Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Pletilja said:

Prijatelji moje dece koja su ostala u gradu, mladi ljudi oba pola, 40 godina i neka +, niko vakcinisan. Pitam ih zasto tako, kazu, ne verujemo AV u. Koliko je takvih? 

Previse, gospodjo - ako im je to jedni argument za napredak na Darvinovoj lestvici..

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

The CDC reports that about 5,800 of 76.6 million Americans fully vaccinated against COVID-19 - 0.007% - later tested positive for the virus 

Of those 5,800 cases, 7% of them - or 396 people - were later hospitalized and 74 of them died of the virus 

 

@EddardKako se zove taj tvoj app sto su ti preporucili da vezbas memoriju, treba mi za prijatelja.


Mora da su bili vakcinisani Kinezom :classic_sleep:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Medjugradski bus za Bg, juce: 2 trecine puta od 87 km sedeli smo po 1 osoba na 2 spojena sedista. Maske obavezne da udjes a posle mozes kako hoces, uglavnom se nose ispod brade. Kad, u Pancevu - stampedo, srednjoskolci, sudenti, zaposleni u II smeni....do mene se sptroposta jedna kabasta zenska osoba, nije ni sela a vec skida masku....em me spljeskala uz prozor, em dise kao parna lokomotiva....u neko doba ponudiom joj masku iz moje rezerve, cetvoroslojnu, neraspakovanu, osine me pogledom i izjavi: "Ja sam zdrava!"...i nastavio da hukce do Beograda.

 

Jos jedna genijalna logika... Mada verovatno se vode razmisljanjem kako dihtuju prozori bolje je skinuti masku da ne bi imale ulogu padobrana

Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj forum baš odgovara jer (definitivno) matorci čine GRO(k) forumaša. I ja sam omatorio (skoro 50) i ubedio samog sebe da je Fermijeva teorija (da čovečanstvo nikad neće pronaći drugu razvijenu civilizaciju u svemiru jer će se pre toga i ta a i ova civilizacija minimum unazaditi do nivoa da batali dalje istraživanje svemira). Takođe, forum nije populistički, nema nas mnogo.


S vremena na vreme (mada priznajem da nisam raper, slabo čitam, više gledam) naiđem i na neke bisere tipa @bohumilo glumce ne treba shvatati za mnogo pametne jer samo izgovaraju pametne tekstove koji su drugi napisali. Takođe, da spomenem i @zoran59 -a čiji biH svaki post lajkovao da nije otkucao da prestaje da navija za Noksu zato što primenjuje autofagiju (koja inače radi kao dijeta, ja smrš'o 5 kila, manje više ništa od krkanluka nisam izbacio osim gaziranih sokova, kokica i slatkiša).


Decu se trudim da podučavam šta ja volem, malo ispadaju frikovi u svojoj generaciji, ali ono, filmovi, muzika, knjige, znaju u prste i nije im smor (bar se trude na pokazuju; primer: mlađi potomak u trećem razredu osnovne muzičke zna da odsvira muziku iz Kuma, Pink Pantera, Indijane D.žonsa, Star Treka, stariji potomak među onlajn Amerima, za kuckanje i ostalo bira samo one koji su 101% ubeđeni da su novi Star Wars filmovi žestoki izmet.


E sad, osim s vama onlajn, čak i oflajn mi se komplet kafansko društvo vakcinisalo, skoro je bilo, ritualno smo, vrlo pijani, spalili maske i odteturali se do taksija.


Ali, stvarnost je takva kakva jeste. @Pletilja I ja sam ovog vikenda, posle mnogo vremena, u BG-u (ista situacija u busu), međugradski ne idu više istim putem do stanice, BG na vodi je baš vidljiv, putanje buseva se ravnaju prema njemu i njegovoj okretnici (jedva se snađoh gde sad ide, recimo 50kec i bilo šta prema B. brdu). Spomenik ispred ž. stanice mi dođe kao znak koliko sam omatorio...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, implant said:

 

Toeto. Ali, pošto su ljudi uglavnom samoživa goveda i to naročito oni koji se pitaju za nešto, ne bih imao ništa protiv da se između nas i Meseca pojavi jedna borbena krstarica nekih Ujedinjenih Intergalaktičkih Snaga i da stavi halt na dalje ispitivanje svemira dok se na matičnoj planeti ne reše gorući problemi. Naročiti bi mi gušt bio da gledam ove iz G8 kako idu na sastanak sa tim Bajama iz Dubokog Kosmosa i da slušam taj razgovor, recimo da se predstavnik tih Snaga zove Xlor ili tako nekako:

 

Xlor: Draga goveda, izvolite na ručku.  

 

Bajden: Pre ručka da pitam, a zašto nam ne date da malo istražujemo Mesec, makar? Zašto ste nas bacili u staru reku Misisipi?

 

Xlor: Ne može, imaš 50 meleona beskućnika, kopaš naftu i praviš mnogo oružja. Šta će ti Mesec, da prodaješ parcele po milion za               ar?  Nazad u Misisipi, bolje idi sam da te je ne vraćam.

 

Brat Si: Svi smo mi grančice istog drveta...

 

Xlor: Marš bre, mene si našo da farbaš. Imaš najskuplju vakcinu i truješ okolinu tehnologijom iz doba Nemanjića.

 

Ursula fon der Lajen, moja miljenica koja je ugurala dupe i na taj sastanak: Bojim se da moramo da iskažemo zabrinutost i uložimo jedan snažan protest...

 

Xlor: Gospođo, da li ste svesni da mogu da Vas iznabadam glavom?

 

 

Da mi je to da vidim uz meze i rakiju, da i ja seirim ko čovek.



Ovaj tvoj Xlor me podseti na podseti na familiju 

 

Spoiler

 

 

1 hour ago, Kronostime said:

Masovci pevaju "Mars na Drinu"

 

59 minutes ago, Clash said:

Nista ja ne velicam nego iznosim cinjenice.

 

 

Aj vec kad oftopicarimo uveliko, ja sam odavno fasciniran Zonom sumraka, Milanom Tarotom, sad ovim teorijama zavere.

Ne narodom koju guta ove stvari, to su telad pa su telad, mozes im prodati sta god hoces, nego su mi fascinantni likovi koji smišljaju ovakve stvari.

Ja lupetam gluposti samo tako, ali npr. Zona sumraka kad zavuce naslov tipa " Cerka Mona Lize zivi u BG, zove se Lara Liza i nema prednje zube."

to je nenadjebivo.

Koji je to misaoni proces da dodjes do necega ovakvog mi je stvarno čudo. 

marsovci.thumb.jpg.e56d9f019d29e6ec8ace6b10ebf4a5f4.jpg

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stray_cat said:

Meni ovaj forum baš odgovara jer (definitivno) matorci čine GRO(k) forumaša. I ja sam omatorio (skoro 50) i ubedio samog sebe da je Fermijeva teorija (da čovečanstvo nikad neće pronaći drugu razvijenu civilizaciju u svemiru jer će se pre toga i ta a i ova civilizacija minimum unazaditi do nivoa da batali dalje istraživanje svemira). Takođe, forum nije populistički, nema nas mnogo.


S vremena na vreme (mada priznajem da nisam raper, slabo čitam, više gledam) naiđem i na neke bisere tipa @bohumilo glumce ne treba shvatati za mnogo pametne jer samo izgovaraju pametne tekstove koji su drugi napisali. Takođe, da spomenem i @zoran59 -a čiji biH svaki post lajkovao da nije otkucao da prestaje da navija za Noksu zato što primenjuje autofagiju (koja inače radi kao dijeta, ja smrš'o 5 kila, manje više ništa od krkanluka nisam izbacio osim gaziranih sokova, kokica i slatkiša).


Decu se trudim da podučavam šta ja volem, malo ispadaju frikovi u svojoj generaciji, ali ono, filmovi, muzika, knjige, znaju u prste i nije im smor (bar se trude na pokazuju; primer: mlađi potomak u trećem razredu osnovne muzičke zna da odsvira muziku iz Kuma, Pink Pantera, Indijane D.žonsa, Star Treka, stariji potomak među onlajn Amerima, za kuckanje i ostalo bira samo one koji su 101% ubeđeni da su novi Star Wars filmovi žestoki izmet.


E sad, osim s vama onlajn, čak i oflajn mi se komplet kafansko društvo vakcinisalo, skoro je bilo, ritualno smo, vrlo pijani, spalili maske i odteturali se do taksija.


Ali, stvarnost je takva kakva jeste. @Pletilja I ja sam ovog vikenda, posle mnogo vremena, u BG-u (ista situacija u busu), međugradski ne idu više istim putem do stanice, BG na vodi je baš vidljiv, putanje buseva se ravnaju prema njemu i njegovoj okretnici (jedva se snađoh gde sad ide, recimo 50kec i bilo šta prema B. brdu). Spomenik ispred ž. stanice mi dođe kao znak koliko sam omatorio...

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stray_cat said:

 


E sad, osim s vama onlajn, čak i oflajn mi se komplet kafansko društvo vakcinisalo, skoro je bilo, ritualno smo, vrlo pijani, spalili maske i odteturali se do taksija.

 

Sa`ćemo i mi - samo da dođe proleće, tamo negde kraj juna računam, kod mene na Kosmaju i mi da ritualno bacamo maske u žar ispod ražnja. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, zoran59 said:

 

Podsetila si me na jedan razgovor izmedju pacijenta i lekara.

 

- Doktore, u poslednje vreme imam problem sa pamcenjem. Odem negde, pa zaporavim po sta sam krenuo...

- Hmmm, postoji vise mogucih uzroka. Ispitacemo. Nego, kada ste to prvi put primetili?

- Primetio, sta?

Slatko si me nasmejao, ali ovo je bilo ozbiljno posto sumnjaju na uticaj Covid, lekari. Pa reko aj da proba.

57 minutes ago, Ridji said:


Mora da su bili vakcinisani Kinezom :classic_sleep:

Ili ih je udario autobus...Meni je samo cudno jer su rekli da Pfizer 100% stiti od tezeg oblika bolesti. Minimalan procenat, priznajem, ali ipak nije 100%

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

prelezao covid posle 2 doze kineza. i to dobrih 30 dana posle revakcinacije. pre covida imao NULA antitela a posle covida 2580!!!😳 inace simptomi bili blagi

 

inace i cale zarazen. 85 godina. dva kineza dobio kad i ja. blagi simptomi. keva 72 nije dobila covid

Edited by Mthomy
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Clash said:

Slabo pratis na casu, ovo je su osnove teorija zavere.

Pad Kabale sadrzi sve ove nepobitne cinjenice, ima na jutjubetu, u bojama raznim i sa muzickom podlogom i cvrstim argumentima.

 

A zašto se film zove Pad Kabale, jesu li objasnili to? Kabala je mistično jevrejsko učenje, jel oni to tuguju za Kabalom koja je pala ili raskrinkavaju kabaliste i rade na njihovom padu? 

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Joki said:

Koliko je uopšte normalno imati antitela? Vidim da ljudi imaju po 4, 5 000 nakon vakcine.

Nije to toliko bitno sa tim brojevima.

Ne znam da li sam vam pricao o tome, ja na primer imam milijardu tih antitela.

Sad ako ja sam ja bolje zasticen od nekih sa manjim brojem nije ni to bitno.

Bitan je mir u svetu i foke obavezno da cuvamo.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Mthomy said:

 

inace i cale zarazen. 85 godina. dva kineza dobio kad i ja. blagi simptomi. keva 72 nije dobila covid

Jel se testirala? pitam zato sto su mi isto tako rekli za rodjake da samo jedno dete nije dobilo covid, ali ustvari ne znaju, jer nije testiran a mali je mozda bio asimptomatican.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, implant said:

 

A zašto se film zove Pad Kabale, jesu li objasnili to? Kabala je mistično jevrejsko učenje, jel oni to tuguju za Kabalom koja je pala ili raskrinkavaju kabaliste i rade na njihovom padu? 

Ukratko, bogati i slavni su se pod maskom izvitoperene varijante Kabale u US udruzili da se pedofilisu i slicno. Onda je to vodilo dalje da rade sta god najgrdje bilo ko moze da zamisli. Pa su onda tu naravno Rokfeleri and co, ljudi gusteri,Marina Abramovic, Gejts  itd. Tu su i ti tuneli, adenodroge...

Hoce sve da nas pobiju, pojebu i pojedu.

Al nemere brale jer je tu ratnik svetlosti Donald Trump koji ce im se najebati keve, samo sto nije.

U stvari vec je probio rokove al vratice se nikad jaci.

Inace film traje 3.5 sata, imas par istina koje se spinuju do bola i ostalo su budalastine proverljive za 23 sekunde na netu.

 

Fun fact: Kabalisti se prepoznaju po crvenom koncicu oko zgloba:)

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ridji said:


Nemoj airbnb, ce jure za porez na to :classic_biggrin:

Neka jure malo i njih, što samo freelancere da jure. BTW, offtopic je, ali samo jedan dodatak. U Bellvilu neki likovi,t.j. jedna firma, drže ogroman broj stanova, pola iznajmljeno, pola kupljeno. Baš mi je žao da malo i takve dokače. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...