Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 minutes ago, Harmonika said:

sve, sve, ali ovo da se virus prenosi na sekundu na otvorenom, ne znam..zvuci mi malo nerelano, ako opet, jeste tacno, to nikako nije dobro..

Ako je velika vlaznost vazduha - prenece se isto kao i pri dodiru:prolazak, poljubac, predigra, seks.... :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ti se zajebavas, ja sma naravno, uvek ozbiljan..ispasce da ne smes ni da prodjes pored nekoga,a znamo da nas covek nece maksu ni unutra da  nosi..ono, do sada se racunalo, napolju si bezbedan..sto se indijskog soja, ajde da malo pogledamo sa druge strane stvari

u Makedoniji, otkriven je pre tri nedelje indijski soj..brojke im i dalje lepo u padu..evo danas bez smrtnih slucajeva cak, zarazenih imaju desetak

Hrvatska isto, jos i turisticka zemlja, imaju indijski soj, registruju slucajeve, ali pomora nekog nema, naprotiv

Francuska koliko vidim isto, odavno im je potcrdjen Indijac, i nista..

u BIH je potvrdjen JAR soj jos u martu, i svi smo mislilida nas ceka divljanje, i nista..

ali da, trebalo bi se vkacinisati svakako..varijantaili ne varijanta, nije oo zajebancija..mada, deo mene veruje da  je kod nas najgore proslo..ne jer smo mi sad nesto sueriorni, vec jer smo u psolednjih godinu i nesto najebali kao zuti..cetiri talasa, medju retkima smo i letnji imali..nije nemoguce da s ekod na skorona u velikoj meri sitrosila..ako CG ima skoro 20% registrovanih zarazenih,a nisu imali talase do jeseni, ko zna gde smo mi, batalimo zvanicne brojeve

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna izjava o Delta soju

 

https://rs.n1info.com/vesti/vucic-uzasno-se-plasim-jeseni-kada-je-rec-o-koroni-delta-soj-sve-kosi/

 

Druga

 

https://rs.n1info.com/zdravlje/studija-delta-varijanta-koronavirusa-udvostrucuje-rizik-od-hospitalizacije/

 

Treća 

 

https://rs.n1info.com/zdravlje/fajzerova-i-astrazenekina-vakcina-efikasne-protiv-delta-soja-koronavirusa/

 

U drugom i trećem tekstu baca se akcenat da je veća zaštita ukoliko su primljene obe doze vakcina.

 

I Rusi 

 

https://rs.n1info.com/zdravlje/ruski-institut-sputnjik-v-stiti-od-svih-varijanti-korone-pa-i-od-delta-soja/

 

Na osnovu pročitanog mogu da kažem da se Sinopharm vakcina nigde ne spominje..i praktično može da se zaključi da štite Fajzer ( obe doze ), AZ ( obe doze ) i Sputnik V- obe doze.

 

Niko ne spominje ni Modernu, ni JJ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1.Vuciceve izjave ne citam ni o cemu..pa ni o ovome..ako ni zbog cega, onda zbog toga sto doticni nema veze sa  medicinom..a nisa mozgom..nisam ni Dzonsona hvatao za rec kada je o Alfa soju prcao, necu ni ovu skotinu..

2.Pitanje je..ni N1 nije fini medij koji pise sve same proverene vesti..ja pritom en tvrdim ni da jeste ni da nije..al n1 zna taman koliko i ja..

3.naravno da je evca zastita sa dve doze..to je vazilo i pre delte

4.Sinofarm ako stiti inace, yastitce te i od delte..svakkao je bolje da si Sinofarmom vakcinisan, nego da  nisi uopste..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moderna je prakticno isto sto I fajzer, vidim ovih dana se Merkel revakcinisala modernom posto je kao prvu dozu primila AZ.

J&J je premalo vakcinisao da bi bio neki faktor u ovome, ali ne sumnjam da I ta vakcina pruza dobru zastitu.

Novi bitan globalni igrac je Novavax, sigurno I ta vakcina pruza dobru zastitu od delta varijante.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna izjava o Delta soju
 
https://rs.n1info.com/vesti/vucic-uzasno-se-plasim-jeseni-kada-je-rec-o-koroni-delta-soj-sve-kosi/
 
Druga
 
https://rs.n1info.com/zdravlje/studija-delta-varijanta-koronavirusa-udvostrucuje-rizik-od-hospitalizacije/
 
Treća 
 
https://rs.n1info.com/zdravlje/fajzerova-i-astrazenekina-vakcina-efikasne-protiv-delta-soja-koronavirusa/
 
U drugom i trećem tekstu baca se akcenat da je veća zaštita ukoliko su primljene obe doze vakcina.
 
I Rusi 
 
https://rs.n1info.com/zdravlje/ruski-institut-sputnjik-v-stiti-od-svih-varijanti-korone-pa-i-od-delta-soja/
 
Na osnovu pročitanog mogu da kažem da se Sinopharm vakcina nigde ne spominje..i praktično može da se zaključi da štite Fajzer ( obe doze ), AZ ( obe doze ) i Sputnik V- obe doze.
 
Niko ne spominje ni Modernu, ni JJ.
 
 
 
Sinopharm, moderna i JJ vakcine još niko nije testirao na taj način. Ili bar nije izašla studija o tome.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, djura.net said:

inace danas UK preko 22k novozarazenih,
bukvalno su se vratili u januar mesec.
mense cini da oni idu u novi lockdown.

Od nešto preko 50k registrovanih slučajeva u Evropi, 45k su Rusija i UK. Ostatak Evrope zajedno 10k

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Ovo bi trebala da je glavna razlika koju prave vakcine,
naravno da bi bilo bolje da je vakcinisana celokupna populacija,
naravno da ima jos kojecega da se potvrdi, ali mislim da ove brojke iz Skotske daju dobru sliku gde smo sada.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mogu da razumem komsiku Julijanu sto psuje Bila Gejtsa i ne veruje u postojanje virusa a sta misli o vakcinama, bolje da ne znate. Ono sto i dalje ne razumem je ovaj covek s pedigreom, takoreci vrhunski strucnjak koji kaze ovo:

https://www.facebook.com/watch/?v=1186721038455761

A jos manje razumem zasto ga naucna zajednica ne demantuje i pozove na odgovornost. Snimak je objavljen pre 2 dana, bar tako pise....

Link to comment
Share on other sites

Ako je dejstvo vakcine, to je dobra stvar. Manji ulasci u bolnice su verovatno zbog starosne strukture, mlađi se zarazavaju u većem procentu u odnosu na starije (nadajmo se zbog vakcine).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

inace danas UK preko 22k novozarazenih,
bukvalno su se vratili u januar mesec.
mense cini da oni idu u novi lockdown.

 

Danas, na 22000 zarazenih, imaju 3 umrla

 

Negde ca. 20 oktobra, u fazi rasta, imali su oko 21500 zarazenih i preko 150 umrlih

U decembarskom talasu, u fazi rasta,  negde oko 20 decembra, imali su oko 21500 zarazenih i preko 600 umrlih

 

Velika razlika

 

edit: 215000 u 21500

 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Mogu da razumem komsiku Julijanu sto psuje Bila Gejtsa i ne veruje u postojanje virusa a sta misli o vakcinama, bolje da ne znate. Ono sto i dalje ne razumem je ovaj covek s pedigreom, takoreci vrhunski strucnjak koji kaze ovo:

https://www.facebook.com/watch/?v=1186721038455761

A jos manje razumem zasto ga naucna zajednica ne demantuje i pozove na odgovornost. Snimak je objavljen pre 2 dana, bar tako pise....

Ne znam sta vam tu nije jasno? covek je lepo objasnio sta je problem. Kakvu odgovornost zelite? lupate glup[osti, kao i vecina clanova ovde. Jednom clanovi pisu za ivermektin, jednom protiv, pa ond aopet za,  odlucite se jednom sta je sta a sta je ne.

bit ce vam mnogo lakse.

Pored toga i ove informacije iz nemackih bolnica oko zauzetostih kreveta, bacaju u vodu sve strahove.

kao i sada moze da se putuje i bez zelenih putovnica, nije bitno ni da li imas vakcniu niti pcr test. 

manipulacija totalna.

 

Izvinjavam se sto se vama obracam , ali vi ste postavili ovaj video.

verujte vama, ne verujte znanstvenicima, verujte manipulantima

 

Primio sam obe doze vakcine, samo iz razloga da bih mogao putovati. I onda ovih dana moze da se putuje bez i da se ima neki dokaz o negativnosti. Znaci ne treba ni pcr test. Ko je onda lud? 

Nemojte mi medzati replaye

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tomiprunet said:

 

kao i sada moze da se putuje i bez zelenih putovnica, nije bitno ni da li imas vakcniu niti pcr test. 

manipulacija totalna.

Ovde je Slave u pravu 100%. Ova promena pravila za putovanje je manipulacija, namerna, sračunata i sprovedena uz bezrezervnu pomoć medija i profilaktičkog pokreta i njegovih vedeta - estradnih eksperata, epidemiologa sa jakim sklonostima za scenskom šminkom, virusloga željnih TV minuta.
Ljudi sklonih da raspravljaju kad sme da se šeta kuče, šta više reći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Ovde je Slave u pravu 100%. Ova promena pravila za putovanje je manipulacija, namerna, sračunata i sprovedena uz bezrezervnu pomoć medija i profilaktičkog pokreta i njegovih vedeta - estradnih eksperata, epidemiologa sa jakim sklonostima za scenskom šminkom, virusloga željnih TV minuta.
Ljudi sklonih da raspravljaju kad sme da se šeta kuče, šta više reći.

Upravo to, i ajde sad nek me neko optuzi za ubistva, kao sto me je edard optuzio 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Upravo to, i ajde sad nek me neko optuzi za ubistva, kao sto me je edard optuzio 

To mi je promaklo, ali za ovo sam siguran potpuno.Ne znam tačno kako se zove to telo, institucija, nije WHO, jer su grupa klovnova, ali detektujem finu ruku politike koja menadžeriše događajima i nepovratno menja ono što je Marks definisao kao društveni odnosi.
@Eddard i ja mislimo često različito, ali je svakako čovek od integriteta, i zadovoljstvo je polemisati sa njim.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, urosg3 said:

Ovde je Slave u pravu 100%. Ova promena pravila za putovanje je manipulacija, namerna, sračunata i sprovedena uz bezrezervnu pomoć medija i profilaktičkog pokreta i njegovih vedeta - estradnih eksperata, epidemiologa sa jakim sklonostima za scenskom šminkom, virusloga željnih TV minuta.
Ljudi sklonih da raspravljaju kad sme da se šeta kuče, šta više reći.

Mnogo šta je proglašeno sigurnom činjenicom od strane boldovanih dok je opozicija cenzurisana. Ne samo glupava antivax opozicija od zidara i vozača sveznalica nego i od pojedinih stručnijih ljudi:

 

Quote

The inventor of mRNA vaccines said 'the government is not being transparent about the risks' of the COVID-19 vaccine after YouTube deleted a video where he discussed potential risks for young adults and teens. 

 

Evo ga u klipu sa Bretom Vajnšajnom koji je od početka tvrdio da lab leak hipoteza zaslužuje da se ispita, krajnje levi:

 

 

Na neki način razumljivo je da se pokušavaju cenzurisati teoretičari zavere koji mute vodu oko vakcina ali ako se pokaže da zbrzane vakcine imaju neke dugoročne negativne efekte poverenje u eksperte i institucije ide pravo u slivnik. Šta je rešenje ne znam ali sve je očiglednije da slepo verovanje "institucijama" i boldovanim osobama to nije. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Cyrus Smith said:

Mnogo šta je proglašeno sigurnom činjenicom od strane boldovanih dok je opozicija cenzurisana. Ne samo glupava antivax opozicija od zidara i vozača sveznalica nego i od pojedinih stručnijih ljudi:

 

 

Evo ga u klipu sa Bretom Vajnšajnom koji je od početka tvrdio da lab leak hipoteza zaslužuje da se ispita, krajnje levi:

 

 

Na neki način razumljivo je da se pokušavaju cenzurisati teoretičari zavere koji mute vodu oko vakcina ali ako se pokaže da zbrzane vakcine imaju neke dugoročne negativne efekte poverenje u eksperte i institucije ide pravo u slivnik. Šta je rešenje ne znam ali sve je očiglednije da slepo verovanje "institucijama" i boldovanim osobama to nije. 

 

https://www.reuters.com/article/factcheck-vaccine-cytotoxic-idUSL2N2O01XP

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Cyrus Smith said:

Mnogo šta je proglašeno sigurnom činjenicom od strane boldovanih dok je opozicija cenzurisana. Ne samo glupava antivax opozicija od zidara i vozača sveznalica nego i od pojedinih stručnijih ljudi:

 

....

Na neki način razumljivo je da se pokušavaju cenzurisati teoretičari zavere koji mute vodu oko vakcina ali ako se pokaže da zbrzane vakcine imaju neke dugoročne negativne efekte poverenje u eksperte i institucije ide pravo u slivnik. Šta je rešenje ne znam ali sve je očiglednije da slepo verovanje "institucijama" i boldovanim osobama to nije. 

Nije mi trebao google da mi kaze da su ravnozemljasi idioti, A sad treba da mi kaze da nije logicno da je virus pobegao iz 1 od 4 labaratorije koje je bas tamo. Ili da mi kaze da mozda vakcine koje nisu testirane dovoljno dugo - mozda imaju neke druge posledice.

 

Zasto nas socijalne mreze i MSM tretiraju kao idiote? Oni ce da nam serviraju istinu, jer smo mi suvise glupi da razumemo informacije. Ko ih je postavio kao arbitre istine? Ti, ja - ko?

 

Ako me to cini trampistom, zato sto postavljam pitanja, onda bi bilo dobro da svi budemo trampisti.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...