Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

14 hours ago, Referent said:

U Zrenjaninu nema više testova, ne znam kako ih dele po gradovima, kad će biti. 

Mama zvala da se raspita da odradi test na antitela, rekli joj da se antitela zadržavaju 14 nedelja što je njoj prošlo.  Pita kako da se ponaša, jer joj je imuni sistem loš, kažu pridržavajte se  mera koliko možete, živite normalno, kad tad ćemo se svi zaraziti.

 

9 hours ago, zoe Bg said:

391/9910/10

 

Na respiratoru 184

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Laki John Terry said:

Verovatno je bilo ovo pitano, ali me zanima sta mislite o ovim pricama da se ljudima placa prilicna suma novca ako pristanu da im se preminuli clan porodice zavede kao zrtva korona virusa?

 

Meni deluje jezivo idiotski, ali sta znam... jel cuo neko nesto o tome?

 

Bil Gejc to placa. Mada moz’ da biras (da bude manje ofirno) pa djoras clana porodice za kljuceve svih sljedecih win i office-a. Ili neki novi Surface. 

ja s takvim ratujem odavno..daj ime ko je uzeo i ko mu je nudi..ih pa sve se zna..ja opet daj ime...a sto da ti ja govorim kad se zna...kazem idem u muriju s tobom da prijavimo. Cute. Ili seru nesto sesto. 
 

Edited by wrecktangle
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wrecktangle said:

Bil Gejc to placa. Mada moz’ da biras (da bude manje ofirno) pa djoras clana porodice za kljuceve svih sljedecih win i office-a. Ili neki novi Surface. 

ja s takvim ratujem odavno..daj ime ko je uzeo i ko mu je nudi..ih pa sve se zna..ja opet daj ime...a sto da ti ja govorim kad se zna...kazem idem u muriju s tobom da prijavimo. Cute. Ili seru nesto sesto. 
 

Ma ubrizgava 5G chip kroz vaccinu i remeti ravnotezu na zemlji.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva je bese procedura ko sahvanjivanja ljudi koji su zarazeni virusom? Limeni kovcezi, pokojnik sve vreme zatvoren...?  Pitam jer je kod mene u komsiluku juce umro deda. Komsiluk isao kod njega kuci da pali svecu posto je bio tamo. Danas cujem pricu od najblizih prijatelja njegovog sina da je imao koronu. Imao je simptome i vodili su ga da se testira. U medjuvremenu je umro, a rezultati jos nisu stigli. Bas sam se iznervirao kad sam cuo da je porodica dozvolila tako nesto, mada navodno oni poricu virus... Bio je jednom covek. Bog dusu da mu prosti.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki John Terry said:

Verovatno je bilo ovo pitano, ali me zanima sta mislite o ovim pricama da se ljudima placa prilicna suma novca ako pristanu da im se preminuli clan porodice zavede kao zrtva korona virusa?

 

Meni deluje jezivo idiotski, ali sta znam... jel cuo neko nesto o tome?

 


Ako hoda kao patka, lici na patku, onda je patka.

Deluje za zatvor ili dozivotnu zabranu koriscenja Interneta. 

 

Umiru u bolnicama 120km od svog mesta. Zovu telefonom i kazu ili dodjite po osobu ili dodjite sa pogrebnom opremom. Smenu vise u nekim proizvodnjama nisu u stanju da zatvore sa sistema 1-2-3 su presli na 1-2-1. Pada se na nos od umora.

 

Nekim ljudima pojede pluca dok si rekao keks. Jedan od takvih ‘76 sa posla (veliki sistem) u ambulantu, jednu bolnicu, drugu bolnicu Beogradu (rentgen ne pokazuje jedno plucno krilo), trecu na respirator. Tesko da ce preziveti.

 

Ne dao Bog da nekom zatreba hitna pomoc.

 

Odakle znam, nemoj da pitas.
 

Dobar deo ignorantnih ljudi koji lakse podnose, a pozitivni, doktorsko da sede kuci “tumace” da mogu da se mesaju sa ostalima, bez ikakvoh mera zastite. Da ne kazu komsijama i prijateljima. Ko hebe one kojima je to smrtna presuda.

 

Da li ljudima bukvalno u kuci, ispred ociju treba neko da se preturi da bi shvatili koliko je opasno i koliko ne mogu da znaju da li bas neko njihov moze da ode ako je to jedino jebeno sto samozive i glupe moze da ih natera da stanu da se zamisle?

 

Ako salju sa nasih TV te gluposti oni su za robiju za zlocine covecnosti prema sopstvenom narodu.
 

I svako retardirano govedo koje propagira one gluposti o antvakserske i ostalo, a da nema dijagnozu sa psihijatrije treba zgaziti kao bubasvabu, a ne ismevati na forumu. 
 

@McLeod Ono o stoci, sve si u pravu. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki John Terry said:

Verovatno je bilo ovo pitano, ali me zanima sta mislite o ovim pricama da se ljudima placa prilicna suma novca ako pristanu da im se preminuli clan porodice zavede kao zrtva korona virusa?

 

Meni deluje jezivo idiotski, ali sta znam... jel cuo neko nesto o tome?

 

E jebiga.

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2020 at 12:40 AM, Slavisa iz Tavankuta said:

Da dodam. 

Danas mi drug pise kako je kod mene u selu pozitivan jedan covek i jedna medecinska sestrta. ja mu odgovorim da znam. One senaljutio jer mu nisam rekao. ~Pa ja sam tek nedelju dana ovde i znam a ti si ovde uvek i ne znas? Taj covek je u NS vec 2 nedelje a druga osoba je medecinska sestra u subotickoj bolnici koja je pozitivna, ali nema simptome. kazemi drug zasto mu nisam rekao. I onda on pise kako smo mi narod koji neca da kaze kad je neko bolestan,... ja sam mu se izvinuo. Ali da on poznaje ostale narode, tipa Francuze, te onda ne bi znao ko je pozitivan a ko negativan. Oni tek ne pricaju, ni medjusobno, ni braca ni sestre

Tacno mi je muka vec vise od tih, rekla kazala

 

Da kvotujem sam sebe. Taj covek za kojeg su rekli da je bio u NS i ima koronu eno ga radi na svom radnom mestu kao portir u Subotickoj bolnici.

I sad treba sirit neistinite price? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Laki John Terry said:

Verovatno je bilo ovo pitano, ali me zanima sta mislite o ovim pricama da se ljudima placa prilicna suma novca ako pristanu da im se preminuli clan porodice zavede kao zrtva korona virusa?

 

Meni deluje jezivo idiotski, ali sta znam... jel cuo neko nesto o tome?

 

Ako se sećam, pre par meseci je ovde neko pisao da su u Sloveniji pitali člana porodice da li mogu da zavedu da je od korone preminuo neko, iako nije testiran. Nisu nudili novac, samo pitali.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ironside said:

 

Ili ministrica Smrti, resor koji bi svaka vlada trebala uvesti.

Za taj resor postoje mnogi kvalifikovaniji, iskusniji...

Edited by Div
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sunshine State said:

Kako ili zasto Srbija ima vise od 180 ljudi na respiratoru, a Hrvatska 8?

Sta radimo toliko pogresno? Srbija nema ni dva puta vise stanovnika, a na respiratoru imamo 20 puta vise pacijenata 😮

 

imate i duplo (odnosno 2.3) puta vecu zarazenost. a imate i jedan ogroman Beograd, koji je malenu Srbiju bacio na koljena davno prije pojave korone. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vjekoslav said:

 

imate i duplo (odnosno 2.3) puta vecu zarazenost. a imate i jedan ogroman Beograd, koji je malenu Srbiju bacio na koljena davno prije pojave korone. 

 

I jopet nema logike kod korone, ovaj virus prkosi svakoj logici.
Ovaj nemački eksperiment sa koncertom dokazaće upravo to. Da nema logike 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...