Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Don Juan said:

Kada sam je u nekom internom društvu rekao da smo mi na ivici kataklizme, rekli su mi da samo mračim. Međutim, ne treba ti neka posebna nauka da vidiš da mi laganim koracima idemo ka vrlo crnom scenariju. Imamo delta soj, koji je takav kakav je, ali je izuzetno zarazan, ali i pored toga se ponašamo kao da se ništa ne dešava - letovanja bez ograničenja, utakmice, koncerti... Sve manje ljudi nosi maske, sve manje se poštuju mere (ako su nekada i poštovale). Sa druge strane vakcinacija očajna, stanovništvo neviđeno priglupo, mlade generacije koje treba da budu generator ovog drušva, takođe, neviđeno priglupi. Ljudi koji su vakcinu primili u februaru, imaju već sada jako ograničen imuni odgvor, posebno na deltu, ali se i dalje premišljaju da li treba treća doza ili ne. I dalje se šalju oprečne informacije sa medija i dalje je slika crna da crnja ne može biti.

Dakle dragi formumaši i forumašice, spremite se na jaaaaako dugu jesen i jakoooooo dugu zimu. Pa ćemo da se prebrojimo na proleće.

Neko je lepo napisao na temi da je "darvinizam" pitanje vakcinacije, nešto nisam pročitao kritike tog stava, ako se neko seti ko je bilo bi dobro. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Moze bez ovakvih generalizacija? Da ne primenimo to i na roditelje. Hvala.

 

Inace se sa prethodnim delom posta slazem u potpunosti.

Mogu li ja, kao vakcinisani roditelj vakcinisanog deteta, da zahtevam da mi dete ne uci prosvetni radnik koji odbija vakcinaciju, a nema medicinske razloge za to?

Ako ne - zasto?

Od takvog ucitelja tesko ce se neko znanje nauciti i primiti. :default_coffee:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Moze bez ovakvih generalizacija? Da ne primenimo to i na roditelje. Hvala.

 

Inace se sa prethodnim delom posta slazem u potpunosti.

Mislio sam na avakse među prosvetarima, koji su nažalost većina, pošto je manje od 50 posto prosvetnih radnika vakcinisano. Nisam mislio na vas normalne.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wookie said:

Mislio sam na avakse među prosvetarima, koji su nažalost većina, pošto je manje od 50 posto prosvetnih radnika vakcinisano. Nisam mislio na vas normalne.

 

Takvih je prijatelju medju celokupnom populacijom. Najveca odgovornost je iskljucivo na vlastima, ni na kome drugom. To sto smo uspeli nekako da se samoorganizujemo i vakcinisemo i ovih 50 posto je uspeh za ovaj narod kakav je. Ako se ocekuje vise, mora i drzava duradi nesto. Ali ako na tom polju nije uradila nista u proteklih godinu dana sem sto je i sama slala zbunjujuce i protivurecne poruke, jasno je da se na nju ne moze racunati. 

 

@Kronostime mozes, obrati se skolskoj upravi i prosvetnoj ispekciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma od nekog nepismenog, sa 8 razreda osnovne me ne čudi kad lupeta o magnetima, čipovima, sterilizaciji vakcinama...

Ali kad mi je poznanica, profesor srpskog, počela da priča da sam lud što sam se vakcinisao i da ona ne želi da ostane sterilna od vakcine, ja sam bio u šoku. Žali Bože para koje su bačene na njeno školovanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Prijatelj Mitar said:

 

Takvih je prijatelju medju celokupnom populacijom. Najveca odgovornost je iskljucivo na vlastima, ni na kome drugom. To sto smo uspeli nekako da se samoorganizujemo i vakcinisemo i ovih 50 posto je uspeh za ovaj narod kakav je. Ako se ocekuje vise, mora i drzava duradi nesto. Ali ako na tom polju nije uradila nista u proteklih godinu dana sem sto je i sama slala zbunjujuce i protivurecne poruke, jasno je da se na nju ne moze racunati. 

 

@Kronostime mozes, obrati se skolskoj upravi i prosvetnoj ispekciji.

Zavrsio sinko Master, zaposlio se - ne treba vise da kicmim lokalne prosvetare sa prednostima informatike u odnosu na veronauku .:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Zavrsio sinko Master, zaposlio se - ne treba vise da kicmim lokalne prosvetare sa prednostima informatike u odnosu na veronauku .:classic_biggrin:

 

Pitao si, ja ti odgovorio, ne znam sta da ti kazem dalje sem da ti cestitam na velikom uspehu u tome sto si kicmio neku lokalnu uciteljicu. No, druga je to tema.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Wookie said:

Da se mene pita, ja bih prosvetarima i zdravstvenim radnicima, kao i policiji i vojsci, uveo obavezu vakcinacije kao uslov da rade. Ko neće da se vakcinišeš, otkaz. Imaju oni ustavno pravo da rade, ali ne moraju u državnoj službi, mora neko i na građevini da radi i da kopa kanale, pakuje robu po magacinima. Deci ne bih uvodio obaveznu vakcinaciju, nisu deca kriva što su im nastavnici glupi.

 

Zasto odvajati zaposlene u drzavnom preduzecu od zaposlenih kod privatnika? Obaveza postoji ili ne postoji, ona se namece ili se ne namece.

 

Sta je sledece, da svi zaposleni u drzavnim preduzecima moraju da glasaju za SNS, oh wait, to vec imamo.

 

Evo, premijerka kaze da bismo umirali od kuge i kolere:

 

Quote

Ja ne mogu u ovom trenutku da kažem hoće li je biti. Sve priče o tome nas odvlači od našeg civilizacijskog pitanja. Doći će neke druge bolesti i vakcine. Šta onda upitala je ona. “Počeće ljudi da nam umiru od kuge i kolere…”

 

Razlika je samo u tome sto ko dobije kugu i koleru zagarantovano mu je mucenje, a vrlo verovatno i smrt, a od korone nije.

 

To je i glavni razlog zasto ljudi nece da se vakcinisu - spremni su da preuzmu rizik jer ne smatraju da ce im biti nesto ozbiljno. To su isti oni koji puse i piju, hrane se nezdravo, pa se niko nije zgrazavao nad takvima i sta ce sa njima biti kad obole i koliko kosta drzavu nasilnicka voznja, rak pluca, zacepljeni krvni sudovi i jos mnogo toga.

 

Znaci, potpuno je u redu da drzava proceni da li treba ili ne treba da odredi obavezu vakcinacije, ali ne moze to da vazi samo za odredjenu populaciju, a ne znam ni sta je rezon da se zgrazavamo nad "tim mladima kojima nista nije sveto", istim mladima koje ignorisimo kad locu, puse, imaju ozbiljan visak kilograma ili sede po citav dan za racunarom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wookie said:

Ma od nekog nepismenog, sa 8 razreda osnovne me ne čudi kad lupeta o magnetima, čipovima, sterilizaciji vakcinama...

Ali kad mi je poznanica, profesor srpskog, počela da priča da sam lud što sam se vakcinisao i da ona ne želi da ostane sterilna od vakcine, ja sam bio u šoku. Žali Bože para koje su bačene na njeno školovanje.

Prvi dan u prvom razredu mog klinca dojurim iz Novog Sada pod Avalu, u moje selo,  i uciteljica pocne sa "Ja sam Ta i Ta i ja gi ucim"

Prva misao - e, do qrca!

Medjutim: Njeni ucenici svi zavrsise odlicno prva 4 razreda kod nje, zatim ostalih 4 u okolnim skolama, upisase bez problema zeljene skole i diplomirase na fakultetima u roku i sa visokim ocenama.

Deca sasvim normalna, sa normalnim shvatanjima i normalnim pogledima na svet - e. to ih je naucila njihova nastavnica srpskog u prva 4 razreda osnovne skole.

Vaspitanje i ucenje dece treba prepustiti samo onima koji su najdostojniji da to rade - prenosenje znanja na mladje generacije bi trebalo da bude vrhunac bilo cije karijere!

A ne dostupnost diplome i partijska poslusnost.:default_coffee:

14 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Pitao si, ja ti odgovorio, ne znam sta da ti kazem dalje sem da ti cestitam na velikom uspehu u tome sto si kicmio neku lokalnu uciteljicu. No, druga je to tema.

Bemliga, procitaj ono to napisem, Prijatelju Mitre iz Dubica.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

Zasto odvajati zaposlene u drzavnom preduzecu od zaposlenih kod privatnika? Obaveza postoji ili ne postoji, ona se namece ili se ne namece.

 

Sta je sledece, da svi zaposleni u drzavnim preduzecima moraju da glasaju za SNS, oh wait, to vec imamo.

 

Evo, premijerka kaze da bismo umirali od kuge i kolere:

 

 

Razlika je samo u tome sto ko dobije kugu i koleru zagarantovano mu je mucenje, a vrlo verovatno i smrt, a od korone nije.

 

To je i glavni razlog zasto ljudi nece da se vakcinisu - spremni su da preuzmu rizik jer ne smatraju da ce im biti nesto ozbiljno. To su isti oni koji puse i piju, hrane se nezdravo, pa se niko nije zgrazavao nad takvima i sta ce sa njima biti kad obole i koliko kosta drzavu nasilnicka voznja, rak pluca, zacepljeni krvni sudovi i jos mnogo toga.

 

Znaci, potpuno je u redu da drzava proceni da li treba ili ne treba da odredi obavezu vakcinacije, ali ne moze to da vazi samo za odredjenu populaciju, a ne znam ni sta je rezon da se zgrazavamo nad "tim mladima kojima nista nije sveto", istim mladima koje ignorisimo kad locu, puse, imaju ozbiljan visak kilograma ili sede po citav dan za racunarom.

Država kao poslodavac može da postavlja uslove za svoje zaposlene. Zdravstveni radnici inače imaju gomilu vakcina koje su obavezne, inače ne mogu da rade, vojnici kad idu u misije UN moraju da prime gomile vakcina, a sad se odjednom svi setili ustava i prava građana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisu se svi setili prava gradjana, nego drzava propisuje zakone koji vaze za sve.

 

Kad si optuzen za ubistvo, ne mozes privatnik kod koga radis da kaze "e pa ne mozete da ga vodite, on mi je potreban na poslu". Isto tako, ne moze drzava da da pusku u ruke ljudima koji su zaposleni u drzavnom preduzecu, a privatnici da ne daju svojim zaposlenima da ratuju.

 

Nesto je mnogo pobornika oduzimanja ljudskih prava, daj da im i smanjimo plate kad je kriza, ako im smeta -> nek traze posao na gradjevini.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

^^Koliko ja vidim, od svih ljudskih prava, u Srbiji se ljudi najviše koriste pravom da budu glupi. Vakcinacija je civilizacijska tekovina i džaba se ti skrivaš iza paravana borca za ljudska prava i naturaš mi da sam SNS bot, pošto baš većina glasača SNSa spada u antivaksere.

Edited by Wookie
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

Nisu se svi setili prava gradjana, nego drzava propisuje zakone koji vaze za sve.

 

Kad si optuzen za ubistvo, ne mozes privatnik kod koga radis da kaze "e pa ne mozete da ga vodite, on mi je potreban na poslu". Isto tako, ne moze drzava da da pusku u ruke ljudima koji su zaposleni u drzavnom preduzecu, a privatnici da ne daju svojim zaposlenima da ratuju.

 

Nesto je mnogo pobornika oduzimanja ljudskih prava, daj da im i smanjimo plate kad je kriza, ako im smeta -> nek traze posao na gradjevini.

 

 

Ima još jednostavniji princip koji sam čak i spomenuo ovde pre izvesnog vremena, a to je da svi zaposleni koji su u kontaktu sa velikim brojem ljudi moraju da se vakcinišu, a koliko vidim po vestima, neki to već uvode. Pravno gledano ne bi bilo problema jer mnoge profesije moraju da ispune određene zdravstven uslove. Za rad u vrtićima is a hranom potreban je sanitarni pregled, profesionalni vozači imaju takođe periodične preglede, isto važi i za pilote, učenike (obavezna vakcinacija) i mnoge druge kategorije stanovništva. Problem je što politikanti podilaze primitivcima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, nije bas zgrazavanje nad zlim mladima kojima nista nije sveto, nego nad time sto je ocigledno vecina njih prilicno tupava. U 21 veku bunca nesto bezveze o zaverama i cipovima i protiv naucnih dostignuca, dere se kao lud tamo, i na trgovima igra kovid kola uz neku kretensku muziku, ma to je fukara. Što bi rekao Bob Rock: "kakva djeca, sve su to budući prijestupnici i kriminalci".

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

 

Takvih je prijatelju medju celokupnom populacijom. Najveca odgovornost je iskljucivo na vlastima, ni na kome drugom. To sto smo uspeli nekako da se samoorganizujemo i vakcinisemo i ovih 50 posto je uspeh za ovaj narod kakav je. Ako se ocekuje vise, mora i drzava duradi nesto. Ali ako na tom polju nije uradila nista u proteklih godinu dana sem sto je i sama slala zbunjujuce i protivurecne poruke, jasno je da se na nju ne moze racunati. 

Jedino na šta se i može računati od države je jeftini populizam, politikanstvo i emocionalno ucenjivanje. To što nosim masku di je propisano država da računa da sam joj veliku uslugu učinio jer uopšte ne moram i mogu da mi pljunu pod prozor ako neću.
Tidorović kaže, juče valjda, "propustili smo priliku" e pa moj demografu  ja nisam propustio nikakvu priliku, moja porodica nije nikakvu priliku propustila šta sad koji đavo hoćeš od nas više?
Kad nam država skine sa grbače Kona i onu sa scenskom šminkom kao gest dobre volje prema razumu, možemo da pričamo za dalje. Država je propustila priliku mi nismo propustili ništa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

1. model slobodnog okruženja:

- učenici svi sede zajedno, nose masku dok razgovaraju i odgovaraju;

- vakcinisani nastavnici ne nose masku, dok ne priđu učeniku na 1,5m

2. model kombinovan:

- jednog dana onlajn nastava, drugog neposredna;

*model od prošle godine, ali se tada menjao na sedmičnom nivou, a sada na dnevnom.

3. model za najugroženije lokalne samouprave:

- za srednjoškolce onlajn nastava;

- za osnovce do 4. razreda kombinovana od 30 minuta, grupe od 16 učenika;

- od 5-8. razreda smenjivaće se u danu po modelu nastave.

"Kada dođe do zaražavanja, ako se neko dete razboli u grupi ili odeljenju, sva deca od tada nose maske, zaraženo dete ide u karantin. Ako ima dvoje zaraženih, ili više, sva deca deset dana imaju onlajn nastavu, rekao je Ružić.

Kada dođe do zaražavanja po Ružniću, doći će uprkos maski 

giphy.gif?cid=790b761100f58259670b4a1c8d

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Neko je lepo napisao na temi da je "darvinizam" pitanje vakcinacije, nešto nisam pročitao kritike tog stava, ako se neko seti ko je bilo bi dobro. 

Ja sam u jednom trenutku, a mislim da su jos neki drugi.

Po meni, treba da prestanu da kaznjavaju nas vakcinisane, nego spusti sve mere (oni koji su ugrozeni ce se cuvati svejedno, ili im obezbedi uslove) pa ko prezivi, pricace. 

39 minutes ago, goldberg said:

Nisu se svi setili prava gradjana, nego drzava propisuje zakone koji vaze za sve.

 

Kad si optuzen za ubistvo, ne mozes privatnik kod koga radis da kaze "e pa ne mozete da ga vodite, on mi je potreban na poslu". Isto tako, ne moze drzava da da pusku u ruke ljudima koji su zaposleni u drzavnom preduzecu, a privatnici da ne daju svojim zaposlenima da ratuju.

 

Nesto je mnogo pobornika oduzimanja ljudskih prava, daj da im i smanjimo plate kad je kriza, ako im smeta -> nek traze posao na gradjevini.

 

 

Uopste nemoj da te cudi, evo i kod nas isto. Jesu pricali da cekaju FDA? Zasto sad Biden poziva firme da uvode obaveznu vakcinaciju? Zasto ne drzave, i lokalne vlasti? Stalno se odgovornost prebacuje na neke druge i uvlaci politika u pricu.

 

Vise mi je muka od ovoga. Sto neko rece on line Everyone knows you can get sick from Covid, but you can also get sick of Covid.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Ja sam u jednom trenutku, a mislim da su jos neki drugi.

Po meni, treba da prestanu da kaznjavaju nas vakcinisane, nego spusti sve mere (oni koji su ugrozeni ce se cuvati svejedno, ili im obezbedi uslove) pa ko prezivi, pricace. 

Ja se potpuno slažem + da prestanemo da kažnjavamo decu. Jedino tako ima logike.
Inače ovo sa darvinizmom za nevakcinisane i antivax ekipu, osim tebe i mene izgleda je opšteprihvaćeno što je bitan milestone u ovoj pandemiji

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Ja sam u jednom trenutku, a mislim da su jos neki drugi.

Po meni, treba da prestanu da kaznjavaju nas vakcinisane, nego spusti sve mere (oni koji su ugrozeni ce se cuvati svejedno, ili im obezbedi uslove) pa ko prezivi, pricace. 

Uopste nemoj da te cudi, evo i kod nas isto. Jesu pricali da cekaju FDA? Zasto sad Biden poziva firme da uvode obaveznu vakcinaciju? Zasto ne drzave, i lokalne vlasti? Stalno se odgovornost prebacuje na neke druge i uvlaci politika u pricu.

 

Vise mi je muka od ovoga. Sto neko rece on line Everyone knows you can get sick from Covid, but you can also get sick of Covid.

 

6 minutes ago, urosg3 said:

Ja se potpuno slažem + da prestanemo da kažnjavamo decu. Jedino tako ima logike.
Inače ovo sa darvinizmom za nevakcinisane i antivax ekipu, osim tebe i mene izgleda je opšteprihvaćeno što je bitan milestone u ovoj pandemiji

Rekose to, a traze PCR test i potvrdu o vakcinaciji svakom ko se priblizi  potomcima.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

I to da dozivim:  vakcinacija se ne obavlja vise u Domu zdravlja vec u ambulanti u drugom delu gada, ovih dana se bavi samo vakcinisanjem i revakcinisanjem. Super, godinu dana im je bilo potrebno da se organizuju kako treba. Oko podne - velika guzva, sporo se odvijalo pa sam se vratila kuci. Oko 17 h - malo nas je, cekanje da nas bude 6 za Pfajzera, pre toga nece da otvaraju novu bocicu, respect! Pitali me za ime i prezime, koju cu vakcinu i boc! Revakcinacija  SInofarm upadljivo vodi, njih je bilo dvostruko vise od nas Pfajzerovaca. Proslo 2,5 h od boce, nema reakcije.....

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

 

Rekose to, a traze PCR test i potvrdu o vakcinaciji svakom ko se priblizi  potomcima.:classic_biggrin:

Sorry, ali ne. Ja to uopste ne trazim. Mom klincu su za ulazak u studenjak trazili vakcinu, obavezno. Iako je on odavno vakcinisan. 

Oni koji ne zive na kampusu, ne moraju ali testiranje valjda jednom ili dva puta nedeljno.

 

E sad nakon svega toga ih teraju da nose maske na casovima... zasto? Mislim koja je poenta, posto znaju da su to mladi koji ce se uvece okupljati po stanovima, bez maski. To je prosto virtue signaling, nikakva nauka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se definitivno pridružim "darvinistima" (uz preduslov da ako smo stariji od X godina, samo smo krivi/zaslužni za to u kakvoj državi živimo): ko je hteo da se vakciniše, vakcinisao se (neko već i više puta). Ko neće da se vakciniše, ne mora, više mi je svejedno. Ukoliko već ne može kao u Nemačkoj (čitam da 'oće da uvedu ili vakcina ili sveže preležana korona ili svež negativni test), onda otvaraj sve, ukidaj mere, ko 'oće nek' nosi masku, ko neće ne mora.

Mislim, koliko čitam, doneli su odluku da deca po školama neće morati da nose maske sve dok sede i ćute, jedino kad odgovaraju. Potrudiću se da je moje dete stalno nosi. Nastavnici, kao, neće morati da nose maske sve dok se ne približe na metaripo nekom, ali ću ja da je nosim stalno.

Mislim, ako vakcine rade (a rade) nema boljeg bustera od delta soja...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stray_cat said:

Nastavnici, kao, neće morati da nose maske sve dok se ne približe na metaripo nekom, ali ću ja da je nosim stalno.

Mislim, ako vakcine rade (a rade) nema boljeg bustera od delta soja...

 

Normalno da cu i dalje da nosim masku na radnom mestu, a i sam znas da si kao predavac od prvog reda klupa udaljen manje od jednog metra 🙂

P.S. Ja cu i dalje imati isti princip kao i prosle godine: deca u ucionici u toku casa u svakom trenutku moraju da nose masku, pa nek se buni ko 'oce. E, kad se vakcinisu, neka skidaju dok cute, ne branim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...