Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

 

Ako pricamo o zarazenima, ja sam znam dvocifren broj ljudi koji su zarazeni posle prve (cesce), ali i druge doze Sinofarma. Ne znam apsolutno nikog ko se zarazio posle bilo koje druge vakcine, ako je primio obe doze, znam par koji su se zarazili posle ili u vreme prve doze sputnjika i fajzera.

 

😄 😄 😄 

 

 

Kad god se Mek raspravlja jedan od dokaza za njegove tvrdnje je obavezno ogroman broj ljudi u njegovom okruzenju koji bas to nesto sto on pise rade, misle, cine ili jedu.

Rekao sam tada a i da ti ponovim, ili izmisljas ili menjaj to toksicno drustvo za tvoje dobro ti kazem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Nije bas 75 % Puzigaco. Mislim da je realnije oko 30-35 %. Ostali su se opametili.

Ma nisu, evo ima ono sto je pre neki dan slala Cyber, odatle sam uzeo podatak, ima i grafikoni po zemljama u kakve sve gluposti veruju:

 

Quote

The Suspicious Virus: Conspiracies and COVID19 in the Balkans 

 

As elsewhere, the Western Balkans have been affected by conspiracy theories, with doubts about government policies and trust in institutions emerging in light of the pandemic. The scale and implications of these theories are particularly strong. While in most of Europe COVID conspiracies are supported by a quarter to a third of the population, more than 75% of WB citizens surveyed believe in one or several of six COVID theories. 

 

https://biepag.eu/wp-content/uploads/2020/12/Conspiracies-and-COVID19-in-the-Balkan-English.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Knipex said:

Izašao danas. Ne mogu da opišem koliko sam se umorio nakon običnog tuširanja. Morao sam da legnem da odspavam sat vremena. Za to vreme moji naručili klopu i sačekala me topla pljeska od 400g sa pohovanim kačkavaljem kao prilog. Izborih se nekako :lol_2: Elem evo terapija koju sam dobio na otpusnoj listi. Poslao ćaleta kod mog lekara da mi završi sve što treba i u apoteku. Račun 6500din i to bez D3 koji sam imao kući...

 

fBrgvnH.jpg

 

I posle kao vakcinisanje više odgovara farmaceutskim kucama, ili kako se često nazivaju farmaceutskoj mafiji.

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ridji said:

 

I posle kao vakcinisanje više odgovara farmaceutskim kucama, ili kako se često nazivaju farmaceutskoj mafiji.

 

Ubedljivo najveći profit su ostvarili proizvođači vitamina i suplemenata. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Knipex said:

Ubedljivo najveći profit su ostvarili proizvođači vitamina i suplemenata. 

Ja sam imao jedno dva-tri razvoda braka pocetkom pandemije i zabranio sam zeni da ide u apoteku.

Strasno sta je sve kupovala.

Sad se normalizovala malo, ali ne jos sasvim.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Clash said:

 Hipsterske trotinetdzije nisu u rangu studenata i novinara al tu su negde.

...

Sto rece Puzigaca, sve je to anticivilizacijski element i reakcija.

E, a što se ovi pojedinci sad toliko bune protiv tih trotineta, kad to nije ništa novo. Eno Ali Mekbil vozi sličan trotinet po Bostonu još pre 20 godina, pa šta :lol_2: Možda bi vise voleli da je segvej postao in?

 

Nego, ovo drugo. Naravno da su reakcija i elementi. Neko je napisao ranije u vezi onih orgijanja zaumnih "nemam nista protiv igranja kola". Nemam ni ja, ako se hepening desava gde je prirodno, na čobanskim livadama. Imam protiv ako se to radi na trgovima i na drugim javnim površinama u urbanim sredinama, jer takva aktivnost tu ne pripada. Zasto, zato sto je grad oduvek otuđenost, distanca, uzdrzanost, da nepoznati ljudi zaziru jedni od drugih, a igranje kola implicira nekakav osecaj bliskog zajednistva, sto je neprimereno gradu.

 

Čak i da se okupi grupica poznatih koji ne zaziru jedni od drugih, i tad je neprimereno da u gradu na javnoj povrsini igraju čobanske grupne plesove. Zašto, zato. Deplasirano je, anahrono, bah...  Isto važi i za njihove podstrekače i ideologe, kad na primer unose ono hrastovo lišće u objekte državne uprave. Šta rade tamo sa njim? Da li ga pasu možda?

 

Poenta je, ovi tu u procentu i vecem od 75% nisu urbana civilizacija, i zato oni rade sve sto rade, sa sve tim anticivilizacijskim buncanjima o svemu i dranjima protiv svega. Zato je pandemija dosla kao narucena, da razotkrije malo to. Dosta su glumili. Ona serija Mile Tranzicija, to nije bila komedija, nego stvarnost. Pandemija je to dokazala :lol_2:

 

Quote

Što je duže boravio u zavičaju, sve više se topila njegova vedrina, pa je u Beogradu sumorno zaključivao:“Mi smo još uvek napušteno društvo, poluprimitivno, primitivno“. Čak je podsećao i na reči Mihiza, sa kojim se uglavnom politički nije slagao, da „naši ljudi nisu svesni koliko je Srbija jedno zapušteno prigradsko naselje. Nije reč o Evropi, reč je najpre o nama!“ A ko smo to „mi“? Subjekti ovdašnjih prilika i neprilika za Tošića su „naši ljudi, stanovnici“ i naglašava „neću reći – građani“. Još uvek se tu radi o radikaliji, o „jednoj čudnoj kombinaciji paganskog seljaštva, arhaičnog četništva, areligioznog pravoslavlja, površnog dinastičkog monarhizma, izblesavljenog slovenofilstva, intelektualne hajdučije, vrlo ograničenog slobodarstva i naše antiorganizacijske stihijštine“. Celo to klupko je još uvek van urbane civilizacije. 

 

Desimir Tošić (1920-2008): Deset godina posle

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, shonke said:

Vala, tromb u krvnim sudovima mozga je baš za gledanje kroz prste...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

5 hours ago, JohnnyDragon said:

Ali je šansa idalje. I ljudima koji su umrli zbog vakcine su verujem slično rekli, i šta im to znači?? 

Sada su na pogrešnoj strani trave. 

 

7500 ljudi godišnje umire od nuspojava uzimanja aspirina.

 

Da ga zabranimo?

 

Smrt od vakcine koja se meri na par stotina hiljada vakcinisanih je ništa više od nezgode koja je naprijatna ali u širem planu, gledajući dobit/gubitak od dane ili neprimljene vakcine potpuno beznačajna na nivou društva.

 

Logično da je gledanje pojedinca i porodice koju je to pogodilo drugačije, ali je tako doslovno sa SVAKIM JEBENIM DRUGIM LEKOM NA PLANETI IKADA IZMIŠLJENIM I UPOTREBLJENIM.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedno filozofsko pitanje:

 

Da li biste pristali da umrete, samo vi, niko drugi, a da se pandemija sutradan završi, covid nestane i svet se vrati potpuno na ono sto je bio pre svega ovoga? #ponoćno_lupetanje

 

Inspirisan ovim komentarima o malom broju preminulih od posledica nuspojava vakcine, jer je, naravno, bitno društvo u celini (što se slažem), a ne pojedinac kome se zalomi da bude on taj 1 u milion.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

Ako sam razumeo  u Njemackoj je Fajzer vec razvucen na 6 nedelja. Predlozi su i da se prati UK model i da se sa Fajzerom ide na 12 nedelja razmak. 

U Britaniji se to pokazalo vrlo efikasno, bolnice prazne, smrtnost drasticno opala. 

A ja se cudila sto su meni razvukli na 4 nedelje... iako Fajzer se jeste bunio protiv 12 nedelaj i rekli su da takva opcija nije proverena i vakcina nije namenjena za upotrebu nakon 12 nedelja, vec nakon 3.

2 hours ago, djura.net said:

bitno je i kakav je stepen alergijske reakcije, ako je rec o anafilaktickom soku, mislim da je preporucljiv ozbiljan oprez kod davanja vakcine, 
zato je bitno da takvi ljudi prime vakcinu u ozbiljnijoj medicinskoj ustanovi a ne na nekom izdvojenom punktu.

mislim da doktori preporuce ljudima sa istorijom alergijskih reakcija da sede umesto 15, cak 30 minuta posle vakcinacije.

Kod mene su rekli samo alergije na vakcine, pitala ja coveka koji se bocka. a koji je treniran da odgovara na pitanja.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Jedno filozofsko pitanje:

 

Da li biste pristali da umrete, samo vi, niko drugi, a da se pandemija sutradan završi, covid nestane i svet se vrati potpuno na ono sto je bio pre svega ovoga? #ponoćno_lupetanje

 

Inspirisan ovim komentarima o malom broju preminulih od posledica nuspojava vakcine, jer je, naravno, bitno društvo u celini (što se slažem), a ne pojedinac kome se zalomi da bude on taj 1 u milion.

 

Pogrešno pitanje.

 

Treba da glasi - da li biste pristali da vas izvlače na ruletu za spas čovečanstva? A omer neka bude kao kod smrti sa Asto Zekom.

 

Pristao bih istog trena.

 

PS

 

Dakle, neka umre caa 50 na 17 miliona, recimo.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Jedno filozofsko pitanje:

 

Da li biste pristali da umrete, samo vi, niko drugi, a da se pandemija sutradan završi, covid nestane i svet se vrati potpuno na ono sto je bio pre svega ovoga? #ponoćno_lupetanje

 

Inspirisan ovim komentarima o malom broju preminulih od posledica nuspojava vakcine, jer je, naravno, bitno društvo u celini (što se slažem), a ne pojedinac kome se zalomi da bude on taj 1 u milion.

 

(osim ako se ne desi čudo pa korona cirkus reši da se samoukine kao i u slučaju potpune tehničke izolacije do kraja života) Svi ćemo se mi ili razboleti (ovako (asimptotski) ili onako (malo manje ili malo mnogo manje asimptotski) ili smo već bili zaraženi, samo je pitanje u kakvom stanju će biti naš imunitet, što je najbitnije i kakav će biti virus kad dođe do nas.

Moje laičko razmišljanje je, kome je bilo loše od vakcine, bilo bi mu mnogo gore od kovida19.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Pogrešno pitanje.

 

Treba da glasi - da li biste pristali da vas izvlače na ruletu za spas čovečanstva? A omer neka bude kao kod smrti sa Asto Zekom.

 

Pristao bih istog trena.

 

PS

 

Dakle, neka umre caa 50 na 17 miliona, recimo.

Ja mislim da smo na tom ruletu trenutno, ne treba da pristajes 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako i ima povezanosti tromba sa AZ vakcinom, ta povezanost, sto je jos gore, najverovatnije nije direktna, vec odredjeni broj ljudi imaju veci rizik od toga, pa kad se sakupi nekoliko faktora, od genetike, preko imunog sistema i raznih hemikalija u organizmu, moze doci do problema. 

 

Tesko ce se to dokazati, ikada zapravo.

 

Imate primer pilula za kontracepciju koje zene piju, bas dosta u zapadnom svetu, koje imaju kao dokazani rizik pojavu tromba. Tromb je posledica reakcije organizma na nesto, moze biti i obican ubod, neka povreda, trauma... bilo sta. 

 

U svakom slucaju jasno je da je ta vakcina pod velikom prismotrom a zasto je to tako i da li je opravdano ili ne, tesko cemo znati.

 

A evo, o ovome smo pricali i ranije. 

 

https://www.hri.org.au/health/your-health/lifestyle/people-with-coronavirus-are-at-risk-of-blood-clots-and-strokes

 

Samo to ocito sad nije moderno. 

 

Ovo je posebno neverovatno. 

 

Quote

Recent data from the Netherlands and France suggest that of the patients with coronavirus who are admitted to intensive care units (ICU), 30-70% develop blood clots in the deep veins of the legs, or in the lungs.

 

Edited by Hugo Punch
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Meni je kuci gro uredjaja Xiaomi (TV, Box, telefoni, preciscivac vazduha, robot, trotinet), tako da je izbor bio logican. Sad se sve po kuci brze sinhronizuje.

 

Doduse, kad Lada ili GAZ ovladaju tehnikom za elektricni trotinet, odmah se bodem Sputnikom.

ebWRhdD.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo nama objasnjenja neobjasnjivog, neka Jelena Milosev objavila na FB: 

Spoiler

 

"Ви што остављате увредљиве коментаре на објави где се игра коло, желећи нам свима "респираторе", и ви други којима боде очи моја мајица и шајкача, ви нисте ни свесни да се тих пар хиљада људи синоћ борило и за вас, зомбиране.

Вама је магична кутија потпуно испрала мозак чим сви имате исту (кризни штаб, блиц, курир) матрицу за понављање:

"лекари падају са ногу, данас је умрло 40 људи а ви играте, заразићете се, одрекните се права на бесплатно лечење кад оболите од "короне"!"

Прво, ти лекари су се школовали да "падају са ногу". А и већина је багра плаћеничка која тражи мито да лечи. Сад су добили идеалну прилику да зараде на пројекту К0вид.

Друго, у Србији сваки дан умре око 200 људи, ако не и више, одувек се умирало. И пре короне, замислите.

Треће, како да се заразимо и чиме међу здравим људима?

На крају, лечење никад није ни било бесплатно. И лекове које добијамо на рецепт плаћамо.

Зар ви стварно мислите да ћете живети вечно?

Мени је гора помисао на праве болести, које годинама трају, тешке и мукотрпне где је смртност скоро 100%, или су тренутне, као што је инфаркт. Како се од тога чувате?

Никада до сада нисте имали високу температуру, кашаљ, бронхитис, упалу плућа, упалу грла, грип..?!?

Ти људи синоћ су славили живот, у инат свима којима је коло трн у оку.

Славимо оне који су се венчали, оне који су добили или чекају принову.

Смехом и игром ми пркосимо онима који би да нас поробе и покоре, а уједно се и сабирамо.

Даће Бог да то буде око Крста као што се јуче десило први пут да се ујединимо са Литијом.

Ми се не плашимо.

Нека знају да овде не живе само овце које наседају на све што им се сервира.

Нека знају да овде има бораца.

Нека знају да има Срба.

Нека знају да има непокорних.

А ви знајте да ће и то мало непокорних ослободити и вас преплашене.

Живели моји Српски Спартанци!"

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...