Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

15 minutes ago, mare80 said:

 

Da vidimo kako ćeš da reagujesš na ovo ... 😄

 

 

 

znam ova ludila 😂, pokusaj samoubistva zavesom, pad one sojke sa sprata i Brka pandur sa kolima su hajlajts 😂...ali, osetjam dramu bolje nego pre, vakcina radi :s_d:.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

 

U email-u koji si dobio kad si se prijavio, imas opciju da izmenis prijavu i obrises prijavu - jednostavno izbrises postojecu prijavu.

 

Vidis ti, Slavisa, sta ti je drzava, a?

Nema bolje :)

 

hvala na pojasnjenju, moram pogledati da li sam sacuvao imejl

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da verujem da se opet poklanjaju vakcine Severnoj Makedoniji. Otkad je dužnost predsednika i Vlade Srbije da se staraju o Severnoj Makedoniji? Valjda smo mi, građani Republike Srbije, prioritet. Treba da se prvo mi vakcinišemo i revakcinišemo, pa da onda doniramo izvesnu količinu vakcina ako nam to mogućnosti dozvoljavaju.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Harmonika said:

Pazi, verujem..ko god da radi u crvenoj zoni, siurno mu je pretesko..

 

Ne pričam o bolnicama. Pričam o kovid ambulantama na opštini Voždovac 🙂 

 

 

 

1 hour ago, Sunshine State said:

 

A devojka lukina? 😄 😄

 

 

 

Mama Lukine devojke poslala mejl E upravi 😄 i napisala da ima kijavicu i da ne može da dođe sutra ranom zorom tamo.

 

Stvarno mučimo E upravu 😄 

 

Postupićemo po savetu našeg prijatelja- mama ide sa mnom kao pratilac, pokazuje sms sa svog telefona...i priznajem, malo ću se folirati da sam u gorem stanju nego što jesam i pustiće je verovatno da i ona primi bocu.

 

Usput, nije mi jasno zašto taj naš prijatelj misli da ću i ja dobiti poziv brzo? Da li su sada ubrzali vakcinaciju? 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Negde do Septembra 2020-e sam cesto pisao ovde. Od tada sam mozda 20-ak puta kumulativno gledano zavirio na temu, pa nisam ispratio proces tranzicije od najdepresivnije teme na forumu do najveselije. Vi ste se kanda bas sprijateljili. Kad god sam usao, sve neka saljiva podbadanja, forice, smesne anegdote i sl.


Ako je tako, znaci da niko nije izgubio nijednog poznanika, ili ne daj Boze blisku osobu. :thumbsup:
Dok sam ja obitavao ovde, svakih par dana je osvanuo upis sa takvom pricom 😞

Postala vedra tema sad. Bas ste kul tribe.

Nista, nista...samo vi nastavite.

Edited by RatzenStadt
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RatzenStadt said:

Negde do Septembra 2020-e sam cesto pisao ovde. Od tada sam mozda 20-ak puta kumulativno gledano zavirio na temu, pa nisam ispratio proces tranzicije od najdepresivnije teme na forumu do najveselije. Vi ste se kanda bas sprijateljili. Kad god sam usao, sve neka saljiva podbadanja, forice, smesne anegdote i sl.

 

Kazi lepo da dobijes transfer blama kad nas citas, ovde se niko nece ljutiti 🙂

 

Ja sam inace optimista od pocetka, mislim da sam prvi prognozirao najbrzu vakcinu ikad (tamo negde na 5. strani cini mi se). Mislim, ili da budem optimista, ili metak u glavu odma', kod mene nema sredine. Tako da je izbor bio lak 😉

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Harmonika said:

Primio sma i ja poziv, verovatno ce mi Astrazanek zapasti, dal da se bodem s atm, razmisljam..

Ma bez dileme ja bih rekla - cela engleska je izbodena sa njihovom AZ, ne bi ubijali naciju da ima nekih sumnji oko te vakcine.

Malkice je pljujemo mi iz EU ali to je zato sto su oni izasli iz EU pa smo uvredjeni a ne zbog same vakcine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...