Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Primio drugu dozu "Kineza" bez ikakvih problema....

Danas sam prvi put, posle 22 dana, video unuku...joj sreće...i moje i njene, a i bakine...

Rešili sm da skratimo karantin za jedan dan, sin-snaja-unuka....i onako već više od nedelju dana nemaju nikakve probleme....

Najstariji sin i devojka s kojom živi su pre nedelju dana "otključani"...

Cenim, da sada još nedelju dana do dve budem krajnje disciplinovan i sve će imati smisla...

Za sada mi je u planu da budem i nakon toga na oprezu, jer sam svakodnevno u kontaktu sa ljudima, a među njima ima takvih tikvana i kretena, pa nije zgoreg biti na oprezu. Naslušao sam se teorija o zaprašivanju i 5G mreže za dva života......

 

P.S. Apropo maski....s obzirom da je Niš 4 do 5 puta zagađeniji od Pekinga, ne znam kada ću biti totalno bez maske i da li ću uopšte ići bez "za svaki slučaj" u džepu po jednu rezervnu...

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

I meni...malo imam zort, izgleda da ipak ima reakcija na kinesku vakcinu

Koliko sam cula revakcinacija kod kineske je skroz opustena

Ako je prva doza prosla bez problema, verujmo da ce tako biti i drugi put :classic_smile:

2 hours ago, Pletilja said:

I meni...malo imam zort, izgleda da ipak ima reakcija na kinesku vakcinu

Koliko sam cula revakcinacija kod kineske je skroz opustena

Ako je prva doza prosla bez problema, verujmo da ce tako biti i drugi put :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Primio drugu dozu "Kineza" bez ikakvih problema....

Danas sam prvi put, posle 22 dana, video unuku...joj sreće...i moje i njene, a i bakine...

Rešili sm da skratimo karantin za jedan dan, sin-snaja-unuka....i onako već više od nedelju dana nemaju nikakve probleme....

Najstariji sin i devojka s kojom živi su pre nedelju dana "otključani"...

Cenim, da sada još nedelju dana do dve budem krajnje disciplinovan i sve će imati smisla...

Za sada mi je u planu da budem i nakon toga na oprezu, jer sam svakodnevno u kontaktu sa ljudima, a među njima ima takvih tikvana i kretena, pa nije zgoreg biti na oprezu. Naslušao sam se teorija o zaprašivanju i 5G mreže za dva života......

 

P.S. Apropo maski....s obzirom da je Niš 4 do 5 puta zagađeniji od Pekinga, ne znam kada ću biti totalno bez maske i da li ću uopšte ići bez "za svaki slučaj" u džepu po jednu rezervnu...

Divne vesti, baš mi je drago, ulepšalo mi dan!

p.s. malo si pokvario sa maskama,, ali hajde 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Primio drugu dozu "Kineza" bez ikakvih problema....

Danas sam prvi put, posle 22 dana, video unuku...joj sreće...i moje i njene, a i bakine...

Rešili sm da skratimo karantin za jedan dan, sin-snaja-unuka....i onako već više od nedelju dana nemaju nikakve probleme....

Najstariji sin i devojka s kojom živi su pre nedelju dana "otključani"...

Cenim, da sada još nedelju dana do dve budem krajnje disciplinovan i sve će imati smisla...

Za sada mi je u planu da budem i nakon toga na oprezu, jer sam svakodnevno u kontaktu sa ljudima, a među njima ima takvih tikvana i kretena, pa nije zgoreg biti na oprezu. Naslušao sam se teorija o zaprašivanju i 5G mreže za dva života......

 

P.S. Apropo maski....s obzirom da je Niš 4 do 5 puta zagađeniji od Pekinga, ne znam kada ću biti totalno bez maske i da li ću uopšte ići bez "za svaki slučaj" u džepu po jednu rezervnu...

DoSDwlQ.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Divne vesti, baš mi je drago, ulepšalo mi dan!

p.s. malo si pokvario sa maskama,, ali hajde [emoji846]


Pazi, na ovoj hladnoći, i ovom vetru, opet zagađenje nije zanemarljivo....možeš misliti kako je kad nema vetra.d27f3a893d851b82088d4ce475da58b5.jpg

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Neke navike koje nam usadjuje ova pandemija i nisu lose. Jeste bio jak otpor na pocetku, pa mozda moze da se kaze da i dalje traje, ali  ja cu svakako nesto od toga nastaviti da praktikujem i kad se zavrsi, bez obzira kako okolina tad  bude reagovala. Na primer, redovno pranje ruku.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Neke navike koje nam usadjuje ova pandemija i nisu lose. Jeste bio jak otpor na pocetku, pa mozda moze da se kaze da i dalje traje, ali  ja cu svakako nesto od toga nastaviti da praktikujem i kad se zavrsi, bez obzira kako okolina tad  bude reagovala. Na primer, redovno pranje ruku.

Dobra stvar je sto su i mladi to shvatili.

Kaze mi sin da uvek pre kruzne buksne na klupici u parku svi operu ruke.

 

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Dobra stvar je sto su i mladi to shvatili.

Kaze mi sin da uvek pre kruzne buksne na klupici u parku svi operu ruke.

 

 

Da je bilo nesto pa da pocnemo da peremo i noge, mislim da bi tad bas imali benefit od ove situacije. Kontam da bi tu otpor bio jos jaci, ali svako treba da misli na sebe a i svoje ukucane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Da je bilo nesto pa da pocnemo da peremo i noge, mislim da bi tad bas imali benefit od ove situacije. Kontam da bi tu otpor bio jos jaci, ali svako treba da misli na sebe a i svoje ukucane.

Ja sam kod pranja nogu ipak prilicno liberalan.

Moja supruga jos od prvih dana braka

ne mora i svekrvi da pere noge, samo muskim clanovima porodice.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kažu sinoć u Beogradu 7 korona žurki, na jednoj 700 ljudi, na drugoj 150, za ostale nisu rekli. Sad treba da pazimo da nam se mladež ne uvredi i ne smemo da kažemo da je veliki broj mladih u Srbiji neodgovorna stoka. A naći će se neko i da palamudi o tome kako maske ne deluju, a dokaz će mu biti nam brojevi nikako ne opadaju iako se nose maske.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Wookie

Pa vi tu bar znate zasto brojevi rastu.

 

Ovde je zivot, skoro pa, stao, i opet rastu brojevi - vec vise od 3 meseca su zatvoreni kafici, kafane, restorani, vec dva mesca nista drugo osim samoposluga, apoteka i benzinskih pumpi ne radi, nemaju skijalista, policijski cas je skoro mesec dana (21 - 05:30 h) - cime, onda, objasniti rast brojki ovde?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Možda se okupljaju po nekim podrumima da piju, kao što reče ovaj načelnik komunalne milicije da rade i po Srbiji. Ali to je teže pohvatati nego ove baš bahate koji prave žurke za hiljadu ljudi.

U mom naselju su tako letos pili na terenu za balote u parku. Par meseci nikom ništa, a onda je jedan zakačio negde i u roku od par dana njih desetak, koji su odlazili tamo da se druže, su se zarazili. Pa su onda zarazili i svoje ukućane. Doduše, ovo su bili matori ljudi, uglavnom penzioneri, ali podjednako neodgovorni, samo iz poštovanja prema starijima neću reći stoka.

Edited by Wookie
Link to comment
Share on other sites

Primio drugu dozu "Kineza" bez ikakvih problema....
Danas sam prvi put, posle 22 dana, video unuku...joj sreće...i moje i njene, a i bakine...
Rešili sm da skratimo karantin za jedan dan, sin-snaja-unuka....i onako već više od nedelju dana nemaju nikakve probleme....
Najstariji sin i devojka s kojom živi su pre nedelju dana "otključani"...
Cenim, da sada još nedelju dana do dve budem krajnje disciplinovan i sve će imati smisla...
Za sada mi je u planu da budem i nakon toga na oprezu, jer sam svakodnevno u kontaktu sa ljudima, a među njima ima takvih tikvana i kretena, pa nije zgoreg biti na oprezu. Naslušao sam se teorija o zaprašivanju i 5G mreže za dva života......
 
P.S. Apropo maski....s obzirom da je Niš 4 do 5 puta zagađeniji od Pekinga, ne znam kada ću biti totalno bez maske i da li ću uopšte ići bez "za svaki slučaj" u džepu po jednu rezervnu...
Ja sam npr najebao dobro zato sto sam primio drugu vakcinu, a bio sam covid pozitivan sto nisam znao. Vakcinu sam primio u u cetvrtak, u petak uvece sam dobio temperaturu 38, a u subotu ujutru sam se probudio nakon uzasne noci sa 39.2.
Kada sam primio vakcinu nisam imao nikakve simptome, ali trebalo je da 2x razmislim jer sam se vratio par dana ranije u kucu kod roditelja posto su oni i sestra pozitivni. Koristili smo maske i vizire uredno svi, ali nije pomoglo. Danas sam bio u covid ambulanti gde su me testirali da sam pozitivan.
Moram da priznam da je uzasan osecaj jer sam se upalio bio kao novogodisnja jelka.

Ono sto mene interesuje, da li ce ova situacija negativno uticati na stvaranje imuniteta od vakcinacije. Nisam nasao neke informacije na ovu temu.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wookie said:

Možda se okupljaju po nekim podrumima da piju, kao što reče ovaj načelnik komunalne milicije da rade i po Srbiji. Ali to je teže pohvatati nego ove baš bahate koji prave žurke za hiljadu ljudi.

 

Pa nema takvih milioni koji se okupljaju tajno - takvi su se do sad zarazili, ako se vec bave time.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nažalost nisu, ne ide to baš tako lako, a da ide, već bismo prešli taj broj od 60 posto koji su preležali. U Srbiji sigurno rastu brojeva doprinose i škole koje su otvorili pre mesec dana. Srednjoškolci i viši razredi osnovne su otprilike 50-50 posto oni koji nose maske po prevozu i oni koji ne nose.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Wookie said:

Možda se okupljaju po nekim podrumima da piju, kao što reče ovaj načelnik komunalne milicije da rade i po Srbiji. Ali to je teže pohvatati nego ove baš bahate koji prave žurke za hiljadu ljudi.

U mom naselju su tako letos pili na terenu za balote u parku. Par meseci nikom ništa, a onda je jedan zakačio negde i u roku od par dana njih desetak, koji su odlazili tamo da se druže, su se zarazili. Pa su onda zarazili i svoje ukućane. Doduše, ovo su bili matori ljudi, uglavnom penzioneri, ali podjednako neodgovorni, samo iz poštovanja prema starijima neću reći stoka.

Ništa onda da se propiše da piješ sam samcijat nema treće...
 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam npr najebao dobro zato sto sam primio drugu vakcinu, a bio sam covid pozitivan sto nisam znao. Vakcinu sam primio u u cetvrtak, u petak uvece sam dobio temperaturu 38, a u subotu ujutru sam se probudio nakon uzasne noci sa 39.2.

Kada sam primio vakcinu nisam imao nikakve simptome, ali trebalo je da 2x razmislim jer sam se vratio par dana ranije u kucu kod roditelja posto su oni i sestra pozitivni. Koristili smo maske i vizire uredno svi, ali nije pomoglo. Danas sam bio u covid ambulanti gde su me testirali da sam pozitivan.

Moram da priznam da je uzasan osecaj jer sam se upalio bio kao novogodisnja jelka.

 

Ono sto mene interesuje, da li ce ova situacija negativno uticati na stvaranje imuniteta od vakcinacije. Nisam nasao neke informacije na ovu temu.

 

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

 

Moj najstariji sin je imao takvu situaciju posle prve vakcine, ali nije imao nikakav teži problem. Primio je u četvrtak ili petak, a temperaturu dobio u nedelju..... Par dana temperatura i to je bilo sve.

 

Raspitivao se šta sa drugom dozom i rekli su mu za petnaestak dana da se javi za drugi dozu...

 

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moj najstariji sin je imao takvu situaciju posle prve vakcine, ali nije imao nikakav teži problem. Primio je u četvrtak ili petak, a temperaturu dobio u nedelju..... Par dana temperatura i to je bilo sve. 
Raspitivao se šta sa drugom dozom i rekli su mu za petnaestak dana da se javi za drugi dozu...
 
Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 
 
 
Pa izgleda je rekacija organizma dosta burnija na drugu vakcinu. Dok sam cekao u covid ambulanti, mislim da su jos 2-3 coveka usla da se zale sto imaju temperaturu nakon druge vakcine. Ovi su im rekli da je normalno imati temperaturu do 3 dana nakon vakcinacije.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pa izgleda je rekacija organizma dosta burnija na drugu vakcinu. Dok sam cekao u covid ambulanti, mislim da su jos 2-3 coveka usla da se zale sto imaju temperaturu nakon druge vakcine. Ovi su im rekli da je normalno imati temperaturu do 3 dana nakon vakcinacije.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Možda nema veze s vakcinom nego je do samog organizma? Možda bi ti tako reagovao i bez da si primao vakcinu, ko zna ?

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...