Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Jooj, to je ona lujka Mila Ristic na tviteru objasnjavala, bokte koliko ih je. default_sofa.gif

Kad smo.kod Twitter, nema ga od sinoc u LA, tj nocas. Samo plav ekran i ptichica

 

Edit:

Misliiiiim LA, 6,7 ljudi mi rekli da ni oni nemaju twiter od jutros/sinoc

 

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sprivel said:

 

Ja sam danas na plazi slusao o Padu Kabale i kako Kevin Spejsi, Dzoni Dep i Tom Henks kupuju siromasnu decu sa Haitija, pa ih nesto kao uplase (tu se luci nesto u telima dece kad su uplasena) pa onda oni jedu tu decu i tako se podmladjuju.

Pfffffff, pa to je basic.

To je adrenohrom droga, nastaje oksidacijom adrenalina, zato plase malu decu da im skoci adrenalin pa onda to uzimaju.

Inace Tom Henks je mrtav, ubio ga Trump, ovo je dvojnik.

Aj dalje, sta vas jos  interesuje.

Edited by Clash
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pfffffff, pa to je basic.
To je adrenohrom droga, nastaje oksidacijom adrenalina, zato plase malu decu da im skoci adrenalin pa onda to uzimaju.
Inace Tom Henks je mrtav, ubio ga Trump, ovo je dvojnik.
Aj dalje, sta vas jos  interesuje.
Vesti sa šipke a Clashe?

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sprivel said:

 

Ja sam danas na plazi slusao o Padu Kabale i kako Kevin Spejsi, Dzoni Dep i Tom Henks kupuju siromasnu decu sa Haitija, pa ih nesto kao uplase (tu se luci nesto u telima dece kad su uplasena) pa onda oni jedu tu decu i tako se podmladjuju.

 

To ti je brate sve Rođeni davno objasnio, al' ne pratiš.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, BojanaCZV said:

Da se ne zahvaljujem, ali bar je to neka uteha, da ne da Bog da zatreba.

Generalno kako kazu moras da budes izlozen neko vreme, nemaju bas tacno koliko, ali klinicka slika zavisi od toga koliko dugo si bio izlozen. Bila je neka prica o 15 minuta u okruzenju zarazenog da bi se zarazio, ali nije bas precizno.

Zato su inace promenili pricu da je jako tesko zaraziti se sa povrsina, gde su u pocetku pricali koliko virus prezivljava na povrsinama, sad je jasno da je za to manja verovatnoca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Nestorović je odradio svoj deo posla. Relativizovao je koronu da bi izvukao što više ljudi na izbore. Više nije potreban tako da će sada verovatno vrlo retko dobijati šansu na TV-u.


Sad je red na ove sto dižu paniku i koji pričaju da će svi dumremo.

Po njima svaki peti mladi preživi...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Green23 said:

Od devojčine mame šef u firmi nažalost izgubio borbu sa koronom, pre jedno 10 dana je stavljen na respirator, i njegovoj ženi su još tada rekli da se ne nada mnogo.

 

Danas izađem malo do parka, i tu dvojica likova koji rade u vojsci pričaju o koroni, ili u njihovom slučaju "koroni". Ja sam zaista bio zabezeknut, koje su to priče... Da je ona zaista tako opasna kako nisu skoro svi romi pomrli, ili kako to da nema ni jednog preminulog migranta. Bil Gejc sa svim poznatim bogatim familijama već ima vakcinu, jer im je malo para što imaju. Tramp hapsi Gejca zbog toga, videli na internetu. Ne znam ne znam ne znam ne znam ne znam.....

To isto kao i ono da niko nije video nekog Kineza da je umro kod nas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da dodam. 

Danas mi drug pise kako je kod mene u selu pozitivan jedan covek i jedna medecinska sestrta. ja mu odgovorim da znam. One senaljutio jer mu nisam rekao. ~Pa ja sam tek nedelju dana ovde i znam a ti si ovde uvek i ne znas? Taj covek je u NS vec 2 nedelje a druga osoba je medecinska sestra u subotickoj bolnici koja je pozitivna, ali nema simptome. kazemi drug zasto mu nisam rekao. I onda on pise kako smo mi narod koji neca da kaze kad je neko bolestan,... ja sam mu se izvinuo. Ali da on poznaje ostale narode, tipa Francuze, te onda ne bi znao ko je pozitivan a ko negativan. Oni tek ne pricaju, ni medjusobno, ni braca ni sestre

Tacno mi je muka vec vise od tih, rekla kazala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da dodam. 

Danas mi drug pise kako je kod mene u selu pozitivan jedan covek i jedna medecinska sestrta. ja mu odgovorim da znam. One senaljutio jer mu nisam rekao. ~Pa ja sam tek nedelju dana ovde i znam a ti si ovde uvek i ne znas? Taj covek je u NS vec 2 nedelje a druga osoba je medecinska sestra u subotickoj bolnici koja je pozitivna, ali nema simptome. kazemi drug zasto mu nisam rekao. I onda on pise kako smo mi narod koji neca da kaze kad je neko bolestan,... ja sam mu se izvinuo. Ali da on poznaje ostale narode, tipa Francuze, te onda ne bi znao ko je pozitivan a ko negativan. Oni tek ne pricaju, ni medjusobno, ni braca ni sestre

 

Da dodam i ja molbu, edituj post jer me glava zabole dok sam iščitao. Još kad si se izvinuo, mene ovde išijas uhvati...

 

Inače stric, strina, brat i snaha te dvoje bratanaca, predškolski - svi zviznuli koronu. Stric & strina u Dragiši. :ajme:

 

 

Edited by Barracuda
  • Tuzno 12
Link to comment
Share on other sites

U Zrenjaninu nema više testova, ne znam kako ih dele po gradovima, kad će biti. 

Mama zvala da se raspita da odradi test na antitela, rekli joj da se antitela zadržavaju 14 nedelja što je njoj prošlo.  Pita kako da se ponaša, jer joj je imuni sistem loš, kažu pridržavajte se  mera koliko možete, živite normalno, kad tad ćemo se svi zaraziti.

 

Link to comment
Share on other sites

Kon je rekao danas:
 

Quote

"Samo zajedno možemo iz ovoga izaći, to ponavljamo nošenje maski onemogućuje virusu da opstane, ako imamo njega kao neprijatelja, onda je to način kako teba da se borimo i da istrpimo sve to dok ili ne dočekamo vakcinu ili kolektivni imunitet", rekao je Kon.

e sad kako do kolektivnog imuniteta ukoliko svi nosimo maske je nagradno pitanje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stefan81888 said:

Ovoliko spominjanje kolektivnog imuniniteta је јоš jedan znak da nismo u stanju da se izborimo sa virusom na druge načine (maske, distanciranje i sprovođenje propisa koji to nalažu).

verovatno. Pretpostavljam da je u pitanju manjkavost maske kao zaštite, i/ili objektivna nemogućnost da se baš tim putem zaštitiš od virusa na duži period. Čini mi se da je maska kao profilaksa privremeno rešenje, i da karika mora da popusti ukoliko joj se da dovoljno vremena. Ima logike.

Link to comment
Share on other sites

Postoji i ta (generalno za viruse, za ovaj nisam tragao za studijama) da je nazovem laicki izlozenost virusu. Uprosteno receno, vrijeme i "kolicina" izlozenosti virusu utice na razvoj simptoma. Mozda "manja kolicina virusa"  koja dospije dozvoli tijelu da stvori kakvu takvu odbranu tj antitijela. Tu mi se nekako maska cini kao logicno rjesenje, umanjuje mozda "kolicinu virusa" kojoj si izlozen ako si s nekim ko nosi masku. 
Vjerujem da ima ljekara na forumu koji bi to mogli bolje pojasniti. A i ispraviti me ako grijesim. 

Edited by wrecktangle
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, wrecktangle said:

Postoji i ta (generalno za viruse, za ovaj nisam tragao za studijama) da je nazovem laicki izlozenost virusu. Uprosteno receno, vrijeme i "kolicina" izlozenosti virusu utice na razvoj simptoma. Mozda "manja kolicina virusa"  koja dospije dozvoli tijelu da stvori kakvu takvu odbranu tj antitijela. Tu mi se nekako maska cini kao logicno rjesenje, umanjuje mozda "kolicinu virusa" kojoj si izlozen ako si s nekim ko nosi masku. 
Vjerujem da ima ljekara na forumu koji bi to mogli bolje pojasniti. A i ispraviti me ako grijesim. 

 

Napisao je Eddard (lekar) na prethodnoj stranici:

"Navodno da. Od virus load-a, zavisi i težina kliničke slike (između ostalog)."

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Napisao je Eddard (lekar) na prethodnoj stranici:

"Navodno da. Od virus load-a, zavisi i težina kliničke slike (između ostalog)."

 

 

I pretpostavio sam. Malo mi brlja prikaz foruma pa ne upratim. Hvala. 
I dalje raste broj nevjernih Toma..antivakseri su u prilicnom zamahu. Kakvih se gadosti covjek nacita sta ljudi napisu, zlo jedno. Kod nas jako provijava prica da neko placa ako potpises da si zarazen virusom i idu dotle da kazu da porodice preminulih uzimaju novac da potpisu da je preminuli clan porodice preminuo od posljedica virusa i bolesti koju on izaziva. 
Oh kakvih govana od ljudi ima...nama je jos i dobro. Uglavnom su to oni koji od obrazovanja imaju navucene dvojke iz velikog odmora. Imamo ih poprilicno. I ne...vise me niko ne moze ubjediti da ih je malo a da su samo glasni. Mislim da je i MUP FBiH nesto poduzimao po pitanju laznih navoda o placanju. Policijski i pravosudni organi mi generalno ne ulivaju povjerenje ali dobro bi bilo da se pozabave ovakvim likovima koje navedoh.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wrecktangle said:

Oh kakvih govana od ljudi ima...nama je jos i dobro. Uglavnom su to oni koji od obrazovanja imaju navucene dvojke iz velikog odmora. Imamo ih poprilicno. I ne...vise me niko ne moze ubjediti da ih je malo a da su samo glasni.

 

:thumbsup: :ranting:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dolaze protesti na naplatu

 

Postajem polako Mila Ristić. Znači, imam suludu teoriju da govna namerno sada trpaju brojeve novoobolelih, dodaju sve ono što su krili pre, da pokažu kakva smo neodgovorna stoka jer smo se drznuli da idemo na ulicu. I da će onda za nekih 7-10 dana ovo da krene da pada, sa tendencijom da ide na dole a ne da se vrati za par dana. 

 

Ljudi su stvarno počeli (barem ovo što vidim) da se pridržavaju. Majmuni koji i hoće negde bez maske bivaju napušeni što od strane prodavaca što od strane samih ljudi. Distanca se drži, Beograd se malo i ispraznio, hajde da se nadamo da će cifre krenuti na dole.

 

btw...ima snimak, kruži po vajberima/whatsappovima....Freestyler neko veče, snimano iz pravca Beton hale....šizenje/ludenje u 12 uveče. Lagano, ajmo ručice gore, ko jebe koronu. :frusty: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa sam Loncar rece da je juce bilo 2900 pregleda u Beogradu, bilo preko 3000 u danima kad nema sanse da su protesti mogli imati efekat. 

 

Ali da ministar zdravlja nema odgovor na pitanje koliko je zarazenih u Beogradu za 24h :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...