Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Zato sto:

- je vakcina napravljena u kratkom roku i nova tehnologija

 

Suštinski netačno i netačno, mislim jeste u kratkom roku, ali nije prebrzo i nje nova tehnologijw.

 

Da ne objašnjavam ja, evo ovde sve lepo detaljno objašnjeno:

https://www.sciencenews.org/article/covid-coronavirus-vaccine-development-speed

 

 

Quote

- zato sto svi, ukljucujuci CDC kao velike strucnjake, ponavljaju da ne znaju sve posledice (bukvalno se side effects otkrivaju tokom vakcinacije)

 

Kao i za svaki farmakološki preparat ikada. Phase IV trial iliti postmarketing surveillance. Ni za jedan drugi preparat nikome nikada nije smetalo do ovoga. Dakle, nebitan argument.

 

Quote

- zato sto je recimo u US bila pod emergency approval (vidim da neki koji su zbog toga oklevali sad odlucuju da je prime)

 

Well, zato što je ipak emergency stanje, ali to je ne čini nimalo manje bezbednom, kriterijumi su i dalje jako rigorozni.

https://www.fda.gov/vaccines-blood-biologics/vaccines/emergency-use-authorization-vaccines-explained


Podaci iz studija za emergency approval ovih vakcina su daleko opsežniji nego podaci iz studija za prethodno regularno odobrene vakcine (navodio sam ranije primere HPV i HIB vakcine valjda, ne sećam še tačno, ali razlike u broju testiranih su višestruke).

 

Quote

- zato sto i lekari nece da je prime u velikom broju

 

Što samo govori da i među lekarima ima idiota, što nikad i nije bila tajna.

 

Quote

- zato sto se salju sa vrha politike mix poruke

 

To je politika, a ne nauka i medicina.

 

Quote

- zato sto su zakonski zastitili proizvodjace

 

Ovo mi nije baš najjasnije? Na šta misliš? Da ne snose odgovornost za eventualne smrti i neželjena dejstva. Well, ro je uobičajena praksa, ništa novo i ništa čudno.

 

Quote

- zato sto se odluke donose u politicke svrhe a bez jasne strategije (danas su dvoje iz FDA dali ostavku zato sto je Biden rekao da ce davati svima trecu vakcinu a oni je jos nisu odobrili)


To je politika, a ne nauka.

 

Dakle, svi ti nazovi-razlozi su samo bullshit i sa tri minuta googlanja se dobije zadovoljavajući odgovor. Samo kad se hoće i kad čovek nije biased u svom googlovanju, a većina tih latentnih antivaksera jesu. Ili su jednostavno funkcionalno nepismeni da razumeju napisano već im je lakše da im Martha sa YT kanala “Istina o vakcinama” sažvaće to onako kako najlakše razumeju, ali to je onda jedan dublji problem obrazovanja…. Tu medicina baš i nema rešenje.

 

13 minutes ago, attolini said:

"- zato sto svi, ukljucujuci CDC kao velike strucnjake, ponavljaju da ne znaju sve posledice (bukvalno se side effects otkrivaju tokom vakcinacije)"....Oni ce prosto sacekati jos malo, uvereni da kovid njima nece priciniti znacajnu stetu cak i da se zaraze..procenat tih ljudi je mozda i najveci...


Po kojoj logici tih obrazovanih ljudi može vakcina koja sadrži jedan mali delić strukture virusa u komtrolisanoj dozi može da izazove veću štetu nego ceo virus u nekontrolisanoj dozi? Jel ih priupitao neko za to i dobio smislen odgovor? Sumnjam.

 

Elem, da razumem rizik: neću se zaraziti vs. Vakcina, ali covid vs. Vakcina - to može samo glup i/ili neobrazovan.

 

Da dodam ovde... Jedan od ogromnih problema današnjice je što je nauka - ona prava, objektivna i neutralna, danas torpedovana sa svih strana. Njoj se sve manje veruje, ne zato što je ona u nečemu zakazala, već zato što odbija da radi u nečijem interesu, nebitno sa koje strane i u kom polju. Prava nauka se senzacionalistički medijski odbacuje, blati i šutira jer ne želi da igra mimo pravila, a to u današnjem društvu na žalost ne prolazi. Pogotovo u današnjem društvu neobrazovanih mediokriteta koji za razliku od ranije, nažalost imaju platformilu za svoje gluposti, pa više nije bitno ko šta kaže, već koliko glasno to kaže. Na tom polju nauka ne zna i ne želi da igra. 

Edited by Eddard
  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

Kao sto je rekao @Hugo Punch , mislim da smo sada samo u visem stadijumu onog sto ja nazivam "Urketovim" talasima, by @urosg3 .  🙂

Ovog puta smo krenuli ranije nego prosle jeseni, pa ce i ranije krenuti da pada, jer je prosle godine pad krenuo u januaru, kada smo i dalje bili u zatvorinim prostorijama, a prolece bilo daleko. Veliki broj ljudi koji je vec prelezao, plus vakcinisani, plus presek skupa prelezani + vakcinisani mi daje nadu da i ako brojke budu visoke, nece biti toliko teskih klinickih slika, ili ce makar za prelezane i vakcinisane (pa makar i Sinofarmom), one biti blaze. 

 

Nema Srbija cemu da se nada sa 40% vakcinisanih. Treba 70% da bi se uslo u neki stabilnost. Bilo bi I tada zarazenih ali bi Bolnice bile prazne. 

To pokazuju Portugal, holandija, Belgija, Danska... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Britanac protiv delte.

Svi datumi su srede.

 

datum - pozitivni - hospitalizovani - respirator

14.10.2020 | 245 | 351 | 22
21.10.2020 | 512 | 490 | 27
28.11.2020 | 1328 | 946 | 39
4.11.2020 | 2412 | 2014 | 49
11.11.2020 | 3536 | 2959 | 143

 

 

4.8.2021 | 487 | 521 | 7
11.8.2021 | 921 | 797 | 20
18.8.2021 | 1497 | 894 | 30
25.8.2021 | 2327 | 1032 | 52
1.9.2021 | 3346 | 1302 | 87

 

Dobija se na zamahu sa protokom vremena. 

Broj ljudi na respiratoru i dinamika rasta nije smešna.

Ali ipak je blaže. A možda i to tek samo zato što je leto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da se dovoljno isprojektujem u nekog ko ne želi da se vakciniše, napominjem, sada, 1. septembra - kada svako od nas ima gomilu vakcinisanih ljudi oko sebe kojima nije ništa (znači otpada razlog ću dumrem od vakcine), mogu da navedem sledeće razloge zašto se ne treba vakcinisati:

 

1. omnipotentnost - mlad sam i zdrav, neće ništa da mi bude, matori i kljakavi nek se vakcinišu, ja ću prirodno ako se i desi. Stariji u porodici neka se vakcinišu, izbegavaću ih ako se razbolim, a iako se razbolim, to će biti vrlo blago i neću ni uspeti da zarazim nekog jer sam mlad i zdrav.

 

2. Strah me je od uboda iglom kao takvog: mislim da je ovo razlog koji mnogi neće nikako da priznaju (ovo mora da ima neko ime u psihologiji/psihijatriji).

 

3. Zatucanost (u smislu mrzovolje da se logički razmišlja (na nivou koji nema veze s IQom, znači na nivou za koji je svako sposoban), koja dovodi do početnog ufura e baš neću koji se kasnije samo nadograđuje raznim nemedicinskim razlozima (otprilike ono što je @Angelia otkucala)).

 

4. Raznorazna loša iskustva sa zdravstvom i ranije primljenim vakcinama.

.

.

.

5. Iracionalnih razlozi, koji se ne nikad i ne izgovaraju naglas, jer je osoba svesna da su iracionalni, a to se pokriva nekim opštim mestima tipa hoću ja, ali nije dovoljno ispitano.

Edited by stray_cat
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Eddard said:

 

Suštinski netačno i netačno, mislim jeste u kratkom roku, ali nije prebrzo i nje nova tehnologijw.

Ja ne rekoh prebrzo. Ima neki sistem na koji su ljudi navikli.

 

56 minutes ago, Eddard said:

 

 

To je politika, a ne nauka i medicina.

Pa ti sad racionalizujes razloge 

 

56 minutes ago, Eddard said:

 

Ovo mi nije baš najjasnije? Na šta misliš? Da ne snose odgovornost za eventualne smrti i neželjena dejstva. Well, ro je uobičajena praksa, ništa novo i ništa čudno.

To u US nije uobicajena praksa.

 

56 minutes ago, Eddard said:


To je politika, a ne nauka.

 

Dakle, svi ti nazovi-razlozi su samo bullshit i sa tri minuta googlanja se dobije zadovoljavajući odgovor. Samo kad se hoće i kad čovek nije biased u svom googlovanju, a većina tih latentnih antivaksera jesu. Ili su jednostavno funkcionalno nepismeni da razumeju napisano već im je lakše da im Martha sa YT kanala “Istina o vakcinama” sažvaće to onako kako najlakše razumeju, ali to je onda jedan dublji problem obrazovanja…. Tu medicina baš i nema rešenje.

Cekaj kako da izguglam razlog zasto politicari seru?

 

26 minutes ago, stray_cat said:

 

 

4. Raznorazna loša iskustva sa zdravstvom i ranije primljenim vakcinama.

.

 

U US imas dobrani broj crnaca koji nece da primi vakcinu, jer se plase da se na njima ponovo rade experimenti.

A onda imas i dobar broj Latino populacije koja se plasi da im se tako proverava imigracioni status. Sad da mi njima objasnimo da su njihovi razlozi iracionalni nije lako.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

1 Suštinski netačno i netačno, mislim jeste u kratkom roku, ali nije prebrzo i nje nova tehnologijw.

 

Da ne objašnjavam ja, evo ovde sve lepo detaljno objašnjeno:

https://www.sciencenews.org/article/covid-coronavirus-vaccine-development-speed

 

 

 

2 Kao i za svaki farmakološki preparat ikada. Phase IV trial iliti postmarketing surveillance. Ni za jedan drugi preparat nikome nikada nije smetalo do ovoga. Dakle, nebitan argument.

 

.

 

Six years after the first shots began being tested, the FDA approved patisiran, a little faster than standard pace for new treatments. That makes it a good comparison to show where the COVID-19 vaccines were able to cut time, not counting the decades of research of development that got us to this point. So let’s start the clock.

In total, that’s 1,437 days, or 3.9 years, cut off the normal timeline for a new vaccine. And that doesn’t include other time savings, such as putting the ethics reviews at the front of the line. Add that saved time to the 11 months it actually took to get the first COVID-19 vaccines and it would add up to nearly five years — remarkably close to the six years needed to test and approve patisiran."

 

 

 

Ovo je citat iz inace dobrog clanka koji si ostavio u citatu iznad...Covek je sabrao sve sto je mogao cini se, i ostao je kratak za vise od godinu dana...Koliko je vakcina Pfizer je otislo u promet za tih  nesto vise od godinu dana?

 

Vidi, nije moj cilj da sporim o vakcinama, njihovom kvalitetu i bezbednosti...vec samo da ukazem na cinjenicu da neki od stavova ljudi koji oklevaju imaju argumente, koji im daju za pravo da ih ne nazivaju olosem i nacistima.....

 

 

.

 

 

41 minutes ago, nemanjaol said:

A ako sudis po UK?

 

.

 

Britanija je interesantna vec mesecima...negde od kraja maja, kad je procenat delte postao dominantan....I prva je drzava sa deltom i odlicnom statistikom i obradom podataka...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Meni lično je podjednako glupo kad vidim nekog da sam samcijat u kolima nosi masku kao i kad neko neće bez ikakvog opipljivog razloga da se vakciniše. Ali to sam samo ja. 

Ja sam to radio kada sam se vraćao iz kupovine. Nisam hteo nedovoljno čistim rukama da se vatam po licu i mrzelo me da skidam i ponovo stavljam masku svaki put kada sam ulazio u kola. Takođe, u zgradi i kojoj živim maska je obavezna u common area. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Braća Grci još jednom, kao svetli primer i svetionik u mraku, pokazuju ostatku Evrope kako treba sa avaksima. Pre par dana ono pendrečenje, suzavac i vodeni topovi, a danas suspenzija avaks medicinara. Bravo Grci, nemam šta drugo da kažem.

 

Quote

Грчка суспендује скоро 6.000 невакцинисаних здравствених радника

У Грчкој је уручено 5.895 суспензија здравственим радницима који нису вакцинисани, а раде у болницама, у складу са законом који је ступио на снагу 1. септембра, пише Катимерини. 

Раније током дана, Комисија за суспензије највишег административног суда у земљи одбацила је жалбе лекара, медицинских сестара и другог болничког особља, који су тражили суспензију одлуке Владе.

Протести против обавезне вакцинације здравствених радника

Законом који је ступио на снагу првог септембарског дана, од свих запослених у националном здравственом систему захтева се да се вакцинишу против ковида 19 или ће, уколико то одбију, бити суспендовани.

Већ првог дана изречено је, уручено, или је у процесу уручења готово 5.900 суспензија.

Посебна жалба да се тај закон стави ван снаге, коју је поднела Панхеленска федерација запослених у јавним болницама, биће разматрана на пленарној седници суда 8. октобра.

 

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/region/4497437/grcka-vakcinacija-zdravstvo-zaposleni-suspenzija.html

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa u Izraelu imaš oko milion tih ortodoksnih Jevreja koji odbijaju bilo kakvu ideju o vakcinama. Zbog njih i milion ipo dece ispod 12 godina je nemoguće da Izrael ikada dođe do kolektivnog imuniteta. Naravno da će doktor koju je deo te verske zajednice da priča da su vakcine najveće zlo na Kugli Zemaljskoj. Sad sam proguglao uvaženog doktora i vidim da živi u Americi i da je imao par ispada sa lažnim tvrdnjama, da je bio predmet istrage prošle godine, jer je lagao o rezultatima ovog njegovog koktela lekova i da su ga proterali iz jedne zajednice Ortodoksnih Jevreja u Americi jer je čak i po njihovim standardima lupetao gluposti i iznosio razne laži i širio paniku među narodom.

Edited by Wookie
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

"Svedočenje poznatog doktora" je još i konzervativno kakvi se sve uvidi o vakcinaciji mogu naći na sajtu časne eparhije. Evo npr. kakve je nuspojave od prve doze imao jedan grčki sveštenik (koji definitivno postoji):

 

>>

...

 

А сада ми дозволите да вам испричам најстрашнији део:
 
Мене је почео да прогања Сатана. Његов зверињи осмех све време ми је стајао пред очима, на удаљености од око 20 центиметара од мене, и ноћу и дању. Увече, када сам легао у кревет, осећао сам његов ужасан загрљај и буквално се кочио од ужаса. Да бих се заштитио од демонских страхова, устајао сам и почињао да читам Акатист Пресветој Богородици; истовремено ми се учинило да ми се крв загрева у венама. Осећао сам нешто страно у себи, нешто што има неку врсту моћи нада мном, и осетио ужас. Чинило ми се да ми је неко рекао: "Сада ти припадаш мени...".

 

...

И тада сам обећао Богу да нећу примити другу дозу вакцине.
 
Од тог тренутка моје стање се почело постепено поправљати и почео сам да осећам извесну радост у души, што ми је била велика утеха.

...
Не могу ни замислити шта би ми се догодило да сам примио другу дозу ове вакцине.
 
...
По мом скромном* мишљењу, ова Pfizer вакцина, чијим сам првим делом био вакцинисан, је нека врста „претече“ која припрема људе да прихвате жиг антихриста.

>>

 

http://www.eparhijazt.com/sr/news/predanje//3993.svedocenje-grckog-svestenika-„nakon-sto-sam-se-vakcinisao,-svet-oko-mene-se-promenio“-.html

 

 

 

* dosta neobičan način upotrebe reči "skromno"

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Pa u Izraelu imaš oko milion tih ortodoksnih Jevreja koji odbijaju bilo kakvu ideju o vakcinama. Zbog njih i milion ipo dece ispod 12 godina je nemoguće da Izrael ikada dođe do kolektivnog imuniteta. Naravno da će doktor koju je deo te verske zajednice da priča da su vakcine najveće zlo na Kugli Zemaljskoj. Sad sam proguglao uvaženog doktora i vidim da živi u Americi i da je imao par ispada sa lažnim tvrdnjama, da je bio predmet istrage prošle godine, jer je lagao o rezultatima ovog njegovog koktela lekova i da su ga proterali iz jedne zajednice Ortodoksnih Jevreja u Americi jer je čak i po njihovim standardima lupetao gluposti i iznosio razne laži i širio paniku među narodom.

Pa ko im je kriv sto imaju puno dece. To se razmislja na vreme, sad je kasno. [emoji23][emoji23]
Link to comment
Share on other sites

Evo vam primer jednog "dokaza" od strane antivaksera da covid ne postoji:

 

https://refikhrvic.net/igrokaz-pripremljen-za-vjernike-kovid-religije/

 

Ja sve vreme pricam da to sto su politicari zatucane i neodgovorne budale ne znaci da opasnosti nema. Tacno je da velika vecina politicara radi zapravo kontrauslugu nauci, svojim ponasanjem.

Link to comment
Share on other sites

 
A mozda sad uvecavaju brojke umrlih da se priblize stvarnom broju umrlih, koje su prosle godine lazirali (a usput iskoriste velike brojke umrlih kao argument za vakcinaciju)?
Pa na 15ak umrlih trebaće dve godine da izravnaju statistiku. Dakle, ne.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vreme da se porede malo brojke iz zemlje "slobode" i zemlje uterivanja mera.

 

                                                                  "Sloboda"                Razum

Broj testiranih                                           17,035                   108,219

Broj novozaraženih u zadnjih 24h            3,346                       2,871  

Procenat novozaraženih                          19,64%                      2.65% 

 

I molim bez gnjavaže sa kvaziargumentima da se podacima ionako ne može verovati i hebeš procente novozaraženih, bitan je samo broj umrlih. Da, Grci imaju veći broj preminulih i intubiranih nego zemlja anarh..., pardon slobode, ali put ka bolnici i groblju vodi prvo preko zaraze. 

 

Inače, među intubiranima je 92,2% nevakcinisanih ili delimično vakcinisanih, a 7,8% full vakcinisanih. Vakcina sprečava teža stanja, tu nema sumnje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sunshine State said:

 

A mozda sad uvecavaju brojke umrlih da se priblize stvarnom broju umrlih, koje su prosle godine lazirali (a usput iskoriste velike brojke umrlih kao argument za vakcinaciju)?

 

Moze biti, ali ne verujem. Ako se secate tada, na prolece 2020 nije bilo nekoliko hiljada novih slucajeva dnevno, vec nekih 300-400, sto imate na worldmeter. Problem je sto su tada zaista umirali 40-50 ljudi dnevno, sto je bio pomor, ogroman procenat i do 10%. Tada su se ovi nasi prepali i poceli da sisaju podatke.

 

E sad, uporedite tada smrtnost od nekih ajde prosedno 30 dnevno na nekih 400 novozarazenih dnevno, u prolece 2020 sa danasnjih oko 10 dnevno na 3000 novozarazenih. Procenat je sada mnoooogo povoljniji za nas a nepovoljniji za virus. Medjutim, nas "dragi" krizni stab nije umeo a ni danas ne ume da laze, jer kad lazes onda moras da se dogovoris sta ide u etar. A kod nas pisa na sve strane, svi bi da daju izjavu.

 

Evo poslednjeg primera. Neki direktor bolnice da li u Krusevcu ili Kragujevcu...kacio je neko klip, kaze od 120 pozitivnih, 117 je nevakcinisano. Super. Onda dodje Peca Konj i izjavi da je svaki treci novozarazeni vakcinisan. Znaci sa 2.5% skocismo na 33% u jednom danu. Pa cak i ako je uzorak od 120 ljudi mali, a jeste, opet nema nikakve logike da su brojke na lokalu i globalu toliko razlicite.

 

Valjda ce nekad neko nauciti da vodi kriznu situaciju. Doduse, preduslov za to je da bar malo brinu o narodu a ne samo o foteljama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Moze biti, ali ne verujem. Ako se secate tada, na prolece 2020 nije bilo nekoliko hiljada novih slucajeva dnevno, vec nekih 300-400, sto imate na worldmeter. Problem je sto su tada zaista umirali 40-50 ljudi dnevno, sto je bio pomor, ogroman procenat i do 10%. Tada su se ovi nasi prepali i poceli da sisaju podatke.

 

Na proleće 2020 nije bilo testova i bio je relativno čvrst lockdown. Razumni ljudi su bili isprepadani i izolovani. Nisu radili frizeri kafići restorani teretane - zatvoreni su još u martu. I imali smo debilne policijske vikende. A mislim da virus nije stigao da duboko uđe u populaciju pre nego što su sve te mere uvedene.

Ukratko imali smo super snažne i pravovremene mere u odnosu na sve kasnije.

 

Demografska statistika, koja je osmišljena da pruži verodostojne podatke zato što se jedni isti podaci višestepeno koriste ( i u EUROSTATu između ostalog ) i proveravaju te je dosta komplikovana stvar da se tako nešto lažira, mi je pružila sledeće podatke:

 

U Srbiji u proseku dnevno umre 280 ljudi. To se razlikuje po mesecima (ovde sam poredio mesečne proseke ali ne bih davio toliko). 

Ova tabelica pokazuje razliku između prosečne dnevne smrtnosti za taj mesec (2011-2019) i smrtnosti za konkretan mesec. Brojka od 30 već znači desetak posto odstupanja što je puno.

 

2020 mart: -39
2020 april: -10
2020 maj: 14
2020 jun: 16
2020 jul: 64
2020 avgust: 30
2020 septembar: 21
2020 oktobar: -5
2020 novembar: 84
2020 decembar: 288
2021 januar: 17
2021 februar: 39
2021 mart: 115
2021 april: 136
2021 maj: 76
2021 jun: 54
2021 jul: 17

 

Ovo ne znači da je toliko ljudi dnevno umiralo od korone u glavu, ali svakako daje pristojnu korelaciju sa korona smrtima.

 

Šta mi se još uklapa u ovu statistiku? Sem niškog hirurga ne sećam se nekog selebritija da je bio u medijima zbog korone u proleće 2020. A u ovim mesecima velikih brojeva ih je bilo dosta.

 

Ostaje zbun zašto je psiho sredinom aprila 2020 rekao da će nam groblja biti puna i zašto je poslat sms o italjanskom scenariju, ali sa druge strane mi se ipak mi se podaci za proleće 2020 uklapaju u priču o strogom lockdownu.

 

 

15 minutes ago, Hugo Punch said:

Evo poslednjeg primera. Neki direktor bolnice da li u Krusevcu ili Kragujevcu...kacio je neko klip, kaze od 120 pozitivnih, 117 je nevakcinisano. Super. Onda dodje Peca Konj i izjavi da je svaki treci novozarazeni vakcinisan. Znaci sa 2.5% skocismo na 33% u jednom danu. Pa cak i ako je uzorak od 120 ljudi mali, a jeste, opet nema nikakve logike da su brojke na lokalu i globalu toliko razlicite.

 

Razmišljam se samo što bi Kon dao tu izjavu pogrešno? Jedino što je pacerčina.

Svestan sam koje je sve bisere pos*ao do sada. Ali ovde čovek efektivno kaže da su vakcine neefikasne. Što bi radio takav negativni marketing? 

Nije mi to logično ma koliki da je pacer.

 

Ali svakako mi je sigurni zaključak da se treba maksimalno čuvati i sa vakcinacijom.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, CheshireCat said:

Što bi radio takav negativni marketing? 

 

Zato sto kampanju vakcinacije vode kroz plasenje ljudi umesto kroz edukaciju ljudi. Neverovatno mi je da drzava ne ume da napravi edukacioni video koji bi ljudima nesto objasnio po pitanju vakcina, znaci sastav, nacin delovanja i rizike. 

 

Pa pobogu, ja sam na nekom engleskom sajtu sve lepo nasao objasnjeno. Makar da se prkopira klip, da se prevede, svejedno. Lepo napisali ljudi kakvi su rizici, dali javno primere ljudi koji su na zalost umrli, dali koji su rizici za smrt od virusa i od vakcine, i onda ce svako normalan da vidi da je oko 10 000 puta manja sansa da umres od komplikacija vakcine u odnosu na virus. Barem 10 000.

 

A ovde? POMRECEMO, NEMAMO GROBLJA, LELE KUKU...a kad izadjes na ulicu pice koncerti, kafane, lagano...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Wookie said:

Braća Grci još jednom, kao svetli primer i svetionik u mraku, pokazuju ostatku Evrope kako treba sa avaksima. Pre par dana ono pendrečenje, suzavac i vodeni topovi, a danas suspenzija avaks medicinara. Bravo Grci, nemam šta drugo da kažem.

 

 

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/region/4497437/grcka-vakcinacija-zdravstvo-zaposleni-suspenzija.html

Letimična anketa po okruženju daje neočekivani uvid:
Osoba x: Bravo Grčka, tako je!
Osoba y:  Kakve su to vakcine, na šta ih teraju kad su spremni da ostanu bez posla da sačuvaju glavu.
I tako...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...