Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, Eddard said:

Moje supruge sestra, majka, otac, obe sestričine - svi imaju covid… svi vakcinisani sinopharmom osim najmlađe… 

Uh želim im brz oporavak a najmlađoj je zapalo da ih neguje. to je meni lično najgori strah šta ako wife i ja zabodemo istovremeno ko će da servisira decu...
Ako ikako možemo da pomognemo - javni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Evo, pitaj mene, ja sam pharma mafija!!

 

Dok cekam pitanja, da pitam ja tebe - a zasto NE BI primio vakcinu? Sta je to sto te, konkretno, "odbija" od ove vakcine?

 

Konkretno, ne kilometarski post u kom ne mogu da razaznam sta/gde je problem.

 

U trenutku kad je dato preko 5 milijarsi doza raznih vakcina, i jos nema pomora od istih, a vidimo da se u drzavama, gde su vakcinisali veliki procenat populacije, zivot ze vraca u normalu, meni je no brainer ne vakcinisati se (osim ako si u maloj grupi onih koji iz zdravstvenih razloga ne smeju da prime vakcinu)

 

 

Odgovorit cu ja.

Da se do sada nisam vakcinisao, da sam cekao, i sve sto vise citam sve bih vise ubedjivao sebe da se ne vakcinisem, a to je bedni nastup Fajzer kompanije u omalozavanju AZ vakcine, a samo da bi oni uzeli sto veci profit. Kao i zbog mesanja politike u odobravanju vakcine, citaj Sputnik. Da bi na kraju dosli do saznanja da je sama ta bogom dana Fajzer vakcina malo bolja od Kineskog Sinofarma ako je uopste i bolja. Eto to su moji razlozi zasto se ja sada ne bi vakcinisao. Zbog bednog ponasanja Fajzer kompanije i mesanja politike oko priznavanja vakcina. 

 

Edit: sto se tice clana User, pisi i dalje, ja bas volim da citam razna misljenja ovde na forumu, dosadno je citati jedno misljenje uvek. Isto kao i Helena .

Nemojte nasedati na provokacije.

na kraju ce ostat 3 clana koji ce pisati i nece biti nikoga vise. 

korona ne samo da je opak virus ali uz spregu politike je napravila fight vakcinisanih i ne vakcinisanih, obelezavanja jednih kao u drugom svetskom ratu, ili kao da je srednji vek i lov na vestice, samo sto su u ovom slucaju vestice ne vakcinisani.

 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

@User

 

Aman čoveče, ajde malo spusti loptu, vidiš da ima ljudi koji hoće da ti objasne i pomognu, iako si otvorio vrata nogom. 

 

A to što si dočekan na nož, sam si kriv upravo zbog tog otvaranja nogom. Spusti ton, probaj da diskutuješ na istom nivou sa drugima, pa ćeš videti da se lep pristup, čak i na mestu prema kojem imaš određene rezerve, ponekad isplati. 

 

A ostali, eto vam/nam prilike da nekog nešto naučimo, eventualno "preobratimo", ne bi bilo ni prvi ni poslednji put, a za mene lično (obzirom da sam jedan od tih) je to ubedljivo najveća i najplemenitija svrha diskusionog foruma. 

 

Ponavljam, nisam došao da ubeđujem ovaj auditorijum da se zaje**o što se vakcinisao, da vređam, da ubeđujem; ako ništa drugo, nisam slep da ne vidim šta piše gore u crvenom zaglavlju, posebno poslednju rečenicu.

 

Spoiler

Čitao sam nekoliko istraživanja koja kažu da su Srbi, uz Albance, narod sa najnižim prosečnim IQ-om u Evropi. Zašto? Jer je uništeno i propalo školstvo?  Loša politika koju svaka vlast vodi? Jer niko ništa ne radi po tom pitanju i ne želi da radi? Sve zajedno? 

 

Ja sam glup i došao sam na ovaj forum da nerviram/provociram/trolujem pametne ovde? Umesto da čitam antivaksersku propagandu, došao sam ovde da vama mašem Nesterovićem!? Smaram, provociram i trolujem - sve zajedno. Onog koji ne zna ne možeš razumeti ako se ne spustiš na njegov nivo. Nekome je to ispod časti i/ili je suviše sujetan za tako nešto?
Niko nema vremena i neće mene da ubeđuje ni u šta, napisa gore jedan član. Ok - fair enough. Ali onda poslednja rečenica iz ovog posta (boldujem) nema mnogo smisla. Još manje ona priča od pre 10-15 strana koja kaže da treba uticati na neodlučne. Obrazovati ih, usmeriti ih, naučiti ih. Da li je zaista toliko teško poverovati u moj motiv!? Ili je realnije poverovati da ću "na keca" da se prilagodim i prihvatim sve 100%?

 

Po čemu je nastup dobrog dela članova drugačiji od nastupa koji se može videti na Stormfrontu?


Ne mogu da stignem ni da pročitam sve, a kamoli da odgovorim svakome.
Ok. Tu sam i čitam. Manje nerviram članove ako ne pišem - fakat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikakav problem nije da @Userpise.

Moze da pise sta god hoce. 

Medjutim kad dobije odgovor koji mu se ne svidja onda ide durenje i zrtva mod. Tako da ocito ne zna bas kako da se ponasa na igralistu. 
Meni licno to sto pise o vakcinaciji nije problem ali isto tako ne treba ni njemu da bude ako se kaze da je to za mene anticivilizacijski stav. To pitanje zasto bi se vakcinisao mi je u rangu zasto bi prao zube.

Problem mi je taj stav znam da je ovo deponija ali dosao sam da vas pocastim svojim prisustvom mozda me  iznenadite, mozda niste toliki smecari.

To ce uraditi tako sto ce te meni, neznoj srni, na suprilan nacin prepricati zadnjih 95827859 stranica i pokusati da me ubedite u nesto sto ja odbacujem. 
Alo zemljace, kako bi se proveo da sa takvim stavom gde ste smecari dodjes u kafanu? Na slavu? Na svadbu? Na pozorisnu predstavu? U parkic iza zgrade?

Zato ne treba da ti smeta sto je lucidni @Milenko Puzigaca odmah provalio, da si klasicni smarac.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da dam jedan primer...čisto da bi pojedinci shvatili kako i koliko su ljudi površni i kako se vesti, linkovi, tekstovi pogrešno tumače od strane lenjih, površnih:

 

https://www.businessinsider.com/cdc-fully-vaccinated-unvaccinated-texas-prisoner-delta-covid-outbreak-19-2021-9

 

Moja prva reakcija je bila vezana za sam naslov. Zaključite sami šta je. Ne samo moja, već i onih koje svrstavate u istu kategoriju kao i mene. Ipak, nije me mrzelo da pročitam kompletan tekst.

Koliko ih zaista pročita ceo tekst? Jel lakše reći za tu kategoriju "ko ih je*e" ili im gurnuti prst u oko?

Ja se referišem na ovakve primere. Kao i na onaj, ponovih nekoliko puta, tvit što podeli "batinaš".

 

@Clash & @Milenko Puzigaca

U ime toga što "ulećem klizećim, a onda glumim žrtvu", molba za forum stuff da mi nick promene u "Klasični smarač". Lepše i lakše svima, pa i meni. Bar se me moram pravdati više. User (kako korisnik, a ne "proser") je nedostatak kreativnosti.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Evo kako poziv za 3. dozu putem SMS glasi :

 

Poštovani, radi očuvanja nivoa imuniteta protiv COVID-19 neophodno je da JMBG XXXXXXX* primi 3. dozu vakcine. Javite se najbližem DZ u najkraćem roku. eUprava.

 

To je SMS koji stiže sada. Boldovano je sa moje strane jer izgleda da je interesovanje za 3. dozu katastrofalno pa pokušavaju da ostave što jači utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, User said:

Obrazovati ih, usmeriti ih, naučiti ih.

Obrazovanje se stiče u školi, ne na forumu. Forumi služe za diskusiju, eventualnu  razmenu (suprotstavljenih) mišljenja. Može se saznati i čuti nešto novo ili manje poznato ali svejedno forumi, tviter, fejsbuk, njuz portali, infotainment portali i slično nisu mesta na kojima se obrazuje i stiču pouzdana znanja ili informacije. Ovde možeš pročitati mišljenja i stavove forumaša koji mogu, a ne moraju, biti utemeljeni na činjenicama.

Problem je, kao što je već više puta pomenuto, što ti očekuješ da te ovde neko ubedi u određeni stav po pitanju vakcinacije. 

Nije jasno šta i kako ti očekuješ da pročitaš ovde, a da ima smisla i da je  u saglasnosti sa modernom naukom i medicinom, a da već nisi mogao da pročitaš na sajtu SZO ili sličnih organizacija.

 

Npr: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/different-vaccines/how-they-work.html

Ili https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/facts.html

Ili https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/coronavirus/in-depth/different-types-of-covid-19-vaccines/art-20506465

Ili https://www.nhsinform.scot/covid-19-vaccine/the-vaccines/how-the-vaccines-work

Da bi filtrirao informacije dovoljno je da koristiš samo informacije sa sajtova akreditovanih medicinskih fakulteta i zvaničnih institucija.

I nije neophodno da baš sve razumeš. Nije moguće svako znanje banalizovati na nivo na kome će gs svako razumeti bez bilo kakvog stručnog predznanja.

Kada bi za svaki proizvod koji koriste antivakseri i vakcinoskeptici zahtevali da im se objasni kako tačno funkcioniše i da ih neko "ubedi" kao za vakcine onda bi 99.9999% moralo da odustane npr. od upotrebe mobilnih telefona i računara pošto u suštini nema pojma o osnovnim principima njihovog rada.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Tomiprunet said:

Odgovorit cu ja.

Da se do sada nisam vakcinisao, da sam cekao, i sve sto vise citam sve bih vise ubedjivao sebe da se ne vakcinisem, a to je bedni nastup Fajzer kompanije u omalozavanju AZ vakcine, a samo da bi oni uzeli sto veci profit. Kao i zbog mesanja politike u odobravanju vakcine, citaj Sputnik. Da bi na kraju dosli do saznanja da je sama ta bogom dana Fajzer vakcina malo bolja od Kineskog Sinofarma ako je uopste i bolja. Eto to su moji razlozi zasto se ja sada ne bi vakcinisao. Zbog bednog ponasanja Fajzer kompanije i mesanja politike oko priznavanja vakcina. 

 

 

 

Pa vidi, Slavisa, nije Pfizer jedina vakcina - ako te bedno ponasanje Pfizera nervira, bilo je u Srbiji i AZ i Sputnika i Sinopharma - nije jedina opcija bila Pfizer ili nista.

Sto se nisi vakcinisao AZ?

 

Vidim da User ima vremena za mnogoslovne postove, odgovara na sve strane, a nigde jednog jednostavnog posta:"Necu da se vakcinisem/nisam se vakcinisao zbog toga, toga, toga i toga"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Pa vidi, Slavisa, nije Pfizer jedina vakcina - ako te bedno ponasanje Pfizera nervira, bilo je u Srbiji i AZ i Sputnika i Sinopharma - nije jedina opcija bila Pfizer ili nista.

Sto se nisi vakcinisao AZ?

 

Vidim da User ima vremena za mnogoslovne postove, odgovara na sve strane, a nigde jednog jednostavnog posta:"Necu da se vakcinisem/nisam se vakcinisao zbog toga, toga, toga i toga"

Bas zato sto nije jedina vakcina, a ovde i skoro svugde je predstavljena kao jedina vakcina. AZ je bacena u kontejner jer stvara ugruske, sinofarm je secerna vodica, sputnik je ruska, dakle ne moze biti dobra jer rusi su kontra zapadu. I sta je ostalo na kraju? Fajzer.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tomiprunet said:

Odgovorit cu ja.

Da se do sada nisam vakcinisao, da sam cekao, i sve sto vise citam sve bih vise ubedjivao sebe da se ne vakcinisem, a to je bedni nastup Fajzer kompanije u omalozavanju AZ vakcine, a samo da bi oni uzeli sto veci profit. Kao i zbog mesanja politike u odobravanju vakcine, citaj Sputnik. Da bi na kraju dosli do saznanja da je sama ta bogom dana Fajzer vakcina malo bolja od Kineskog Sinofarma ako je uopste i bolja. Eto to su moji razlozi zasto se ja sada ne bi vakcinisao. Zbog bednog ponasanja Fajzer kompanije i mesanja politike oko priznavanja vakcina. 

 

Edit: sto se tice clana User, pisi i dalje, ja bas volim da citam razna misljenja ovde na forumu, dosadno je citati jedno misljenje uvek. Isto kao i Helena .

Mozda ne bi bilo lose da se na Helenin nacin izrazavanja gleda malo blaze, jer je verovatno samo “profesionalna deformacija“ :classic_smile:

 

Ovo oko Fajzera, ma svet se mnogo opustio i nije bio spreman za pandemiju, zato su svi reagovali izgubljeno, a ovi koji vode Fajzer su samo profesionalni biznismeni i najbrze su se snasli da sebi donesu korist. Ne pratim mnogo gde primaju koje vakcine, ali ako AZ i dalje daju tamo gde su i sami rekli da im je ciljna grupa, a to su zemlje koje mogu da plate vakcinu max 3, 4 ili 5 dolara po dozi, onda je nebitno sto se u Evropi ne daje masovno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Bas zato sto nije jedina vakcina, a ovde i skoro svugde je predstavljena kao jedina vakcina. AZ je bacena u kontejner jer stvara ugruske, sinofarm je secerna vodica, sputnik je ruska, dakle ne moze biti dobra jer rusi su kontra zapadu. I sta je ostalo na kraju? Fajzer.

 

 

Pa dobra je, sta da ti kazem?

 

A za Usera - evo zasto da se vakcinises - i ti i svi koje znas da nisu:

 

"COPENHAGEN, Denmark — After 548 days with restrictions to limit the spread of COVID-19, Denmark's high vaccination rate has enabled the Scandinavian country to become one of the first European Union nations to lift all domestic restrictions.

The return to normality has been gradual, but as of Friday, the digital pass — a proof of having been vaccinated — is no longer required when entering night clubs, making it the last virus safeguard to fall.

More than 80% of people above the age of 12 have had the two shots."

 

https://www.npr.org/2021/09/10/1036136246/covid-denmark-eu-restrictions?t=1632769882813

 

Ne znam za vas, ali meni se, opet, zivi normalno!

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa vidi, Slavisa, nije Pfizer jedina vakcina - ako te bedno ponasanje Pfizera nervira, bilo je u Srbiji i AZ i Sputnika i Sinopharma - nije jedina opcija bila Pfizer ili nista.

Sto se nisi vakcinisao AZ?

 

Vidim da User ima vremena za mnogoslovne postove, odgovara na sve strane, a nigde jednog jednostavnog posta:"Necu da se vakcinisem/nisam se vakcinisao zbog toga, toga, toga i toga"


Ajd kad smo već kod toga, da pitamo ove što još nisu sigurni da li će se vakcinisati:

 

@Kronostime

@RatzenStadt

@mikiiiki

@Nicklord

@badenac

@Inbox

@Budha

@Kolbas

@marchisioo

i najvažnije @MetalHead

 

zašto nisu sigurni?

 

Da ne bude da je @Userjedini.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

 

 

Vidim da User ima vremena za mnogoslovne postove, odgovara na sve strane, a nigde jednog jednostavnog posta:"Necu da se vakcinisem/nisam se vakcinisao zbog toga, toga, toga i toga"

Deluje da on ovde nije došao da bi se informisao, kao što tvrdi. Nije došao ni da bude "ubeđen", da je tako ne bi "udarao đonom" u prvom pasusu prvog posta. Da je došao da se informiše postavio bi manje ili više konkretna pitanja, pokušao bi da obrazloži na čemu bazira svoje stavove i pre svega bi napisao šta su tačno njegovi stavovi.

Sa ovakvim nastupom gde stalno izbegava da postavi konkretna pitanja i da da konkretne odgovore na pitanja sagovornika, a sve umotano u oblandu kilometarskih postova u kojima se jada da ga svi vređaju i ismevaju bezobzirno a on je, jadan, sam hteo da "nešto nauči" na ovom "smeću od foruma", ga identifikuje kao tipičnog trola čiji je jedini cilj da obesmisli svaku raspravu i da izazove reakciju drugih učesnika.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites



 
Pa vidi, Slavisa, nije Pfizer jedina vakcina - ako te bedno ponasanje Pfizera nervira, bilo je u Srbiji i AZ i Sputnika i Sinopharma - nije jedina opcija bila Pfizer ili nista.
Sto se nisi vakcinisao AZ?
 
Vidim da User ima vremena za mnogoslovne postove, odgovara na sve strane, a nigde jednog jednostavnog posta:"Necu da se vakcinisem/nisam se vakcinisao zbog toga, toga, toga i toga"


Pa nece ga ni biti. Nije došao po odgovor ili prosvetljenje. Realno, došao je da smara.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tomiprunet said:

Bas zato sto nije jedina vakcina, a ovde i skoro svugde je predstavljena kao jedina vakcina. AZ je bacena u kontejner jer stvara ugruske, sinofarm je secerna vodica, sputnik je ruska, dakle ne moze biti dobra jer rusi su kontra zapadu. I sta je ostalo na kraju? Fajzer.

 

Kakve veze ima kako je bilo šta predstavljeno na ovom forumu, a nije baš tako ekstremno kako ti karikiraš, sa tvojim odlukama u stvarnom životu? Ne donosiš valjda sve životne odluke u inat konentarima na forumima i drugim društvenim mrežama?

Tačno je da svaka od farmaceutskih kompanija najviše hvali svoj proizvod kao najbolji, do nivoa degutantnosti, ali zašto bi to uticalo na tvoju odluku da li ćeš se vakcinisati (kojom god hoćeš vakcinom)? 

Evo ja prvi sam vakcinisan i revakcinisan olajanom astra-zenekom. Moj glavni kriterijum je bio, pored toga da je neophodno da se vakcinišem, posebno kao imuno-kompromitovani hronični bolesnik, da ta vakcina bude i međunarodno široko priznata da bi sebi smanjio peripetije kod eventualnih putovanja u inostranstvo. Da nije bilo az ili fajzera vakcinisao bih se bilo kojom vakcinom zato što je bolje biti vakcinisan manje efikasnom vakcinom ili međunarodno manje priznatom (zbog birokratskih i političkih zavrzkama) nego biti nevakcinisan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije on dosao da smara. To je problem ovog dela foruma, da ne kazem celog, da svi koji pitaju ili drugacije misle su smaraci. 

Dobro, on je malo usao na forum nespretno, ali to ne znaci da ne zeli da sazna nesto vise. 

Pazi, ljudi su sludjeni, u Januaru je bilo niko kao Izrael, vakcinisu sve zivo i nezivo, punktovi na trgovima, preko 80% vakcinisanih.... da bi sada bilo oko 60% i da i fajzer ne radi bas najbolje u zarazavanju daljnjem. Pa onda da ce i oni koji su prelezali virus i koji i dalje imaju visok nivo antitela morati primiti barem jednu dozu vakcine da bi dobili zeleni sertifikat ( u Izraelu). Od sjaja do ocaja. 

I kad to neki prosecni gradjanin cita naravno da je u nedoumici, jer famozni Fajzer, najbolja vakcina, 95% zastita, a na kraju ispade nije ni 30% protiv delta soja. 

1 minute ago, tomas.hokenberi said:

Kakve veze ima kako je bilo šta predstavljeno na ovom forumu, a nije baš tako ekstremno kako ti karikiraš, sa tvojim odlukama u stvarnom životu? Ne donosiš valjda sve životne odluke u inat konentarima na forumima i drugim društvenim mrežama?

Tačno je da svaka od farmaceutskih kompanija najviše hvali svoj proizvod kao najbolji, do nivoa degutantnosti, ali zašto bi to uticalo na tvoju odluku da li ćeš se vakcinisati (kojom god hoćeš vakcinom)? 

Evo ja prvi sam vakcinisan i revakcinisan olajanom astra-zenekom. Moj glavni kriterijum je bio, pored toga da je neophodno da se vakcinišem, posebno kao imuno-kompromitovani hronični bolesnik, da ta vakcina bude i međunarodno široko priznata da bi sebi smanjio peripetije kod eventualnih putovanja u inostranstvo. Da nije bilo az ili fajzera vakcinisao bih se bilo kojom vakcinom zato što je bolje biti vakcinisan manje efikasnom vakcinom ili međunarodno manje priznatom (zbog birokratskih i političkih zavrzkama) nego biti nevakcinisan.

Pitanje je kad si se vakcinisao AZ? pre ili posle kampanje? da li bi se i posle kampanje vakcinisao AZ? Ja sam se vakcinisao Fajzerom iz jedinog razloga da bi mogao da putujem, sto je meni bitno. Ali evo kako vidimo da ni Fajzer u Srbiji nije isto kao Fajzer u Holandiji, ili Fajzer u Francuskoj kao Fajzer u Holandijei, jer green sertifikati ne vaze, tj ne mozes otici u toalet a da ne prikazes negativan test.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tomiprunet said:

Nije on dosao da smara

Mislim da svi njegovi dosadašnji postovi pokazuju da jeste došao da smara. Ne počinješ "forumsku karijeru" sa "ovo je smeće od foruma" pa dugačkim tekstom koji se svodi na "ubedite me da se vakcinišem" (I am antivaxer change my mind). Ko ima konkretne dileme postavlja jasna i  konkretna pitanja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

Nije on dosao da smara. To je problem ovog dela foruma, da ne kazem celog, da svi koji pitaju ili drugacije misle su smaraci. 

Dobro, on je malo usao na forum nespretno, ali to ne znaci da ne zeli da sazna nesto vise. 

Pazi, ljudi su sludjeni, u Januaru je bilo niko kao Izrael, vakcinisu sve zivo i nezivo, punktovi na trgovima, preko 80% vakcinisanih.... da bi sada bilo oko 60% i da i fajzer ne radi bas najbolje u zarazavanju daljnjem. Pa onda da ce i oni koji su prelezali virus i koji i dalje imaju visok nivo antitela morati primiti barem jednu dozu vakcine da bi dobili zeleni sertifikat ( u Izraelu). Od sjaja do ocaja. 

I kad to neki prosecni gradjanin cita naravno da je u nedoumici, jer famozni Fajzer, najbolja vakcina, 95% zastita, a na kraju ispade nije ni 30% protiv delta soja. 

 

Slavisa, ne kontriraj kontriranja radi - Pfizer je odobren krajem decembra, a kad se pojavio delta soj?!

 

Sto se Usera tice, niko rec ne bi rekao da je rekao:"Ljudi, nisam se vakciniasao, ne znam, ne bih, brine me to i to....sta vi kazete?" 

Ne vidim u njegovim upisima tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Slavisa, ne kontriraj kontriranja radi - Pfizer je odobren krajem decembra, a kad se pojavio delta soj?!

 

Sto se Usera tice, niko rec ne bi rekao da je rekao:"Ljudi, nisam se vakciniasao, ne znam, ne bih, brine me to i to....sta vi kazete?" 

Ne vidim u njegovim upisima tako nesto.

Nije bitno kad je odobren, odobrene su i druge vakcine u isto vreme pre delta soja pa su se pokazale ucinkovitije. 

 

Prema tome meni je Fajzer smece od vakcine, i nikome je ne bi preporucio pored AZ, Sputnik, Sinofarm.

Edited by Tomiprunet
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...