Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 hours ago, Eddard said:

Pa naravno da je svrha testa da se prate kontakti. Mene su sve redom ispitali sa kim sam bio i šta sam radio nakon pozitivnog testa. Jasno je da u normalnom društvu ti možeš da kažeš, e slušaj verovatno imaš koronu, nema potrebe da ti radimo test, ostani kući 2 nedelje, izolacija i to je to - Nemac će to i da uradi, ali good luck with that u Srbiji.

 

A drugo, da opet naglasim, ne možeš ti kao lekar u ovakvoj situaciji da kažeš, ma nije sve korona (iako I nije) jer si onda direktno odgovoran što će tvoj pacijent dalje da se šećka po gradu, poslu i gde god ne sa "upalom grla" i da seje koronu, neodgovorno je. U slučaju moje sestre ja sam je ispreskakao, pa je bila dovoljno svesna da se samoinicijativno samoizoluje jer imamo bolesnu majku koju nije htela da izlaže riziku, misliš da bi prosečan Srbin bez pozitivnog testa to isto uradio. Bilo bi - rekla mi doktorka da nije korona. Ja ovde kritikujem nedostatak svesti o pandemiji samih lekara, ne i stanovništvo, kao da ti lekari ne znaju sa kakvim stanovništvom imaju posla.

Ja koliko sam razumela to se u SR ne radi. Pa rekoh ako je bas do toga, javi sestra svima s kojima je bila u kontaktu da se izoluju i gotovo.

Medjutim razumem sta hoces da kazes da je neodgovorno od lekara reci samo "nije corona" i poslati nekoga napolje da siri virus.

ja sam pominjala da sam imala situaciju u siroj familiji da je cela jedna uza porodoica fasovala virus, a da su dvoje njiih sa upalom pluca i svim mogucim simptomima, proglaseni negativni i poslati kuci kao "nije corona". E sad sva sreca da su bili stvarno bolesni, nemam pojma kako bi se ponasali da su bili slabi simptomi ili asimptomatski, ovako im je bilo jasno da je to glupost, i da odleze bolest.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Ja koliko sam razumela to se u SR ne radi. Pa rekoh ako je bas do toga, javi sestra svima s kojima je bila u kontaktu da se izoluju i gotovo.

Medjutim razumem sta hoces da kazes da je neodgovorno od lekara reci samo "nije corona" i poslati nekoga napolje da siri virus.

ja sam pominjala da sam imala situaciju u siroj familiji da je cela jedna uza porodoica fasovala virus, a da su dvoje njiih sa upalom pluca i svim mogucim simptomima, proglaseni negativni i poslati kuci kao "nije corona". E sad sva sreca da su bili stvarno bolesni, nemam pojma kako bi se ponasali da su bili slabi simptomi ili asimptomatski, ovako im je bilo jasno da je to glupost, i da odleze bolest.

Ne radi se zato sto bi svi isprijavljivali komsije i poznanike sa kojima su u zavadi.:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ja sam se prijavio prvi dan za vakcinu, usput polu-slagao označivši da imam problema sa pritiskom i još uvek čekam svoj red. 

 

Vidis sta ti je Srbenda, i ja isto malo lagio, moram da priznam 🙂 Ali sam prepisao foru od tasta. On je stiklirao gojaznost, pa kad sam ga pitao zasto kad je tamo kao "reper" postavljena granica bmi od 40 a on nije ni blizu, rekao mi je: "Odakle oni znaju koliko sam smrsao u medjuvremenu?" 🙂 Pa sam i ja tako stiklirao 🙂

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Vidis sta ti je Srbends, i ja isto malo lagio, moram da priznam 🙂 Ali sam prepisao foru od tasta. On je stiklirao gojaznost, pa kad sam ga pitao zasto kad je tamo kao "reper" postavljena granica bmi od 40 a on nije ni blizu, rekao mi je: "Odakle oni znaju koliko sam smrsao u medjuvremenu?" 🙂 Pa sam i ja tako stiklirao 🙂

cccc, i to uci nasu decu?

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Vidis sta ti je Srbends, i ja isto malo lagio, moram da priznam 🙂 Ali sam prepisao foru od tasta. On je stiklirao gojaznost, pa kad sam ga pitao zasto kad je tamo kao "reper" postavljena granica bmi od 40 a on nije ni blizu, rekao mi je: "Odakle oni znaju koliko sam smrsao u medjuvremenu?" 🙂 Pa sam i ja tako stiklirao 🙂

 

Kad cemo mi mrsavi moci da iskoristimo nasu mrsavost za nesto? 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kipar i Nikozija su odličan primer histerije:

1. Vlast donese zanimljiv zakon o davanju državljanstva u zameni za investiranje (pranje kinte)
2. Opozicija optužuje vlast za korupciju, vlast pod pritiskom  ukine zakon
3. Vlast odbija da istražuje i procesira odgovorne za korupciju
4. Krenu demonstracije
5. Vlast zabrani okupljanja, i pusti policiju da razbije demonstracije iz "brige" za javno zdravlje
 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Harmonika said:

tako izgleda..sta su uzroci, ko zna..

 

1 minute ago, Laki21 said:

Sve skupa.

Prirodan tok, "Gausovo zvono" ili kriva normalne raspodele 🙂
Zlobnici bi rekli kriva punjenja i pražnjenja kondenzatora (na to najviše i liči)

Link to comment
Share on other sites

Sad htedoh da okacim.

 

"Kafici ne rade, ocigledno to nema veze".

 

"Nemam pojma kako sam ovo dobio, verovatno u nekom redu u prodavnici, maske ne pomazu".

 

"Niko se ni sa kim ne vidja, samo kuca poso poso kuca, ocigledno ne moze da se spreci."

 

I slicne gluposti.

 

Neki se prave ludi na ovakve stvari i onda "mere ne pomazu".

 

naravno da ne pomazu kad se ne sprovode dok ne odnese vrag salu.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, mentalnodetoniran said:

Od kako su krenule price da nema kolektivnog imuniteta, da ce 9 vaksinisani najverovatnije prenositi mene savrseno bas briga koliko ce se ljudi vakcinisati. Sto se mene tice neka sene prijavljuju, pre cu doci na red. Malo mi je zao lekara,ali realno oni su jako malo uradili da smanje procenat antivaksdra.

 

Kada vakcine budu na izvol'te (realno, ko nije bio probirač već je i revakcinisan), a biće uskoro svuda, ukinuti sve mere, doktorima i medicinskom osoblju duple plate. Koliko sam shvatio i pratio (a sve me manje interesuje) vrlo mali procenat ne sme nikako da se vakciniše, bar ovom kineskom vakcinom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Atreid said:

Stigao mi poziv za ponedeljak, za revakcinaciju 🙂

 

I meni...malo imam zort, izgleda da ipak ima reakcija na kinesku vakcinu: "Poštovanje, imam pitanje za stručne članove grupe. Mama se vakcinisala prvi put juče (kineska) i imala je baš jaku reakciju- bolovi u stomaku, trnjenje nogu, bol u plucima i groznicu ( pomerao se krevet). Danas je samo iscrpljena. Šta očekivati od druge doze? Ima 78 god. Unapred hvala!"....za sada nema odgovora strucnih clanova....

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Pletilja said:

I meni...malo imam zort, izgleda da ipak ima reakcija na kinesku vakcinu: "Poštovanje, imam pitanje za stručne članove grupe. Mama se vakcinisala prvi put juče (kineska) i imala je baš jaku reakciju- bolovi u stomaku, trnjenje nogu, bol u plucima i groznicu ( pomerao se krevet). Danas je samo iscrpljena. Šta očekivati od druge doze? Ima 78 god. Unapred hvala!"....za sada nema odgovora strucnih clanova....

 

Ma to možda nije od vakcine, nego od zova ilovače 🙂

 

(Ju ju ju izvinite sala mala sala mala, morao sam da iskoristim zicer 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ma to možda nije od vakcine, nego od zova ilovače 🙂

 

(Ju ju ju izvinite sala mala sala mala, morao sam da iskoristim zicer 🙂

 

Urose, pokazi Antizemljasu gde je ucionica.:s_d:

 

wUQDS6G.gif

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...