Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Sinoć klinac došao kod mene i raspituje se o vakcinama :lol_2: Reko šta bi, zinulo dupe za 3000? Kaže hoće nekoliko drugara da se vakciniše jer planiraju da idu na more i uključili i njega u priču a i svejedno će nas sve naterati jednog dana da se vakcinišemo. Lepo mu objasnim, po treći put čini mi se, kako stoje stvari, šta je istina a šta propaganda i politika. Sad čekam da vidim šta će odlučiti.

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

@Milicane znam sta ce ti takve egzibicije? Zdravlje mora da bude prioritet I svoje obaveze I putovanja bi trebalo prilagoditi terminima za vakcinaciju/revakcinaciju.

Slazem se sa tobom ali ovde nema svedskog stola sa vakcinama ni mogucnosti da biras kad ces je primiti, na redu cu biti tek u julu, a u Srbiju moram u avgustu :classic_sad:

Samo sam htela da znam da li je taj QR kod  nesto interno sto vazi za Srbiju ili vazi i van. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Milica said:

Slazem se sa tobom ali ovde nema svedskog stola sa vakcinama ni mogucnosti da biras kad ces je primiti, na redu cu biti tek u julu, a u Srbiju moram u avgustu :classic_sad:

Samo sam htela da znam da li je taj QR kod  nesto interno sto vazi za Srbiju ili vazi i van. 

Mislim da bi bilo malo komplikovano - koliko razumem QR kod je nesto sto je vezano za socijalno osiguranje zemlje u kojoj primas vakcinu, znaci ti bi imala ustvari dva QR koda jedan koji bi "vodio" u italijansko socijalno a drugi u srpsko.

Sto se zdravlja i zastite tice svejedno je jer su prva i druga vakcina identicne ustvari bar kad je fajzer u pitanju a za administraciju, ko zna

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milica said:

Da li je neko imao slucaj da prvu i drugu dozu vakcine primi u razlicitim zemljama? Ako primim prvu u julu u Italiji, a drugu u avgustu u Srbiji kako bih papiroloski resila situaciju? Taj qr kod koji spominjete je nesto internacionalno? Ako ga po povratku u Italiju pokazem trebalo bi da mogu da ga ocitaju? 

Ova devojka

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dd

 

...nasumicno procitah da su neke gospodjice ovde na temi bile srecne zbog dostupnosti frizera

 

bila sam ubedjena da se pravilno pise pfizer

 

ps. Inace nisam imala nikakve simptome ni sa prvom ni sa drugom dozom kod pomenutog frizera,

to sigurno i nije bas nesto dobro, ali tako je bilo.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Malopre bio da primim drugu dozu sPutinika, posle prve dodao 10kg misicne mase i 5cm visine, nestrpljivo iscekujem rezultate revakcinacije 

posle druge ces moci golim rukama sibirskog medveda da ubijes...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Malopre bio da primim drugu dozu sPutinika, posle prve dodao 10kg misicne mase i 5cm visine, nestrpljivo iscekujem rezultate revakcinacije 

Hala Cair, leta gospodnjeg 2022.....

Nakon sticanja imuniteta drug Ridjis deli potpise McLeodu i Sosi i pojasnjava neke stvari Eddardu oko kondicije.

nikolaj-valuev-rost-i-ves_6.jpg

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Knipex said:

Sinoć klinac došao kod mene i raspituje se o vakcinama :lol_2: Reko šta bi, zinulo dupe za 3000? Kaže hoće nekoliko drugara da se vakciniše jer planiraju da idu na more i uključili i njega u priču a i svejedno će nas sve naterati jednog dana da se vakcinišemo. Lepo mu objasnim, po treći put čini mi se, kako stoje stvari, šta je istina a šta propaganda i politika. Sad čekam da vidim šta će odlučiti.

ja dobio danas 3500din na racun od drzave. Hvala VUCICU

Link to comment
Share on other sites

BREAKING NEWS: CDC expected to say TODAY that fully vaccinated people can stop wearing masks INDOORS - except in crowded places like buses and planes

CDC is expected to update its guidance on mask-wearing on Thursday 

The new guidance is expected to allow fully vaccinated people to go maskless indoors in almost all settings 

Crowded settings like planes, buses and prisons will likely be exception 

CDC is also expected to say that fully vaccinated people can take off their masks anywhere outdoors - including in crowds 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Ccc, a ni porez ne placas 

Placam, bas mi juce brat poslao racun za porez. 

 

1 hour ago, Knipex said:

Taman da kupiš drugu kn95 masku i da baciš tu što nosiš od februara. Ubuđala se jadna.

Necu da trosim pare na nove maskeN95. Imam kuci jos 2 te cuvam za novu pandemiju.

1 hour ago, Kronostime said:

I jos ces, ovija dana, da dodjes i bodes se - samo da te prijava za dodatnih 3000 RSD za vakcinisane do kraja maja ne mimoidje?

:classic_biggrin:

ja cu se prijaviti 30. Maja. 04. Juna stizem zasukanim rukavom 

 

ovde svuda na kraju recenice idu smajlovi, ali me mrzi da ih sad stikliram.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tomiprunet said:

 Placam, bas mi juce brat poslao racun za porez. 

 

Necu da trosim pare na nove maskeN95. Imam kuci jos 2 te cuvam za novu pandemiju.

ja cu se prijaviti 30. Maja. 04. Juna stizem zasukanim rukavom 

 

ovde svuda na kraju recenice idu smajlovi, ali me mrzi da ih sad stikliram.

Da bi dobio jos 3000- moras se vakcinisati do 30.05. , a ne prijaviti za istu.

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kronostime said:

Da bi dobio jos 3000- moras se vakcinisati do 30.05. , a ne prijaviti za istu.

:classic_biggrin:

 

Mora da se vakciniše do 31.05.2021. 

 

A od 01.06. ide prijavljivanje za tih 3000 dinara. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

BREAKING NEWS: CDC expected to say TODAY that fully vaccinated people can stop wearing masks INDOORS - except in crowded places like buses and planes

CDC is expected to update its guidance on mask-wearing on Thursday 

The new guidance is expected to allow fully vaccinated people to go maskless indoors in almost all settings 

Crowded settings like planes, buses and prisons will likely be exception 

CDC is also expected to say that fully vaccinated people can take off their masks anywhere outdoors - including in crowds 

Hoće preživeti Fauči ovakvu neodgovornost i bahatost CDC-a? Kako sad to odjednom....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...