Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts



E jesi skontao ovaj sarkasticni  post samo tako.
Idi vezbaj na onoj aplikaciji za demenciju:writing:


Idi u p...eršun, zagrcnuo sam se od smeha.


 
Jao bre, matori..


Ali bre, vas dvojica, ja bre čovek u cvetu mladosti [emoji41].

nije problem istraživanje svemira, nego što se već prodaju parcele na Mesecu, istražuju oružja kojima protivniku može da se uvali sa više nego bezbednih, kosmičkih udaljenosti i slično. Na to se troše najveće pare, a na pravo ispitivanje i upoznavanje kosmosa tek mizeran deo para koji ide u budžet za naoružanje, recimo. Istraživanje kosmosa je divna i neophodna stvar, ali ja nemam poverenja u ove koji se pitaju i odlučuju. Ti stvarno misliš da ljudska rasa, ovakva kakva je i predvođena takvim likovima, ne bi zaratila i na Alfa Kentauri? Pa to bi tek bio gušt, da se izmeri patka sa novim oružjima i u novom okruženju.


Pa to nema veze sa istraživanjem svemira, već sa trkom u naoružanju, za to bih i ja zamolio nekog tvog Xlora da teleportuje odgovorne na neodređenu udaljenost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, urosg3 said:

Baš me zanima koju bi UPK mogli gađaju ciljnu grupu, levica, centar, desnica? Na jednoj temi ne pravi se politički pokret, mora tu da ima kakvog ideološkog mesa, biće zanimljivo kako će da se pozicionariju. Tu je Žujović najzabavniji, lik koji po svemu sudeći ima odličan ukus za muziku, emotivne tekstove na nivou ljubavnih romana, ličnu hrabrost da iskaže svoj stav i ništa više.
Ali, valjda, i za to postoji publika

Ciljna grupa? Gladni, obespravljeni, opljackani, ruinirani po raznim osnovama. Ideoloska borba je privilegija demokratskih drustava a mi smo od toga jako, jako daleko. Ovoga moze da skine samo ulica izbezumljenih ali je pitanje koliko takvih ima....meni svi mi vise licimo na one Djindjiceve skuvane ribe u improvizorijumu....ili ce da pukne kao gadan apces, ili cemo da trulimo do gangrene, cista biologija, nista ideologija. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Laki21 said:

 

Moj poznanik (nije zajebancija) me je nakon prošlogodišnjeg potresa u Zagrebu obavestio da to nije bio prirodan zemljotres već posledica atomske bombe detonirana u podzemnim pećinama i tunelima u blizini Zagreba gde se bila zatočena ta deca, kako bi se prikrili dokazi nakon što su preseljena na drugu lokaciju.

 

Čak nisam bio zaludan, pa sam mu poslao seizmološke grafikone svih zemljotresa u toj regiji u zadnjih 50 godina, koji su svi na isti kalup, i seizmološki grafikon koji nastaje nakon eksplozije atomke.

 

Odgovorio je da će još proveriti i nije se više javio.

Pogresio je to sa atomskom bombom.

To je uradjeno elektromagnetnim topovima. koje je donelo onih 50.000 vojnika koji su se prosle godine iskrcali u Evropi.

A valjda svi znamo da ti topovi imaju isti trag kao i zemljotresi na seizmografu, to i deca znaju.

Malo je to sad na cekanju jer su sile mraka sprecile ratnika svetlosti Donalda, ali uskoro se nastavlja borba. 

 

Inace, da ja sam stvarno odgledao sve delove Pada Kabale da vi ne biste morali.

Edited by Clash
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Pogresio je to sa atomskom bombom.

To je uradjeno elektromagnetnim topovima. koje je donelo onih 50.000 vojnika koji su se prosle godine iskrcali u Evropi.

A valjda svi znamo da ti topovi imaju isti trag kao i zemljotresi na seizmografu, to i deca znaju.

Malo je to sad na cekanju jer su sile mraka sprecile ratnika svetlosti Donalda, ali uskoro se nastavlja borba. 

Da bi elektromagnetni topovi imali tako efikasno dejstvo neTko je morao odati trenutnu rezonancu terena, tako da se obavjestajne sluzbe moraju pozabaviti time.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Da bi elektromagnetni topovi imali tako efikasno dejstvo neTko je morao odati trenutnu rezonancu terena, tako da se obavjestajne sluzbe moraju pozabaviti time.:s_d:

Sta nije jasno?

 

Specijalni seizmografi bili su spregnuti sa radarskim sistemom HAARP i korišćeni su kao jedino sredstvo kojim je moguće kompletno skeniranje pojedinih tunelskih pravaca koji sežu i do 3.000 metara dubine, a koji su zaštićeni od bilo kakvog satelitskog skeniranja, na taj način tako što je na svodu-plafonu tih tunela ugrađena zlatna mreža koja sprečava probijanje laserskog snopa za skeniranje.  Međutim, tohometrijom iz HAARP-a i specijalnim kosmodromskim seizmografom bilo je moguće utvrditi položaj i dubinu odnosno uraditi 3D skeniranje dubokih tunelskih sistema.

 

A ovde je i originalni tekst sa ostalim podacima:

https://alliance.rs/balkanskitunelskisistemgorgona/

 

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


 

 


Čekaj bre, tebi je (trošenje para na) ispitivanje svemira nekakav problem? Ajd da si rekao trošenje para na vojsku, pa da razumem. Ali NASA pre svega i čitava svemirska trka koja je vođena su čovečanstvu dali ogromna naučna i tehnološka dostignuća na koja bismo decenijama čekali da nije bilo nje.

Sve sve... Ali svemirski program kritikovati. Sorry, ali meni je to u rangu antivaxxx priča.

 

Pa mozda su zaista stavili halt na dalje istrazivanje dok se mi Zemljani ne opametimo. To je mozda razlog zasto se nismo vratili na Mesec cak ni danas posle 52 godine od spustanja prvih ljudi?!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

Sta nije jasno?

 

Specijalni seizmografi bili su spregnuti sa radarskim sistemom HAARP i korišćeni su kao jedino sredstvo kojim je moguće kompletno skeniranje pojedinih tunelskih pravaca koji sežu i do 3.000 metara dubine, a koji su zaštićeni od bilo kakvog satelitskog skeniranja, na taj način tako što je na svodu-plafonu tih tunela ugrađena zlatna mreža koja sprečava probijanje laserskog snopa za skeniranje.  Međutim, tohometrijom iz HAARP-a i specijalnim kosmodromskim seizmografom bilo je moguće utvrditi položaj i dubinu odnosno uraditi 3D skeniranje dubokih tunelskih sistema.

 

A ovde je i originalni tekst sa ostalim podacima:

https://alliance.rs/balkanskitunelskisistemgorgona/

 

 

cccc, vakcinisan Sputnikom, a velica HAARP?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Pa to nema veze sa istraživanjem svemira, već sa trkom u naoružanju, za to bih i ja zamolio nekog tvog Xlora da teleportuje odgovorne na neodređenu udaljenost.

 

Ne razumeš Xlorovu perspektivu :s_w:, on je skapirao da je počela svemirska trka u naoružanju i to je njegov problem. On vidi da kod nas na planeti postoje nekakve Vazdušno - Kosmičke snage, da se prodaju parcele po Mesecu i polazi od razumne pretpostavke da će homo sapiens svoj bedni modus operandi (pare i rat) probati da raširi svuda po svemiru. Svestan je on da postoji mnogo časnih i inteligentnih homo sapiensa koji su iskreno zainteresovani da upoznaju beskonačne dubine kosomosa, ali takođe je svestan da će namazani likovi koji se pitaju probati da iskoriste istraživanja tih časnih za svoje podle, mračne ciljeve, uz neizbežna pitanja A đe sam tu ja? i Možemo li mi to iskoristit' da se onima najebemo mile majke? 

 

Tako ti je to, a dokle god budemo izdvajali više para za puške nego za nauku, tako će i ostati.

 

 

Edited by implant
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

Postoji dobar razlog zasto psiholozi danas razdvajaju, socijalnu, kognitivnu i emotivnu inteligenciju.

 

Ne postoji ta pamet koja ce nadomestiti umece snalazenja u drustvu (socijalne vestine).  Tako da je, pored toga sto se deca vise i ne igraju medjusobno vec online, ovo sto se desava sa korona izolacijom dodatna katastrofa.

 

Ja sam vise introvert, volim svoje slobodno vreme da provodim sam, ali jasno je da je druzenje i razvijanje socijalnih vestina u najranijem dobu zivota krucijalna stvar bez kojeg je osoba de facto okrnjena u razvoju.

 

 

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, implant said:

 

Ne razumeš Xlorovu perspektivu :s_w:, on je skapirao da je počela svemirska trka u naoružanju i to je njegov problem. On vidi da kod nas na planeti postoje nekakve Vazdušno - Kosmičke snage, da se prodaju parcele po Mesecu i polazi od razumne pretpostavke da će homo sapiens svoj bedni modus operandi (pare i rat) probati da raširi svuda po svemiru. Svestan je on da postoji mnogo časnih i inteligentnih homo sapiensa koji su iskreno zainteresovani da upoznaju beskonačne dubine kosomosa, ali takođe je svestan da će namazani likovi koji se pitaju probati da iskoriste istraživanja tih časnih za svoje podle, mračne ciljeve, uz neizbežna pitanja A đe sam tu ja? i Možemo li mi to iskoristit' da se onima najebemo mile majke? 

 

Tako ti je to, a dokle god budemo izdvajali više para za puške nego za nauku, tako će i ostati.

Jebo Mesec i Mars koji posete Vesic i investitori,:classic_dry:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Moj poznanik (nije zajebancija) me je nakon prošlogodišnjeg potresa u Zagrebu obavestio da to nije bio prirodan zemljotres već posledica atomske bombe detonirana u podzemnim pećinama i tunelima u blizini Zagreba gde se bila zatočena ta deca, kako bi se prikrili dokazi nakon što su preseljena na drugu lokaciju.

 

Čak nisam bio zaludan, pa sam mu poslao seizmološke grafikone svih zemljotresa u toj regiji u zadnjih 50 godina, koji su svi na isti kalup, i seizmološki grafikon koji nastaje nakon eksplozije atomke.

 

Odgovorio je da će još proveriti i nije se više javio.

 

 

Hahaha ja odgovorio ispod a nisam video da si ti napisao prakticno istu stvar pre mene 🙂 Ja sam to cuo od fakultetski obrazovane osobe, u pedesetim godinama zivota, za koju sam smatrao da je prilicno osvescena. Boy, I was wrong...

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kronostime said:

cccc, vakcinisan Sputnikom, a velica HAARP?

 

Nista ja ne velicam nego iznosim cinjenice.

 

 

Aj vec kad oftopicarimo uveliko, ja sam odavno fasciniran Zonom sumraka, Milanom Tarotom, sad ovim teorijama zavere.

Ne narodom koju guta ove stvari, to su telad pa su telad, mozes im prodati sta god hoces, nego su mi fascinantni likovi koji smišljaju ovakve stvari.

Ja lupetam gluposti samo tako, ali npr. Zona sumraka kad zavuce naslov tipa " Cerka Mona Lize zivi u BG, zove se Lara Liza i nema prednje zube."

to je nenadjebivo.

Koji je to misaoni proces da dodjes do necega ovakvog mi je stvarno čudo. 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Akiro said:

Kako je krenula proizvodnja Sputnjika kod nas, a ima i nekih nagoveštaja da bi Sinofarm mogao ovde da se proizvodi, evo šanse za turizam - vakcinalni turizam. Drumarine, hoteli, AirBNB, kafane, kockarnice, može nešto i propali JAT da profitira, ... Kome god ne treba za putovanje kroz EU već za sopstveno zdravlje, a nema nameru da čeka, će razmotriti trip u Srbiju. Ostaće tu i pored izvoza dovoljno vakcina i za ovaj vid turizma. Još neka strancima i naplate neku sitnicu za vakcinaciju.


Nemoj airbnb, ce jure za porez na to :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Nista ja ne velicam nego iznosim cinjenice.

 

 

Aj vec kad oftopicarimo uveliko, ja sam odavno fasciniran Zonom sumraka, Milanom Tarotom, sad ovim teorijama zavere.

Ne narodom koju guta ove stvari, to su telad pa su telad, mozes im prodati sta god hoces, nego su mi fascinantni likovi koji smišljaju ovakve stvari.

Ja lupetam gluposti samo tako, ali npr. Zona sumraka kad zavuce naslov tipa " Cerka Mona Lize zivi u BG, zove se Lara Liza i nema prednje zube."

to je nenadjebivo.

Koji je to misaoni proces da dodjes do necega ovakvog mi je stvarno čudo. 

VqnoE6F.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Nista ja ne velicam nego iznosim cinjenice.

 

 

Aj vec kad oftopicarimo uveliko, ja sam odavno fasciniran Zonom sumraka, Milanom Tarotom, sad ovim teorijama zavere.

Ne narodom koju guta ove stvari, to su telad pa su telad, mozes im prodati sta god hoces, nego su mi fascinantni likovi koji smišljaju ovakve stvari.

Ja lupetam gluposti samo tako, ali npr. Zona sumraka kad zavuce naslov tipa " Cerka Mona Lize zivi u BG, zove se Lara Liza i nema prednje zube."

to je nenadjebivo.

Koji je to misaoni proces da dodjes do necega ovakvog mi je stvarno čudo. 

Ja sma fasciniran nime itekako, kako se ne iskida od smeha kad jebe budale koji ga zovu..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

AfD parliamentary leader Alice Weidel said the new measures were an unprecedented attack on basic democratic freedoms.

 

Govnari fasisticki se pozivaju na demokratske slobode, ubicu se.

 

A sto kaze moja jedna drugarica odavde, kad u Nemackoj udari ekonomska kriza, bezimo glavom bez obzira

 

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...