmedju 50% i 78% zavisno od izvora - dakle broj efektivno zasticenih vakcinama je izmedju 50% od 28% i 92% od 42% - odnosno preracunato izmedju 14% i 38,4% 

 

Onih koji su prebolovali kovid  je 792,000 ili 11% , dakle sve zajedno zasticenih antitijelima je izmedju 25% i 49.4% 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

Danas mi se otac testirao na koronu i nažalost, pozitivan je. Vakcinisan je, nosio masku, nije se mnogo kretao i bio je disciplinovan, ali se ipak zarazio. Laboratorijski rezultati su mu OK, snimak pluća takođe, ima samo malo odstupanje za hemoglobin i crvena krvna zrnca, a temperatura je bila 37,5. Oseća se kao da ima grip, a kada smo se poslednji put čuli gledao je TV i rekao da se oseća pristojno, ali malo umorno.  Normalno zvuči preko telefona i deluje sasvim razborito. On je '35 godište, majka '39, takođe vakcinisana i ne oseća nikakve simptome, a planira da se testira sutra. Stan su podelili na dva dela i prskaju sve zajedničke površine alkoholom/asepsolom posle svake upotrebe, odvojeno peru sudove i spavaju u različitim sobama. Oboje čekaju revakcinu, ali će sada po svemu sudeći kasniti, tj. u zavisnosti od toga šta im budu rekli lekari.

 

Moram priznati da sam zabrinut, ali na sreću, nismo imali kontakte u poslednje dve nedelje. Dogovor je da im kupujem potrepštine i ostavljam ispred vrata, ali moram priznati da se plašim zbog godišta. Upravo smo se čuli, oboje su OK i svako je u svojoj sobi, ali opet se brinem. Nadam se da forumski lekari ili bolji poznavaoci materije mogu da mi daju neku reč utehe jer moram da priznam da se prvi put od početka cele priče osećam neprijatno. Baš me briga za sebe, samo želim da njima bude dobro.

 

Znamo da su sve anegdotalni slucajevi, ali mi nismo naucne ustanove da vrsimo strucna istrazivanja, pa ovde pisemo o licnim iskustvima i saznanjima - ako ce te utesiti i umiriti, kumovi roditelji, vakcinisani Sinopharmom, mama (80 god) i tata (85 god) imali coronu u maju; mama, inace, ima ugradjen pacemaker i jos nekih bolesti, bila je u bolnici desetak dana s upalom pluca, povremeno na kiseoniku, a tata nista, osim sto je bio pozitivan. Eno kumova mama sad kao cigra, pre neki dan proslavila 80-i rodjendan, zena kao da nije ni imala koronu.

Nadajmo se da i te kineske,  ipak, nesto rade.

 

Moja mama (78) dobila Pfizer kao booster u ponedeljak, za sad od nuspojava samo bol u ruci na dodir. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tomas.hokenberi said:

Tvoja procena se bazira naravno na temeljnom istraživanju i statističkoj analizi podataka ? Čisto sumnjam. Tvoja procena da samo 20% nije vakcinisano ili prelezalo je samo tvoje "smatranje" i nije utemeljeno u stvarnosti. No to i nije toliko bitno. 98% novozaraženih je nevakcinisano. To znači da je od danas zaraženih skoro 3.000 njih 2940 nije vakcinisano. Drugo, oni koji su prelezali sa blagim simptomima su mnogo slabije zaštićeni od vakcinisanih. Dalje ne postoje "neprirodna antitela", antitela stvara naš organizam kao reakciju ili na zarazu ili na vakcinu. U oba slučaja su ona "prirodna".

 

.

 

Tacno, ne postoje neprirodna antitela...Ali mislim da je Slavisa mislio na nesto drugo, iako nije tako napisao...

 

Nas imuno sistem zabole kakav je inoagent prouzrokovao imunoodgovor  i razvoj antitela...Antitela su prirodna, ali po tipu imunizacije nas imunitet moze biti vestacki, tacnije vestacki aktivni, ili pasivni pri direktnom uvodjenju antitela kroz plazmu..

Posle bolesti, on se naziva prirodni adaptivni...I vec postoje razne studije koje ukazuju da je znacajno bolji u slucaju kovida od imuniteta vakcinacijom...

 

 

Cifra od 98% je nerealna, makar za vecinu evropskih zemalja...Nema kolektivnog imuniteta, ako je za alfu bilo potrebno 60-70% pri deltinom Ro je potrebno oko 85% vakcinisanog stanovnistva, pri ovako neravnomernom vakcinisanju planete , to je neizvodljivo....uz to i zastita pri delti je znacajno niza, i kratkotrajnija...Ostaje nam da se priviknemo na Kovid, da zastimo ugrozene I sebe koliko mozemo, i da se nadamo da ce sledece mutacije svesti Kovid na prihvatljivu sezonsku bolest...

 

Britanci su prvi talas docekali sa idejom o brzom prokuzivanju, i doziveli katastrofu...Sad medjutim mislim da rade riskantnu ali pametnu stvar,...vakcinisali su veci deo stanovnistva , i krenuli u prokuzavanje..Pritisak na zdravstveni sistem je neuporedivo manji pri istom sirenju virusa, i broj umrlih takodje...Vecni lockdown za mene licno nije opcija...

 

.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

Sto se škole tiče, neke danas startuju odmah po modelu 2 tj kombinovano (pola učenika u školu pola online - pričam za srednje škole i starije osnovce ). Zavisi od situacije u lokalnoj samoupravi ali se prati statistika u prethodnih 14 dana. Juče ministar izjavio da se utorkom dobija izveštaj, petkom donosi odluka.
Recimo za Beograd moja prognoza je da ove i sledeće nedelje će ići normalno a za treću nedelju ne znam. Četvrta je 1/1 na modelu 2.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ćerki je danas prvi dan. Prva godina srednja ekonomska u Zemunu. 30 učenika u razredu, svi su zajedno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

 


Odlično.
Anti-vakseri su za mene nivo nacista. Propagiraju ideologiju koja za posledicu ima da ljudi umiru.

I jedni i drugi su iskonsko zlo koje treba iskoreniti.

Nemam ni trunke empatije prema njima.

Sent from my phone using their app
 

 

Upravo tako. U Americi Covid zakačio i poslao na drugi svet tri radio voditelja, koji su zloupotrebljavali svoj posao i preko radio talasa aktivno propagirali antivax agendu i pozivali ljude da se ne vakcinišu. Jedan od njih je zaradio i nadimak "Mr. Antivax". 

 

I sad nekog treba da je žao takvih spodoba, koje su zloupotrebom položaja možda poslale određen broj ljudi, koji ih je poslušao, u smrt? Malo morgen. Žao mi je jedino da vakcine nisu delotvornije i da virus ne kači samo takve, što je uostalom i njihov sopstveni izbor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...