Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Gledam krive na worldometer - obe krive, i za broj zarazenih i broj umrlih u ovom talasu su se "zakrivile nadole", brojevi su na globalnom nivou u opadanju (7-dnevni prosek kretanja brojeva):

 

19. avgust bio pik broja zarazenih

25. avgust bio pik broja umrlih

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

Nadam se da se nece ponoviti decembarsko-januarski talas, kad je nakon blagog pada doslo do kratkotrajnog naglog skoka.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shonke said:

Recimo za Beograd moja prognoza je da ove i sledeće nedelje će ići normalno a za treću nedelju ne znam. Četvrta je 1/1 na modelu 2.

 

Beogradska osnovna skola je u pitanju - informacija "odozgo" je da pokusavaju da izguraju ceo mesec u "rednovnom" rezimu. Interna procena kolega je da cemo ovako izdrzati do 15. septembra, dok se ne usvoji Godisnji plan rada.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Znamo da su sve anegdotalni slucajevi, ali mi nismo naucne ustanove da vrsimo strucna istrazivanja, pa ovde pisemo o licnim iskustvima i saznanjima - ako ce te utesiti i umiriti, kumovi roditelji, vakcinisani Sinopharmom, mama (80 god) i tata (85 god) imali coronu u maju; mama, inace, ima ugradjen pacemaker i jos nekih bolesti, bila je u bolnici desetak dana s upalom pluca, povremeno na kiseoniku, a tata nista, osim sto je bio pozitivan. Eno kumova mama sad kao cigra, pre neki dan proslavila 80-i rodjendan, zena kao da nije ni imala koronu.

Nadajmo se da i te kineske,  ipak, nesto rade.

 

Moja mama (78) dobila Pfizer kao booster u ponedeljak, za sad od nuspojava samo bol u ruci na dodir. 

 

 

Kada u SRB krene pik za primanje trece doze, plasim se da nece biti Fajzera za sve, uzimajuci u obzir da je vecina primila Sinofarm, ali kao sto smo diskutovali u aprilu, moje misljenje je da je bolje primiti drugu i trecu dozu bilo cega, pa makar i Sinofarma, nego ne primiti nista, jer mozda bas Sinofarm napravi razliku izmedju tezeg oblika bolesti i simptoma gripa. Pogotovo sto se i Fajzer pokazao manje efikasan na deltu, mislim da ljudi ne bi trebalo da cekaju Fajzer mesec-dva da stigne u slucaju nestasice, nego da prime Sinofarm odmah, jer i Fajzeru treba neko vreme da izdeluje, a tad cemo biti vec u zimskom periodu. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

 


Odlično.
Anti-vakseri su za mene nivo nacista. Propagiraju ideologiju koja za posledicu ima da ljudi umiru.

I jedni i drugi su iskonsko zlo koje treba iskoreniti.

Nemam ni trunke empatije prema njima.

Sent from my phone using their app
 

 

Jedna od tragedija ove pandemije je gubitak empatije, ili vidljivost koliko nam empatije nedostaje.

I to na svakoj strani, nebitno da li je neko vakcinisan ili ne. Tu izmedju ostalog ukljucujem i sebe, da neko ne misli da samo kritikujem.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Jedna od tragedija ove pandemije je gubitak empatije, ili vidljivost koliko nam empatije nedostaje.

I to na svakoj strani, nebitno da li je neko vakcinisan ili ne. Tu izmedju ostalog ukljucujem i sebe, da neko ne misli da samo kritikujem.

 

O čemu ti pričaš, kakva empatija za one koji direktno propagiraju produženje ovog pakla i posredno su odgovorni za, da se ne lažemo, hiljade (ako ne i desetine hiljada pa i više) smrti.

Verujem da su nacisti iskreno verovali u ugroženost svoje nacije od strane (kako su ih oni nazivali) "nižih rasa", verujem da je ogromna većina njih iskreno volela svoju decu, kuce, mace, papagaje, ne bi ni mrava zgazilo... ali je činjenica da su prihvatili ideologiju bolesnih načela i čak i oni koji nisu okrvavili ruke direktno su uticali na širenje iste ideologije i stvaranje drugih koji su u _iskrenom_strahu_ od nestanka svoje nacije istrebljivali druge.

 

Antivakseri nisu nevine i naivne cica-mace željne "lične slobode", "svog stava" i "prava na drugačije mišljenje".

To je najgori šljam i ološ koji zaslužuje sve što dobija od strane virusa i što će tek da dobije od strane pravnih sistema, i ako pravde i Darvina ima, tek će da dobije i da nastavi da dobija...

 

Nemoj mi pričati o empatiji, nemam empatiju prema zločincima, nikad je nisam imao koje god da su nacije, vere ili boje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ćerki je danas prvi dan. Prva godina srednja ekonomska u Zemunu. 30 učenika u razredu, svi su zajedno. 
Veći deo Srbije započinje školsku godinu normalno ali ima nekih desetak opština gde kreću sa modelom 2.
Napisao sam već, prati se 14dnevna statistika (broj zaraženih na 100k stanovnika u poslednjih 14 dana) i od toga zavisi vrsta nastave plus podatak o zaraženoj deci po odeljenjima tj ako se pojave slučajevi j nekom odeljenju, dva ili više, celo odeljenje ide na online bar 10 dana.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Sunshine State said:

Gledam krive na worldometer - obe krive, i za broj zarazenih i broj umrlih u ovom talasu su se "zakrivile nadole", brojevi su na globalnom nivou u opadanju (7-dnevni prosek kretanja brojeva):

 

19. avgust bio pik broja zarazenih

25. avgust bio pik broja umrlih

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

Nadam se da se nece ponoviti decembarsko-januarski talas, kad je nakon blagog pada doslo do kratkotrajnog naglog skoka.

 

I ja gledam to, sad smo na platou.

 

Ali ako gledamo UK kao proxy ne mora da znaci da ce se pad nastaviti.

 

Kod njih je nakon pada od 10ak dana ponovo pocelo da raste.

 

Istina oni su prakticno bez mera sad dok drugi ponovo poostravaju. Videcemo

 

Velika je steta sto je cela prica sa AZ prosla onako i sto su postojali ti nezeljeni efekti. Ocigledno je po UK primeru, a video sam i neki rad, da daje dugotrajniju zastitu od delte.

 

Mada su Britanci i razdvojili dve doze dosta, sto se pokazalo kao bolja strategija na kraju. Mozda i to ima uticaja na to kako povoljno trenutno prolaze

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 

O čemu ti pričaš, kakva empatija za one koji direktno propagiraju produženje ovog pakla i posredno su odgovorni za, da se ne lažemo, hiljade (ako ne i desetine hiljada pa i više) smrti.

Verujem da su nacisti iskreno verovali u ugroženost svoje nacije od strane (kako su ih oni nazivali) "nižih rasa", verujem da je ogromna većina njih iskreno volela svoju decu, kuce, mace, papagaje, ne bi ni mrava zgazilo... ali je činjenica da su prihvatili ideologiju bolesnih načela i čak i oni koji nisu okrvavili ruke direktno su uticali na širenje iste ideologije i stvaranje drugih koji su u _iskrenom_strahu_ od nestanka svoje nacije istrebljivali druge.

 

Antivakseri nisu nevine i naivne cica-mace željne "lične slobode", "svog stava" i "prava na drugačije mišljenje".

To je najgori šljam i ološ koji zaslužuje sve što dobija od strane virusa i što će tek da dobije od strane pravnih sistema, i ako pravde i Darvina ima, tek će da dobije i da nastavi da dobija...

 

Nemoj mi pričati o empatiji, nemam empatiju prema zločincima, nikad je nisam imao koje god da su nacije, vere ili boje.

 

 

.

 

 

Kao sto ti iskreno verujes u svoju ugrozenost od strane / kako ih ti nazivas/ iskonskog zla....i zato ih treba iskoreniti...da? to si napisao, mozda nisi zeleo bas tako, ali tako je ispalo... 😁

 

 

 

Razumem i zabrinutost i bes ali moram da se zapitam citate li vi uopste sta pisete i razumete li sta zagovarate? 

 

 

Hardcore vax i antivax su dve strane iste medalje, kao i svi totalitarni rezimi naprimer, ...Ne napadas ti samo one koje koji propagiraju antivax, "misinformation dozen" njihove partnere kroz razne affiliate marketing programe, koji od toga zive i prilicno dobro zaradjuju ti napadas stotine miliona ljudi koji s njima najcesce nemaju nikakve veze...

 

Ranije si imao speakers corner u Hide parku gde je svaka budala mogla da dodje i da kaze sta ima...Sad svaka budala ima dostup preko modernih komunikacija, direktno do svesti svakog coveka na planeti...

Nijedan problem niko nikada nije resio tako sto nije gadjao problem vec samo jednu u moru njegovih posledica. Dakle, u cemu je problem. Da li je problem to sto neko misli da postoje ljudi-gusteri, da li je problem to sto napravi youtube nalog u kojem ce to misljenje da iznosi, ili je problem to sto ce milioni ljudi na svetu da u to poveruje. Rekao bih da je odgovor prilicno jasan.

 

Zasto ce milioni ljudi u to da poveruju? 

 

Kako smo se toliko sjebali, i postali toliko glupi...Tvoj bes je okrenut na pogresnu stranu...

 

.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nemanjaol said:

 

I ja gledam to, sad smo na platou.

 

Ali ako gledamo UK kao proxy ne mora da znaci da ce se pad nastaviti.

 

Kod njih je nakon pada od 10ak dana ponovo pocelo da raste.

 

Istina oni su prakticno bez mera sad dok drugi ponovo poostravaju. Videcemo

 

Velika je steta sto je cela prica sa AZ prosla onako i sto su postojali ti nezeljeni efekti. Ocigledno je po UK primeru, a video sam i neki rad, da daje dugotrajniju zastitu od delte.

 

Mada su Britanci i razdvojili dve doze dosta, sto se pokazalo kao bolja strategija na kraju. Mozda i to ima uticaja na to kako povoljno trenutno prolaze

 

Slazem se, slicno je i u NL - brojke su pale nakon pika i sad stagniraju vec neko vreme*..... ali je smrtnost mnoooogo manja u odnosu na prethodne talase, pa bi to trebalo da bude rezultat visokog procenta vakcinisanih i nada da ce se pandemija staviti pod kontrolu 

 

* NL nema skoro nikakve mere

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, attolini said:

zato ih treba iskoreniti.

 

Da.

Nekada tog šljama nije bilo, nauka je imala dovoljno respekta i iskorenila je silne bolesti.

 

Danas... imamo ponovnu pojavu nekad regularno iskorenjenih bolesti zbog delovanja antivax ološa (koji to propagira zbog svojih interea) i idiota (koji to prate zbog svoje imanentne gluposti i neobrazovanja). 

Šta je tu dobro?

 

Dakle... da.  Obrazovanjem, kontrolom, pojačanim merama. protiv delovanja istih.

 

8 minutes ago, attolini said:

Hardcore vax i antivax su dve strane iste medalje,

 

Ne, to je ono što Antivax ološ želi da bude.

 

Analogija je - razum i nauka protiv gluposti i zla.

 

Ja nemam dilemu.

 

8 minutes ago, attolini said:

Tvoj bes je okrenut na pogresnu stranu...

 

Nemam ni bes.

Ološu precizno želim ono što zaslužuje. :thumbsup:

 

Edited by fancy
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

moje misljenje je da je bolje primiti drugu i trecu dozu bilo cega, pa makar i Sinofarma, nego ne primiti nista, jer mozda bas Sinofarm napravi razliku izmedju tezeg oblika bolesti i simptoma gripa. Pogotovo sto se i Fajzer pokazao manje efikasan na deltu, mislim da ljudi ne bi trebalo da cekaju Fajzer mesec-dva da stigne u slucaju nestasice, nego da prime Sinofarm odmah, jer i Fajzeru treba neko vreme da izdeluje, a tad cemo biti vec u zimskom periodu. 

I ja sam negde na tom stanovistu, ali bi ipak voleo da neko strucan to javno podrzi. 

Sto se mene tice, za booster bih uzeo AZ bez problema, ali nigde nisam nasao da neko preporucuje kombinaciju - dva fajzera pa AZ booster, vec je situacija uglavnom obratna. Takodje, podaci o delovanju AZ na delta varijantu su vrlo oprecni, od bolje 'radi' od fajzera, do - nije nicemu.

Onako, na prvu bih se uboo modernom I bio spreman da sacekam njen dolazak, ali ja jos uvek nisam video nigde na svetu da je neko preporucio/odobrio/savetovao takvu kombinaciju. Valjda krajem septembra stize fajzerov trial o uticaju booster doze na deltu, pa ko ima strpljenja (I antitela) moze da saceka. 

Meni sredinom septembra prolazi 6 meseci od druge doze I za sada mi je 'radna verzija' ideja da proverim AT I tek onda razmotrim booster.

29 minutes ago, attolini said:

Hardcore vax i antivax su dve strane iste medalje

Ma ne, ni blizu, I sta uopste znaci hardcore vax?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djura.net said:

I ja sam negde na tom stanovistu, ali bi ipak voleo da neko strucan to javno podrzi. 

 

 

Naravno, ovo je samo moje misljenje. 

Moj cale je jos pre desetak dana primio trecu dozu Sinofarma i uopste ne razmislja o opcijama, jer kod njega u malom mestu i ne postoji izbor. Kaze, vec dolaze ljudi, znaju da je samo Kinez, poture ruku i idu dalje, jer znaju da druge opcije nema i njima je psihicki verovatno najlakse u odnosu na ljude koji razmisljaju Kinez/AZ/Rus/Pf.  🙂

 

Mislim da tu nema neke prevelike nauke, trivakcinisati ljude sto pre, nositi masku u zatvorenom, obustaviti opstenarodna veselja, i paziti kako se odvija situacija po skolama. Postao je izgleda neki tabu da se kaze da deca prenose virus, a vise je nego jasno da su nevakcinisana deca koja ne nose maske u zatvorenom prostoru potencijalni generator sirenja zaraze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

Gledam krive na worldometer - obe krive, i za broj zarazenih i broj umrlih u ovom talasu su se "zakrivile nadole", brojevi su na globalnom nivou u opadanju (7-dnevni prosek kretanja brojeva):

 

19. avgust bio pik broja zarazenih

25. avgust bio pik broja umrlih

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

Nadam se da se nece ponoviti decembarsko-januarski talas, kad je nakon blagog pada doslo do kratkotrajnog naglog skoka.

 

 

Znam ljude koji rade u niskom zdravstvenom sistemu, cak i anesteziologe. Kazu svi odreda da nije ni blizu opasno kao april, maj prosle godine. Ni blizu. Cak niski klinicki nije u covid sistemu. Mozda bude, ali sad nije, a kad je bilo prosle godine bukvalno su ga odmah prebacili da bude covid bolnica.

 

Moj je zakljucak da su kod nas tolike budale u vlasti da osim zastrasivanja ljudi oni ne znaju nista drugo da rade. Sacuvao bog da neko proba da napravi neki tutorijal ili klip o vakcini i kako ona deluje i o rizicima i benefitu... taman posla, lakse je paniciti sa malih ekrana svakodnevno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

O čemu ti pričaš, kakva empatija za one koji direktno propagiraju produženje ovog pakla i posredno su odgovorni za, da se ne lažemo, hiljade (ako ne i desetine hiljada pa i više) smrti.

 

Pricam o tome da ti nemas nijedan dokaz da je zena anti-vaxer ali si joj pozeleo sve lose. Sokatno je koliko se extremizam zapatio i kako lako, za godinu ipo dana. Cuj nevakcinisani su odgovorni za smrti - a ja zivela u ubedjenju da je za to odgovoran virus. "iskonsko zlo" koje treba iskoreniti? Pa spao nam je merac iskonskog zla jako nisko, ako su to ljudi koji mozda budalasto ne zele vakcinu. A takvih koliko hoces i pre covida, samo ih nismo istrebljivali, ni retoricki.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Losa procjena.

 

Vakcinisanih sa obje doze je 42%, s tim da je 14% prvih doza dato prije vise od 6 mjeseci - dakle dovoljan broj antitijela kod vakcinisanih ima  negdje izmedju 28% i 42% ukupne populacije.

 

Efikasnost PFizera je 92%, Sinofarma izmedju 50% i 78% zavisno od izvora - dakle broj efektivno zasticenih vakcinama je izmedju 50% od 28% i 92% od 42% - odnosno preracunato izmedju 14% i 38,4% 

 

Onih koji su prebolovali kovid  je 792,000 ili 11% , dakle sve zajedno zasticenih antitijelima je izmedju 25% i 49.4% 

Prvi Bold:Negde sam procitao da je efikasnost Pfizera kod delta soja mnogo mnogo niza, negde oko 50-60% 

Drugi Bold: na ovaj broj dodaj jos barem 3x oni koji nisu isli da se testiraju a prelezali su, jer im nije trebalo zbog bolovanja. Ja samo znam od 9njih dvoje su se testirali ( misli otisli u covid ambulantu jer su imali simptome ) ostali nisu . Npr supruga od mog brata se nije testirala, ona je prenla covid na brata ( na mene nije ). Onda komsije ,komsinica je morala da ode do kocid ambulante jer joj je trebalo zbog bolovanja njenom muzu nije trebalo imao je simptome uz gubitak cula ukusa i mirisa. Onda prijatelji njih 3 su imali simptome nisu bili u kovid ambulanti ( to su oni sa kojima sam slavio docek nove godine ) . Ovi prijatelji i komsije ( inace komsinica i prijateljica su dve rodjene sestre) su posle doceka isli na zimovanje, odmah 2 januara a vratili se 4 jer su svi imali simptome u povratku komsinica je svratila u kovid ambulantu da se testira i bila pozitivna. Onda rodjak i rodjaka nisu isli u kovid ambulantu, prelezali su. 

To je samo ovde oko mene toliko ko nije bio u kovid ambulanti tj nije registrovan a prelezao je.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Pricam o tome da ti nemas nijedan dokaz da je zena anti-vaxer ali si joj pozeleo sve lose. Sokatno je koliko se extremizam zapatio i kako lako, za godinu ipo dana. Cuj nevakcinisani su odgovorni za smrti - a ja zivela u ubedjenju da je za to odgovoran virus. "iskonsko zlo" koje treba iskoreniti? Pa spao nam je merac iskonskog zla jako nisko, ako su to ljudi koji mozda budalasto ne zele vakcinu. A takvih koliko hoces i pre covida, samo ih nismo istrebljivali, ni retoricki.

 

Ajmo polako pošto očigledno ili ne čitaš ili ne razumeš...  ili si samo jezivo dokona.

  1. Žena je imala dovoljno vremena da se vakciniše.  Nije to uradila, dakle dete je dovela u opasnost svojom nemarnošću.  Uzeli joj dete?  Ispravno.

    Idemo dalje.
     
  2. Sledeća biser u repertoaru ti je "Čuj nevakcinisani odgovorni za smrt..." 
    Ovo spinovanje ti nije zaslužilo odgovor. 
    Bio sam kristalno jasan u poruci, pročitaj ponovo o čemu sam pisao, nije ti ovo USA topic, ne prolaze ti ovde te fore.
     
  3. "ljudi koji mozda budalasto ne zele vakcinu."   ...  možda i jesu budale ali to ih ne oslobađa odgovornosti.
    Dušan Kojić - Koja je davno rekao - "Mladost ne opravdava besvest", dakle ni blesavost je ne opravdava, a mogli bismo i o tome kolika je odgovornost samo u nečinjenju i mirnom puštanju da se šire "budalaste" ideje...  Koje povremeno imaju nezgodan običaj da se pretvore u krajnje smrtonosne ideologije.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DJ_Vasa said:

Nadam se da forumski lekari ili bolji poznavaoci materije mogu da mi daju neku reč utehe jer moram da priznam da se prvi put od početka cele priče osećam neprijatno. Baš me briga za sebe, samo želim da njima bude dobro.


Biće dobro, znaš i sam kakve su statistike vakcinisanih. 

 

1 hour ago, attolini said:

Hardcore vax i antivax su dve strane iste medalje,

 


Zbog ovog izjednačavanja bih te najradije banovao, ali neću. Lažem, najradije bih te naterao da tu medalju strpaš sebi tamo gde sunce ne sija, ali ne mogu.

 

Hardcore vax (šta god ti to značilo) je civilizacijska tekovina i najveći medicinski izum čovečanstva, antivax je anticivilizacijski otpad. Samo uporedi broj umrlih u istoriji od svih volesti za koje postoji vakcina sa brojem umrlih od vakcine. Ne moraš da tražiš, olakšaću ti, onako paušalno, radi se o milionima naspram pojedinačnih slučajeva. I dan danas 7k ljudi umire dnevno od bolesti koje se mogu sprečiti vakcinom, sedam hiljada dnevno. O ostalim zdravstvenim posledicama da ne govorim.

 

I da, sve to važi i za covid.
 

Problem sa anticivilizacijskim otpadom je što ne umire sam zbog posledica svojih izbora, već vuče obavezno i jedan deo ni krivih ni dužnih sa sobom. Tako da, nabijte si u dupe vaše pravo na ličnu slobodu i izbor. Da, Anđo, u pravu si, nedostatak saosećanja je problem. Onih čije subjektivno pravo na izbor potire nečije pravo na život. Nisu sva prava jednaka.

  • Like 7
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:

Žena je imala dovoljno vremena da se vakciniše.  Nije to uradila, dakle dete je dovela u opasnost svojom nemarnošću.  Uzeli joj dete?  Ispravno.

Ovaj, ne.  Odgledao sam samo početak onog klipa i postavio ga ovde, sada sam malo pročačkao:

 

Quote

Firlit said she had not due to having adverse reactions to vaccines in the past. Shapiro then ruled that Firlit could not see her 11-year-old son until she received the inoculation, according to the Post. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

 

Znamo da su sve anegdotalni slucajevi, ali mi nismo naucne ustanove da vrsimo strucna istrazivanja, pa ovde pisemo o licnim iskustvima i saznanjima - ako ce te utesiti i umiriti, kumovi roditelji, vakcinisani Sinopharmom, mama (80 god) i tata (85 god) imali coronu u maju; mama, inace, ima ugradjen pacemaker i jos nekih bolesti, bila je u bolnici desetak dana s upalom pluca, povremeno na kiseoniku, a tata nista, osim sto je bio pozitivan. Eno kumova mama sad kao cigra, pre neki dan proslavila 80-i rodjendan, zena kao da nije ni imala koronu.

Nadajmo se da i te kineske,  ipak, nesto rade.

 

Moja mama (78) dobila Pfizer kao booster u ponedeljak, za sad od nuspojava samo bol u ruci na dodir. 

 

 

16 minutes ago, Eddard said:


Biće dobro, znaš i sam kakve su statistike vakcinisanih. 

 

 

 

Hvala oboma, mnogo znači kada to kaže i neko ko je direktno u materiji. Danas takođe ima nisku temperaturu, kaže da se oseća blago umorno ali ništa specijalno. Zakazana mu je kontrola za nedelju dana, s tim da može bilo kad da ode ukoliko se loše oseća i lekarka mu je rekla nešto u stilu da ne bi trebalo da bude problema, bar na osnovu njenog iskustva sa starijim i vakcinisanim pacijentima sličnog zdravstvenog stanja, koje je generalno dobro.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fancy said:

 

Ajmo polako pošto očigledno ili ne čitaš ili ne razumeš...  ili si samo jezivo dokona.

  1. Žena je imala dovoljno vremena da se vakciniše.  Nije to uradila, dakle dete je dovela u opasnost svojom nemarnošću.  Uzeli joj dete?  Ispravno.
  2. Dušan Kojić - Koja je davno rekao - "Mladost ne opravdava besvest", dakle ni blesavost je ne opravdava, a mogli bismo i o tome kolika je odgovornost samo u nečinjenju i mirnom puštanju da se šire "budalaste" ideje...  Koje povremeno imaju nezgodan običaj da se pretvore u krajnje smrtonosne ideologije.

1. Kako je dovela dete u opasnost? Radi se o tome da je delila starateljstvo sa muzom, a da je njoj starateljstvo oduzeto zato sto se nije vakcinisala, arbitrarno. i nezakonito.

2. I budale imaju pravo na zivot, nije na nama da odlucujemo da li zasluzuju da zive. Ali ti (i nisi jedini) si skocio na podatak da nije vakcinisana, i odma zakljucio da je anti-vaxer. Nista o njoj ne znas.

8 minutes ago, Eddard said:

Da, Anđo, u pravu si, nedostatak saosećanja je problem. Onih čije subjektivno pravo na izbor potire nečije pravo na život. Nisu sva prava jednaka.

Ne, nisu sva prava jednaka, nekome je pravo na izbor - pravo na zivot. Ali sto bi se mi zamarali da razmisljamo ili saosecamo - kad mozemo sve da ih optuzimo za ugrozavanje nase pozadine, dok su nasi izbori, potpuno nesebicni i mozemo kao moralne gromade da propagiramo oduzimanje nekome prava na zivot.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fancy said:

Dakle nisu joj _oduzeli_ dete.
Fake news.

Sent from my phone using their app
 

Nije ni pisalo da su joj _oduzeli_, ali jeste privremeno izgubila pravo na starateljstvo:

 

Quote

The judge then revoked her custody of her son until she was fully vaccinated. Firlit did not indicate if she would get vaccinated, but she said she is trying to appeal the decision because she believes the judge overstepped his authority. She added that taking a son away from his mother is “wrong.”

 Dakle, ovaj seronja od sudije je odlučio da ona treba da postupi protiv saveta lekara da bi mogla da vidi sina i da joj se vrati starateljstvo. Eddarde, to ti je hard core vax.

 

Za forumsku raspravu koja se posle razvila nije ni bitan taj tehnički detalj nego odmah argument in bad faith da je reč od antivakserki (hard core) dakle nacoški i potpuno ignoprisanje interesa deteta koje je bilo odvojeno od majke. 

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...