Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 minutes ago, urosg3 said:

Hoće preživeti Fauči ovakvu neodgovornost i bahatost CDC-a? Kako sad to odjednom....

Danas je konacno priznao da vakcinisani ne treba da nose maske napolju kad nisu u guzvi....tako da dajmo mu vremena da svari da ce morati da prestane da kontrolise ljude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mora da se vakciniše do 31.05.2021. 

 

A od 01.06. ide prijavljivanje za tih 3000 dinara. 

 

 

Al` treba i da se unese to da se neko vakcinisao - ti si primer zasto to ne funkcionise kako bi trebalo.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Danas je konacno priznao da vakcinisani ne treba da nose maske napolju kad nisu u guzvi....tako da dajmo mu vremena da svari da ce morati da prestane da kontrolise ljude.

Potpuno neverovatno, neka od viđenijih službi ga je pritisnula ne bi njegova namćorasta duša preživela sama od sebe. Ono očigledno je da je normalno ovako ali ipak je on imunolog pa majkumu...

Link to comment
Share on other sites

When You’ve Been Fully Vaccinated

 

"If you are fully vaccinated, you can resume activities that you did prior to the pandemic.

Fully vaccinated people can resume activities without wearing a mask or physically distancing, except where required by federal, state, local, tribal, or territorial laws, rules, and regulations, including local business and workplace guidance."

 

Veliki pozdrav s Floride! Cuvajte se 🙂

 

spacer.png

  • Like 8
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Al` treba i da se unese to da se neko vakcinisao - ti si primer zasto to ne funkcionise kako bi trebalo.

:default_coffee:

E vidi, možda poskupi u sledećih par meseci, možda Prvi Respirator Srbije da u sledećoj turi i 5000 dindži? Vidim sutra u Nišu nastavljaju sa lepom praksom imunizacije po tržnim centrima gde prvih 50 osim 3000 dindži dobije i vaučer, ništa nije isključeno...
Da se nisam prodao za ona dva slobodna dana, ja bih sad sačekao bolju ponudu od Vučića
1. 5000 dindži
2. Vaučer
3. Da mi se Kon lično izvini za šetanje kučića i prizna da je jeo g..na
4. Da mi Janković lično objasni da je jedini pravilan pristup pandemiji "ili maske ili vakcina"

pa da vidim hoću li 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Potpuno neverovatno, neka od viđenijih službi ga je pritisnula ne bi njegova namćorasta duša preživela sama od sebe. Ono očigledno je da je normalno ovako ali ipak je on imunolog pa majkumu...

I upravo je postalo zvanicno, vazi za svuda osim bolnica, zatvora, prevoza (avioni ukljuceni), i sklonista za beskucnike ....i ukinuli su nosenje maski napolju bez obzira na guzvu.

 

evo Sunshine pretekla....

 

pritisnuo je Senat, zato sto su uhvaceni u laganju. tacnije u ovom slucaju imamo da zahvalimo republikancima.

 

 

Edit: samo da razjasnim da moji idioti u PA jos uvek imaju mandat za svuda. 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

I upravo je postalo zvanicno, vazi za svuda osim bolnica, zatvora, prevoza (avioni ukljuceni), i sklonista za beskucnike ....i ukinuli su nosenje maski napolju bez obzira na guzvu.

 

evo Sunshine pretekla....

 

pritisnuo je Senat, zato sto su uhvaceni u laganju. tacnije u ovom slucaju imamo da zahvalimo republikancima.

Neanderthal thinking!

Teksas i Misisipi pobedili, ha! 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

Al` treba i da se unese to da se neko vakcinisao - ti si primer zasto to ne funkcionise kako bi trebalo.

 

Ne znam na šta konkretno misliš? Možda što nije uneto da se i moja mama vakcinisala? 

 

Ja sam dobila SMS od E uprave, ona nije. 

 

Tviteraši mi kažu da to nema veze, neko dobije sms, neko mejl, neko dobije SMS posle druge doze.  

 

Pisala sam mejl E upravi i navela šifru sa potvrde o vakcinaciji...odgovor naravno nisam dobila. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Angelia said:

Danas je konacno priznao da vakcinisani ne treba da nose maske napolju kad nisu u guzvi....tako da dajmo mu vremena da svari da ce morati da prestane da kontrolise ljude.

Dal ce to neko da dojavi i ovde u Francusku - mi i dalje imamo pretnju kaznom 135 eura ako ne nosimo maske napolje, nema veze dal si sam u ulici, vakcinisan, nevakcinisan...

Edited by ciao
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ciao said:

Dal ce to neko da dojavi i ovde u Francusku - mi i dalje imamo pretnju kaznom 135 eura ako ne nosimo maske napolje, nema veze dal si sam u ulici, vakcinisan, nevakcinisan...

Pa mislim da ce prvo morati da dojave mojoj Pensilvaniji :furious:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ciao said:

nema veze dal si sam u ulici, vakcinisan, nevakcinisan...

 

Ovo je stvarno, više nego bezobrazno. Izađeš npr u ponoć da prošetaš psa pre spavanja i moraš da nosiš masku iako oko tebe nema ljudi 😞 

 

Ili se šetaš parkom a nema ljudi oko tebe-šta će ti maska? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovo je stvarno, više nego bezobrazno. Izađeš npr u ponoć da prošetaš psa pre spavanja i moraš da nosiš masku iako oko tebe nema ljudi 😞 

 

Ili se šetaš parkom a nema ljudi oko tebe-šta će ti maska? 

Reče neko skoro - lakše je tako... Šta sad država da misli, pojašnjava, objašnjava... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ciao said:

Dal ce to neko da dojavi i ovde u Francusku - mi i dalje imamo pretnju kaznom 135 eura ako ne nosimo maske napolje, nema veze dal si sam u ulici, vakcinisan, nevakcinisan...

6 minutes ago, Angelia said:

Pa mislim da ce prvo morati da dojave mojoj Pensilvaniji :furious:

Imate i alternativu - Srbija.

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovo je stvarno, više nego bezobrazno. Izađeš npr u ponoć da prošetaš psa pre spavanja i moraš da nosiš masku iako oko tebe nema ljudi 😞 

 

Ili se šetaš parkom a nema ljudi oko tebe-šta će ti maska? 

E to vec ne moze jer mi imamo i policijski cas, ne mozemo na ulicu posle 19h pa do ujutro u 6 !

2 minutes ago, Kronostime said:

Imate i alternativu - Srbija.

:classic_biggrin:

Imam od skoro, do skoro nisam mogla ni to bile nam zakljucane granice za van evropske unije - i sad su zvanicno ali mislim da su malo olabavili

Edited by ciao
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Imate i alternativu - Srbija.

:classic_biggrin:

Ma mogu i ja ko Sunshine da skoknem do FL, ali to nije poenta.

Mislio bi covek da makar guverner jedne US drzave prati WH brifinge - mogao je i kolima do DCja pa da se obavesti, licno.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sunshine State said:

When You’ve Been Fully Vaccinated

 

"If you are fully vaccinated, you can resume activities that you did prior to the pandemic.

Fully vaccinated people can resume activities without wearing a mask or physically distancing, except where required by federal, state, local, tribal, or territorial laws, rules, and regulations, including local business and workplace guidance."

 

Veliki pozdrav s Floride! Cuvajte se 🙂

 

spacer.png

Na Floridi plaže iste kao u Čanju. 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Kon:
 

Quote

Član Kriznog štaba kaže i da je epidemijska situacija bolja i da se pad novih slučajeva registruje i dalje, što je, kako je naveo, dobar pokazatelj, kao i da nema vidljivih posledica spojenih praznika, što je dobra vest.

Kao i za Svetog Nikolu, Novu godinu, Božić... Ali ne vredi malograđanska duša prezire kad se ljudi druže, pa ga još uvek iznenađuje što matematika ne potvrdi očigledno. Na otvorenom je rizik zanemarljiv. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

posto mnogi odavde retko zalaze na naucnu temu, da prenesem nesto sto je nemanja postavio:

  

47 minutes ago, nemanjaol said:

Dugačak ali odlično napisan članak o tome kako je jedna stara medicinska definicija o tome šta je aerosol dovela do toga da je trebalo jako puno vremena da WHO i ostala medicinska tela prihvate da kovid može da se prenosi kroz vazduh

 

https://www.wired.com/story/the-teeny-tiny-scientific-screwup-that-helped-covid-kill/

 

I ne samo to, ovo pokazuje da grip isto može da se prenosi kroz vazduh, a ne samo preko zaraženih površina. To bi moglo i da objasni zašto gripa praktično nema nigde ove godine. 

 

U svakom slučaju za zatvorene prostore ključna stvar: ventilacija, ventilacija i ventilacija

 

 

Quote

They ticked through a growing list of superspreading events in restaurants, call centers, cruise ships, and a choir rehearsal, instances where people got sick even when they were across the room from a contagious person. The incidents contradicted the WHO’s main safety guidelines of keeping 3 to 6 feet of distance between people and frequent handwashing. If SARS-CoV-2 traveled only in large droplets that immediately fell to the ground, as the WHO was saying, then wouldn’t the distancing and the handwashing have prevented such outbreaks? Infectious air was the more likely culprit, they argued. But the WHO’s experts appeared to be unmoved. If they were going to call Covid-19 airborne, they wanted more direct evidence—proof, which could take months to gather, that the virus was abundant in the air. Meanwhile, thousands of people were falling ill every day.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...