Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, Akiro said:

Ma kakvi, preci Kovin/Beograd i Pirot (tvoj komšiluk) daljim poreklom moji, njeni Beograd i Aranđelovac. Čista lokala. Možeš šta hoćeš, liberalno i savremeno to na rečima, ali samo na rečima. I nemožeš da zahebeš to, čita me ko krupno štampanu knjigu.

Pirot  mi nije komsiluk, ali razumem te - nije lako.:classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Ja sam mom ponudio izbor: vakcinises se ili trpis porodicno nasilje od men`?

Nisam mu dzabe placao da studira psihologiju.:s_d:

 

"Nećeš se vakcinišeš? Saću ti pokažem jednu magiju, kako taja pretvara ovu litru mučenice u nasilje u porodici, xexe".

Edited by implant
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kronostime said:

Pirot  mi nije komsiluk

Sorry, pobrkao te sa Constantinom. Nemam pojma, kako mi se to desilo. Vidiš na onom drugom topiku da mi je cilj da stavim glavu na otavu. Ima dana kada baš uspem.😉

Edited by Akiro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Ma kakvi, preci Kovin/Beograd i Pirot (tvoj komšiluk) daljim poreklom moji, njeni Beograd i Aranđelovac. Čista lokala. Možeš šta hoćeš, liberalno i savremeno to na rečima, ali samo na rečima. I nemožeš da zahebeš to, čita me ko krupno štampanu knjigu.

Mislim da bold dosta govori :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovde se druga doza Fajzera daje tačno na tri nedelje. Zar ne postoji neki protokol po kome sve zemlje rade kada je u pitanju vakcinacija?  

 

Vidim da su neki vec odgovorili kako je kod njih, ocigledno saroliko. U swe stariji od 65 godina dobijaju drugu dozu fajzera tacno tri nedelje nakon prve. Za mladje je sest nedelja, ali regioni mogu i da skrate taj rok, pa kako se kome zalomi. U stockholmskom regionu nema sanse da se to desi, jer nema dovoljno vakcina, a pokusavaju da sto veci broj vakcinisu bar prvom dozom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tomiprunet said:

Mislim da bold dosta govori :classic_biggrin:

Ne bih znao šta govori obzirom da sam na samo na zaštitu i higijenu potrošio tvoju kvartalnu platu ili više. 😎 Sorry, nisam mogao da odolim.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BojanaCZV said:

Revakcinisana Sputnjikom 🤗

 

Vece posle prve doze, velika upala misica, trajalo 24h.

 

Za sada bez ikakve reakcije posle revakcine.

 

Pozz za sve.

 

e tako je bilo i kod mene, nikakva reakcija na obe doze, mnogo sam zabrinuta

 

nego, revakcinisana si, kazes, sputnjikom a ne kazes cime si vakcinisana? :classic_tongue:

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BojanaCZV said:

@Mama_mia Ma nemas sta da brines, moja najbolja drugarica isto uzela Sputnjika tamo u februaru, ima odlicna antitela. 

 

Isto nije imala nikakvu reakciju, cak ni ovu upalu misica.

 

da, ali ja uzela pfRizera, svi imali neke reakcije, posebno se istucu te neke, kao teze reakcije posle druge doze

 

ja kao da nisam primila nista, cak ni mesto uboda me nije bolelo,

dok npr. kada su mi jednom vadili krv, cela ruka mi je bila modra i bolelo me danima,

znaci nije da sam potpuno neosetljiva na bocu

 

sledeci put menjam vakcinu, bas da vidim

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

Kako stoji sad stvar u Srbiji s vakcinacijom? Da li se vakcinise mnogo onih koji su se premisljali? Znam da je u pocetku bila najezda na trzne centre zbog vaucera. Je li to jos uvek tako?


 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

da, ali ja uzela pfRizera, svi imali neke reakcije, posebno se istucu te neke, kao teze reakcije posle druge doze

 

ja kao da nisam primila nista, cak ni mesto uboda me nije bolelo,

dok npr. kada su mi jednom vadili krv, cela ruka mi je bila modra i bolelo me danima,

znaci nije da sam potpuno neosetljiva na bocu

 

sledeci put menjam vakcinu, bas da vidim

 

 

Da da ja mislila i ti Sputnjik, sad kapiram.

 

Meni je to vece bilo bas onako teze. Sve me je bolelo, kao kad odigram prvi basket na prolece posle zime. I strasno mi se spavalo, sad se setih. 

 

I sve proslo za 24h.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BojanaCZV said:

Revakcinisana Sputnjikom 🤗

 

Vece posle prve doze, velika upala misica, trajalo 24h.

 

Za sada bez ikakve reakcije posle revakcine.

 

Pozz za sve.


Ja sam u cetvrtak u 13h primio revakcinu (kod prve doze bukvalno ništa nisam imao od reakcije, trenirao sam već drugo dan), popodne i uveče mi ništa nije bilo, malo samo zatezala ruka i bolela kad podignem. Noću sam osećao temperaturu, ujutru kad sam ustao 37,2, malaksalost, blaga glavobolja, bolovi u mišićima... Bas ono klasično kad te lomi.

Do predveče je išlo 37-37,2, onda uveče već sve bolje (verovatno bih i bolje prošao da nisam radio do 6) a danas kao da ništa nije bilo, čak sam i trenirao malopre (kad mi žena otišla na spavanje :classic_biggrin:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...