Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 minutes ago, urosg3 said:

Ima da bude žurka decenije, sa pevanjem, pucanjem, ritualnim spaljivanjem. Da odlepe 5g čipovi u junačkim mišicama!
Novo žarište - Kosmaj, zadnja pošta Koraćica. Žarište ispod ražnja jamačno!

p.s. imam pp aparat, ne pitaj zašto 🙂

 

Do duse - ima nas spremnih u na vece peezdarije. :s_d:

 

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

Ma možemo zovemo i Acu Seltika sve može 🙂

Sta ce mo kad dame padnu u emocije?

Treba to slusati!

:s_d:

 

PS, za ne daj Boze - imam neke kontakte sa Cecom, Mirom Skoric, Draganom Mirkovic.... ako zatreba.:smiley33:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Znam i Blek Panterse - bombardovanje `99 provedoh sa njima. :s_d:

Kad već evociramo uspomene, ta 1999. uniforma Vojske Jugoslavije, tam` gore na Kopaoniku ništa mi nije tako teško padalo kao muzički izbor u onoj sobi na kraju tunela...
Podnošljivo je bilo kad padne noć, pa spavaju a ti kao dežuran 🙂 Bilo je interneta, nekakvog, ama strimovi su retki kao suknja u kasarni, elem nahvatam jedan stream iz Sakramenta Nine Lives Tour i Aerosmith.
I tu noć je, na koji sat i po sve stalo ponovo na svoje mesto 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Kad već evociramo uspomene, ta 1999. uniforma Vojske Jugoslavije, tam` gore na Kopaoniku ništa mi nije tako teško padalo kao muzički izbor u onoj sobi na kraju tunela...
Podnošljivo je bilo kad padne noć, pa spavaju a ti kao dežuran 🙂 Bilo je interneta, nekakvog, ama strimovi su retki kao suknja u kasarni, elem nahvatam jedan stream iz Sakramenta Nine Lives Tour i Aerosmith.
I tu noć je, na koji sat i po sve stalo ponovo na svoje mesto 🙂

Eh, a meni moj polkovnik iz Hercegovine rece tada - ako vas iz VVK zovemo, e onda smo najebali!:classic_wacko:

Druzio sam se  sa Mirkom Kodicem, caletom i osalima na Farmaceutskom  Faskultetu, ali nije to-TO :classic_wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ras kass said:

Evo sad gledam ovaj link sto je @Sunshine Statepostavila, jbte treba mi advokat da mi objasni sta tu treba ili moze ....ako krenem na put, if-than petlja. i sad treba da nadjem sta vazi za mene :classic_biggrin: Znaci za US treba test, ali moze bez testa ako si dobio Covid u zadnja 3 meseca i oporavio se, ali nista popust ako si dobio vakcinu? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Evo sad gledam ovaj link sto je @Sunshine Statepostavila, jbte treba mi advokat da mi objasni sta tu treba ili moze ....ako krenem na put, if-than petlja. i sad treba da nadjem sta vazi za mene :classic_biggrin: Znaci za US treba test, ali moze bez testa ako si dobio Covid u zadnja 3 meseca i oporavio se, ali nista popust ako si dobio vakcinu? 

 

A, pa tako je s EU administracijom u svemu!

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sunshine State said:

 

A, pa tako je s EU administracijom u svemu!

Cekaj, pa zar nije moglo lakse umesto 100 linija za koga nesto ne vazi prosto ako si iz ove zemlje - lista...ponesi ovo, a ako si iz one...ovo?

Umesto toga ide "neces uci u zeemlju" ali ako ....pa sto linija za koga to ne vazi. Uradi test ali ako.....dadadada 

Bukvalno ko da citam ugovor od 50 strana, pa na strani 47 kaze ali ovo ne vazi za stavku 3 linija 6 na strani, 24, a ako je situacija strana 8, stavka 7 linija 14....i tako u nedogled.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kronostime said:

Ako nas ne spali pre toga 100% Etanolom.

Misliš prilikom potpale roštilja?  Za Coronu ne brini, to sam sa sve većom distancom od druge vakcine sve više izgustirao. Pijem po restoranima iz čaša, ne prskam ivice tanjira, koje je doneo kelner, zaboravim se i uđem u radnju bez maske, ... Ali za narodni zvuk ili BHS domaćicu preferiram napalm. 😈

 

Šalu na stranu, etanol samo za sve površine i predmete koje dodirne jedan naš eminentni član sa istaknutom srpskom higijenom. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, urosg3 said:

Anđo ima PG Milosavljević svi im prasići odlični, i svi pogođeni "prase paradoksom" Samo najavi dva dana unapred sve organizujemo 🙂

Jel to onaj s desne strane od tebe kad naidjes od Mladenovca ka Knjazu, pored plocica, kupatila i sl? 

Ako jeste, bila tamo samo nisam ubelezila ime.

Sta je "prase paradox"? Pitam za licnu edukaciju :classic_biggrin:

 

A kad krenem najavicu u polasku, u dolasku, i kad se probudim nakon jet lega... samo nemoj jagnjice molim te. A i zelenis (travu) sam ostavila da izgledam sofisticirano za kronosa, bukvalno me ich ne interesuje osim rostilja i vina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Angelia said:

Jel to onaj s desne strane od tebe kad naidjes od Mladenovca ka Knjazu, pored plocica, kupatila i sl? 

Ako jeste, bila tamo samo nisam ubelezila ime.

Sta je "prase paradox"? Pitam za licnu edukaciju :classic_biggrin:

 

A kad krenem najavicu u polasku, u dolasku, i kad se probudim nakon jet lega... samo nemoj jagnjice molim te. A i zelenis (travu) sam ostavila da izgledam sofisticirano za kronosa, bukvalno me ich ne interesuje osim rostilja i vina.

Baš tu, odlični su. Inače prase paradoks je kulinarski paradoks u kojem je prase jelo koje što bolje osoliš - ispadne slađe na kraju 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam da je ovo preaching to the choir, ali ne iste 'leba da se stavi ovde:

 

Nearly all COVID deaths in US are now among unvaccinated

 

"Gotovo sve smrtne slučajeve od COVID-19 u SAD-u sada čine ljudi koji nisu bili vakcinisani, zapanjujuća demonstracija efikasnosti vakcina i pokazatelj da bi smrtnost dnevno - sada na ispod 300 - mogla biti praktično nula ako bi svi  koji maju pravo dobili vakcinu.

Analiza Associated Press-a iz raspoloživih vladinih podataka iz maja pokazuje da su infekcije kod potpuno vakcinisanih ljudi činile manje od 1.200 od više od 853.000 hospitalizacija zbog COVID-19. To je oko 0,1%."

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

Evo sad gledam ovaj link sto je @Sunshine Statepostavila, jbte treba mi advokat da mi objasni sta tu treba ili moze ....ako krenem na put, if-than petlja. i sad treba da nadjem sta vazi za mene :classic_biggrin: Znaci za US treba test, ali moze bez testa ako si dobio Covid u zadnja 3 meseca i oporavio se, ali nista popust ako si dobio vakcinu? 

 

Offtopic, ali u USA nije bila ta  slepa poslusnost prema svetoj epidemioloskoj reci, kao u Evopi.

 

Aviokompanijama i turizmu nije preostalo nista nego da tuze vladu za koju je dokazano da je lazovska i koja ni jednom nije objasnila kojim se to "naucnim podacima" sluze. Tamo su cak i oni najveci poslusnici poceli da lude,jer koji smo se vakcinisali ako ne mozemo nigde da putujemo.

Sa druge strane UK ministar zdravlja uhvacen kako se zvalavi sa svalerkom koju je zaposlio kao strucnu savetnicu, dok je drugima govorio da se ne grle zbog radi zdravlja.

 

Ovaj deo od 2:37 opisuje kako veci deo sveta danas funkcionise:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Shopping list:
  • Jagnje 2 kom
  • Zelenis za salatu
  • Hleb domaci
  • Rakija
  • Pivo
  • Soda voda
  • Neki krsteni rizling ili grasevina
  • Soci za sitnu decu
  • Cumur za razanj
  • Deca da oribaju razanj i resetku.
  • PP Aparat ako onoj nesreci Urosu padne na pamet da potpaljuje maske naftom.
Ostalo u hodu
:s_d:
A za mene lista?

Slećem za nedelju dana [emoji41][emoji16].
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

 

Offtopic, ali u USA nije bila ta  slepa poslusnost prema svetoj epidemioloskoj reci, kao u Evopi.

 

Aviokompanijama i turizmu nije preostalo nista nego da tuze vladu za koju je dokazano da je lazovska i koja ni jednom nije objasnila kojim se to "naucnim podacima" sluze. Tamo su cak i oni najveci poslusnici poceli da lude,jer koji smo se vakcinisali ako ne mozemo nigde da putujemo.

Sa druge strane UK ministar zdravlja uhvacen kako se zvalavi sa svalerkom koju je zaposlio kao strucnu savetnicu, dok je drugima govorio da se ne grle zbog radi zdravlja.

 

Ovaj deo od 2:37 opisuje kako veci deo sveta danas funkcionise:

 

 

 

Ja se inace potpuno slazem s njim. Neverovatno je sta smo dozvolili. I sad kad znamo da lazu, daj stavimo u perspektivu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...