Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 hours ago, Knipex said:

Meni je doktor u kovid ambulanti, pre nego što sam testiran, rekao da se ne obazirem preterano na rezultate testa jer ima ljudi koji su više puta testirani negativno a na respiratoru su. Bitni su simptomi i krvna slika. Zato se prilikom testiranja onih sa simptomima kovida obavezno radi i krvna slika.

 

Radili su svi, sem sestrića, krvnu sliku. Sestri je krvna slika bila odlična, sestričini i zetu povećan PCR. 

 

Danas im u "Šumicama" nisu radili RG pluća, u nedelju idu da rade RG pluća.

 

Svi se bolje osećaju.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eddard said:

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/european-medicines-agency-more-than-300-cases-rare-blood-clot-events-worldwide-2021-04-20/
 

The European Union’s drug regulator said on Tuesday there had been more than 300 cases worldwide of rare blood clotting incidents combined with low platelet counts after use of COVID-19 vaccines.

There were 287 occurrences with the AstraZeneca vaccine, eight with Johnson & Johnson’s shot, 25 for Pfizer and five for Moderna, said Peter Arlett, Head of Data Analytics at the European Medicines Agency (EMA).

 

 

Na koliko datih vakcina, ne vidim nigde podatak?

 

Juče je izašlo ovo;

 

 

 

Finally got some data from EMA to put numbers of thromboses with thrombocytopenia after #covid19 vaccines in perspective (this is only for European Economic Area):

 

AstraZeneca - 142 in 16 million

 

Pfizer/Biontech - 11 in 59 million

 

Moderna - 2 in 5.2 million

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Radili su svi, sem sestrića, krvnu sliku. Sestri je krvna slika bila odlična, sestričini i zetu povećan PCR. 

 

Danas im u "Šumicama" nisu radili RG pluća, u nedelju idu da rade RG pluća.

 

Svi se bolje osećaju.

 

 

 

Nadam se da ce svi proci s laksim oblikom!

 

P.s. verovatno si mislila povisen CRP, ne PCR 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Na koliko datih vakcina, ne vidim nigde podatak?

 

Juče je izašlo ovo;

 

 

 

Finally got some data from EMA to put numbers of thromboses with thrombocytopenia after #covid19 vaccines in perspective (this is only for European Economic Area):

 

AstraZeneca - 142 in 16 million

 

Pfizer/Biontech - 11 in 59 million

 

Moderna - 2 in 5.2 million

Ovo pokazuje da su vakcine mnooogo sigurnije i bezbednije nego lekovi za pritisak, pa i srce.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo sta je objavljeno za trudnice i dojilje, znaci na 36k zena, nema nekih specijalnih reakcija.

 

https://www.dailymail.co.uk/health/article-9497381/New-data-reassuring-COVID-19-vaccination-pregnancy.html

 

Inace, posto je @ControlFreakvolontirala, stvarno moram da odam priznanje volonterima koji su bili u ovom centru gde sam se ja overila, znaci overila sam i klinca tako da smo tamo bili 4 dana, i oni su svi bili jako ljubazni, i jako fini.

Jedino kad sam ja isla sad za drugu, morala sam da cekam u redu oko 45 minuta, ne znam odakle se svi ti ljudi pojavili, mozda nisu razdvojili drugu i prvu dozu. Ali su dolazili da nas cak i zabavljaju u redu.

Takodje, veliko priznanje nasim policajcima koji su bili tamo da obezbede sve, dok su 3 dana kad nije bilo guzve bili samo ljubazni i druzeljubivi sa ljudima, cak prokometarisali jednog vozaca koji je vozio suludo na parkingu kao "traffic stop waiting to happen", tog dana kad je bio ducak red, isli su na svakih 15 minuta duzinom reda i proveravali da li ima nemocnih i starih, koje su efikasno stavljali u invalidska kolica, i uvodili preko reda - znaci oni su ih gurali okolo, i objasnjavali i zabavljali ih salama. A oni stoje celu smenu na nogama....

Kad mi neko dira US pandure :furious:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Radili su svi, sem sestrića, krvnu sliku. Sestri je krvna slika bila odlična, sestričini i zetu povećan PCR. 

 

Danas im u "Šumicama" nisu radili RG pluća, u nedelju idu da rade RG pluća.

 

Svi se bolje osećaju.

 

 

Sokole, dokle je stigla tvoja vakcina saga?

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Evo sta je objavljeno za trudnice i dojilje, znaci na 36k zena, nema nekih specijalnih reakcija.

 

https://www.dailymail.co.uk/health/article-9497381/New-data-reassuring-COVID-19-vaccination-pregnancy.html

 

Inace, posto je @ControlFreakvolontirala, stvarno moram da odam priznanje volonterima koji su bili u ovom centru gde sam se ja overila, znaci overila sam i klinca tako da smo tamo bili 4 dana, i oni su svi bili jako ljubazni, i jako fini.

Jedino kad sam ja isla sad za drugu, morala sam da cekam u redu oko 45 minuta, ne znam odakle se svi ti ljudi pojavili, mozda nisu razdvojili drugu i prvu dozu. Ali su dolazili da nas cak i zabavljaju u redu.

Takodje, veliko priznanje nasim policajcima koji su bili tamo da obezbede sve, dok su 3 dana kad nije bilo guzve bili samo ljubazni i druzeljubivi sa ljudima, cak prokometarisali jednog vozaca koji je vozio suludo na parkingu kao "traffic stop waiting to happen", tog dana kad je bio ducak red, isli su na svakih 15 minuta duzinom reda i proveravali da li ima nemocnih i starih, koje su efikasno stavljali u invalidska kolica, i uvodili preko reda - znaci oni su ih gurali okolo, i objasnjavali i zabavljali ih salama. A oni stoje celu smenu na nogama....

Kad mi neko dira US pandure :furious:

 

Eee, ne znas ti sta je organizacija!!

 

Ovde u mom gradu, u sportskoj hali, tece sve kao na traci, organizacija za 10 +, ljubaznost, efikasnost.... da ne poverujes da si u Srbiji!

 

https://www.ozon.rs/vesti/2021/na-pragu-kolektivnog-imuniteta-vakcinisani-vise-od-70-odsto/?fbclid=IwAR056nwY7uq6i2ukCl6cFIXWzOK12uCDDNwOjjrf4a41DZHaz3NB7sNH9W8

Edited by Sunshine State
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

 

Eee, ne znas ti sta je organizacija!!

 

Ovde u mom gradu, u sportskoj hali, tece sve kao na traci, organizacija za 10 +, ljubaznost, efikasnost.... da ne poverujes da si u Srbiji!

Drago mi je da to cujem, mozda su ljudi poceli da osecaju vise empatije u ovoj situaciji, posto je ovo sve bio moj glavni prigovor u SR. Nedostatak organizacije i ljubaznosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AgroLaki said:

Hm, moze da bude, ali mislim da nemamo jos dovoljno istrazivanja oko toga, jer sta ako bi tako lagane simptome imao i bez vakcine?

otac 85, ista situacija, primio dva sinopharma kad i ja, nije gledao antitela ni pre ni posle, ali dobio covid i hvala bogu, lako pregurao...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Clash said:

Sokole, dokle je stigla tvoja vakcina saga?

 

Danas sam, po drugi put u ovoj nedelji zvala "Batut".  I žena koja se javila rekla je da budem strpljiva, i ako sam odabrala dve vakcine dobiću jednu od njih.

 

I potrebno je samo da čekam i budem strpljiva...biću vakcinisana, ne treba da brinem.

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, zoran59 said:

................

Inace, danas je sahranjena moja tasta. Imala vise problema, ali valjda je cekala da napuni 83 kod kuce (imala rodjendan 13.), otisla u bolnicu u subotu pa umrla u nedelju... :classic_sad:

 

 

Da kvotujem samog sebe i nastavim.

 

Prvo, svima hvala za saucesce i tuzne emojie...

Tuzno jeste, tragedija nije - ipak su to lepe godine i bile uglavnom srecne.

 

Dalje, tasta nije mogla da primi vakcinu - razne kontraindikacije plus nepokretna, a jos nisu "pelcovali" po kucama.

Tast, 88 godina star, je primio prvu dozu (AZ), uskoro ce drugu. Cerka, 24 god. stara, ih je cesto posecivala noseci masku. Nije jos na redu za vakcinu, zdrava jeste. Oprezna je, drzi se i "mera" koje su vec zvanicno ukinute. Nista divljanje po klubovima ili vec negde, samo malo privatno drustvio u kuci uz maske i distancu, studiranje u zapecku (nadam se da nece izgubiti jos jednu godinu).

 

Mi odrasli cemo vec nekako. Nije bas lepo uz te neke "mere," ali je verovatno lepse i duze nego bez njih. Nece ni ovo zauvek...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...