Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

Ne treba ti nikakav link, samo poznatih ljudi koji su primili bar jednu dozu Kineza je bilo preko 10, sto si mogao da procitas po novinama. Ukupno je od AZ (navodno) u celom svetu umrlo 20-ak ljudi.

 

Ako pricamo o zarazenima, ja sam znam dvocifren broj ljudi koji su zarazeni posle prve (cesce), ali i druge doze Sinofarma. Ne znam apsolutno nikog ko se zarazio posle bilo koje druge vakcine, ako je primio obe doze, znam par koji su se zarazili posle ili u vreme prve doze sputnjika i fajzera.

 

1 hour ago, McLeod said:

Pa ja ne zelim da pricam o anegdotalnim dokazima, ali jedino to imamo. Ali i sa anegdotalnim dokazima je ocigledno da najvise takvih slucajeva ima posle Sinofarma, maltene svaki drugi nije zasticen, kod drugih vakcina svaki deseti (sto je i normalno).


Evo ti onda na primer anegdotalni dokazi: prošlog vikenda kad su vakcinisani stranci, samo u Nišu (barem) dve osobe se završile u komi (ne znam kako se okončala situacija mada za jedan slučaj znam da su čekali samo da porodica da znak da se ugase aparati) nakon primanja AZ.

O jednom su pisale južnevesti, drugi slučaj je iz bliže okoline.

 

Ali ne znam koliko se u Srbiji vodi statistika i ozbiljna studija nakon/tokom vakcinisanja

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa sta, i ne treba da se druze sa takvima. Sto se mene tice ispostavilo se da je ova pandemija dosla kao porucena da razotkrije malo to. Ovo sa AZ je nebitno, i medijski preuvelicano, i ne utice na razotkrivanje, a sta se razotkriva, pa generalnu anticivilizacijsku orijentaciju tih 75% tzv građana "zapadnog balkana". Svako ko kenja o vakcinama, o zaverama i wgaf, sve je to anticivilizacijski element i reakcija. Zasto bi neko uopste hteo sa takvima da se druzi.

Milenko, kao i uvek za kompromisna resenja.😀

Ti si garant u osnovnoj, kad ti neko trazi dva lista iz sveske govorio da nemas, da si vec presao sredinu.

Edited by Clash
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Pitaj Seklera, ima grupu, ali ja, moje milion posto laicko i duducko misljenje,mislim da bi smelo..kad se ne bi vakcinisoa niko alergican an nesto, niko ne bi ni smeo d se vakcinise..narocito ako Sinofarm planiras

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Izašao danas. Ne mogu da opišem koliko sam se umorio nakon običnog tuširanja. Morao sam da legnem da odspavam sat vremena. Za to vreme moji naručili klopu i sačekala me topla pljeska od 400g sa pohovanim kačkavaljem kao prilog. Izborih se nekako :lol_2: Elem evo terapija koju sam dobio na otpusnoj listi. Poslao ćaleta kod mog lekara da mi završi sve što treba i u apoteku. Račun 6500din i to bez D3 koji sam imao kući...

 

fBrgvnH.jpg

  • Like 12
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Ridji ja sam 2x zavrsila na antishok terapiji zbog ujeda ose-pcele , pa sam primila vakcinu i nije mi nista .

jeste da sam imunizovana u "ozbiljnoj " zdravstvenoj ustanovi sa antishok terapijom dostupnoj i + sam potpisala da sam svesna posledica, bla, bla, bla ...dakle na sopstvenu odgovornist.

Edited by vanjabarsa
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

bitno je i kakav je stepen alergijske reakcije, ako je rec o anafilaktickom soku, mislim da je preporucljiv ozbiljan oprez kod davanja vakcine, 
zato je bitno da takvi ljudi prime vakcinu u ozbiljnijoj medicinskoj ustanovi a ne na nekom izdvojenom punktu.

mislim da doktori preporuce ljudima sa istorijom alergijskih reakcija da sede umesto 15, cak 30 minuta posle vakcinacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

Majka mi je alergicna i poslala mi je ovaj link na koji je naletela a nisam do sada ništa čuo na tu temu

 

https://www.subotica.com/vesti/teske-alergijske-reakcije-kontraindikacija-za-bilo-koju-vakcinu-protiv-kovida-19-id40254.html

Najbolje neka pita lekara, bez obzira na primere drugih. Verovatno ne bi bilo ništa, ali najsigurnija varijanta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Knipex said:

Izašao danas. Ne mogu da opišem koliko sam se umorio nakon običnog tuširanja. Morao sam da legnem da odspavam sat vremena. Za to vreme moji naručili klopu i sačekala me topla pljeska od 400g sa pohovanim kačkavaljem kao prilog. Izborih se nekako :lol_2: Elem evo terapija koju sam dobio na otpusnoj listi. Poslao ćaleta kod mog lekara da mi završi sve što treba i u apoteku. Račun 6500din i to bez D3 koji sam imao kući...

 

fBrgvnH.jpg

Dobro je da znaš. Pare zaradimo, sad bar možeš da se naspavaš bez kakofonije oko sebe

2 minutes ago, Clash said:

Zato mozes da biras koju ces vakcinu, nisi valjda na sve cipove alergican

Ja sam na Amd alergičan, Intel nisam 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Zato mozes da biras koju ces vakcinu, nisi valjda na sve cipove alergican

 

Meni je kuci gro uredjaja Xiaomi (TV, Box, telefoni, preciscivac vazduha, robot, trotinet), tako da je izbor bio logican. Sad se sve po kuci brze sinhronizuje.

 

Doduse, kad Lada ili GAZ ovladaju tehnikom za elektricni trotinet, odmah se bodem Sputnikom.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Samo na vatikanske brt. 

Onda znas sta ti je ciniti.

Jedna je pravoslavna vakcina, jedna vera, jedan cip.

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Meni je kuci gro uredjaja Xiaomi (TV, Box, telefoni, preciscivac vazduha, robot, trotinet), tako da je izbor bio logican. Sad se sve po kuci brze sinhronizuje.

 

Doduse, kad Lada ili GAZ ovladaju tehnikom za elektricni trotinet, odmah se bodem Sputnikom.

Sada cemo da se osvrnemo na ovaj hipsterluk a zanemarimo ostalo.

Imas elektricni trotinet?!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Onda znas sta ti je ciniti.

Jedna je pravoslavna vakcina, jedna vera, jedan cip.

Sada cemo da se osvrnemo na ovaj hipsterluk a zanemarimo ostalo.

Imas elektricni trotinet?!

 

Pa sta ti mislis da sam ja, neki olinjali boomer? Wrong, batice, wrong!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pa sta ti mislis da sam ja, neki olinjali boomer? Wrong, batice, wrong!

 Hipsterske trotinetdzije nisu u rangu studenata i novinara al tu su negde.

Ja ne znam nikoga da je primio Sputnik a ima trotinet. 
Olinjali bumeri su i najgori sto se tice trotineta, zna se kako se leci kriza srednjih godina a ne kad se onako matori natakare na trotinet.

Ne znam dal su gori na trotoarima ili na ulici.

Jedino kad ih sretnem na ulici da jure ko muva bez glave ja znam da cu kod limara a gde ce trotinetdzija ne znam.

Sto rece Puzigaca, sve je to anticivilizacijski element i reakcija.

Edited by Clash
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledao blok reklama, kad tamo sve neki srećni ljudi koriste raznorazne proizvode i niko ne nosi masku.
Eto da je nošenje maski išta privlačno valjda mi marketinški moguli stavili u reklamu, ali nisu poludeli 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa sta, i ne treba da se druze sa takvima. Sto se mene tice ispostavilo se da je ova pandemija dosla kao porucena da razotkrije malo to. Ovo sa AZ je nebitno, i medijski preuvelicano, i ne utice na razotkrivanje, a sta se razotkriva, pa generalnu anticivilizacijsku orijentaciju tih 75% tzv građana "zapadnog balkana". Svako ko kenja o vakcinama, o zaverama i wgaf, sve je to anticivilizacijski element i reakcija. Zasto bi neko uopste hteo sa takvima da se druzi.

Nije bas 75 % Puzigaco. Mislim da je realnije oko 30-35 %. Ostali su se opametili.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Clash said:

 Hipsterske trotinetdzije nisu u rangu studenata i novinara al tu su negde.

Ja ne znam nikoga da je primio Sputnik a ima trotinet. 
Olinjali bumeri su i najgori sto se tice trotineta, zna se kako se leci kriza srednjih godina a ne kad se onako matori natakare na trotinet.

Ne znam dal su gori na trotoarima ili na ulici.

Jedino kad ih sretnem na ulici da jure ko muva bez glave ja znam da cu kod limara a gde ce trotinetdzija ne znam.

Sto rece Puzigaca, sve je to anticivilizacijski element i reakcija.

 

Zaboravio si "pametnom dosta" i:

 

 

🙂

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Clash said:

Milenko, kao i uvek za kompromisna resenja.😀

Ti si garant u osnovnoj, kad ti neko trazi dva lista iz sveske govorio da nemas, da si vec presao sredinu.

 

Pa naravno, to tako treba :lol_2:  I ne samo tada, nego uvek. Neka nauce da budu odgovorni i da planiraju svoje troskove i sta vec treba. Ili na primer oni što su tražili "jedan griz" kad kupiš pljesku. Njima sam govorio, ne može, tebi taj jedan griz ne znači ništa, a meni smanjuješ obrok, prema tome, odbij :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...